Żabki 21/22

EUROPA DA SIĘ LUBIĆ – WŁOCHY

12 października grupa Żabek udała się w „podróż” do Włoch. Tego dnia dzieci poznały wiele ciekawostek dotyczących Włoch. Miały możliwość odnalezienia Włoch na mapie oraz globusie , a także zapoznaniem się z położeniem innych krajów. Żabki za pomocą prezentacji multimedialnej poznały również tradycyjne włoskie dania, zabytki, flagę, godło oraz miejscowości które warto zobaczyć we Włoszech. Dzieci brały udział w wielu zabawach, a także odwzorowywały flagę Włoch. Po zakończonych zabawach dzieci wykonały własną pizzę.

………………………………………………………………………………………….

DZIEŃ POCZTY

7 października grupa Żabek obchodziła Dzień Poczty. Tego dnia dzieci zapoznały się
z zawodem listonosza, jego ubiorem. Żabki poznały także, jakie etapy musi przejść list lub paczka by dotrzeć do naszych domów. Dzieci wzięły udział w różnorodnych zabawach, których tematyka związana była z pocztą. Przedszkolaki dobierały cienie, segregowały koperty  i znaczki według podanych cech, klasyfikowały znaczki, przeliczały koperty oraz znaczki, układały puzzle z motywem listonosza oraz klasyfikowały obrazki do odpowiednich skrzynek pocztowych. Po zakończonych zabawach dzieci wykonały własną pocztówkę.

………………………………………………………………………………………………………………….

DZIEŃ CHŁOPAKA

„Z okazji tego dnia niezwykłego,

życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego

humoru radosnego i aby codziennie spotkało Was coś magicznego.”

30 września grupa Żabek obchodziła Dzień Chłopaka. W tym dniu swoje święto obchodzili chłopacy. Na rozpoczęcie tego dnia wszyscy wspólni zaśpiewaliśmy „Sto lat” ,a następnie zaczęliśmy układać puzzle. Tego dnia chłopcy wzięli udział przygotowanym przez dziewczynki torze przeszkód. Następnie odbyły się zabawy ruchowe , które obfitowały w taniec, a także zabawach kołowych. Po zakończonych zabawach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane muszki oraz składały życzenia. Nie zabrakło również słodkości dla dziewczynek. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

…………………………………………………………………………………………………………….

PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

„Popatrz wkoło jesień,

Liści złotych deszcz.

Spadają kasztany,

Grzybów szuka jeż”.

23 września obchodziliśmy pierwszy dzień jesieni. Tego  dnia dzieci ubrane w kolory jesienne brały udział w zabawach ruchowych, matematycznych oraz sprawnościowych. Na początek dzieci zaśpiewały piosenkę o jesieni po czym przeszły do układania jesiennych puzzli, jesiennego domina a także jesiennej gimnastyki. Dzieci wzięły udział w zabawach tanecznych z szarfami oraz w zabawach kołowych, gdzie motywem przewodnim były jesienne liście. W tym dniu dzieci przeliczały kasztany, klasyfikowały jesienne przedmioty oraz liczyły przy użyciu jesiennych liczmanów. Na koniec żabki wykonały jesienne drzewo po czym udały się na spacer w poszukiwaniu oznak pani jesieni.

…………………………………………………………………………………………………

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

„Wszyscy swoje święto mają,

Skaczą, tańczą i śpiewają.

Przedszkolaki przykład dają,

I też swoje święto mają”.

20 września  grupa Żabek obchodziła Dzień Przedszkolaka. W tym dniu każdy przedszkolak miał swoje święto. Na rozpoczęcie tego ważnego dnia dzieci zaśpiewały hymn przedszkolaka. Dzień ten obfitował w zabawy muzyczno-ruchowe. Na początek każdy przedszkolak brał udział w torze przeszkód. Następnie dzieci przeszły do zabaw ruchowych, wśród których nie zabrakło tańca z balonami czy tańca na gazecie a także zabaw z chustą animacyjną. Po zakończonych zabawach dzieci otrzymały odznaki super przedszkolaka oraz drobny upominek.

Wszystkim przedszkolakom życzymy wszystkiego najlepszego!!