Luty 2015

 Book of nature. Isolated over whiteKONKURS RECYTATORSKI „SŁOŃCE, SŁOŃCE I ŻYCIE”

            Już drugi raz uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie recytatorskim organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Bielsku Białej. Celem konkursu jest prezentowanie najcenniejszych dzieł literatury polskiej i powszechnej oraz popularyzacja piękna i kultury języka polskiego. Występujący muszą zaprezentować dwa utwory poetyckie oraz fragment prozy.

         Zgodnie z regulaminem, na szczeblu rejonowym może znaleźć się tylko dwóch uczniów z jednej szkoły. Miło nam ogłosić, iż decyzją jury w tym roku reprezentować nas będą:

Eliza Urbańczyk oraz Malwina Kasperek – obie z klasy VI.

Za piękny występ gratulujemy również Marcie Szlagor.

Konkurs rejonowy odbędzie się w piątek, 13 marca 🙂 Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny!

Opracowała: Katarzyna Mieszczak

……………………………………………………………………………………………

Chemia i biologia mogą być ciekawe czyli klasa II i III gimnazjum na warsztatach w Bielsku i Jaworzu.

         W dniu 26.02.2015 roku uczestniczyliśmy w warsztatach z chemii w Bielskiej Szkole Przemysłowej. Zajęcia odbyły się w pracowni chemicznej i prowadzone były przez kolegów maturzystów tamtejszej szkoły. Podczas warsztatów w trakcie kontrolowanych reakcji chemicznych powstawały fajerwerki, wybuchały wulkany czy tworzyła się tzw. „sztuczna krew”-wykorzystywana w filmach. Wszystkie doświadczenia wykonywaliśmy samodzielnie lub w małych grupach. Okazało się, że chemia może być ciekawa, ale by ją poznać trzeba zgłębiać jej tajniki. W czasie, gdy jedna grupa eksperymentowała, druga w pocie czoła „produkowała” swój własny papier uzyskany z makulatury na zajęciach proekologicznych. Stworzone z sercem kawałki papieru zabraliśmy do domu i być może wykorzystamy je do napisania „szczególnego” listu, można powiedzieć „od serca”.

        W tym dniu pojechaliśmy również do muzeum fauny i flory morskiej i śródlądowej w Jaworzu. Jest tutaj jedyne muzeum na południu Polski, w którym zgromadzono wiele egzotycznych zwierząt i roślin występujących w morzach i oceanach świata w dużym stopniu mieszkańców rafy koralowej. Szczególnie przypadło nam do gustu pięknie zaaranżowane akwarium egzotyczne. Niektórzy zastanawiali się czy nie założyć własnego w domu, ponieważ taka hodowla to niezła zabawa, odkrywanie tajemnic życia fauny morskiej podczas codziennych obserwacji, a przede wszystkich fajne hobby. Dowiedzieliśmy się, że są nawet organizowane mistrzostwa świata w rybkach gupikach- a ostatnie mistrzostwo należy do Polaków.

Pełni wrażeń, nowych pomysłów ale również nowej wiedzy i umiejętności wróciliśmy do Bujakowa.

Opracowała: Alicja Guzik

 876

 

 

 

542

 

 

 

319

 

 

 

10

 

 

 

……………………………………………………………………………………………..

 SPORTOWE ŻYCIE W NASZEJ SZKOLE

Pierwsze półrocze roku szkolnego 2014/2015 upłynęło obficie w sportowe sukcesy.
Drużyna gimnazjalistów w składzie:
Krzysztof Łaszczak                                                  Paweł Kuwik
Krzysztof Czakon                                                     Mateusz Łyczko                         Szymon Habiciak                                                      Sebastian Matejko
Krystian Kierpiec                                                       Przemysław Sadlik
Łukasz Kukla                                                             Jan Szlagór

zajęła I miejsce w Gminnym Turnieju Piłki Ręcznej, co otworzyło jej drogę do półfinału powiatowego, na którym chłopcy zajęli III miejsce.
Nasi zawodnicy w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej oraz w Gminnym Turnieju Piłki Koszykowej zajęli II miejsce. Natomiast  w Piłce Siatkowej i Tenisie Stołowym zarówno dziewczęta jak i chłopcy uplasowali się na III miejscu w gminie Porąbka.
We wrześniu 2014r. odbyły się zawody w piłce nożnej „ORLIK”, gdzie i młodsza drużyna chłopców /kl.V i młodsi/ i starsza  /kl.VI SP i kl. I gimn./ zdobyły III miejsce.
Uczniowie SP w Bujakowie wzięli udział w Gminnym Turnieju Mini Piłki Siatkowej oraz Mini Piłki Ręcznej, na których dziewczęta wywalczyły II miejsce natomiast chłopcy III miejsce.
Świetnie spisali się nasi zawodnicy: Wojciech Jąkalski, Magdalena Kalabińska i Milena Wojtyłko  na Powiatowej Lidze Pływackiej, której zakończenie przewidziane jest na  II półrocze 2014/2015r. szk.
W lutym zakończyliśmy 2-rzut gier Szkolnej Ligi Badmintona, po którym na prowadzeniu w grupie młodszej są: Malwina Kasperek i Mateusz Ogarek,  natomiast w gimnazjum: Gabriela Błasiak i Jan Szlagór.
Coroczny turniej w zespołowych grach sportowych GIMI, który organizowany jest dla uczniów naszej szkoły, dobiega końca. Oficjalne wyniki oraz rozdanie nagród odbędzie się w marcu 2015r.

Opracowała: Anna Koczur.

……………………………………………………………………………………………

grat

PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA

            18 lutego spotkalislmy się w sali gimnastycznej, aby podsumować minione półrocze. Zostali nagrodzeni uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce. W ramach szkolnego projektu „Osiągnąć Sukces” otrzymali oni z rąk pani Alicji Guzik Indeksy. Warunkiem uzyskania Indeksu jest zdobycie średniej ocen  w SP – 4,6 a w Gimnazjum – 4,3 oraz wzorowego lub bardzo dobrego zachowania.

SP- z  IndeksamiGimnazjaliści z indeksamiNagrody w gminnym konkursie plastycznym otrzymały:

Alina Cudzich z kl. IPG: II miejsce,                                                                                       Malwina Kasperek z kl. IVSP – III miejsce                                                                        Hanna Tylenda z kl.”0″-wyróżnienie.

Alina i Malwina

Za tworzenie pozytywnego klimatu i aktywne działania na rzecz szkoły wyróżniony został tez samorząd szkolny gimnazjum i SP.

Samorząd SPSamorząd PGimnazjum

  GRATULUJEMY SERDECZNIE I ŻYCZYMY SUKCESÓW W II PÓŁROCZU!!!