EGZAMIN VIII

Ósmoklasiści,

przypominam Wam o podstawowych zasadach związanych z Waszymi egzaminami.

Każdego dnia musicie być w szkole o 8.30. Nikt nie może zaspać , dlatego ustawiamy co najmniej 2 budziki. Nie przyjście na egzamin to 2 termin w lipcu indywidualny. Nie przyjdziesz w ogóle powtarzasz 8 klasę.

  1. Harmonogram

16 czerwca wtorek piszecie egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut (dyslektyk może wykorzystać wydłużenie czasu do 180minut)- rozpoczęcie ok. godz.9.00

17 czerwca środa egzamin z matematyki , który trwa 100 minut( wydłużenie dla dyslektyka do 50 minut) rozpoczęcie ok. godz.9.00

18 czerwca  czwartek egzamin z języka angielskiego trwa 90 minut ( dla dyslektyka wydłużenie o 45 minut) rozpoczęcie ok.9.00

2 pierwsze dni piszecie egzamin na sali gimnastycznej wszyscy z zachowaniem odstępu ławek co najmniej 1,5 m z każdej strony. Żeby zachować zasady bezpieczeństwa przeczytajcie procedury bezpieczeństwa- wszyscy muszą mieć maseczki, obowiązkowa będzie dezynfekcja rąk. Wchodzimy na egzamin wejściem głównym i wejściem od sali gimnastycznej, na polecenie  nauczyciela stojącego przy jednym i drugim wejściu . Musicie zachować dystans co najmniej 1,5 m . Po wylosowaniu miejsca na sali, nie wolno przemieszczać się po niej, ani zbliżać do kolegów. Maseczkę można zdjąć  po zajęciu miejsca, na czas trwania egzaminu, po czynnościach organizacyjnych, natomiast  na zakończenie egzaminu znowu trzeba założyć maseczkę.

W 3 dniu egzamin odbywa się w dwóch salach lekcyjnych, abyście słyszeli nagrania. Do  sali 5 – wchodzą uczniowie nr 1-12  z dziennika i wchodzą wejściem od sali gimnastycznej, natomiast do  sali 20 wchodzą uczniowie nr 13-23 z dziennika od wejścia głównego. Zachowujemy dystans. Na drzwiach znajdować się będą listy zdających i będziecie proszeni do losowania wg tych list ( zgodnie z alfabetem).

2.Przed wejściem na salę otrzymasz numer wylosowanego stolika i kopertę , w której będzie :

1.pasek na którym znajdować się będzie Wasze imię i nazwisko, kod 3 literowy
i PESEL- dane potrzebne do zakodowania pracy. Przewodniczący  komisji powie Wam, w którym miejscu należy wpisać dane na arkusz egzaminacyjny, podczas tzw. części organizacyjnej egzaminu.

2.naklejki z kodem kreskowym– czekajcie, aby członek komisji podszedł i powiedział gdzie należy go nakleić- nie róbcie tego na własną rękę.

3.Co obowiązkowo należy zabrać na egzamin :

-tylko długopis z czarnym wkładem najlepiej 2

– na matematykę linijkę bez nadruków

– maseczkę  

Nie wolno zabierać urządzeń telekomunikacyjnych, komórek, smartfonów, torebek,  innych przyborów do pisania np. ołówka, maskotek- odebrane będą przed salą i przechowane do zakończenia egzaminu. Nikt nikomu nie może pożyczać przyborów podczas egzaminu.

4.Przypominam o zasadach samodzielności – komisja nadzorująca może przerwać egzamin uczniowi , który go zakłóca lub nie pracuje samodzielnie . Dodatkowo komisja sporządza dokument – rozmieszczenia uczniów na sali i po rozmieszczeniu sprawdzający egzamin dojdą, kto od kogo ewentualnie odpisywał, wtedy mogą unieważnić Ci egzamin, co wiąże się z 2 terminem w lipcu.

5.W tym roku ze względów bezpieczeństwa nie opuszczamy sali przed terminem zakończenia egzaminu.10 minut przed końcem egzaminu komisja przypomni Wam
o konieczności sprawdzenia zaznaczeń na karcie odpowiedzi  i po zakończeniu egzaminu członek komisji do Was podejdzie i wszystko sprawdzi.

6. Posyłam Wam przykładowe arkusze egzaminacyjne, abyście popatrzyli, gdzie znajduje się miejsce na wpisanie kodu, peselu i naklejenie naklejki. Zobaczcie również instrukcję poprawiania błędów i kartę odpowiedzi. Prawidłowe zaznaczanie na karcie odpowiedzi jest ważne, bo te zadania są czytanie przez czytnik elektroniczny – nie zaznaczysz nie masz punktu, źle zaznaczysz – nie masz punktu.

Bardzo proszę , abyście zapoznali się z procedurami, by nie przysparzać sobie dodatkowego stresu. Powodzenia w ostatnich powtórkach i przygotowaniach do tegorocznego egzaminu.

Jeśli masz jakieś pytania napisz wiadomość.