ŻABKI 19/20

BAL ANDRZEJKOWY

Hokus – pokus! Czary – mary! Niech się spełnią andrzejkowe czary!”

Tradycyjnie jak co roku w naszej grupie odbył się magiczny Bal Andrzejkowy. W dniu 29 listopada przedszkolaki przybyły do przedszkola w radosnym nastroju. Każdy nie mógł się doczekać, aż przebierze się swój strój balowy przygotowany specjalnie na tą okazję. Radosna muzyka zachęciła najmłodsze dzieci z naszego przedszkola do zabawy
i tańców. Dzieci przebrane w bajeczne stroje bardzo pewnie i ochoczo wkroczyły na salę balową i zaprezentowały się podczas andrzejkowego pokazu mody. Podczas zabawy dzieci wykazały się swoimi umiejętnościami tanecznymi, a dzięki magicznym wróżbom przedszkolaczki poznały swoją przyszłość.

Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Już nie możemy doczekać się kolejnego przedszkolnego balu!

…………………………………………………………………………………………..

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

15 listopada odbyła się w naszym przedszkolu ważna Uroczystość dla dzieci, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola, a także dla tych, które zmieniły grupę i stały się „Żabkami”. Tego dnia w naszym gronie nie mogło zabraknąć rodziców, którzy z uwagą oglądali występ przedszkolaków i nagradzali ich gromkimi brawami. Podczas części artystycznej dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki, piosenki, zabawy ruchowe, wyliczanki i tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem  i pomagać kolegom. Być dzielnym przedszkolakiem.  Po złożonej obietnicy, Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz słodką niespodziankę.

…………………………………………………………………………………………

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ukochane misie. Tym razem to miś stał się główną atrakcją dnia. Na początek dzieci zaśpiewały misiom piosenkę po czym same zamieniły się w misie i wyruszyły na poszukiwanie pysznego miodku. Chętne dzieci miały okazję spróbować to, co misie kochają najbardziej- miodek. Następnie wykonaliśmy taniec z misiem oraz głośno zaśpiewaliśmy misiową piosenkę. Na koniec każdy przedszkolak stworzył własnego misia z bibuły. Po zakończonej pracy na dzieci czekała słodka niespodzianka – ciasteczkowy miś.

Wiwat misiu łakomczuszku

Niech nie burczy Ci już w brzuszku

My życzenia Ci składamy

Byś był jak najdłużej z nami !

Miodku zawsze miej w dostatku

Żyj nam 100 lat nasz Misiaczku !

……………………………………………………………………………………..

URODZINKI

22 listopada obchodziliśmy w naszej grupie kolejne urodzinki. Na początek złożyliśmy życzenia wręczyliśmy drobne upominki oraz odśpiewaliśmy głośne sto lat naszym solenizantom. Następnie przeszliśmy do urodzinowych gier i zabaw. Nie mogło zabraknąć urodzinowych tańców na gazecie czy tańca z balonem w parze. Tego dnia dzieci brały udział w konkursie talentów na najśmieszniejszą minę oraz pozę. Radości nie było końca. Uwieńczeniem tego dnia był pyszny tort urodzinowy, na którego dzieci nie mogły się doczekać.

Wszystkim solenizantom urodzonym w listopadzie życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń oraz uśmiechu na twarzy !

………………………………………………………………………………….

BAJU BAJ Z RODZICEM

21 listopada grupę Żabek odwiedziła mama Pawełka.Tego dnia przedszkolakom zaprezentowana została książeczka z serii „Gang słodziaków”. Dzieci mogły posłuchać opowiadania o Rysiu, który bawił się w pirata. Przedszkolaki były zachwycone wybranym przez Pawła i jego mamę utworem.

Dziękujemy serdecznie mamie Pawełka i zapraszamy ponownie !

…………………………………………………………………….

„WSZYSCY ŚWIĘCI KLASZCZĄ W DŁONIE, CAŁA ZIEMIA ŚPIEWA..”

21 listopada nasze przedszkole odwiedziła pani katechetka wraz z dziećmi ze szkoły podstawowej. Tego dnia dzieci zaprezentowały przedszkolakom „Wszystkich świętych”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały historii o świętych : Janie Pawle II, Józefie i Maryi, Bracie Albercie, Franciszku, Matce Teresie z Kalkuty i wielu wielu innych. Przedstawienie postaci w sposób słowno-muzyczny pozwoliło przedszkolakom na lepsze zapoznanie i zapamiętanie osób świętych.

……………………………………………………………………………………

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 listopada obchodziliśmy dzień życzliwości. Tego dnia wymienialiśmy cechy osoby życzliwej oraz skojarzenia związane ze słowem „życzliwość”. Dzieci stworzyły kodeks życzliwego przedszkolaka. Zaśpiewaliśmy piosenkę „Magiczni czarodzieje” dzięki czemu przypomnieliśmy sobie magiczne słowa : proszę, przepraszam, dziękuję. Tego dnia każdy starał się być dla siebie życzliwym, spędziliśmy dzień w bardzo miły
i przyjazny sposób.

………………………………………………………………………….

DOGOTERAPIA

18 listopada w grupie Żabek odbyły się zajęcia z dogoterapii. Tego dnia Pani Magda odwiedziła nasze przedszkole wraz z Werbą, pieskiem na którego przedszkolaki długo oczekiwały. Zajęcia te pozwoliły dzieciom oswoić się z pieskiem, poznały zasady głaskania oraz karmienia go. Dzieci uczestniczyły w torze przeszkód, szukały cienia
z serii przedmiotów niezbędnych dla pieska, karmiły go.

Przedszkolaki nie mogą doczekać się kolejnej wizyty.

…………………………………………………………………………………………….

AUDYCJA MUZYCZNA


„O KOZACH CO WILKOM UCIEKŁY Z TALERZA”

We wtorek 12 listopada w naszym przedszkolu zawitał nietypowy teatrzyk  Baśniowej Kapeli pt.: „O kozach co wilkom uciekły z talerza”.  Niezwykle ciekawe losy bohaterów opowieści zaciekawiły naszych małych przedszkolaków. Dzieci chętnie włączyły się w śpiew podczas teatrzyku i nagradzały artystów dużymi brawami. Mamy nadzieję, Baśniowa Kapaela znów zawita w naszym przedszkolu;)

………………………………………………………………………………………..

BAJU BAJ Z RODZICEM

8 listopada grupę Żabek odwiedziła mama Madzi. Tego dnia przedszkolakom zaprezentowana została bajka związana z Krainą Lodu. Przedszkolaki były zachwycone wybranym przez Madzię i jej mamę utworem.

Dziękujemy serdecznie mamie Madzi i zapraszamy ponownie !

………………………………………………………………………………..

ZAJECIA KULINARNE – NADZIEWANE WAFLE

8 listopada w grupie Żabek odbyły się kolejne zajęcia kulinarne. Tym razem dzieci zabrały się za robienie nadziewanych wafli. Przedszkolaki kolejno smarowały warstwy wafli masą krówkową oraz nutellą. Gotowe wafle Żabki ozdobiły bitą śmietaną oraz ulubionymi posypkami.

Radości ze smakowania własnoręcznie zrobionych słodkości nie było końca.

Nasi mali cukiernicy spisali się na medal.

……………………………………………………………………………………

BRĄZOWY WTOREK

5 listopada grupa Żabek obchodziła dzień koloru brązowego. Tego dnia dzieci poznały jakie przedmioty oraz zwierzęta mają kolor brązowy. Przedszkolaki za pomocą zmysłu dotyku mogły dotknąć przedmiotów użytku codziennego mającego kolor brązowy oraz posmakować pyszności do których zaliczała się między innymi brązowa czekolada, draże czy płatki śniadaniowe. Dzieci wykonały tego dnia również brązowe drzewo oraz zatańczyły do piosenki „czekolada”. Na zakończenie dzieci wypiły pyszną brązową gorącą czekoladę 😉

……………………………………………………………………………..

ZAJĘCIA KULINARNE- KOMPOTY OWOCOWE

24 października w naszej grupie odbyły się kolejne zajęcia kulinarne. Tym razem Żabki przygotowywały pyszne kompoty na zimowe wieczory. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola słoik oraz owoce, z których tworzyły pyszne kompoty. Dzieci zapoznane zostały ze składnikami niezbędnymi do przygotowania kompotów po czym zabrały się do pracy.

Każdy przedszkolak wsypywał owoce do słoika, zasypywał je cukrem, zalewał wodą i zakręcał słoik. Tak przygotowane kompoty zostały zagotowane pod czujnym okiem pań kucharek. Gotowe kompoty dzieci zabrały do domu.

Życzymy smacznego kompociku !

…………………………………………………………………..

URODZINKI DZIECI

22 października obchodziliśmy w grupie Żabek urodzinki Michałka i Pawełka. Tego dnia Pawełek i Michałek zamienili się w królów. Dzieci wraz z Paniami złożyły solenizantom życzenia, odśpiewaliśmy wspólnie głośne sto lat! Wręczyliśmy prezenty. Następnie przeszliśmy do zabaw i gier urodzinowych. Żabki brały udział między innymi  w urodzinowym pokazie talentów, w tańcach z balonami w parach oraz tańcach na gazetach. Po skończonych grach i zabawach dzieci udały się na kosztowanie pysznego urodzinowego tortu. Solenizanci z kolei dmuchali świeczki oraz myśleli nad życzeniem, które na pewno się spełni.

Naszym solenizantom urodzonym w październiku życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

…………………………………………………………………………..

PRZEDSZKOLAKI PODTRZYMUJĄ TRADYCJĘ

DZIEŃ WSZYTKICH ŚWIĘTYCH

Pielęgnując tradycję związaną z obrzędami Wszystkich Świętych nasze przedszkolaki 31 października wybrały się na Grób Nieznanego Żołnierza. Podczas pobytu na cmentarzu dzieci zapaliły znicze i odmówiły krótką modlitwę. Do przedszkola wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia.

………………………………………………………………………………………..

BAJU BAJ Z RODZICEM

W październiku w ramach akcji “Cała Polska czyta dzieciom… I my też!” odwiedział nas tata Kacperka. Przeczytał dzieciom bajkę “O zbóju Madeju” oraz “Zupa z gwoździa”. Dzieci słuchały bajek z dużym zaciekawieniem, a Kacperek był bardzo zadowolony, że jego tata odwiedził naszą grupę.

Bardzo serdecznie dziękujemy i zachęcamy również innych rodziców do wspólnego “bajkowania” 😉

………………………………………………………………………………….

ZIELONY WTOREK

“Grasz w zielone? – gram! Masz zielone? – mam!”

29 października obchodziliśmy Dzień Koloru Zielonego. Szukaliśmy koloru zielonego w naszym otoczeniu, nazywaliśmy przedmioty w kolorze zielonym, wzięliśmy udział    w zabawach muzycznych, ruchowych i plastycznych. Na zakończenie zrobiliśmy zielone żelki i pyszną galaretkę. To był dzień pełen zielonych niespodzianke. Było wesoło, radośnie i zielono!

………………………………………………………………………………………

DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ

18 października grupa Żabek obchodziła Dzień Poczty Polskiej. Tego dnia dzieci zostały zapoznane ze specyfiką pracy listonosza, jego ubiorem oraz zadaniami. Dzieci miały okazję tego dnia zamienić się w listonosza, wykonując jego obowiązki, między innymi :segregowały listy według wielkości, dopasowywały atrybuty listonosza, szukały odpowiedniego cienia, grupowały elementy do skrzynek pocztowych według kolorów. Nie zabrakło także piosenek o listonoszu. Żabki stworzyły własne pocztówki poczym miały okazję zamienić się w prawdziwych listonoszów. Na koniec zajęć dzieci otrzymały upominki z widniejącym logiem poczty polskiej.

…………………………………………………………………………

POZBNAJEMY OWOCE I WARZYWA

„Lubimy jabłuszka
i słodziutkie gruszki
na śliwki jesteśmy
wielkie łakomczuszki.
Marchewkę chrupiemy
jak małe zajączki,
pomidory też zjadamy,
gdy nam wpadną w rączki”

Dwa tygodnie października w grupie „Żabek”  upłynęły na poznawaniu owoców i warzyw. Przedszkolaki mogły „badać” owoce i warzywa posługując się prawdziwymi eksponatami, wykorzystując wszystkie swoje zmysły. Uczyły się rozpoznawać i nazywać owoce i warzywa, określały ich kształt, wielkość, kolor, przeliczały i segregowały. Dzieciom bardzo podobały się zagadki dotykowe, gdzie bez trudu rozpoznawały i nazywały warzywa po dotyku oraz zagadki smakowe, gdzie nawet największe niejadki spróbowały  i rozpoznały po smaku wybrane warzywo. Wybraliśmy również „kawalerów orderu uśmiechu”,  u których uśmiech nie znikał z twarzy nawet po zjedzeniu kwaśnej cytryny. Na zakończenie tygodnia przedszkolaczki zrobiły pyszny i zdrowy soczek jabłkowo- marchewkowy.

……………………………………………………………………………

DZIEŃ CHLEBA

W czwartek 9 października w grupie “Żabki” obchodziliśmy Dzień Chleba. Maluszki poznały drogę “od ziarenka do bochenka”. Z bardzo dobrym skutkiem próbowały zrobić z ziarenek pszenicy mąkę, a także samodzielnie upiekły pyszny chleb, którego zapach roznosił się po całym przedszkolu. To właśnie zajecia praktyczne przedszkolaki lubią najbardziej.

………………………………………………………………………………..

ZAJĘCIA KULINARNE – CIEPŁE LODY

27 września w naszej grupie odbyły się pierwsze zajęcia kulinarne. Tego dnia Żabki zamieniły się w cukierników, tworzących pyszne, ciepłe lody. Każdy przedszkolak pomagał w tworzeniu słodkości: miksował, dodawał składniki. Na zakończenie przedszkolaki udekorowały swoje lody pysznymi, kolorowymi posypkami, które zjadły ze smakiem. Tym oto słodkim sposobem zapoczątkowaliśmy cykl tegorocznych zajęć kulinarnych.

…………………………………………………………………………………

PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

23 września nasze przedszkole odwiedziła Pani Jesień. Tego dnia Żabki ubrane w jesienne kolory poprzez gry i zabawy świętowały nadejście kolorowej pory roku, jaką jest jesień. Z pomocą pań dzieci stworzyły w sali kącik jesienny z darów, które osobiście przyniosły do przedszkola. Tworzenie kącika pomogło Żabkom w zapoznaniu się z darami jesieni. Na zakończenie przedszkolaki wybrały się na spacer w poszukiwaniach oznak Pani Jesieni za oknem.

……………………………………………………………………………………………

DZIEŃ UŚMIECHU

Na miłe zakończenie tygodnia- w piątek 4 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Uśmiechu. Tego dnia jak wiadomo radości nie było końca. “Żabki”  rozmawiały w tym dniu o emocjach i uczuciach, bawiły się w “uczuciowe” kalambury oraz robiły bardzo dużo śmiesznych min. Na koniec wybraliśmy króla i królową uśmiechu, a każdy został nagrodzony orderem uśmiechu.

……………………………………………………………………………………..

JESIENNE ZABAWY

Zawitała juz do nas piekna polska jesień i dlatego w naszej grupie pojawiło się pełno jesiennych zabaw. Nauka przez zabawę jest najlepszym sposobme na poznanie nowych rzeczy. A co jest najlepszym jesiennym materiałem do nauki? Oczywiście skarby jesieni przyniesione przez naszych przedszkolaków. Cały tydzień upłynął nam przy wesołych zabawach w liczenie, segregowanie, układanie i grę na naszych kasztanowych instrumentach. Dzieci były zachwycone jesiennym dywanem usłanym skarbami jesieni, który równie ochoczo sprzątali. 

………………………………………………………………………………………..

DZIEŃ CHŁOPAKA

Jak co roku 30 września obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Chłopaka. Był to szczególnie miły czas dla naszych chłopców, którzy tego dnia zamienili się w prawdziwych superbohaterów. Dziewczynki z okazji ich święta wręczyły chłopcom upominki, a Panie przygotowały mnóstwo gadżetów, które sprawiły ogromną radość naszym chłopcom. Dzień upłynął nam na radosnych tańcach i zabawach oraz na pokonywaniu toru przeszkód, z którym żaden superbohater nie miał najmniejszego problemu.

………………………………………………………………………………………

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Jednak największą atrakcja było wyjście do Sali Zabaw “Przygoda” w Bujakowie. Tam przedszkolaki miały okazję do integracji z koleżankami i kolegami oraz czas na wspólną zabawę. Dzieci były bardzo zadowolone, a takie świętowanie zdecydowanie przypadło im do gustu. Na koniec wesołych zabaw odbył się słodki poczestunek, a każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy medal super przedszkolaka.

…………………………………………………………………………………………….

NIEBIESKI WTOREK

Dnia 17 września obchodziliśmy w przedszkolu Dzień koloru niebieskiego. W tym dniu królował kolor niebieski w różnych odcieniach, a ubrane na niebiesko “Żabki” wykonywały niebieskie zadania. Szukaliśmy niebieskich przedmiotów znajdujących się w naszej sali, liczyliśmy i segregowaliśmy je na różne kategorie. Nie zabrakło również wspólnych gier, tańców i zabaw ruchowych przy muzyce – oczywiście z niebieskimi balonami. Na zakończenie nasze Maluszki stworzyły niebieskie arcydzieła, które zawisły na przedszkolnej gazetce.