Warsztaty florystyczne – czyli magiczne sukulenty w szkle

       Dnia 22 stycznia 2018r dzieci z klasy IIIa i IIIb uczestniczyły w bardzo ciekawych warsztatach organizowanych przez Akademię Twórczego Rozwoju MAMUTEK. W czasie zajęć  dzieci tworzyły piękne kompozycje z oryginalnych „żywych” roślin.       Sukulenty – ostatnio zrobiły się bardzo popularne. Występują w  rozmaitych kształtach i rozmiarach, a co najważniejsze – są dość łatwe w uprawie.       Podczas warsztatów – dzieci otrzymały po dwa przezroczyste szkła, które wypełniały kamykami, drobnym żwirkiem oraz ziemią. Następnie uczestnicy bawili się w małych florystów, gdyż z kolekcji sukulentów tworzyli swoje własne kompozycje. Zwieńczeniem swojej pracy było dodanie kolorowego akcentu w postaci czerwonego muchomorka czy miniaturowych biedronek.     Na początku zajęć przeprowadzono krótką prelekcję na temat różnorodnych roślin żyjących w różnych strefach klimatycznych.

Piękne sukulenty w szkle to świetna propozycja na urozmaicenie zajęć dla dzieci, a także  stały się świetnym prezentem dla najbliższych –  na Dzień Babci i Dziadka.