„MAMO, TATO, CO TY NA TO”

          22 maja 2018r uczniowie klasy III b uczestniczyli w Gminnym Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży organizowanym w ramach kampanii profilaktycznej „Mamo, Tato, co Ty na to”. Majowe spotkanie w Porąbce zgromadziło twórczych i utalentowanych artystów z przedszkoli i klas I – III. Mali artyści zaprezentowali swoje umiejętności z zakresu tańca, śpiewu i teatru. Dzieci z klasy IIIb przedstawiły spektakl teatralny „Królewna Śnieżka” przygotowany pod kierunkiem p. Renaty Matusik, a grupa taneczna „Piorun” pod kierunkiem p. Małgorzaty Borth – Mirocha poruszyła widownię oryginalnym i energicznym tańcem. Przedszkole z naszej szkoły również pięknie się zaprezentowało przebrane w stroje góralskie. Maluszki zaśpiewały i zatańczyły regionalną piosenkę „Zasiali górale”.

Wspólne spotkanie małych artystów było okazją do wymiany pomysłów, ale przede wszystkim promocją amatorskiej twórczości dziecięcej. Występy wszystkich dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe zdjęcie i upominki. Docenieni za ich pracę zostali również opiekunowie grup.

 

Opracowała: R. Matusik