DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

        W piątek 2 czerwca w progi naszej szkoły zawitała najstarsza grupa przedszkolaków z  Niepublicznego Przedszkola w Bujakowie wraz z wychowawcą. Pani  Dyrektor szkoły  Jolanta Bieleska- Szlagór i uczniowie  klas młodszych zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy na sportowo z okazji Dnia Dziecka.  Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się od wystąpienia dzieci w teatrzyku  pt. „Szewczyk  Dratewka” , który przygotowała kl. IIb z wychowawczynią p. Renią Matusik. Następnie p. Justyna Harat  zainicjowała  zabawę  ruchową przy muzyce podczas, której przedszkolaki i uczniowie kl. I i IIa świetnie razem się bawiły.  Aby jeszcze bardziej przedszkolaki poczuły się dobrze i swobodnie na terenie szkoły, w której po wakacjach będą się uczyć, dostały prezenciki, z których  niezmiernie się ucieszyły.

        Kolejnym etapem tego integracyjnego spotkania była „wycieczka” po szkole z p. Renią  Grubką. Dzieci zobaczyły salę ,w której będą się uczyły od września, szatnie,  jadalnie, usłyszały pierwszy raz dzwonek.

         Po tym małym  zwiedzaniu nastąpił najważniejszy punkt tego dnia. Wszyscy uczniowie klas młodszych i przedszkolaki spotkały się na boisku szkolnym, gdzie rozpoczęła się sportowa zabawa. Każda klasa uczestniczyła w 6 przygotowanych przez nauczycieli stacjach sportowych a były to: zabawa z chustą animacyjną, zabawa z piłką , rzuty piłkami do kosza, taniec, malowanie na stretchu i zabawa na placu zabaw. Następnie rozpoczęły się miedzyklasowe wyścigi rzędów, podczas których przedszkolaki pokazały swoją zwinność i szybkość i wcale nie odstawały od starszych dzieci. Po wyścigach  wszystkie dzieci, rozgrzane po biegach, ustawiły się na górnym boisku do wspólnego tańca. Gdy muzyka popłynęła z głośników wszyscy zatańczyli taniec przygotowany  przez p. Justynę Harat. Po podskokach i obrotach dzieciom uśmiech nie schodził z twarzy. Po takim wysiłku dzieci  z radością posiliły się ciasteczkiem i  wypiły soczek.

        To był naprawdę wspaniały dzień  i mamy nadzieję, że  przedszkolaki z radością przyjdą do szkoły już jako uczniowie pierwszej klasy ,po wakacjach.

Wszystkim dziękujemy za wspaniałą zabawę.

opracowała: Renata Grubka