Październik 2016

KONKURSY BIBLIOTECZNE  – PODSUMOWANIE

       W październiku w ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole przeprowadzone zostały konkursy, których celem było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży oraz promocja biblioteki. Dzieci z klas I – III SP mogły przygotować oryginalną laurkę dla biblioteki, natomiast zadaniem starszych uczniów było opracowanie plakatu reklamującego naszą bibliotekę.

Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Powstały piękne laurki z oryginalnymi życzeniami dla biblioteki oraz interesujące plakaty. Wszystkie prace można podziwiać na specjalnej wystawie przygotowanej w bibliotece szkolnej.

WYNIKI KONKURSU NA LAURKĘ DLA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ:

I miejsce –  Emilia Malik   klasa 3a i Justyna Bies  klasa 2b

II miejsce –  Martyna Kołek  klasa  3b i Hanna Tylenda  klasa 2b

III miejsce –  Julia Wandor  klasa 3b i Zuzanna Duźniak  klasa 3b

wyróżnienie –   Franciszek Haluch  klasa 3a, Wiktoria Ryłko  klasa 3a, Daria Wolny  klasa 3b, Magdalena Borowczyk klasa 3b, Julia Chrapek  klasa 2a

WYNIKI KONKURSU NA PLAKAT REKLAMUJĄCY  BIBLIOTEKĘ SZKOLNĄ:

I miejsce –  Dominika Handzlik  klasa 4   II miejsce – Martyna Wachowicz  klasa 5,        III miejsce –   Martyna  Stwora  klasa 5

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy wygranej!

JEDNOCZEŚNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KOLEJNYCH AKCJACH  I KONKURSACH ORGANIZOWANYCH W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Nauczyciele bibliotekarze

………………………………………………………………………………………..

DZIEŃ PAŹDZIERNIKOWEGO PRZEBIERAŃCA

     28.10.206r. w naszej szkole Samorząd Szkolny zorganizował akcję informacyjną mającą na celu pokazanie uczniom, jak wyglądają obchody Święta Halloween ( Święta Duchów ) w krajach anglojęzycznych. Czytaj więcej

……………………………………………………………………………..

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

            Kontynuując akcję prozdrowotną w naszej szkole, Samorząd Szkolny zorganizował spotkanie uczniów klas IV-VI SP oraz I-III G z dietetykiem i trenerem personalnym – panem Arkadiuszem Decem. Czytaj więcej

……………………………………………………………………..

DZIEŃ ZIELONEGO OGÓRKA I SŁODKIEGO JABŁKA”

 

                         Z warzywami i owocami naprawdę można się zaprzyjaźnić

Dzień 18.10.2016r. Samorząd Szkolny wykorzystał do promocji zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania się. Akcją promocyjna na gazetkach szkolnych zachęciliśmy uczniów naszej szkoły do zabrania w ten dzień zdrowych przekąsek na drugie śniadanie. Motywem przewodnim były ogórki i jabłka. czytaj więcej

…………………………………………………………………………………………………..

DZIEŃ GIMNAZJALISTY I CZWARTOKLASISTY

         14 października to corocznie obchodzone święto w naszej szkole. W tym dniu uroczyście przyjmujemy kolegów z klas IVSP i IG do naszego grona. Czytaj więcej

 

…………………………………………………………………………..

SZKOLNA ZBIÓRKA BATERII

     Członkowie Klubu Młodego Ekologa zapraszają wszystkich, którym leży na sercu stan naszego środowiska naturalnego do aktywnego przyłączenia się do szkolnej akcji zbiórki zużytych baterii.

Baterie można wrzucać do specjalnych pojemników znajdujących się w każdej klasie. Zbiórka ma formę konkursu międzyklasowego. Zwycięży klasa, która zbierze najwięcej kilogramów zużytych baterii w przeliczeniu na jednego ucznia. Dla zwycięskiej klasy nagroda (w poprzedniej edycji zbiórki były to darmowe bilety do kina dla całej klasy)

PRZYŁĄCZ SIĘ DO NASZEJ AKCJI !!!

Opracował: Krzysztof Górowicz

…………………………………………………………………………………………

ZBIÓRKA MAKULATURY                            

logoW dniach od 24 października do 14 listopada 2016 r.  Klub Młodego Ekologa działający przy Zespole Szkół w Bujakowie przeprowadza zbiórkę makulatury. Podpisane  (imię, nazwisko, klasa) paczki z makulaturą prosimy dostarczyć do szkoły (drzwi do kotłowni ).  Osoby, które nie mogą dostarczyć makulatury do szkoły proszone są o telefon –        33 8 108 000 i podanie adresu – makulatura zostanie od nich odebrana. Dla uczniów, którzy zbiorą najwięcej kilogramów makulatury nagrody.

               DBAJ O ŚRODOWISKO I  PRZYŁĄCZ SIĘ DO NASZEJ AKCJI

członkowie KME

…………………………………………………………………………………………..

Spotkanie z pisarzem Waldemarem Cichoniem

            W ramach promowania czytelnictwa wśród społeczności uczniowskiej   18.10.2016 roku naszą szkołę odwiedził Pan Waldemar Cichoń – autor sześciu  fascynujących opowieści  o nieznośnym,  lecz sympatycznym Cukierku-małym pręgowanym kotku, który potrafi poprzewracać życie domowników do góry nogami. Wraz z maskotką symbolizującą bohatera swoich książek  pisarz wprowadził uczniów klas I- III SP w fantastyczny świat kocich przygód. Pan Cichoń opowiedział nam, że kot Cukierek istnieje naprawdę , mieszka z jego rodziną. Synowie pana Waldemara Marcel  i Maciek to również bohaterowie jego książek. Autor  w ciekawy i zabawny sposób opowiadał o tym, jak kot znalazł się w jego domu, dlaczego postanowił o nim pisać książki. Autor wyjaśnił, iż chcąc zachęcić syna do czytania napisał kilka kocich historyjek i tak przez przypadek został pisarzem.  Mówił również o tym jak się pisze, o trudnościach, które na swojej drodze spotyka pisarz i o twórczej wenie. Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem.

           Pan Cichoń czytał uczniom fragmenty swoich książek i odpowiadał na liczne pytania. Na zakończenie spotkania można było zakupić książki z dedykacją  i autografem autora. Pan Waldemar Cichoń również podarował książki z dedykacją dla czytelników biblioteki szkolnej. Spotkanie  z  autorem było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem oraz dobrą zabawą. Wkrótce możliwość wypożyczenia w naszej bibliotece szkolnej  sześciu opowiadań Waldemara Cichonia : „Cukierku, Ty Łobuzie!” , „Nie martw się, Cukierku!”, „ Jak się masz Cukierku?”, „Popraw się Cukierku!”, „ Dziękuję Ci Cukierku!”, „ Gdzie jesteś Cukierku?”. Zapraszamy!

 

Naucz. bibliotekarz :Eleonora Podgórska

………………………………………………………………………………

KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO – PODSUMOWANIE

       We wrześniu w szkole przeprowadzony został konkurs, którego celem było rozbudzenie zainteresowania językiem angielskim, zapoznanie z kulturą, symbolami i zabytkami krajów wchodzących w skład Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Konkurs ten przeprowadzony został 26 września w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. Konkurs składał się z dwóch części – uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną przedstawiającą jeden z symboli Wielkiej Brytanii, a także wziąć udział w quizie wiedzy na temat UK.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 3 października 2016, a wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Justyna Stwora, klasa 2a

II miejsce – Zuzanna Krzyżak, klasa 3b

III miejsce – Magdalena Borowczyk, klasa 3b

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy wygranej.

Opracowały: Elżbieta Staszak i Anna Homa

………………………………………………………………….

bez-tytulu

Do wsparcia akcji zachęca Samorząd Szkolny wraz z opiekunami.

Autor plakatu: Anna Jarosz

…………………………………………………………………………..

KAMPANIA PRZECIWKO GRYPIE

GRYPA ostra choroba zakaźna układu oddechowego wywołana zakażeniem wirusem grypy. Przenosi się pomiędzy ludźmi drogą kropelkową (np. podczas kichania), a największa ilość zachorowań występuje podczas sezonowych epidemii. (źródło pl.wikipedia.org).

flu-clipart-flu-clipart-flu-clinic-art

W związku ze zwiększonym zagrożeniem zachorowania na grypę, Samorząd Szkolny rozpoczyna kampanię, która ma na celu profilaktykę poprzez informacje dotyczące choroby.

Na gazetkach szkolnych a także na wystawce, zamieściliśmy materiały edukacyjne, które mogą okazać się przydatne w profilaktyce zachorowań. Przygotowaliśmy również informacje dla wychowawców klas. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się przydatne i nie damy się grypie w myśl znanego powiedzenia: „Lepiej zapobiegać, niż leczyć.”

cartoon-kids1

 

Życzymy dużo zdrowia!

 

Samorząd Szkolny z opiekunami 🙂

…………………………………………………………………………………

„Zdrowo się odżywiam, wiem co jem”

Comiesięczna akcja, w której promujemy zdrowe jedzenie przypominając jednocześnie   o codziennej diecie bogatej w warzywa i owoce.

fruit-and-vegetables

 Samorząd Szkolny ogłasza całoroczną akcję prozdrowotną, mającą na celu promocję zdrowego trybu życia i prawidłowego odżywiania. Chcemy kształtować pozytywne nawyki,  pokazać, że odpowiednia dieta ma wiele zalet  oraz ma również bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie i życie.

Akcja polega na organizacji, raz w miesiącu, dnia z owocem i warzywem. Dla uczniów systematycznie włączających się w akcję – mininagrody.

Projekt zostanie zakończony turniejem wiedzy o zdrowiu.

PAŹDZIERNIK

W tym miesiącu symbolem będzie zielone warzywo, czyli ogórek. Uważany jest za pospolite warzywo, dlatego jego właściwości i wartości odżywcze nie są zbytnio doceniane. Tymczasem ogórek jest bogaty w przeciwutleniacze, zawiera dużo wody (prawie 97 proc.), pomaga oczyścić organizm z toksyn.

og-rek

Są ludzie, którzy mawiają: zjedz jedno jabłko dziennie, a lekarz nie będzie ci wcale potrzebny. Dietetycy natomiast zalecają zjedzenie przynajmniej dwóch jabłek w ciągu dnia – rano dla urody, a wieczorem dla dobrego zdrowia.

jabeko

         Samorząd Szkolny ogłasza dzień 18.10.2016r. „Dniem zielonego ogórka i słodkiego jabłka”. Zachęcamy uczniów do zabrania kanapek z ogórkiem i jabłka na drugie śniadanie. Możecie też przygotować sałatki warzywne i owocowe, chipsy jabłkowe lub zabrać ze sobą sok jabłkowy, który wypijecie na przerwie śniadaniowej.

Zachęcamy do wspólnej zabawy.

Samorząd Szkolny z opiekunami 🙂