Wrzesień 2017

                 ZAJĘCIA KULINARNE  „PRZETWORY NA ZIMOWE WIECZORY”

       W ramach zajęć z cyklu „Chcesz mieć wszystkie supermoce, jedz warzywa i owoce” przedszkolaki z małą pomocą Pani Agnieszki i Pani Anetki przygotowały kompoty owocowe. Każde dziecko przyniosło do przedszkola jesienne owoce, które lubi najbardziej i to właśnie z nich przygotowało swój własny kompot. Dzieci samodzielnie myły, obierały, kroiły i umieszczały w słoikach owoce. Następnie mocno dokręciły swoje słoiki i przekazały je do szkolnej kuchni gdzie pod okiem Pani Anetki kompoty zostały ugotowane. Każdy przedszkolak ozdobił słoik ze swoim kompotem i zabrał go do domu aby poczęstować rodziców. (galeria)

Opracowała: Agnieszka Wykręt

…………………………………………………………………………

                          ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dnia 22 września wspólnie z naszymi kochanymi „Żabkami” obchodziliśmy jedno z najważniejszych świąt przedszkolnych- Dzień Przedszkolaka;)

Z tej okazji dzieci spędzały czas na miłej i wesołej zabawie z chustą animacyjną. Tego dnia, jak to na prawdziwe świętowanie przystało, nie mogło zabraknąć również słodkiej niespodzianki.

Dzieci w ramach zajęć kulinarnych samodzielnie przygotowały piękny i pyszny tort. Każdy przedszkolak zamienił się tego dnia w Master Chefa i pod czujnym okiem Pani Agnieszki uczestniczył w przygotowaniu przedszkolnego tortu.(galeria)

Opracowała: Agnieszka Wykręt

………………………………………………………………………………..

                      WRZEŚNIOWE ZABAWY NA PLACU ZABAW

Mimo, że nadeszła już jesień to pogoda pozwoliła nam na długie i ciekawe spacery oraz wesołe zabawy na szkolnym placu zabaw. Na początku dzieci uczyły się samodzielnie ubierać, chodzić w parach i zaciekawieniem poznawały teren wokół szkoły. Jednak bardzo szybko wyjścia na plac zabaw stały się jedną z ulubionych atrakcji dzieci i szalonej zabawie nie było końca. ( galeria)

Opracowała: Agnieszka Wykręt

………………………………………………………………………………………

TYDZIEŃ ADPATACYJNY

Jak ten czas szybko płynie… Tak niedawno, zaledwie dwa miesiące temu – 4września, dzieci po raz pierwszy przekroczyły próg naszego pięknego, nowego przedszkola. Początki bywały różne. ( czytaj więcej )

Opracowała: Agnieszka Wykręt