Sprawozdanie z pracy Samorządu Szkolnego w II półroczu roku szkolnego 2018/19

Pierwszą działalnością Samorządu Szkolnego w trakcie II półrocza była akcja pt. ”Kartka dla Mariki”, którą rozpoczęliśmy jeszcze w trakcie I półrocza. Udało nam się zebrać całkiem sporo kartek, w większości samodzielnie wykonanych, z cudownymi życzeniami urodzinowymi dla chorej na nowotwór dziewczynki. Bardzo nam miło, że uczniowie naszej szkoły mają w sobie mnóstwo empatii i potrafią wspierać innych w trudnych sytuacjach życiowych.

Następną akcją, przeprowadzoną w lutym, było zorganizowanie konkursu  na najładniejszą kartkę walentynkową. Z tej okazji w naszej szkole, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, działała poczta walentynkowa. Przedstawiciele Samorządu zbierali, a potem dostarczali do adresatów kartki walentynkowe z życzeniami, miłymi słowami lub wierszykami, które wykonali i wymyślili uczniowie. Miło nam ogłosić, że I miejsce  w naszym konkursie zajęły Martyna Wachowicz (kl. VII), Natalia Wachowicz (kl. IVb)  i Małgosia Dudziak (kl. I), II miejsce – Justyna Bies (kl. IVb), Helena Haluch (kl. VI),  a III miejsce – Emilia Bogusz (klasa II) i Kamila Modrzejewska (kl. VII). Przygotowaliśmy również fotobudkę. Zakochane pary, przyjaciele, lub po prostu chętni uczniowie, mogli zrobić sobie zabawne zdjęcie korzystając z romantycznej dekoracji i tła przygotowanego przez Samorząd Szkolny.

Dzień 15 luty został ogłoszony w naszej szkole Dniem Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji przygotowano scenariusze zajęć z wychowawcą i gazetkę tematyczną dotyczącą bezpieczeństwa w sieci i właściwego korzystania z Internetu. Zaproponowaliśmy również wszystkim wyzwanie #offlinechallenge, które polegało na wylogowaniu się z sieci i nie korzystaniu z Internetu przez 48 godzin. Mamy nadzieję, że udało się wam wytrwać bez cyberprzestrzeni tak jak nam.

Z okazji obchodów Dnia Kobiet w naszej szkole, Samorząd ogłosił dzień 8 marca 2019r., „Dniem na opak”. Młodzież wykazała się sporą kreatywnością i okazało się, że możliwe jest noszenie bluzek, spodni, skarpetek, a nawet czapek na odwrót. Wasze niecodzienne stylizacje bardzo pozytywnie nas zaskoczyły, było przy tym wiele śmiechu i dobrej zabawy.

W marcu Samorząd zorganizował charytatywną akcję dla pani Marzeny. Sprzedawaliśmy pyszne, domowe ciasta, zbierając przy tym fundusze na leczenie. Jesteśmy niezwykle wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej akcji przygotowując wspaniałe wypieki, kupując je i pracując przy ich sprzedaży. Zebraną kwotę ponad 3000zł przekazaliśmy na szczytny cel. W maju pomagaliśmy w organizacji „Biegu dla Marzeny”. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie przyczyni się do powrotu pani Marzeny do zdrowia.

Dodatkowo, od września Samorząd kontynuował akcję charytatywna polegającą na zbieraniu plastikowych nakrętek na rzecz chorego Adasia, aby pomóc w jego leczeniu i rehabilitacji.

21 marca nasza szkoła obchodziła nie tylko pierwszy dzień upragnionej wiosny,  ale też „Światowy Dzień Zespołu Downa”. W geście solidarności i wsparcia  z chorymi, uczniowie, a także niektórzy nauczyciele, ubrali dzisiaj do szkoły kolorowe skarpetki nie do pary. Z okazji ogłoszonego w szkole Dnia Wiosny, uczniowie, którzy założyli coś zielonego, byli zwolnieni z pytania, zadania domowego i pisania niezapowiedzianych kartkówek.

W dniu 2 kwietnia przyłączyliśmy się do akcji, aby pokazać wsparcie dla osób  z autyzmem. Tego dnia prosiliśmy o włożenie ubrania w kolorze niebieskim. Hasło brzmiało: „Nie bądź zielony w temacie autyzmu – 2 kwietnia bądź niebieski!”. W tym dniu naszą szkołę opanował kolor niebieski, a my, w ten sposób, chcieliśmy zwrócić uwagę wszystkich  na problem ludzi borykających się z tym schorzeniem. 21 maja dwie drużyny z naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyły w rajdzie gminnym, którego motywem przewodnim była edukacja dzieci   i „Biegu dla Marzeny”. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie przyczyni się do powrotu pani Marzeny do zdrowia.

Dodatkowo, od września Samorząd kontynuował akcję charytatywna polegającą  na zbieraniu plastikowych nakrętek na rzecz chorego Adasia, aby pomóc w jego leczeniu i rehabilitacji.

21 marca nasza szkoła obchodziła nie tylko pierwszy dzień upragnionej wiosny,  ale też „Światowy Dzień Zespołu Downa”. W geście solidarności i wsparcia  z chorymi, uczniowie, a także niektórzy nauczyciele, ubrali dzisiaj do szkoły kolorowe skarpetki nie do pary. Z okazji ogłoszonego w szkole Dnia Wiosny, uczniowie, którzy założyli coś zielonego, byli zwolnieni z pytania, zadania domowego i pisania niezapowiedzianych kartkówek.

W dniu 2 kwietnia przyłączyliśmy się do akcji, aby pokazać wsparcie dla osób  z autyzmem. Tego dnia prosiliśmy o włożenie ubrania w kolorze niebieskim. Hasło brzmiało: „Nie bądź zielony w temacie autyzmu – 2 kwietnia bądź niebieski!”. W tym dniu naszą szkołę opanował kolor niebieski, a my, w ten sposób, chcieliśmy zwrócić uwagę wszystkich na problem ludzi borykających się z tym schorzeniem.

21 maja dwie drużyny z naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyły  w rajdzie gminnym, którego motywem przewodnim była edukacja dzieci  i młodzieży z zakresu ekologii, poznanie miejsc na terenie gminy związanych ze ścieżkami edukacyjnymi oraz rozbudzenie szacunku do ochrony środowiska. Konkurencja była bardzo duża, ale z przyjemnością informujemy, że drużyna klasy VIII –  Eco Team stanęła  na podium. Bardzo się cieszymy z kolejnego sukcesu naszych podopiecznych i gratulujemy wygranej.

Mamy nadzieję, że organizowane przez nas akcje były dla wszystkich atrakcyjne i ciekawe. Zapraszamy do dalszej współpracy w nowym roku szkolnym.

Samorząd Szkolny wraz z opiekunami.