Wycieczka do Krakowa

6 czerwca 2018  roku uczniowie siódmej klasy w Bujakowie wraz ze swoimi opiekunami wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem tej wycieczki było zwiedzanie  Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema.

O wyjeździe w to miejsce zadecydowała w dużej mierze piękna słoneczna czerwcowa  pogoda oraz fakt, że jedziemy do bardzo atrakcyjnego miejsca, w którym będziemy mogli wykonać wiele doświadczeń fizycznych.

W parku spędziliśmy ponad dwie godziny. Korzystaliśmy z możliwości używania rozmaitych urządzeń, konstrukcji i modeli, które pozwalają poznawać prawa fizyki oraz świat przyrody.

Wszyscy z zainteresowaniem i ogromnym zaciekawieniem oglądali kołyskę Newtona, równię Galileusza czy platformy obrotowe. Duże wrażenie zrobił na nas model Układu Słonecznego. Wszystkich rozbawiły obrazy otrzymane w krzywych lustrach.

W Krakowskim Ogrodzie Doświadczeń każdy z nas zrozumiał, że fizyka wcale nie jest trudna i może być ciekawa, a prawa rządzące światem opierają się właśnie na niej.

Wszyscy bawiliśmy się świetnie, a poprzez zabawę potwierdzaliśmy empirycznie prawa fizyki.Wycieczka udała się wyśmienicie.  Do domów wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń. Ogród Doświadczeń okazał się naprawdę wyjątkowym miejscem i pewnie tam jeszcze kiedyś z przyjemnością wrócimy.

Opracowała: Sabina Kudrys