Październik 2014

DYSKOTEKA

       imagesW czwartek uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum bawili się na szkolnej dyskotece. Zabawę, jak zwykle, poprowadził fantastycznie DJ Łukasz z Radia Bielsko. Nie obyło się bez najnowszych przebojów i super hitów z ostatnich miesięcy. czytaj więcej

……………………………………………………………………………………………….

PASOWANIE KLASY IV I IG

             14 października na uroczystej akademii uczniowie klasy IV SP i I PG zostali pasowani na uczniów. W tym wyjątkowym dniu,  z okazji Dnia KEN – Dnia Nauczyciela Samorząd Szkolny przygotował program artystyczny. Był teatr, piosenki, serdeczne życzenia i kwiaty dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły.

Wszystkiego najlepszego,
Radości, szczęścia moc,
Słoneczka wesołego,
Snów pięknych co noc!
Śpiewając, idź przez życie,
Rozkwitaj jak ten kwiat
Przy dobrym apetycie
I w zdrowiu sto lat!

Pieniądze szczęścia nie dają? Być może!
Lecz kufereczek stóweczek daj Boże!

Wakacji w Złotym Brzegu,
Podróży morskiej też,
Wszystkiego najlepszego,
Wszystkiego, czego chcesz!

            Uczniowie klasy IV SP i I PG  zaprezentowali swoje talenty, zbierając gromkie brawa publiczności, następnie odbyło się pasowanie oraz  wpis do kroniki szkoły. Po części uroczystej, jak co roku Samorząd Szkolny przygotował zabawne konkurencje w ramach „otrzęsin”.

        Plaster cytryny, „magiczna mikstura” i pytania: „Odmień przez osoby czasownik „miauczeć” lub „ Kot spada z prędkością 4m/s z wysokości 2m o 24h 13 w sierpniu. Na ile łap kot spadnie?”  nie stanowiły żadnego problemu.

     Wszyscy znakomicie sobie poradzili i na koniec akademii przewodniczący klas odebrali dyplomy z rąk przewodniczącego szkoły.

            Witamy nowych uczniów w naszej społeczności uczniowskiej! J

 

Opracowała: Katarzyna Mieszczak, Anna Homa

Zdjęcia Filip Malik

………………………………………………………………………………………………….

PASOWANIA NADSZEDŁ CZAS

      14 października w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie i ślubowanie klas I i dzieci z oddziału przedszkolnego. Dzieci w pięknych strojach galowych zaprezentowały program artystyczny. Najmłodsi przyrzekali  być dobrymi i dzielnymi przedszkolakami,      a uczniowie klas I pilnie świat poznawać, dobry przykład innym dawać, być pomocnym w domu,w szkole i wypełniać ucznia rolę.  Pani dyrektor z ołówkiem w ręce każdego osobiście pasowała na ucznia i na „zerówkowicza”. Dzieci z uśmiechem na twarzy otrzymały na zakończenie dyplomy i niewielkie upominki.

Opracowała: Renata Grubka

………………………………………………………………………………..

PROJEKT „DOBRY START-LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ”

   Od 22 września w naszej szkole realizowany jest  projekt, który ma na celu wyrównywanie szans młodzieży gimnazjalnej. Można o nim przeczytać we wrześniowych artykułach umieszczanych na naszej stronie internetowej. W wyznaczonych terminach prowadzone są zajęcia z: j. polskiego, j. angielskiego, j.niemieckiego, geografii, informatyki, matematyki, fizyki, biologii, ceramiki,  siatkówki, badmintona oraz zajęcia teatralne. W dzisiejszą sobotę odbywały się warsztaty teatralne i ceramiczne. Oto krótka fotorelacj

Opracowała: Katarzyna Mieszczak

………………………………………………………………………………

RAJD MŁODZIEŻOWY

„ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ” 

         2 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym rajdzie, który tym razem odbywał się pod hasłem „UŻYWKI – TWÓJ WRÓG – KSIĄŻKA – SPRAWDZONY PRZYJACIEL”. Na mecie, w Wielkiej Puszczy należało przedstawić program artystyczny związany z tematem rajdu.  Drużyna „CZARODZIEJE” z SP zaprezentowała się pod hasłem: „Wilgardium lrwiosa, lecimy w niebiosa” a „MOLE KSIĄŻKOWE” z gimnazjum: „ Książka to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi – doradcę ma i przyjaciela.”                        Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, wszystkim dopisywały humory, a przed jury nasze drużyny zaprezentowały się znakomicie.                                                    Z przyjemnością informujemy, że spośród 12 gminnych drużyn nasza, z SP zajęła  I MIEJSCE, a z gimnazjum III miejsce.

Opracowała: Katarzyna Mieszczak