Listopad 2017

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

                                                                                                                      Jan Paweł II

PODZIĘKOWANIE

dla

naszych darczyńców – wspaniałych siatkarzy

za sponsorowanie imprez szkolnych i  przedszkolnych.

 

Serdeczne podziękowania składają

 Dyrektor Szkoły Podstawowej

z Oddziałami Przedszkolnymi w Bujakowie

wraz z Gronem Pedagogicznym.

………………………………………………………………………………………..

CIOCIA KRYSTIANKA I PIOTRUSIA CZYTA DZIECIOM 

Bardzo dziękujemy Pani Monice- cioci Krystianka i Piotrusia za przeczytanie dzieciom bajki o „Wilku i siedmiu Koźlętach”

Zachęcamy również inne ciocie i wujków do czytania naszym przedszkolnym dzieciakom;)

GALERIA

Opracowała: Agnieszka Wykręt

……………………………………………………………………………….

BAL ANDRZEJKOWY

        W środę 29  listopada naszym przedszkolu odbył się przebierany bal andrzejkowy. Każdy przedszkolak przybył w tym dniu do przedszkola w znakomitym humorze i oczywiście w przepięknym stroju. Podczas balu wspólnie uczyliśmy się układu tanecznego, były tańce grupowe, indywidualne oraz konkursy taneczne z balonami. Nie zabrakło również tradycyjnych wróżb andrzejkowych. Nasz bal zakończył wspaniały, słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Bardzo dziękujemy rodzicom za upieczenie pysznych ciast, za pierniczki i słodkie cukierki.

GALERIA

Opracowała: Agnieszka Wykręt

……………………………………………………………………………….

WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO

       We wtorek 28 listopada nasze przedszkole odwiedził ratownik medyczny- Pan Maciek Wykręt. Dzieci usłyszały jak wygląda jego praca, ale przede wszystkim dowiedziały się w jaki sposób mogą samodzielnie udzielić pierwszej pomocy. Poznały numery alarmowe oraz to jakie informacje należy przekazać wzywając pomoc. Uczyliśmy się również układać poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, robić opatrunek przy krwawieniu oraz jak unieruchomić złamaną nogę. Największą atrakcją okazało się jednak leżakowanie pod kocem termicznym. Nie były to ostatnie zajęcia z Panem ratownikiem- mamy nadzieję, że odwiedzi nas jeszcze kilka razy w tym roku szkolnym;)

GALERIA

Opracowała: Agnieszka Wykręt

………………………………………………………………………………….

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

24 listopada grupa Żabek obchodziła kolejne wielkie święto. Tego dnia przedszkolakom towarzyszyły ich ulubione misie. Przedszkolaki razem z klasami 1-3 wzięły udział w występie zorganizowanym z okazji Dnia Pluszowego Misia. Na cześć swoich ukochanych pluszaków Żabki zaprezentowały wierszyki i piosenki. Na koniec otrzymały słodkie upominki. ; )  galeria

Opracowała : Joanna Harat .

……………………………………………………………………………………………….

URODZINY KRYSTIANKA

          W piątek swoje piąte urodziny obchodził Krystianek. Z tej okazji wraz z mamą przygotował przepyszne babeczki dla każdego przedszkolaka. Zanim jednak nastąpił z wyczekiwany czas słodkiego poczęstunku dzieci w troszkę nietypowy sposób złożyły Krystianowi życzenia. Król Krystian siedzący na tronie czekał, aż dzieci przedostaną się przez tajemniczy tunel by wypowiedzieć wymyślone przez siebie urodzinowe życzenia. Było przy tym dużo śmiechu i wesołej zabawy. Nie zabrakło oczywiście uroczystego „Sto lat” i wspólnych tańców, jak to na prawdziwą urodzinową imprezę przystało. (galeria ) 

Sto lat Krystianku;)

 Opracowała: Agnieszka Wykręt

……………………………………………………………………………………….

RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM W PRZEDSZKOLU

Bardzo dziękujemy tacie Madzi  za wizytę w naszej grupie i przeczytaną „Śpiącą Królewnę”.

 

Zachęcamy również  innych rodziców do czytania dzieciom;)

………………………………………………………………………………………….

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM…. I MY TEŻ!!!

   Kochani Rodzice, w końcu i w naszej grupie zaczynamy zapowiadaną akcję „Cała Polska czyta dzieciom” i z tej okazji zapraszamy wszystkich chętnych (mamusię, tatusia, babcię, dziadka, siostrę, brata, a nawet ciocię i wujka), którzy chcieliby poczytać dzieciom ciekawą książeczkę, by przyłączyli się do naszego czytania.

Pomożemy dobrać ciekawą lekturę i wspólnie ustalimy dogodny termin.

Zapraszamy!!!

Dzieci już czekają;

Opracowała: Agnieszka Wykręt

…………………………………………………………………………………………

DOGOTERAPIA W GRUPIE ŻABEK

W       e wtorek, 14 listopada w naszym przedszkolu zawitali specjalni goście- Pani Madzia i jej wspaniały piesek Helga. Wspólnie przeprowadzili dla nas zajęcia z dogoterapii. Dzieci miały okazję nauczyć się jak należy dbać o pieska, w jaki sposób go traktować oraz jak wygląda jego pielęgnacja. Nie zabrakło również chwili na wspólną zabawę z dziecięcym ulubieńcem. Mamy nadzieję, że Pani Madzia oraz Helga zawitają jeszcze w naszym przedszkolu. ( galeria )

Opracowała: Agnieszka Wykręt

…………………………………………………………………………………

WIZYTA PANA POLICJANTA W PRZEDSZKOLU

 7 listopada nasze przedszkole odwiedził pan policjant wraz z owczarkiem belgijskim. Zajęcia przybrały formę pouczenia, dzięki którym przedszkolakom zostały przybliżone zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci poznały także specyfikę działania psa- ratownika. Największą atrakcją stało się karmienie i głaskanie pieska. Przedszkolaki spisały się na medal 😉

Opracowała : Joanna Harat