Żabki 23/24

URODZINKI

27 października odbyły się pierwsze w tym roku przedszkolnym urodzinki. W tym szczególnym dniu koledzy i koleżanki złożyli solenizantom życzenia oraz wręczyli własnoręcznie robione upominki. Następnie dzieci przeszły do zabaw urodzinowych,
w których śmiechu i radości nie było końca. Na koniec dzieci wzięły udział w poczęstunku oraz w zajadaniu pysznego tortu urodzinowego.

Naszym solenizantom : Mia, Ola, Helena, Bartłomiej, Borys, Bruno życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

……………………………………………………………………………………………………………..

WYCIECZKA DO FIGLOPARKU

25 października przedszkolaki z Oddziałów Przedszkolnych w Bujakowie wybrały się na wycieczkę do figloparku „Fantazja” w Andrychowie. Tego dnia dzieci bawiły się na czterech poziomach struktur do zabawy. Czekały na nie również różnorodne atrakcje takie jak: pajęcza wieża, pneumatyczne działa, zjeżdżalnie, zjazd rolkowy, wulkan zjazdowy, przejścia rogów, strefa trampolin i pontonów oraz boisko do piłki nożnej i kosza. Fantazja to nie tylko idealny plac zabaw ale także małe miasteczko , gdzie dzieci mogą  odkrywać swoją kreatywność i dobrze się bawić. Podczas pobytu w sali zabaw dzieci otrzymały poczęstunek. Zabawie i szaleństwom nie było końca.

……………………………………………………………………………………………………………

BAJKOWANIE Z RODZICEM

         W październiku rozpoczęliśmy comiesięczny cykl Bajkowania z rodzicem. W tym miesiącu odwiedziła nas Pani Wiola, mama Marcelka z grupy Sówek. Przeczytała dzieciom książkę pt.” Wszystkie przedszkolaki uważnie słuchały przygód zwierzątek,
a następnie odpowiadały na pytania związane z opowiadaniem.

Pani Wioli bardzo dziękujemy i zapraszamy rodziców w kolejnych miesiącach.

………………………………………………………………………………………………………………………..

DZIEŃ WARZYW I OWOCÓW

18 Października odbył się dzień warzyw i owoców. W tym dniu przedszkolaki wymieniały warzywa i owoce, które są ich ulubionymi. Żabki wykonały w tym dniu własnoręcznie szaszłyki owocowe, które następnie ze smakiem i uśmiechem na twarzy były zajadane.

………………………………………………………………………………………………………..

DZIEŃ UŚMIECHU

6 października odbył się Dzień Uśmiechu a zarazem pierwszy dzień z cyklu „Dzień koloru”. W tym dniu dzieci ubrane w kolorze żółtym brały udział w zabawach, w których motywem przewodnim był uśmiech. Żabki wspominały wydarzenia, dzięki którym na ich twarzy zagościł uśmiech. Wymieniały też czynności z życia codziennego, które sprawiają im radość. Przedszkolaki układały uśmiechy z różnych materiałów sensorycznych, brały udział w zabawach ruchowych z szerokim uśmiechem na twarzy. Dzieci wręczyły sobie własnoręcznie wykonany uśmiech, następnie wykonały wspólną pracę plastyczną.

……………………………………………………………………………………………………………..

DZIEŃ CHŁOPAKA

28 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym dniu chłopcy z grupy Żabek wykonywali szereg zadań oraz ćwiczeń sprawnościowych. Chłopcy doskonale poradzili sobie z torem przeszkód, rysowaniem pod dyktando z zamkniętymi oczami, dmuchniem w słomki czy torem przeszkód. Po zakończonych zabawach dziewczynki wręczyły solenizantom własnoręcznie wykonany prezent.

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego w dniu chłopaka!

……………………………………………………………………………………………………..

ZAPASY NA JESIENNE CZASY

We wrześniu dzieci z grupy Żabek zabrały się za przygotowywanie zapasów na jesienne wieczory. Dzieci samodzielnie przygotowały kompoty z jabłek. Wrzucały jabłka do słoika, goździki oraz cukier. Przez kilka dni gotowe dzieła dzieci zdobiły szatnię naszego przedszkola. Następnie dzieci zabrały swoje kompoty do domu, by w gronie rodzinnym spożyć je z najbliższymi.

…………………………………………………………………………………………………………

OD PRZEDSZKOLIADY DO OLIMPIADY

22 września dzieci z grupy Żabek wzięły udział w wydarzeniu sportowym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Porąbce „ Od przedszkoliady do olimpiady”. Dzieci podzielone na zespoły kilku osobowe brały udział w grach zespołowych, konkurencjach sprawnościowych, torach przeszkód.  Po zakończonych aktywnościach fizycznych na dzieci czekała strefa relaksu z dmuchańcami czy malowaniem buzi. Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek oraz koszulkę. Każde przedszkole otrzymało również puchar. Dzieci wróciły do przedszkola zmęczone, ale bardzo zadowolone.

………………………………………………………………………………………………….

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 Września obchodziliśmy bardzo ważne święto dla naszych milusińskich, bowiem był to długo wyczekiwany Dzień Przedszkolaka.

Tym razem dzień ten uczciliśmy na sportowo. Dzieci z grupy Żabki wzięły udział w zabawach sportowych, tanecznych oraz ruchowych na świeżym powietrzu. Pogoda tego dnia dopisała nam doskonale, dzięki czemu po zakończeniu zabaw dzieci mogły skorzystać z pikniku na boisku. Zmęczone ale i zadowolone przedszkolaki otrzymały na koniec drobny upominek.

Kochane przedszkolaki, jeszcze raz życzmy wam wszystkiego najlepszego!

…………………………………………………………………………………………………………

DZIEŃ KROPKI

18 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Dzieci z grupy Żabek ubrane w elementy stroju w groszki, kropki wzięły udział w różnorodnych zabawach. Na początek zapoznały się z wierszem o kropce, następnie wzięły udział w zabawach, w których podawały gdzie możemy znaleźć kropki, wyszukiwały ukrytych kropek w sali, dobierały się w kropkowe pary, tworzyły z kropek obrazki, bawiły się z chustą animacyjną, a także wykonały pracę grupową „Kropka”.

,