………………………………………………………………………………………..
JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE
W dniu 20 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi
w Bujakowie grupa uczniów z klasy VI i VII przedstawiła pod kierownictwem
ks. Tomasza Jasełka Bożonarodzeniowe. Scenariusz przeniósł nas w czasy Jezusa
a całe przedstawienie bardzo się uczniom podobało. Jasełka były również okazją na wspólne kolędowanie.
Na zakończenie przedstawienia wszystkim uczniom i nauczycielom życzenia świąteczne złożyła pani Dyrektor Jolanta Bielecka – Szlagór.
Radosnych, szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia
oraz pomyślności w Nowym Roku 2020
Przyjaciołom szkoły, Rodzicom i Uczniom życzy
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Bujakowie.
……………………………………………………………………………………………
Akcja „Życzenia na święta”
Przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili osoby starsze, samotne oraz emerytowanych nauczycieli mieszkających w Bujakowie.
W czasie spotkania wolontariusze zaśpiewali kolędę, wręczyli własnoręcznie przygotowane kartki, wypieki oraz ozdoby i złożyli świąteczne życzenia.
Magiczny czar zbliżających się świat oraz serdeczność wywołały wzruszenie nie tylko po stronie obdarowywanych.
Opracowała: Magdalena Haluch
………………………………………………………………………………….
ŚWIĄTECZNY PIERNIK
Dnia 20 grudnia dzieci z klas I-III oraz Oddziału Przedszkolnego brały udział w podsumowaniu projektu pt. „Świąteczny piernik”. Dzięki temu wydarzeniu dzieci przez cały miesiąc miały okazję przybliżyć sobie tradycje Świąt Bożego Narodzenia oraz do nich się przygotować. Wspólne spotkanie rozpoczęło się od przywitania dzieci wraz
z nauczycielami piosenką pt. „Świąteczny piernik”. Następnie dzieci z zaciekawieniem słuchały „Legendy o Toruńskim pierniku”, odpowiadając na pytania. Nadszedł moment prezentacji smakołyków, każdy zespół przedstawił swojego własnoręcznie zrobionego piernika – w tym roku w każdej grupie królował CIASTEK. A później było to, na co czekali wszyscy z wielką niecierpliwością, mianowicie wyniki konkursu na świąteczną kartkę, które brzmią następującą: wyróżnienie Piotr klasa I a, III miejsce Natalia M. klasa I b, II miejsce Małgorzata klasa II, a na najwyższym stopniu podium stanął Jakub klasa III. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali nagrody pocieszenia. Na zakończenie projektu każda grupa zaprezentowała własnoręcznie zrobione bombki – pierniki, którymi udekorowali świąteczne drzewko, śpiewając kolędy i składając sobie życzenia. W tym dniu wszystkie dzieci otrzymały słodką niespodziankę i udały się na klasową/grupową wigilię.
………………………………………………………………………………………………………..
Samorząd Szkolny zachęca do udziału w akcji
Co roku, każda ze szkół używając plastikowych sztućców, kubków i innych przedmiotów jednorazowego użytku, przyczynia się do powstawania śmieci, które trafiają nie tylko na wysypiska, ale również do mórz i oceanów, co powoduje śmierć tysięcy wodnych organizmów. Dlatego też, pozbądźmy się plastikowych zastaw z wigilii klasowych. Zastąpmy je tymi papierowymi lub porcelanowymi.
PRZYNIEŚ SWÓJ WIDELEC I TALERZYK!
Samorząd Szkolny z opiekunami.
……………………………………………………………………………………….
SZKOLNA AKCJA „DZIEŃ BEZ PRZEKLEŃSTW”
17 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole: „ Dzień bez wulgaryzmów”. Ideą takiego dnia jest zwrócenie uwagi na czystość i piękno polskiej mowy, która nie potrzebuje wulgaryzmów, by trafnie i dosadnie wyrażać emocje.
Na korytarzu pojawiła się gazetka tematyczna oraz hasła nakłaniające do poszanowania języka ojczystego i promujące wysoką kulturę osobistą. Dzieci z klas I-III pod opieką nauczycieli świetlicy przygotowały plakaty przestrzegające przed używaniem brzydkich słów, które zostały wyeksponowane na korytarzu.
Pamiętajmy, że język jest naszą wizytówką
Opracowała : E. Staszak, A. Homa
…………………………………………………………………………………….
Godzina kodowania
W tym roku ponownie dołaczyliśmy do świętowania Tygodnia Edukacji Informatycznej (9-12 grudnia 2019) rejestrując się i biorąc udział w ogólnoświatowej „Godzinie Kodowania”. Jest to inicjatywa edukacyjna, której celem jest wprowadzenie do programowania i dotarcie do jak największej ilości uczniów na świecie.
Po krótkim wstępie i obejrzeniu motywącego do nauki filmu, uczniowie pracując
w parach przechodzili kolejne etapy kodowania wybranej przez siebie aktywności.
W bardzo lubianej przez uczniów „Potańcówce” w ramach przerwy można było odtworzyć małe fragmenty zaprogramowanych ruchów tanecznych. Godzina kodowania to bardzo dobry sposób na naukę w przyjaznej formie. Bardzo zachęcam każdego ucznia do kontynuowania swoich działań na stronie https://studio.code.org
Opracowała: Magdalena Haluch
………………………………………………………………………………………
Mikołaju, Mikołaju…
6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci oraz nauczyciele ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach i brodach.
Wspaniały gość szczególnie dużo prezentów przyniósł uczniom klas młodszych. Dla wszystkich pozostałych starszych dzieci, młodzieży, dyrekcji oraz nauczycieli nie zabrakło słodyczy, które rozdawali z wielkich koszy jego pomocnicy. Na powitanie uczestnicy miłego spotkania zagrali i zaśpiewali piosenkę. Było dużo radości
i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i zawsze na niego czekają
Opracowała: E. Staszak i A. Homa
…………………………………………………………………………………..
PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI W IGRZYSKACH DZIECI I IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W TURNIEJU BADMINTONA
29.11.2019r. w Lubomi odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w badmintonie. Dwa tygodnie wcześniej SPzOP w Bujakowie zakwalifikowała się do tego turnieju zdobywając I miejsce na zawodach rejonowych w kategorii dziewcząt młodszych
i starszych.
Tym razem, już w PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM nasze drużyny w składzie:
– grupa młodsza – Anna Kanik, Zuzanna Duźniak, Julia Wandor
– grupa starsza – Dominika Handzlik, Magdalena Marczewska
zajęły IV miejsce.
POWIATOWA LIGA BADMINTONA
02.12.2019r. w Mazańcowicach odbyła się ostatnia w tym roku edycja Powiatowej Ligi Badmintona o Puchar Starosty Bielskiego, w której wystartowało sześć szkół podstawowych.
Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z klas od V do VIII: Julia Chrapek, Zuzanna Fortuna, Nina Wojtyłko, Natalia Wachowicz, Zuzanna Duźniak, Anna Kanik, Martyna Kołek, Zuzanna Krzyżak, Julia Wandor, Dominika Handzlik, Magdalena Marczewska – zajmując II miejsce drużynowo.
Natomiast indywidualnie w kategorii klas VI-VIII Dominika Handzlik zdobyła I miejsce, Zuzanna Duźniak III miejsce a w kat. klas IV-V najlepiej zagrała Nina Wojtyłko stając tuż za podium na IV miejscu.
G R A T U L A C J E !!!
………………………………………………………………………………………………..
„GÓRA GROSZA”
Rozpoczynamy doroczną akcję „Góra Grosza”, której organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom, z siedzibą w Warszawie. To już po raz dwudziesty pomagamy potrzebującym dzieciom.
Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Akcja przeprowadzona zostanie w klasach poprzez zbiórkę monet (od 1gr do 5zł)
w terminie do 20.12.2019r. Po jej zakończeniu pieniądze zostaną przeliczone,
a najbardziej szczodre klasy otrzymają symboliczne dyplomy. Warto jednak pamiętać, że „Góra Grosza” to akcja charytatywna, a każda, nawet najdrobniejsza, moneta może pomóc dzieciom.
„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”
Do współpracy zapraszają:Samorząd Szkolny z opiekunami.
…………………………………………………………………………………………………
Dzień białej brody Mikołaja
Samorząd Szkolny ogłasza piątek (06.12.2019r.) Dniem Świętego Mikołaja, więc obowiązują biało – czerwone stroje, mikołajkowe czapki, a przede wszystkim białe brody. Mogą być naturalne , doklejane lub namalowane.
Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy.
Samorząd Szkolny z opiekunami .