Żabki 21/22

ZEBRANIE Z RODZICAMI

25 sierpnia w oddziałach przedszkolnych odbyło się zebranie rodziców w sprawie organizacji nowego roku przedszkolnego. W tym czasie rodzicom przedstawione zostały zalety czytania oraz wręczone zostały ulotki dotyczące zalet czytania. Rodzicom przedstawiono również cele, jakie udało się zrealizować w trakcie trwającego w roku ubiegłym podczas Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

……………………………………………………………………………………………………….

ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. W tym dniu dzieci przygotowały dla swoich rodziców krótkie wystąpienie. Dzieci młodsze pożegnały odchodzących do szkoły starszaków. Następnie dzieci zaprezentowały wakacyjne przedstawienie. Po zakończonych występach dzieciom wręczone zostały nagrody oraz prezenty.

Wszystkim przedszkolakom oraz rodzicom życzymy udanych wakacji!

………………………………………………………………………………………………

URODZINKI

15 czerwca obchodziliśmy ostatnie już w tym roku przedszkolnym urodzinki. Tym razem solenizantami byli :Antoś, Oliwier oraz Kacper. Na początek dzieci złożyły solenizantom życzenia, zaśpiewały sto lat. Po czym przeszliśmy do urodzinowych zabaw. Wśród nich nie zabrakło kaczuszek, tańca z balonami oraz zabawy z krzesełkami. Po zakończonych zabawach dzieci udały się na pyszny poczęstunek.

Naszym solenizantom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

…………………………………………………………………………………………

PIERWSZY DZIEŃ LATA

21 czerwca grupa Żabek obchodziła pierwszy dzień lata. Tego dnia dzieci wyruszyły na piknik na placu zabaw, gdzie czekały na nie różne atrakcje. W tym dniu dzieci mogły popuszczać mega banki, zjeść pyszną watę cukrową, spróbować swoich sił w zabawach ruchowych, zabawach z chustą animacyjną.  W między czasie dzieci zajadały smakołyki
i odpoczywały na kocach piknikowych. W czasie wolnym chłopcy rozgrywali mecz piłki nożnej dziewczynki z kolei korzystały z urządzeń na placu zabaw.

…………………………………………………………………………………………………………

Konkurs

Europa da się lubić

            Początkiem czerwca rozstrzygnięty został konkurs plastyczny, będący zakończeniem naszego cyklu zajęć „Europa da się lubić”. W konkursie udział wzięły dzieci zarówno z grupy Sówek jak i Żabek. Wszyscy wykazali się pomysłowością i zdolnościami plastycznymi. Laureatom raz jeszcze serdecznie gratulujemy.

………………………………………………………………………………………………………

WIZYTA W BIBLIOTECE W BUJAKOWIE

W czerwcu wybraliśmy się do biblioteki w Bujakowie.Dzięki temu spotkaniu dzieci dowiedziały się, jakie książki można w niej wypożyczać, w jaki sposób to robić oraz
w jaki sposób należy dbać o wypożyczone książki. Dzieci wraz z panią zaśpiewały piosenkę, następnie pani bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę. Na koniec dzieci otrzymały upominki. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i miłe ugoszczenie naszych przedszkolaków.

…………………………………………………………………………………………….

DZIEŃ DZIECKA – DREAM PARK OCHABY

W tym roku z okazji dnia dziecka nasze przedszkolaki wybrały się Do DREAM Parku
w Ochabach. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Dzieci zwiedziły park miniatur, miały możliwość bycia w domu do góry nogami, bawiły się na placach zabaw, dmuchańcach, oglądały egzotyczne zwierzęta oraz mini zoo, mogły także przejść małpi gaj. W trakcie wycieczki nie mogło zabraknąć miejsca na relaks oraz posiłek. Po zakończonych zabawach i atrakcjach dzieci nieco zmęczone lecz zadowolone wróciły do swoich domów.

………………………………………………………………………………………………………..

URODZINKI

Za nami kolejne już urodzinki. Tym razem swoje święto obchodzili Pola dwóch Oliwierów. Tradycyjnie świętowanie zaczęliśmy od złożenia życzeń, następnie zaśpiewalismy „Sto lat” po czym przeszliśmy do urodzinowych zabaw. Wśród nich nie zabrakło kaczuszek czy zabaw z balonami olaz z krzesełkami. Na koniec odbył się poczęstunek, dzieci nie mogły się doczekać pysznego tortu.

Naszym solenizantom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

…………………………………………………………………………………………..

Wyniki konkursu

„Rodzic i ja – nasza ulubiona książeczka”

W ramach współpracy naszej szkoły z Gminną Biblioteką Publiczną Filia Bujaków zorganizowaliśmy konkurs plastyczno – czytelniczy dla dzieci oddziałów przedszkolnych
i ich rodziców. Zadaniem przedszkolaków i ich opiekunów było wykonanie pracy plastycznej ilustrującej ulubioną książkę. Celem konkursu była promocja czytelnictwa wśród dzieci przedszkolnych, popularyzacja czytania jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu, umacnianie  więzi emocjonalnej i osobowej pomiędzy dzieckiem
a rodzicem, rozwijanie talentów i umiejętności plastycznych wychowanków. Umożliwiono także prezentację dziecięcej twórczości plastycznej większemu kręgowi odbiorców organizując wystawę prac konkursowych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bujakowie, którą dzieci przedszkolne mogły obejrzeć odwiedzając bibliotekę.

Laureaci konkursu:

I miejsce – Helena Hańderek

I miejsce – Michał Majdak

I miejsce – Antoni Szumiec

I miejsce –  Lucjan Nycz

II miejsce – Nadia Suława

III miejsce – Alan Kubiczek

III miejsce – Kacper Ochodek

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie.

Oprac. E. Madejczyk, J. Harat

…………………………………………………………………………………………………..

DZIEŃ MAMY I TATY

25 maja odbył się kolejny ważny dzień dla naszych przedszkolaków. Tym razem dzieci zaprezentowały wiersze, taniec oraz piosenki dla swoich ukochanych rodziców.

Dzieci zaprezentowały się naprawdę świetnie. A wszystko to, dlatego, że tak bardzo kochają swoich rodziców i między innymi w taki oto sposób, chcą wynagrodzić Wam drodzy Rodzice waszą troskę, opiekę i miłość.

„Dom to miejsce wyjątkowe.

Może nawet być na końcu świata!

Najważniejsza jest rodzina!

Czyli mama, ja i tata”.

Drodzy Rodzice z okazji waszego święta jeszcze raz składamy wam serdeczne życzenia!

…………………………………………………………………………………………………………………….

URODZINKI

W kwietniu obchodziliśmy kolejne urodzinki. Tym razem solenizantkami zostały Anielka
z Matyldą. Na początek złożyliśmy życzenia oraz zaśpiewaliśmy dziewczynkom sto lat. Kolejno przeszliśmy do urodzinowych zabaw, w których nie mogło zabraknąć zabawy
z krzesełkami czy tradycyjnych kaczuszek. Uwieńczeniem zabawy było konsumowanie tortu.

Anielko i Matyldo jeszcze raz życzymy Wam wszystkiego najlepszego!

……………………………………………………………………………….

Spotkanie autorskie

W dniu 12 maja, nasze przedszkolaki odbyły spotkanie on-line z Panem Waldemarem Cichoniem, autorem książek dla dzieci. Przedszkolaki dowiedziały się jak powstała pierwsza książka pisarza pt.: „Cukierku, Ty łobuzie” i kto był dla niej inspiracją. Dzieci mogły zadać kilka pytań autorowi, a także poznać Cukierka, głównego bohatera opowiadań.

……………………………………………………………………………………………………………………….

Exif_JPEG_420

……………………………………………………………………………………………………………….

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Tego dnia przedszkolaki ubrane na zielono przypomniały sobie jak dbać o naszą Ziemię. Wymieniały też zagrożenia, jakie związane są z brakiem dbania o planetę. Dzieci przypomniały sobie również zasady segregowania śmieci. Przedszkolaki stworzyły kodeks małego ekologa.  Następnie  dzieci zaśpiewały  piosenkę o ziemi, po czym udały się na sprzątanie świata.

……………………………………………………………………………………………………..

Europa da się lubić – Czechy

W kwietniu odbyły się kolejne zajęcia cykliczne „Europa da się lubić”. Tym razem wybraliśmy się do naszych sąsiadów, do Czech. Dzieci obejrzały prezentację
o Czechach, poznały wiele ciekawostek związanych z tym krajem. Wzięły udział
w zabawach ruchowych i tanecznych. Wykonały flagę Czech. Na koniec przedszkolaki obejrzały Krecika i Sąsiadów.

……………………………………………………………………………………………………………………..

EWALUACJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO „Z KSIĄŻKĄ MI DO TWARZY”

W kwietniu zakończyliśmy zajęcia cykliczne z serii „Z książką mi do twarzy”. Tego dnia dzieci przypomniały sobie tematykę przeczytanych w trakcie projektu książek, bohaterów, ich losy oraz wartości, jakie płynęły z danej pozycji książkowej. W tym dniu odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Z książką mi do twarzy”. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłowości.  Rodzicom dziękujemy za chęci i za zaangażowanie.

Rozstrzygnięcie konkursu :

1 miejsce : Nadia

2 miejsce : Lucjan

3 miejsce : Nina

……………………………………………………………………………………………………………………..

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

13 kwietnia w oddziałach przedszkolnych w Bujakowie odbył się występ wielkanocny dla rodziców. W tym dniu dzieci zaprezentowały piosenki, wiersze oraz tańce wielkanocne.

14 kwietnia odbyło się śniadanie wielkanocne, do którego wszyscy wspólnie mogliśmy zasiąść. Dzieci przypomniały sobie tradycje związaną ze święceniem pokarmu oraz
z  wspólnym spożywaniem wielkanocnego śniadania.

…………………………………………………………………………………………………..

Warsztaty wielkanocne

         12 kwietnia nasze przedszkole odwiedziły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich
w Bujakowie, które przygotowały razem z dziećmi piękne pisanki. Panie opowiadały dzieciom o wielkanocnych zwyczajach i tradycjach, zrobiły dla nas piękne stroiki. Dzieci były bardzo zaciekawione oraz zaangażowane we wspólne tworzenie ozdób.

…………………………………………………………………………………………………………..

ŚWIATOWY DZIEŃ SPORTU

9 kwietnia w grupie Żabek odbył się dzień sportu. Tego dnia przedszkolaki ubrane
w stroje gimnastyczne wykonywały szereg zadań zręcznościowych. Pokonywały między innymi tor przeszkód, skakały w worku, grały w klasy oraz w twistera. Po zakończonych zabawach każdy przedszkolak otrzymał medal super sportowca.

………………………………………………………………………………………………………………..

Teatrzyk

         W marcu w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru obchodzonego 27 marca, nasze przedszkole odwiedził Teatr lalek Bajka z przedstawieniem pt.: „Jaś i Małgosia”. Celem bajki jest zachęcenie do uprawiania sportów i prostych zajęć ruchowych, aby nie mieć wady postawy a w przyszłości bólu pleców. Na uwagę zasługuje również przesłanie wzajemnego czynienia dobra, które w przyszłości powraca. Po przedstawieniu przedszkolaki mogły zamienić się w aktorów i zagrać razem z lalkami.

……………………………………………………………………………………………………………….

Z KSIĄŻKĄ MI DO TWARZY

23 marca odbyły się ostatnie już zajęcia z cyklu „Z książką mi do twarzy”. Tego dnia dzieci zapoznały się z książką pt. „Cii, cichutko”, w której główna bohaterka lisiczka była zbyt cichym zwierzątkiem, by jej przyjaciele chcieli jej słuchać. Pomimo swojego małego rozmiaru oraz bycia najspokojniejszym zwierzątkiem w lesie okazała się być równie odważną. Swoim spokojem i zaradnością uratowała przyjaciół przed niedźwiedziem, który pomimo swoich atrybutów jakimi są siła i rozmiar okazał się niedźwiedziem, który też ma prawo się czegoś bać. Analiza książki pomogła zrozumieć dzieciom, iż każdy
z nas ma swoje wady i zalety. Bycie małym zwierzątkiem wcale nie oznacza bycie gorszym czy słabszym. Siła nie mówi o naszym charakterze, ponieważ każdy ma prawo mieć swoje słabości. Dzięki książce dzieci poznały także jak wielka jest siła przyjaźni i jak ważną rolę pełni ona w naszym życiu. Dzieci poznały też czym jest odwaga oraz to, że warto słuchać innych wkoło a nie tylko siebie.

……………………………………………………………………………………………………

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Tego dnia  ubrane na niebiesko przedszkolaki poznały jak ważne znacznie ma woda w życiu człowieka oraz jakie zagrożenia niesie ze sobą brak jej oszczędzania oraz jej zabrudzanie. Dzieci obejrzały prezentację o wodzie, następnie wymieniały do czego jest nam ona niezbędna i w jaki sposób należy o wodę dbać. W następnej kolejności dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych, w których głównym motywem była woda. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną „Moja kropelka”.

…………………………………………………………………………………………………………………………

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Tego dnia przedszkolaki ubrane
w wiosenny zielony kolor wyczekiwały nadejścia wiosny. Zanim jednak udaliśmy się szukać zwiastunów wiosny dzieci wykonały szereg wiosennych zajęć. Na początek dzieci wysłuchały listu od pani wiosny, następnie wymieniały jakie są jej zwiastuny, układały napis, przeliczały kwiaty, klasyfikowały zbiory kwiatów, układały wiosenne puzzle. Po wykonanych zadaniach dzieci zaśpiewały piosenkę o wiośnie. Na zakończenie zajęć dzieci wzięły udział w wiosennym kodowaniu na dywanie. Uwieńczeniem dnia było wyjście na spacer z Marzanną oraz ozdabianie gaików.

……………………………………………………………………………………………………………..

DZIEŃ KOBIET

8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. Tego dnia dziewczynki w grupie Żabek zamieniły się w miss. Dziewczynki brały udział w różnych konkurencjach. Chłopcy z kolei wcielili się w rolę jurorów i oceniali swoje koleżanki. Dziewczynki wzięły udział w konkursie : śpiewania, liczenia, szybkości, zręczności, znajomości postaci księżniczek z bajek, rozwiązania zagadek oraz różnych sposobach śmiania się. Po zakończonych konkurencjach chłopcy wręczyli swoim koleżankom medale. Tego dnia nie zabrało również foto budki dla dziewczynek. Na koniec dzieci dostały drobne upominki.

……………………………………………………………………………………………………………

EUROPA DA SIĘ LUBIĆ – GRECJA

2 marca odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Europa da się lubić”. W tym dniu analizowaliśmy po raz kolejny „Atlas Europu dla dzieci” Tym razem dzieci wybrały się do słonecznej Grecji. Na początek dzieci zaśpiewały piosenkę o Europie, po czym przeszły do oglądania prezentacji zawierającej ciekawostki na temat Grecji. Po wykonanych zabawach ruchowych i tanecznych dzieci  mogły spróbować greckich przysmaków. Następnie wykonały flagę Grecji. Ostatnim etapem zajęć było oglądanie bajki „Herkules”, dzięki której dzieci poznały fragment historii o bogach mitologicznych.

………………………………………………………………………………….

TŁUSTY CZWARTEK

24 lutego dzieci z grupy Żabek obchodziły tłusty czwartek. Tego dnia przedszkolaki zapoznały się z tradycją tłustego czwartku, wzięły udział w zabawach matematycznych i ruchowych związanych z tematyką dnia po czym przeszły do ozdabiania pączków, które zabrały ze sobą do domu. Po wykonanej pracy dzieci ze smakiem zjadły pozostałe pyszne pączki.

………………………………………………………………………………………

BAL KARNAWAŁOWY

16 luty był niezwykłym dniem dla naszych przedszkolaków , ponieważ w końcu odbył się długo wyczekiwany BAL KARNAWAŁOWY. Ten dzień był pełen śmiechów , zabaw
i muzyki. W tym dniu nasze przedszkole odwiedziły przeróżne postacie, a mianowicie policjanci, księżniczki, wróżki, wojownicy Ninja i Karate, piłkarz , jednorożec oraz dinozaur. Nie zabrakło również Spider- Man’ów , Elzy , Scooby – Doo, Zorro , Marvela , a nawet Kapitana Amerykę , niektóre dzieci było bardzo ciężko rozpoznać w przebraniu. Na początku balu przedszkolaki przeszły po czerwonym dywanie , na którym odbyła się sesja fotograficzna – dzieci poczuły się jak gwiazdy Hollywood. Cały dzień przedszkolaki świetnie się bawiły przy głośnej i skocznej muzyce. Bal karnawałowy obfitował
w różnorodne zabawy taneczne oraz ruchowe. Na zakończenie balu wszyscy jego uczestniczy udali się na smaczny i słodki poczęstunek. Wspólna zabawa karnawałowa  przyniosła wiele uśmiechów i radości naszym przedszkolakom.

……………………………………………………………………………………………………

EUROPĘ DA SIĘ LUBIĆ – DANIA

W lutym starszaki poznały kolejny kraj w ramach cyklu „Europa da się lubić”, Danię. Zajęcia rozpoczęły się od wskazania na mapie gdzie leży Dania oraz co dzieci wiedzą już na jej temat. Następnie przedszkolaki oglądały prezentację , z której dowiedziały się wiele ciekawostek na temat tego kraju m.in.; z czego słynie (np. z najstarszego Parku Rozrywki , Legolandu) i jaka jest stolica Danii. Dowiedziały się również , że jeden z ich ulubionych twórców baśni – Hans Christian Andersen pochodzi z Danii. Przypomnieliśmy sobie jakie jego słynne baśnie znamy oraz przeczytaliśmy jedną
z nich „Małą Syrenkę” . Później dzieci brały udział wielu zabawach ruchowych związanych z tematem, a także zbudowały swój własny Legoland. Na koniec zajęć dzieci wykonały flagę Danii.

……………………………………………………………………………………………………………

Grupa Żabki:

WALENTYNKI

W dniu 12 lutego w grupie „Żabek” odbyły się WALENTYNKI, dzieci ubrane w kolor czerwony brały udział w różnorodnych grach i zabawach , które związane były
z tematyką Święta Zakochanych. Dzieci poznały patrona tego dnia –  Św. Walentego. Następnie brały udział w różnych zabawach ruchowych i tanecznych, grały w grę memory oraz dobble walentynkowe. W tym dniu nie mogło zabraknąć walentynkowej fotobudki oraz słodkiego upominku na koniec naszych zabaw.

……………………………………………………………………………………………..

Z KSIĄŻKĄ MI DO TWARZY

14 stycznia odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Z książką mi do twarzy”. Tego dnia dzieci pracowały z książką pt. ”Trzymaj mnie mocno ”. W tym dniu nie tylko Pani , ale również chętne 6-latki z grupy czytały pozostałym dzieciom opowiadanie. Po przeczytanej bajce dzieci chętnie odpowiadały na pytania. Później wymieniały poznanych bohaterów, ich cechy oraz układały puzzle z postaciami z bajki. W trakcie zajęć dzieci wzięły również udział w zabawach ruchowych, gdzie wcieliły się w postać wydr, które tworzyły własne stada, a także tworzyliśmy sieć, która symbolizowała więź. Podczas tego dnia , dzieci uświadomiły sobie jak ważna jest przyjaźń, bliskość i bezpieczeństwo.  Zrozumiały także, że każdy potrzebuje drugiej osoby , kiedy pojawia się jakiś problem. Na końcu naszych zabaw grupa „Żabek”  kolorowała poznane dzisiaj postacie.

………………………………………………………………………………………………………………

Europa da się lubić

26 stycznia odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Europa da się lubić”. W tym dniu analizowaliśmy po raz kolejny „Atlas Europu dla dzieci” Z racji tego, że za oknem panują zimowe warunki tym razem wybraliśmy się do zimowej Norwegii. Kraju, który zachwyca pięknymi widokami a to za sprawą licznych fiordów, gór czy wodospadów. Norwegia słynie z licznych sportów zimowych, dlatego również
i przedszkolaki postanowiły sprawdzić się w zimowych zabawach. Po obejrzeniu prezentacji oraz zapoznaniu się z ciekawostkami Norwegii wyruszyliśmy na śnieżne zabawy. Zjazdom na śniegu oraz lepieniu bałwana nie było końca. Mimo, iż do dyspozycji mieliśmy znacznie mniej śniegu niż Norwegowie to i tak przedszkolaki dały radę. A zabawa była naprawdę udana.

…………………………………………………………………………………………………………………

     DZIEŃ BABCI I DZIADKA

„Gorące życzenia Wam dzisiaj składamy,

Bo was bardzo, bardzo kochamy.

Nasze serduszka wesoło dziś biją.

Nasze Babcie i Dziadkowie niech nam 100 lat żyją! „

21 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Tego dnia przedszkolaki przygotowały dla swoich ukochanych dziadków piosenki ,wierszyki oraz taniec, które w formie nagrania mogły pokazać swoim babciom i dziadkom. Dzieci zabrały dla swoich dziadków małe upominki, w postaci laurki oraz kalendarza z własnym zdjęciem.

……………………………………………………………………………………………………………….

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Bujakowie wzięła udział
w „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. Dofinansowanie z budżetu państwa wyniosło 2500 zł, realizację programu wsparła również Gmina Porąbka kwotą 625 zł, dzięki czemu całkowita wartość dofinansowania wyniosła 3125 zł.

W ramach wsparcia finansowego, uzyskanego dzięki zaangażowaniu w realizację „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, zakupiono książki do oddziałów przedszkolnych.

W ramach projektu podjęto szereg inicjatyw z wykorzystaniem zakupionych materiałów promujących czytelnictwo. Wśród nich wymienić należy zapoznanie dzieci z instytucją biblioteki, realizowanie projektów edukacyjnych, takich jak „Z książką mi do twarzy” ,”Europa da się lubić”, „Baju, baj z rodzicem”, realizowanie zajęć edukacyjnych
o tematyce terapeutycznej, czy emocjonalnej, udział w Dniu Bibliotek, w Dniu Postaci
z Bajek, Międzynarodowym Dniu Książki, Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom, prowadzenie akcji codziennego czytania dzieciom, tzw. „Czytanie na dywanie”, przygotowanie biblioteczek i kącików książek. Część z wyżej wymienionych działań została już zrealizowana, pozostała część będzie kontynuowana w ciągu roku szkolnego. W trakcie trwania programu oddziały przedszkolne w Bujakowie na bieżąco współpracują z biblioteką szkolną  oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Porąbce Filia Bujaków. Przedszkolaki wzięły udział w projekcie realizowanym przez Bibliotekę Publiczną pt. „Mała książka – wielki człowiek”, który miał na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz zachęcenie rodziców do codziennego czytania
z dzieckiem.

Realizacja programu przyczyniła się do możliwości zorganizowania licznych zajęć edukacyjnych mających na celu rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci oraz wpłynęła na wszechstronny rozwój wychowanków. Umożliwiła podjęcie szeregu działań w ramach realizowanych projektów edukacyjnych, organizację wielu akcji i uroczystości. Dodatkowo wzbogaciła znacznie księgozbiór oddziałów przedszkolnych i umożliwiła dzieciom kontakt z literaturą poprzez codzienne czytanie.

J. Harat, E.Madejczyk

…………………………………………………………………………………………………………..

Podzielić się opłatkiem,

powiedz mi, co to znaczy?

To dobrze życzyć innym

I wszystko im przebaczyć.

Przy wigilijnym stole

niech obcy gość zasiędzie.

W twoim rodzinnym kole –

przy opłatku, kolędzie.

         23 grudnia cała nasza przedszkolna rodzinka zasiadła do wspólnego stołu aby świętować Wigilię. Tradycyjnie rozpoczęliśmy to spotkanie czytaniem biblii, modlitwą oraz łamaniem się opłatkiem, nie mogło oczywiście zabraknąć śpiewania kolęd. A pod choinką na nasze dzieci czekały małe upominki.

Życzymy Wam drodzy Rodzice zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych wyzwań. Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój, wytchnienie i radość. Każda chwila świąt Bożego Narodzenia niech żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was zdrowiem, pomyślnością i szczęściem.

……………………………………………………………………………………………………………..

Kartka świąteczna dla podopiecznych domu opieki Trivita

„Dobro. Im więcej go dajesz, tym więcej dostajesz”

W grudniu dzieci z Oddziałów Przedszkolnych w Bujakowie wzięły udział w akcji charytatywnej pt „kartka świąteczna dla podopiecznych domu opieki Trivita”. Dzieci wraz z nauczycielami stworzyły kartki świąteczne z życzeniami dla podopiecznych domu opieki Trivita.  Zorganizowana akcja pomogła uświadomić dzieciom, iż czas Świąt Bożego Narodzenia to idealny moment by zrobić coś dobrego dla innych okazać komuś serce, pamięć, dobro oraz to, iż należy pamiętać o innych nie tylko od święta.

………………………………………………………………………………………………………….

Baju baj z rodzicem

         W grudniu, jak co miesiąc nasze przedszkolaki poznały bajkę czytaną przez jednego z rodziców. W tym miesiącu był to Pan Marcin, tata Antosia, Olka i Tymusia. Dzieci słuchały świątecznej opowieści o bałwanku, którego życzenie spełniło się w wigilijną noc.

Panu Marcinowi bardzo dziękujemy. Zapraszamy kolejnych rodziców do wspólnego czytania.

………………………………………………………………………………………………………………..

KONKURS PLASTYCZNY – „NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

W grudniu odbył się konkurs plastyczny pt. „NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA”. Do udziału w nim zostały zaproszone dzieci z grupy „Sówki
i „Żabki”. Celem konkursu było stworzenie kartek świątecznych, o tematyce Świąt Bożego  Narodzenia. Dzieci mogły wykonać swoją  pracę plastyczną dowolną techniką. W dniu 22  grudnia został rozstrzygnięty konkurs świąteczny, wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Należy pochwalić wszystkich uczestników konkursu, gdyż ich prace były piękne i budziły wielki podziw. Laureaci konkursu otrzymali nagrody oraz dyplomy. Pozostali  uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki wraz z dyplomami.

Wyniki konkursu „NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

Grupa Sówki:

  1. Miejsce – Aleksandra Klimczak
  2. Miejsce – Alan Kubiczek
  3. Miejsce – Tymoteusz Zachara

Grupa Żabki

  1. miejsce – Nataniel Kubisty
  2. miejsce – Antoni Zachara i Aleksander Zachara
  3. miejsce – Kacper Ochodek i Michał Majdak

Gratulujemy laureatom. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

………………………………………………………………………………………………………………..

PIERWSZY DZIEŃ ZIMY

W dniu 21 grudnia grupa „Żabek” powitała Zimę , aura za oknem sprzyjała nam
w świętowaniu. Tego dnia dzieci ubrane w kolor biały, wzięły udział w zimowych zabawach – rozwiązywały zagadki i łamigłówki, słuchały bajek oraz śpiewały piosenki związane z zimową porą. „Żabki” rozmawiały także na temat bezpieczeństwa podczas zimowej pogody oraz uczestniczyły w wielu innych zabawach. Przedszkolaki za pomocą pasty do zębów wykonały zimowy krajobraz. Na zakończenie wspólnie z grupą „Sówek” udaliśmy się na zimowy spacer.

………………………………………………………………………………………………………………….

Świąteczne pierniczki

20 grudnia dzieci z grupy Żabki powoli  zaczęły przygotowywać się do przedszkolnej wigilijki poprzez ozdabianie pierniczków. Każdy przedszkolak ozdobił po kilka pierników według własnego uznania i pomysłu. Kolorowe, ozdobione pierniczki będą spożywane przez dzieci już za kilka dni na zbliżającej się wiiglijce.

………………………………………………………………………………………………………………………

ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA „REKSIO” W BIELSKU-BIAŁEJ

„Smycz, obroża, pełna miska
oraz ciepłe legowisko.
Pomóżmy wspólnie milusińskim ze schroniska”

W listopadzie i grudniu dzieci z Oddziałów Przedszkolnych
w Bujakowie wzięły udział w akcji charytatywnej zorganizowanej dla miejskiego schroniska Reksio w Bielsku-Białej pt. „Przedszkolaki dla schroniska”. Dzieci dzielnie przynosiły karmę dla kotków i piesków, żwirek, smycze, obroże a także koce
i ręczniki. Wszystkie zebrane dary przekazane zostały do Schroniska.
Za każdą bezinteresowną pomoc oraz za zaangażowanie serdecznie dziękujemy w imieniu nauczycieli, opiekunów oraz pracowników schroniska.

……………………………………………………………………………………………………

Europa da się lubić


13 grudnia odbyły się kolejne zajęcia cykliczne „Europa da się lubić.” Tym razem przenieśliśmy się gorącej Hiszpanii. Na początek dzieci obejrzały prezentację
o ciekawostkach Hiszpanii, następnie oglądały „Bolka i Lolka w Hiszpanii”, po czym wzięły udział w zabawach ruchowych związanych z Hiszpanią. Tego dnia dzieci próbowały różnych egzotycznych owoców, wykonały pracę plastyczną. Odwiedziła nas także Pani Gosia,która w tanecznych rytmach zabrała nas do gorącej Hiszpanii. Dzieci były zachwycone pokazem tańca

…………………………………………………………………………………

Koala, który się trzymał

10 grudnia odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Z książką mi do twarzy”, tym razem dzieci analizowały książę pt. „koala, który się trzymał”. Historia opowiadająca o koali, który kochał spać, żuć oraz wisieć na drzewie. Z dala od innych zwierząt, uparcie spędzał swoje życie na drzewie. Pewnego dnia w jego życiu wydarzył się przełom, koala przekonał się, że nowe wcale nie musi być niebezpieczne. Dzieci w tym dniu układały puzzle z głównymi bohaterami, tańczyły do piosenek o koalach i kangurach a także oglądały bajkę, której głównymi bohaterami były misie koala.
Przeczytana książka pozwoliła dzieciom na zrozumienie kolejnej istotnej informacji, iż to, co nowe w naszym życiu wcale nie musi być złe. Opowieść o odwadze, przezwyciężeniu strachu, pozbyciu się swoich lęków i słabości.

…………………………………………………………………………………

MIKOŁAJKI
„Święty Mikołaju,
Na Ciebie czekamy.
Przez okno zmarznięte
Ciągle wyglądamy..”


Dnia 6 grudnia dzieci z naszego Oddziału Przedszkolnego obchodziły Mikołajki. Tego dnia dzieci ubrane w kolor czerwony uczestniczyły w zabawach ruchowych, słownych związanych z Świętym Mikołajem.. Układały puzzle, domino , a także grały w grę memory. Następnie do naszego Oddziału Przedszkolnego zawitał Mikołaj wraz
z Aniołkami. Przedszkolaki dla specjalnych gości wyrecytowały przygotowany wcześniej wierszyk , zaśpiewały piosenkę ,a także chętnie odpowiadały na pytania Mikołaja. Dzieci pożegnały przybyłych gości, obdarowując ich skromnym upominkiem , a także zaprosiły ich z powrotem do nas za rok.

…………………………………………………………………………………………………

DZIEŃ GÓRNIKA – BARBÓRKA


3 grudnia w naszym Oddziale Przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Górnika inaczej Barbórka. W tym dniu przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda praca górnika, jak powstaje węgiel , do czego go wykorzystujemy , a także jak wygląda strój galowy górnika i jakimi narzędziami posługuje się oraz wiele innych ciekawostek dotyczących zawodu górnika. Dzieci w tym dniu brały udział w wielu zabawach ruchowych dotyczących tematyki górnictwa. Na koniec „Żabki” wykonały swoją własną galową czapkę górnika – CZAKO.

……………………………………………………………………………………………..

„Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz”

Grudzień to wyjątkowy czas…czas aby zobaczyć innych i wyciągnąć pomocną dłoń. Nasze przedszkole wzięło udział w akcji pomocy dla małego Leona. Przekazaliśmy wykonane przez naszą Panią Anetkę piękne aniołki, kóre zostaną sprzedane na Świątecznym Jarmarku organizowanym przez Pomoc Maltańska – Maltańska Służba Medyczna Oddział Andrychów, który odbędzie się w Andrychowie już w najbliższą niedzielę tj.19.12.2021 r.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w Jarmarku.

……………………………………………………………………………

UBIERANIE CHOINKI


1 grudnia Żabki rozpoczęły prawdziwe oczekiwanie na Świętego Mikołaja oraz na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. W tym dniu dzieci w rytm świątecznych piosenek zabrały się za ubieranie choinki oraz przystrojenie świątecznych kącików. Dzieci rozpoczęły tego dnia również losowanie zadań w kalendarzu adwentowym.
Przedszkolaki są już gotowe na przyjście Świętego Mikołaja oraz na Boże Narodzenie

………………………………………………………………………………

ANDRZEJKI


29 listopada obchodziliśmy Andrzejki. Tego dnia odwiedziła nas czarodziejka z Czarnej Góry, która przybliżyła dzieciom pokrótce zwyczaje związane ze Świętym Andrzejem. Pomocnicy czarodziejki, nietoperze zostawiły dla dzieci listy z wróżbami. Przedszkolaki dzielnie odszukiwały po sali listy z wróżbami po czym wykonywały dane zadania. Tego dnia przedszkolaki poznały zwyczaje związane ze świętem Świętego Andrzeja, dzięki wróżbom mogły poznać swoją przyszłość a także lały wosk i odczytywały powstały z niego symbol.

………………………………………………………………………………………………….

URODZINKI


26 listopada grupa Żabek obchodziła kolejne urodzinki. Tym razem solenizantami byli : Nadia, Jagoda, Julia, Miłosz, Lucjan, Aleksander oraz Kacper. Na początek dzieci złożyły solenizantom życzenia po czym wręczyły drobne upominki. Następnie przeszliśmy do wspólnych zabaw urodzinowych, na których nie mogło zabraknąć tańca z krzesełkami, tańca z balonami, na gazetach czy słynnych kaczuszek. Po zakończonych zabawach ruchowych udaliśmy się na pyszny tort.
Naszym solenizantom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!

……………………………………………………………………………………………………..

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


Dnia 25 listopada dzieci z grupy „Żabki” obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci ubrane w kolor brązowy uczestniczyły w zabawach ruchowych, słownych oraz muzycznych, a także słuchały wiersza „Niezwykła zagadka”, Chętnie układały puzzle, domino oraz grały w grę memory. Wszystkie zabawy były związanego z tematyką pluszowego misia. Przedszkolaki wykonywały prace plastyczną przedstawiającą misia, za pomocą plasteliny. Potem dzieci otrzymały medale „Przyjaciela Pluszowego Misia” oraz degustowały misiowy przysmak. Ten dzień przedszkolaki spędziły w miłej i radosnej atmosferze.

…………………………………………………………………………………………………………

Wizyta Ratownika Medycznego

16 listopada nasze przedszkole odwiedził ratownik medyczny. Pan Maciek przybliżył dzieciom specyfikę pracy ratownika medycznego. Dzieci zobaczyły jakich sprzętów oraz narzędzi używają ratownicy do ratowania ludzkiego życia. Dzieci mogły przez chwilę doświadczyć, tego jak ważną rolę odgrywają ratownicy medyczni w naszym życiu.

Dziękujemy Panu Maćkowi za cenne informacje przekazane przedszkolakom oraz za chęci i za zaangażowanie.

……………………………………………………………………………………………………………………

EUROPA DA SIĘ LUBIĆ – FRANCJA

18 listopada odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Europa da się lubić”. Tego dnia przedszkolaki przeniosły się do Francji. Swoją przygodę z tym krajem zaczęliśmy od prezentacji na temat ciekawostek o Francji. Dzieci zaśpiewały i zatańczyły do piosenki
o Francji.  Następnie dzieci budowały z klocków wieżę Eiffla, brały udział w wyścigach ślimaków oraz uczyły się kankana. Tego dnia przedszkolaki wykonały własnoręcznie rogaliki francuskie. Na koniec podróży po Francji dzieci wykonały flagę omawianego kraju.

………………………………………………………………………………………………………………………….

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

„Już przed laty okrzyknięto

w listopadzie ważne święto

11-sty dzień miesiąca

niesie z sobą mnóstwo słońca,

bo to bardzo ważna data

i dla Polski i dla świata.

Przedszkolaki pamiętają

całą Polskę pozdrawiają..”

     W dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym oddziale przedszkolnym  Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane w kolorach biało – czerwonych. Na początku tego dnia wraz z grupą „Sówek” oglądnęliśmy film edukacyjny o Święcie Niepodległości. Następnie przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewaliśmy hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” . „Żabki”  chętnie uczestniczyły m.in czytaniu legend i baśni oraz wszelakich zabawach tanecznych
i ruchowych związanych z dniem 11 listopada. Podczas zajęć dzieci układały puzzle oraz utrwalały wiadomości na temat symboli narodowych i zabytków charakterystycznych dla wybranych miast. Na koniec przedszkolaki wykonały kotyliony w barwach ojczystych .

…………………………………………………………………………………………………..

Z KSIĄŻKĄ MI DO TWARZY

9 listopada odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Z książką mi do twarzy”. Tego dnia dzieci pracowały z książką pt. ”Wilk , który się zgubił ”. W tym dniu czytaliśmy bajkę wspólnie
z grupą „Sówek”.  Po przeczytanej bajce dzieci chętnie odpowiadały na pytania. Później wymieniały poznanych bohaterów, ich cechy oraz układały puzzle z postaciami z bajki. W trakcie zajęć dzieci wzięły również udział w zabawach ruchowych, gdzie wcieliły się w postać: wilka, gęsi, lisa, morsa oraz łosia. Podczas tego dnia , dzieci uświadomiły sobie jak ważna jest przyjaźń oraz zrozumiały także, że warto prosić się o pomoc zamiast wstydzić się lub unosić dumą oraz co najważniejsze, że dom jest tam gdzie są najbliżsi i przyjaciele. Na końcu naszych zabaw grupa „Żabek” wspólnie wykonała wilka.

…………………………………………………………………………………………………………………

WIZYTA STRAŻAKÓW

8 listopada gościliśmy w naszym oddziale przedszkolnym strażaków ubranych w swoje stroje służbowe. Niezwykli goście odwiedzili przedszkolaków z grupy  „Sówki” oraz „Żabki”. Dzieci mogły przyjrzeć się jak wyglądają różne stroje strażaka, jakiego sprzętu używają , a także zobaczyć z bliska nosze oraz plecak medyczny. Dzieci z pomocą strażaków mogły ubrać niektóre części stroju służbowego oraz pokonać w nim tor przeszkód. Strażak wytłumaczył dzieciom na czym polega jego praca , a także uświadomił dzieci jak czasami jest ona ciężka  i niebezpieczna. Dziękujemy gościom za odwiedziny.

………………………………………………………………………………………………………………….

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek który jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. 5 listopada grupa Żabek również postanowiła go świętować. Tego dnia na dzieci czekały rozmaite gry i zabawy. Zajęcia rozpoczęliśmy od Smerfnego pociągu gdzie podczas postojów dzieci opowiadały
o swoich ulubionych bohaterach. Następnie dzieci w grupach układały puzzle
z postaciami z różnych bajek. Rozwiązywały zagadki związane z postaciami oraz odgadywały z jakiej bajki pochodzi dany rekwizyt np. pantofelek, czerwona peleryna, miód itp., a także kolorowały wybranych bohaterów znanych bajek. Na zakończenie dnia pełnego pozytywnych emocji udaliśmy się do grupy Sówek na wspólny bal.

………………………………………………………………………………………………………………..

WYJŚCIE DO STRAŻY POŻARNEJ W BUJAKOWIE

3 listopada dzieci z obu oddziałów przedszkolnych  wybrały się do straży pożarnej
w Bujakowie. Na miejscu czekał na nas pan Marcin, który doskonale wprowadził dzieci w tematykę zajęć o straży pożarnej. Dzieci poznały tego dnia, w jaki sposób strażacy przygotują się do akcji, co jest im niezbędne do ratowania ludzi oraz zwierząt. Dzieci mogły zapoznać się również z wyposażeniem oraz sprzętem znajdującym się
w pojeździe strażackim. Przedszkolaki przez chwilę mogły poczuć się również prawdziwymi strażakami. Ubrane w kaski zasiadły do auta strażackiego po czym jak prawdziwi strażacy pryskali wodą z węża strażackiego. Dzieci były bardzo zadowolone z zaistniałych atrakcji.

Panu Marcinowi jeszcze raz serdecznie dziękujemy za ciekawe spotkanie oraz zaangażowanie.

……………………………………………………………………………………………………………..

URODZINKI

29 października grupa „Żabek” obchodziła pierwsze w tym roku przedszkolnym urodzinki. Dzieci długo oczekiwały tego szczególnego dnia a przede wszystkim nasi pierwsi solenizanci: Nina, Julia, Michał , Antoś i Paweł. Na początku zabawy koleżanki
i koledzy z grupy wraz z Paniami złożyły dzieciom życzenia oraz zostały wręczone prezenty. Zaczęliśmy świętowanie od Kaczuszek. Nie zabrakło również tańca
z balonami, tańca na gazetach, a także gorących krzesełek. Wszystkie zabawy w tym dniu umożliwiały dzieciom zdrową rywalizację z uśmiechem na twarzy. „Żabki”
w mniejszych grupach układały puzzle oraz domino o tematyce urodzinowej. Na koniec dzieci zasiadły do urodzinowego poczęstunku, gdzie przy zdmuchiwaniu świeczek przez naszych solenizantów, głośno odśpiewaliśmy Sto lat! Dobrej zabawy nie było końca.

                Nina, Julia, Michał, Antoś i Paweł jeszcze raz Wszystkiego Najlepszego!

……………………………………………………………………………………………………………

TEATRZYK „GUCIO ZACZAROWANY”

27 września nasz oddział przedszkolny gościł Teatrzyk Lalek „Bajka” z przedstawieniem pt. „Gucio zaczarowany”. Niezwykły przede wszystkim za pomocą przygotowanych kukiełek m.in. Gucia, Mamy i Dziadka Gucia, Kreta, Wróbli, Robaków ziemnych , Pszczółki, Dobrej Wróżki oraz Muchy. „Żabki” uważnie słuchały wydarzenia teatralnego dzięki ciekawej scenerii oraz barwnym postaciom, które dostarczyły dzieciom wyjątkowych przeżyć. Motywem bajki było ukazanie problemu lenistwa i niechęci do nauki, ale także nauczenie dzieci , że każdy ma prawo do szczęścia ale każdy z nas ma obowiązki. Po występie dzieci nagrodziły aktorów brawami oraz mogły bliżej przyjrzeć się przygotowanym lalkom.

………………………………………………………………………………………………………

DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Kultywując tradycję związaną z obrzędami Wszystkich Świętych nasze przedszkolaki 28 października wybrały się na cmentarz. Odwiedziły Grób Nieznanego Żołnierza ,
a także Grób Księży Kanoników Józefa Olek i Jana Ślusarczyk. Podczas pobytu na cmentarzu dzieci zapaliły znicze i odmówiły krótką modlitwę.

……………………………………………………………………………………………………………..

BAJU,BAJ Z RODZICEM

Rozpoczęliśmy kolejny cykl zajęć „Baju,baj z rodzicem”.  Bajkę pt. „ Pinokio”  Carlo Collodi zaprezentowała nam Pani Agata, Mama Oliwiera i Boryska, która przypomniała nam losy drewnianego pajacyka. „Pinokio” to zabawna i pouczająca opowieść
o drewnianym pajacyku, który za wszelką cenę chce zostać prawdziwym chłopcem. Bohater, wystrugany z kawałka drewna, przeżywa rozmaite przygody, które stanowią najczęściej konsekwencje jego błędnych decyzji i sprzeciwu wobec zakazów dorosłych. Autor pokazuje nam, jak długa i trudna jest droga do stania się dobrym człowiekiem, lecz jednocześnie udowadnia, że jest to możliwe, jeżeli tylko posłuchamy dobrych rad
i będziemy chcieli.  Wszystkie dzieci bardzo uważnie słuchały bajki , a następnie chętnie odpowiadały na pytania.

Dziękujemy Pani Agacie za poświęcony czas i zapraszamy wszystkich chętnych rodziców na wirtualne spotkanie z naszymi „Żabkami”.

………………………………………………………………………………………………………………

„Z KSIĄŻKĄ MI DO TWARZY”

21 października odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu „Z książką mi do twarzy”. Tego dnia dzieci pracowały z książką pt. ”Mysz, która chciała być lwem”. Po przeczytanej bajce dzieci układały puzzle z postaciami z bajek, wymieniały cechy bohaterów, poznały czym jest odwaga oraz pomoc udzielona innym. W trakcie zajęć dzieci wzięły również udział w zabawach ruchowych, gdzie wcieliły się w postaci lwa oraz myszki. Wszystkie ćwiczenia oraz zabawy były związane z motywem książki, która uświadomiła dzieciom wartość przyjaźni oraz chęć niesienia innym pomocy. Dzieci zrozumiały dzięki bajce, że każdy z nas a także nawet odważny, wielki lew może mieć swoje słabości i czegoś się bać.

…………………………………………………………………………………………………………

WYCIECZKA DO FIGLOPARKU

18 października dzieci z naszych oddziałów wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę do figloparku w Bielsku-Białej. Na dzieci tego dnia czekało mnóstwo atrakcji. Wspinaczki, basen z kulkami, zjeżdżalnie, dmuchany zamek a także boisko do koszykówki i piłki nożnej. Tego dnia każdy przedszkolak znalazł coś dla siebie. Po udanej zabawie na dzieci czekał poczęstunek. Uśmiech nie znikał z twarzy dzieci.

………………………………………………………………………………………………………………………

EUROPA DA SIĘ LUBIĆ – WŁOCHY

12 października grupa Żabek udała się w „podróż” do Włoch. Tego dnia dzieci poznały wiele ciekawostek dotyczących Włoch. Miały możliwość odnalezienia Włoch na mapie oraz globusie , a także zapoznaniem się z położeniem innych krajów. Żabki za pomocą prezentacji multimedialnej poznały również tradycyjne włoskie dania, zabytki, flagę, godło oraz miejscowości które warto zobaczyć we Włoszech. Dzieci brały udział w wielu zabawach, a także odwzorowywały flagę Włoch. Po zakończonych zabawach dzieci wykonały własną pizzę.

………………………………………………………………………………………….

DZIEŃ POCZTY

7 października grupa Żabek obchodziła Dzień Poczty. Tego dnia dzieci zapoznały się
z zawodem listonosza, jego ubiorem. Żabki poznały także, jakie etapy musi przejść list lub paczka by dotrzeć do naszych domów. Dzieci wzięły udział w różnorodnych zabawach, których tematyka związana była z pocztą. Przedszkolaki dobierały cienie, segregowały koperty  i znaczki według podanych cech, klasyfikowały znaczki, przeliczały koperty oraz znaczki, układały puzzle z motywem listonosza oraz klasyfikowały obrazki do odpowiednich skrzynek pocztowych. Po zakończonych zabawach dzieci wykonały własną pocztówkę.

………………………………………………………………………………………………………………….

DZIEŃ CHŁOPAKA

„Z okazji tego dnia niezwykłego,

życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego

humoru radosnego i aby codziennie spotkało Was coś magicznego.”

30 września grupa Żabek obchodziła Dzień Chłopaka. W tym dniu swoje święto obchodzili chłopacy. Na rozpoczęcie tego dnia wszyscy wspólni zaśpiewaliśmy „Sto lat” ,a następnie zaczęliśmy układać puzzle. Tego dnia chłopcy wzięli udział przygotowanym przez dziewczynki torze przeszkód. Następnie odbyły się zabawy ruchowe , które obfitowały w taniec, a także zabawach kołowych. Po zakończonych zabawach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane muszki oraz składały życzenia. Nie zabrakło również słodkości dla dziewczynek. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

…………………………………………………………………………………………………………….

PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

„Popatrz wkoło jesień,

Liści złotych deszcz.

Spadają kasztany,

Grzybów szuka jeż”.

23 września obchodziliśmy pierwszy dzień jesieni. Tego  dnia dzieci ubrane w kolory jesienne brały udział w zabawach ruchowych, matematycznych oraz sprawnościowych. Na początek dzieci zaśpiewały piosenkę o jesieni po czym przeszły do układania jesiennych puzzli, jesiennego domina a także jesiennej gimnastyki. Dzieci wzięły udział w zabawach tanecznych z szarfami oraz w zabawach kołowych, gdzie motywem przewodnim były jesienne liście. W tym dniu dzieci przeliczały kasztany, klasyfikowały jesienne przedmioty oraz liczyły przy użyciu jesiennych liczmanów. Na koniec żabki wykonały jesienne drzewo po czym udały się na spacer w poszukiwaniu oznak pani jesieni.

…………………………………………………………………………………………………

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

„Wszyscy swoje święto mają,

Skaczą, tańczą i śpiewają.

Przedszkolaki przykład dają,

I też swoje święto mają”.

20 września  grupa Żabek obchodziła Dzień Przedszkolaka. W tym dniu każdy przedszkolak miał swoje święto. Na rozpoczęcie tego ważnego dnia dzieci zaśpiewały hymn przedszkolaka. Dzień ten obfitował w zabawy muzyczno-ruchowe. Na początek każdy przedszkolak brał udział w torze przeszkód. Następnie dzieci przeszły do zabaw ruchowych, wśród których nie zabrakło tańca z balonami czy tańca na gazecie a także zabaw z chustą animacyjną. Po zakończonych zabawach dzieci otrzymały odznaki super przedszkolaka oraz drobny upominek.

Wszystkim przedszkolakom życzymy wszystkiego najlepszego!!