ŻABKI 19/20

DZIEŃ CHLEBA

W czwartek 9 października w grupie “Żabki” obchodziliśmy Dzień Chleba. Maluszki poznały drogę “od ziarenka do bochenka”. Z bardzo dobrym skutkiem próbowały zrobić z ziarenek pszenicy mąkę, a także samodzielnie upiekły pyszny chleb, którego zapach roznosił się po całym przedszkolu. To właśnie zajecia praktyczne przedszkolaki lubią najbardziej.

………………………………………………………………………………..

ZAJĘCIA KULINARNE – CIEPŁE LODY

27 września w naszej grupie odbyły się pierwsze zajęcia kulinarne. Tego dnia Żabki zamieniły się w cukierników, tworzących pyszne, ciepłe lody. Każdy przedszkolak pomagał w tworzeniu słodkości: miksował, dodawał składniki. Na zakończenie przedszkolaki udekorowały swoje lody pysznymi, kolorowymi posypkami, które zjadły ze smakiem. Tym oto słodkim sposobem zapoczątkowaliśmy cykl tegorocznych zajęć kulinarnych.

…………………………………………………………………………………

PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

23 września nasze przedszkole odwiedziła Pani Jesień. Tego dnia Żabki ubrane w jesienne kolory poprzez gry i zabawy świętowały nadejście kolorowej pory roku, jaką jest jesień. Z pomocą pań dzieci stworzyły w sali kącik jesienny z darów, które osobiście przyniosły do przedszkola. Tworzenie kącika pomogło Żabkom w zapoznaniu się z darami jesieni. Na zakończenie przedszkolaki wybrały się na spacer w poszukiwaniach oznak Pani Jesieni za oknem.

……………………………………………………………………………………………

DZIEŃ UŚMIECHU

Na miłe zakończenie tygodnia- w piątek 4 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Uśmiechu. Tego dnia jak wiadomo radości nie było końca. “Żabki”  rozmawiały w tym dniu o emocjach i uczuciach, bawiły się w “uczuciowe” kalambury oraz robiły bardzo dużo śmiesznych min. Na koniec wybraliśmy króla i królową uśmiechu, a każdy został nagrodzony orderem uśmiechu.

……………………………………………………………………………………..

JESIENNE ZABAWY

Zawitała juz do nas piekna polska jesień i dlatego w naszej grupie pojawiło się pełno jesiennych zabaw. Nauka przez zabawę jest najlepszym sposobme na poznanie nowych rzeczy. A co jest najlepszym jesiennym materiałem do nauki? Oczywiście skarby jesieni przyniesione przez naszych przedszkolaków. Cały tydzień upłynął nam przy wesołych zabawach w liczenie, segregowanie, układanie i grę na naszych kasztanowych instrumentach. Dzieci były zachwycone jesiennym dywanem usłanym skarbami jesieni, który równie ochoczo sprzątali. 

………………………………………………………………………………………..

DZIEŃ CHŁOPAKA

Jak co roku 30 września obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Chłopaka. Był to szczególnie miły czas dla naszych chłopców, którzy tego dnia zamienili się w prawdziwych superbohaterów. Dziewczynki z okazji ich święta wręczyły chłopcom upominki, a Panie przygotowały mnóstwo gadżetów, które sprawiły ogromną radość naszym chłopcom. Dzień upłynął nam na radosnych tańcach i zabawach oraz na pokonywaniu toru przeszkód, z którym żaden superbohater nie miał najmniejszego problemu.

………………………………………………………………………………………

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Jednak największą atrakcja było wyjście do Sali Zabaw “Przygoda” w Bujakowie. Tam przedszkolaki miały okazję do integracji z koleżankami i kolegami oraz czas na wspólną zabawę. Dzieci były bardzo zadowolone, a takie świętowanie zdecydowanie przypadło im do gustu. Na koniec wesołych zabaw odbył się słodki poczestunek, a każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy medal super przedszkolaka.

…………………………………………………………………………………………….

NIEBIESKI WTOREK

Dnia 17 września obchodziliśmy w przedszkolu Dzień koloru niebieskiego. W tym dniu królował kolor niebieski w różnych odcieniach, a ubrane na niebiesko “Żabki” wykonywały niebieskie zadania. Szukaliśmy niebieskich przedmiotów znajdujących się w naszej sali, liczyliśmy i segregowaliśmy je na różne kategorie. Nie zabrakło również wspólnych gier, tańców i zabaw ruchowych przy muzyce – oczywiście z niebieskimi balonami. Na zakończenie nasze Maluszki stworzyły niebieskie arcydzieła, które zawisły na przedszkolnej gazetce.