Sówki 20/21

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 14 października, odbyło się w naszym oddziale przedszkolnym „Pasowanie na przedszkolaka”. Do grona przedszkolaków dołączyły dzieci z grupy „Sówki”. Dzieci zaprezentowały się w tańcu, śpiewały piosenki i recytowały wierszyki, których uczyliśmy się od początku września. Złożyły uroczystą przysięgę, po której pani dyrektor Jolanta Bielecka – Szlagór tradycyjnie pasowała każde dziecko na prawdziwego przedszkolaka. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Pomimo niewielkiej tremy związanej z pierwszym, tak uroczystym wystąpieniem, wszyscy byli bardzo zadowoleni
i z humorem obchodziliśmy ten ważny dla naszych dzieci dzień.

Gratulujemy i życzymy radosnych chwil spędzonych w murach
oddziału przedszkolnego!

Niestety nie mogliśmy w tym roku zaprosić do sali przedszkolnej najważniejszych gości, a mianowicie RODZICÓW. Zdecydowaliśmy się przygotować występ sami
w sali i uwiecznić go okiem kamery. Zaproszenie na wirtualny występ trafi do każdego rodzica. Obecne czasy, w których należy ograniczać kontakty społeczne, nie zwalniają nas z zachowywania pamięci o ważnych datach w kalendarzu, których jeszcze sporo
w tym roku szkolnym przed nami. Z wielkim zaangażowaniem energicznych przedszkolaków i tak aktywnie współpracujących rodziców wiemy, że damy radę i o nie zadbamy.

…………………………………………………………………………………………………………….

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

„Naszym Paniom dziś składamy słoneczne życzenia:
zdrowia, szczęścia i radości i marzeń spełnienia…”

14 października w grupie „Sówki” obchodziliśmy  Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom oddziału przedszkolnego za trud włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym dniu dzieci zaprezentowały mini występ, w którym nie zabrakło wierszy, życzeń i piosenek. Dziękujemy RODZICOM za pamięć, piękne życzenia, miłe słowa i upominki. Wszystkim nauczycielom składamy słoneczne życzenia: szczęścia, pełni radości, spełnienia marzeń i zdrowia. Do tych szczerych życzeń dokładamy jeszcze wiele słońca
i uśmiechu na twarzy.

………………………………………………………………………………………………………..

ROBIMY ZAPASY NA ZIMĘ

„W spiżarni na półkach zapasów bez liku.
Są dżemy, kompoty, złoty miód w słoiku.
I cebula w wiankach i grzybki suszone,
są główki kapusty, ogórki kiszone …”

Dzieci z grupy „Sówki” miały bardzo intensywny poranek w poniedziałek
12 października. Przedszkolaki przygotowywały przetwory na zimę. Wszyscy chłopcy
i dziewczynki oczyścili owoce, które następnie wypestkowali. Później dokładnie ułożyli w słoikach, zasypali cukrem i zalali wodą. Najsilniejsi zakręcili słoiki, najsprytniejsi nałożyli serwetki i zawiązali wstążki, najwytrwalsi nakleili kompotowe etykiety. Jesteśmy przygotowani na długą i mroźną zimę. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały owocową pracę plastyczną i tańczyły ze „Świeżakami” i „Słodziakami” do jesiennych piosenek.

…………………………………………………………………………………………………….

ŚWIATOWY DZIEŃ POCZTY

I ZNACZKA POCZTOWEGO

W piątek 9 października obchodziliśmy Światowy Dzień Poczty, jak również Dzień Znaczka Pocztowego. Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach podczas których poznały zawód listonosza i jego obowiązki. Dzieci dowiedziały się jak długą drogę musi przebyć list, kartka pocztowa lub paczka, by w końcu trafić do naszej skrzynki pocztowej, nauczyły się poprawnie adresować list i w odpowiednim miejscu przyklejać znaczek pocztowy. Przedszkolaki z grupy „Sówki” i „Żabki” odwiedził Pan listonosz, który odebrał swoją torbę, do której dzieci zapakowały przygotowane wcześniej kartki i dostarczył je w naszym imieniu do Urzędu Pocztowego. Teraz pozostaje jedynie czekać, aż listonosz odwiedzi przedszkolaki w domu i rodzice otrzymają karki z jesiennymi życzeniami od swoich pociech.

…………………………………………………………………………………………………………

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI

1 i 2 października nasze przedszkolaki przeniosły się do krainy dźwięków, aby wspólnie bawić się muzyką. Każda „Sówka”, miała możliwość spróbowania samodzielnej gry na instrumentach, odkrywając przy tym swój talent muzyczny. Razem stworzyliśmy prawdziwą orkiestrę. Przedszkolaki uważnie słuchały utworów muzycznych i aktywnie brały udział w różnorodnych zabawach muzyczno-ruchowych. Wspólną zabawę
w radosnej atmosferze zakończyły  tańce  do zumbowych rytmów.

…………………………………………………………………………………………………………….

TO JUŻ! Nadszedł ten wspaniały moment – JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM!

Wystarczy, że wszedłem przez drzwi sali przedszkolnej, a zaczęła się dla mnie niesamowita przygoda! Dałem sobie radę, chociaż napotkałem różne trudności! Na szczęście nie byłem tam sam.  Towarzyszyły mi moje uśmiechnięte Panie, które są bardzo miłe, a do tego proponują mi dużo fajnych rzeczy!

Mamo, Tato czy Wy wiecie ile tutaj jest zabawek?
No i dzieci, z którymi wspaniale się bawię! W takim miejscu nie można się nudzić!

Mamo, nie stój pod drzwiami i nie nasłuchuj czy nie płaczę – na początku może mi się to przydarzało, ale to tylko dlatego, że to wszystko było takie nowe i nie bardzo wiedziałem jak sobie z tym poradzić. Ale pamiętasz? Mówiłem Ci już
o uśmiechniętych Paniach, które we wszystkim mi pomogą.

Ubierz mnie w wygodne ubranka, daj buziaka, mocno przytul i powiedz jak bardzo mnie KOCHASZ. Na pewno, będę tęsknić, tak samo jak Ty! Ale z uśmiechem wejdę do sali i pomacham Ci na pożegnanie. Mój niepokój szybko zmienił się w ogromną radość, a małe smutki w mój wspaniały rozwój na wielu płaszczyznach. Jeszcze trochę, a przyniosę Ci pierwszą laurkę, zobaczysz moje pierwsze publiczne występy
i usłyszysz jak bardzo ważne jest dla mnie moje przedszkole, które od dziś staje się kolejnym bezpiecznym miejscem, pełnym uśmiechu, nauki i dobrej zabawy!

Moja i Twoja odwaga przyszła z czasem,
a ja swoją przygodę rozpocząłem
1 września.

Wasze dziecko

……………………………………………………………………………………………………………..

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dnia 30 września w grupie „Sówki” odbył się uroczysty Dzień Chłopaka. Dziewczynki dopingowały swoich kolegów podczas konkurencji sportowych,
a później wszyscy celebrowali to przemiłe święto uczestnicząc w różnorodnych konkurencjach i szalonych tańcach. Uśmiechy nie znikały dzieciom z twarzy. Na zakończenie tak wspaniałej uroczystości wszystkie maluszki otrzymały upominki
i wykonaliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie.

………………………………………………………………………………………………………

POWITANIE JESIENI

W środę 23 września do grupy „Sówki” zawitała Pani Jesień. Ten dzień obfitował
w zabawy o tematyce jesiennej, dzięki którym dzieci przyswoiły sobie informacje
o rozpoczynającej się właśnie porze roku. Przedszkolaki poznały kolorowe liście, porządkowały je, przeliczały zbiory, odgadywały zagadki, wykonywały jesienne tańce, nie zabrakło również zabaw ruchowych. Po wykonaniu wszystkich zadań „Sówki” wykonały „Jesienne drzewo”. Dzień z Panią Jesienią był pełen emocji
i wrażeń, wszyscy świetnie się bawili. Dzieci już wiedzą, że Jesień to jedna z pór roku, którą można zauważyć w porannych mgłach, przymrozkach, odlatujących ptakach
i oczywiście w pięknych kolorowych liściach.

…………………………………………………………………………………………………………..

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Przedszkolaki z grupy „Sówki” 18 września obchodziły Dzień Przedszkolaka. Dzieci świętowały bawiąc się, biorąc udział w konkursach, śpiewając wspólnie piosenki, tańcząc do dyskotekowych rytmów i oglądając prezentację multimedialną dotyczącą obchodzonego święta. Radość, śmiech i głośny doping przedszkolaków  świadczyły
o wspaniałym czasie spędzonym w oddziale przedszkolnym. Na zakończenie zabawy dzieci wyszły na przedszkolny spacer. Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.