Wyślij kartkę Powstańcom Warszawskim – akcja BohaterON!

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy – ludzie, którzy zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.

Dlaczego BohaterON?

Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera – film lub prezentację. Nazwa projektu ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania

Samorząd szkolny zachęca wszystkich do udziału w edukacyjnym projekcie BohaterON – włącz historię! W ramach akcji można wysłać bezpłatna kartkę do uczestników Powstania Warszawskiego, dziękując im w ten sposób za poświęcenie i walkę w obronie ojczyzny.

Jak wysłać życzenia dla Powstańca?

Kup bądź wykonaj własnoręcznie kartkę okolicznościową lub widokówkę ze swojej miejscowości. Wolisz dłuższe formy wypowiedzi? Możesz także napisać list.

Napisz kilka (…lub kilkadziesiąt ☺) słów od siebie. Pamiętaj, że to właśnie one mają największą wartość. Zostaw też swoje dane, jeśli chcesz, by Powstaniec mógł Ci odpisać. Możesz wysłać kartkę bezimienną lub do wybranego uczestnika walk o stolicę – wystarczy, że wpiszesz imię i nazwisko Powstańca wraz z pseudonimem.

Zaadresuj kartkę/list do nas:

FUNDACJA SENSORIA

BohaterON

ul. Ołtaszyńska 7

53-010 Wrocław

Jeśli nie chcesz wysyłać pocztówek/listów, zachęcamy do wypełnienia kartki online. Wszystkie e-kartki po zakończeniu akcji zostaną przez organizatorów wydrukowane i w formie tradycyjnej trafią do Powstańców Warszawskich.

Kampania BohaterON – włącz historię rozpoczęła się 1 sierpnia, a zakończy się już 2 października. Potrwa 63 dni, czyli tyle, ile trwało Powstanie Warszawskie. To już czwarta edycja przedsięwzięcia.

Więcej szczegółów na temat akcji znaleźć można na stronie www.bohateron.pl

Projekt edukacyjny BohaterON! jest wspierany przez Minister Edukacji Narodowej.

Samorząd szkolny z opiekunami.