Sprawozdanie z pracy Samorządu Szkolnego

            Pierwszą działalnością Samorządu Szkolnego w trakcie I półrocza 2017r. była akcja pt. ”Wesoła kartka dla Remka”. Remigiusz Kupczak ma 6 lat i pochodzi z Żywca. Lekarze wykryli u niego złośliwy nowotwór, który jest bardzo ciężki do usunięcia. Remek trafił na Oddział Onkologii, Hematologii i Chemioterapii w Katowicach. W związku z jego trudną walką o życie postanowiliśmy go wesprzeć, dodać otuchy i wywołać uśmiech na twarzy poprzez wysłanie mu serdecznych pozdrowień i ciepłych słów w formie ręcznie wykonanej przez nas kartki, by zapomniał choć na chwilę o szpitalnych korytarzach i wyczerpującym leczeniu.

       Następna akcja, przeprowadzona we wrześniu, to zorganizowanie ”Europejskiego Dnia Języków Obcych”. Uczniowie wypełniając specjalnie przygotowany quiz na temat znajomości języków obcych sprawdzali swoją wiedzę. Wszystkim uczniom jeszcze raz dziękujemy za udział w zabawie, a zwycięzcom gratulujemy bogatej wiedzy o krajach Europy.

      Od września kontynuujemy również coroczne zbieranie plastikowych nakrętek na rzecz chorego Adasia, aby pomóc w jego leczeniu i rehabilitacji. Uczniowie bardzo zaangażowali się w akcję.  Serdecznie dziękujemy za pomoc i aktywny udział.

      Z okazji obchodów Dnia Chłopaka w naszej szkole, Samorząd za zgodą pani Dyrektor, ogłosił dzień 2 października 2017r., Dniem Kolorowych Paznokci i Koleżeńskiego Przebierańca. W tym dniu dozwolone były kolorowe paznokcie, a dziewczyny miały za zadanie upodobnić się do wylosowanego kolegi z klasy. Miło nam wspomnieć, że najbardziej zaangażowaną klasą okazała się klasa VII i w nagrodę otrzymała dzień bez zadania domowego.

      13 października 2017 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczysty apel odbył się na sali gimnastycznej, a uczniowie klas IV złożyli ślubowanie. Po części oficjalnej czwartoklasiści zaprezentowali nam część artystyczną apelu. Następnie przeszliśmy do otrzęsin, czyli szkolnych chrzcin na ucznia klasy IV. Zadaniem IV- klasistów było m.in wypicie soku z cytryny, lub mleka z dodatkiem ziół.

    Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli realizację projektu edukacyjnego pt. „Kartka dla Polski”.    W tym projekcie chcieliśmy w nietypowy sposób uczcić Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada. Zadaniem każdej z klas było stworzenie kartki z życzeniami dla Polski.

  Następnie, gdy zbliżało się święto Wszystkich Świętych, Samorząd Szkolny przeprowadził akcję pt. ”Znicz Pamięci”, polegającą na przynoszeniu przez uczniów do szkoły zniczy, które później Samorząd Szkolny zapalił na opuszczonych grobach na cmentarzu w Bujakowie.

     W listopadzie również rozpoczęliśmy coroczną akcje pt. ”Góra Grosza”. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, lub w domu dziecka, poprzez zbieranie monet od 1gr do 5zł. Najbardziej zaangażowane klasy dostaną symboliczne dyplomy.

     6 grudnia w naszej szkole został ogłoszony dniem ”mikołajkowym”, a uczniowie mieli za zadanie przyjść do szkoły w czerwonej mikołajkowej czapce, rogach renifera, lub stroju św. Mikołaja. Jak co roku, św. Mikołaj wraz ze swoimi reniferami, odwiedzał wszystkich uczniów, dyrekcję oraz nauczycieli, częstował ich łakociami, a także wprowadził w świąteczny klimat śpiewając piosenkę.

     W dniu 20 grudnia 2017r. został rozstrzygnięty konkurs na najlepiej udekorowaną salę lekcyjną. Komisja konkursowa przy ocenie brała pod uwagę czystość sali, wystrój, atrakcyjne pomysły na dekoracje sali, gazetki klasowe oraz plakat z życzeniami świątecznymi. Zwyciężyła klasa V, drugie miejsce zajęła klasa VII, a trzecie klasy IVa i IVb. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w konkursie. Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy!

    Ostatnią działalnością w I półroczu, zorganizowaną 11 stycznia przez Samorząd Szkolny, był Dzień Bez Telefonu. Celem akcji było miłe spędzenie czasu z kolegami i koleżankami, zamiast używania telefonu.

Mamy nadzieję, że organizowane przez nas akcje były dla wszystkich atrakcyjne i ciekawe. Zapraszamy do dalszej współpracy.

Samorząd Szkolny wraz z opiekunami.