Żabki 23/24

KONKURS

WIOSENNY MOTYL

Końcem kwietnia rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. „Wiosenny motyl”. Wszyscy uczestnicy wykazali się wielką kreatywnością, dzięki czemu każda z prac była wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.

Raz jeszcze gratulujemy laureatom konkursu.

………………………………………………………………………………………………………………..

WIZYTA MAGIKA

W kwietniu nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość. Ze swoim magicznym programem wystąpił prawdziwy iluzjonista. Magik zabrał wszystkich do świata czarów
i magii. Przedszkolaki mogły aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu, ochotnicy pomagali iluzjoniście i sami czarowali.

…………………………………………………………………………………………………………..

DZIEŃ CZEKOLADY

15 kwietnia obchodziliśmy Dzień Czekolady. W tym dniu dzieci wymieniały gdzie znajduje się czekolada, w jakich produktach oraz w jakich posiłkach mamy z nią styczność na co dzień. Następnie przedszkolaki obejrzały film edukacyjny dotyczący manufaktury czekolady w Polsce. Dzieci poznały skąd bierze się czekolada, w jaki sposób powstaje oraz co można z niej zrobić. Następnie dzieci tworzyły własne szaszłyki, z fontanną czekoladową w roli głównej. Na koniec dzieci ze smakiem zjadły swoje przekąski.

…………………………………………………………………………………………………………

DZIEŃ PODUSZKI – PIŻAMA PARTY

5 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu dzień poduszki oraz piżama party. W tym dniu przyniosły do przedszkola swoje ulubione poduszki oraz piżamy, w których brały udział w zabawach piżamowych. Na początek dzieci wykonały poduszkową gimnastykę, zatańczyły ze swoją poduszką, opowiedziały o swoich strojach piżamowych, po czym przenieśliśmy się naszego przedszkolnego kina, gdzie na przedszkolaki czekał już seans i popcorn. Dzieci ułożone na swoich poduszkach mogły w ten sposób poczuć się zarówno jak w prawdziwym kinie jak i w domu.

………………………………………………………………………………………………………………………

DZIEŃ GOFRA

22 marca obchodziliśmy w przedszkolu dzień gofra. W tym dniu dzieci samodzielnie wykonały ciasto na gofry, dodawały i mieszały składniki. Po upieczeniu dzieci wybierając ulubione składniki zajadały własnoręcznie zrobione gofry ze smakiem.

……………………………………………………………………………………………………………………

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca jak co roku nasze przedszkole odwiedziła Pani Wiosna. W tym dniu dzieci ubrane w zielone barwy wzięły udział w zabawach, tańcach, zajęciach sportowych, których głównym motywem była wiosna. Po zakończonych zajęciach dzieci udały się na wiosenny spacer z Marzanną, by pożegnać zimę a przywitać wiosnę. W czasie spaceru dzieci szukały oznak wiosny. Na koniec dzieci otrzymały dyplomiki od pani Wiosny.

……………………………………………………………………………………………………………………..

WIZYTA POLICJANTA

          W kwietniu nasze przedszkole odwiedzili policjanci z komisariatu w Kobiernicach. Goście na początek przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa na ulicy, wobec obcych, a także jak wzywać pomoc. Policjanci pokazali dzieciom swój sprzęt z jakiego korzystają na co dzień, przedszkolaki mogły pooglądać kajdanki, a także przymierzyć kamizelkę kuloodporną. Na koniec Sówki i Żabki oglądały policyjny samochód, mogły nawet usiąść w nim i poczuć się jak prawdziwi policjanci.

…………………………………………………………………………………………………………………….

Bajkowanie z rodzicem

W kwietniu w ramach cyklu Bajkowanie z rodzicem odwiedził nas Pan Łukasz, tata Kingi z grupy Żabki. Przeczytał dzieciom bajkę o przygodach braci Koala, która ukazuję jak ważne w życiu jest posiadanie przyjaciół.

Panu Łukaszowi jeszcze raz bardzo dziękujemy.

……………………………………………………………………………………………………………

DZIEŃ PSA

20 marca obchodziliśmy Dzień Psa. W tym dniu nasze przedszkole odwiedziły dwa pieski. Dzieci poznały, w jaki sposób należy zajmować się pieskiem jak go karmić i jak spędzać z nim czas. Dzieci mogły również obejrzeć książeczkę zdrowia piesków. Dziękujemy pieskom za przybycie do naszego przedszkola i zapraszamy znów.

………………………………………………………………………………………………….

WIZYTA ZAJĄCZKA WIELKANOCNEGO

19 marca nasze przedszkole odwiedził zajączek wielkanocny wraz z Panem Wójtem Pawłem Zemankiem. W tym dniu dzieci ubrane w żółte kolory zamieniły się w wielkanocne kurczaczki, zaśpiewały świąteczną piosenkę oraz wysłuchały opowiadania o kaczuszce czytanego przez jednego z naszych gości. Zajączek pytał dzieci o tradycje wielkanocne, pobawił się z dziećmi a następnie wręczył dzieciom drobne upominki.

Bardzo dziękujemy za wizytę zajączku! Zapraszamy za rok.

………………………………………………………………………………………………………………

Przygotowania do wiosny

18 marca jak co roku dzieci z grupy Żabek zabrały się za pierwsze przygotowania do nadejścia Wiosny. Dzieci w tym dniu sadziły nasionka i cebulki, z których już niebawem wyrosną piękne kwiaty na naszym przedszkolnym parapecie. Przedszkolaki zasiały również owies i rzeżuchę na nadchodzące Święta Wielkanocne.

………………………………………………………………………………………………………………….

Dzień Kobiet

8 marca jak co roku dziewczynki z naszej grupy obchodziły swoje święto. Dziewczynki ubrane w kolory różowe wzięły udział w zabawach ruchowych oraz tanecznych, których motywem przewodnim stał się dzień kobiet. Koledzy tego dnia jak na chłopaków przystało wzięli udział w wielu tańcach z dziewczynkami, wręczyli im kwiatki oraz drobne upominki.

…………………………………………………………………………………………………………………..

Wyjazd do teatru „Królowa śniegu”

5 marca dzieci z Oddziałów Przedszkolnych w Bujakowie wybrały się na przedstawienie teatralne pod tytułem „Królowa śniegu”. Dzięki tej historii dzieci przekonały się jak wielka jest siła miłości, która potrafi przezwyciężyć wszystkie przeszkody a w rezultacie pokonać zło. Dzieci poznały także siłę przyjaźni oraz wartości przyjaźni między innymi pomoc innym w potrzebie.

…………………………………………………………………………………………………………..

Bajkowanie z rodzicem

W marcu odwiedziła nas Pani Maria, aby przeczytać dzieciom bajkę w ramach cyklu Bajkowanie z rodzicem. Mama Agnieszki z grupy Żabki przedstawiła przedszkolakom książkę o Marcie, którą pewnego ranka odwiedził promyczek słońca i opowiedział wiele ciekawych historii.

Pani Marii bardzo dziękujemy i zapraszamy kolejnych rodziców do wspólnego czytania.

………………………………………………………………………………………

WYJAZD NA RZEDSTAWIENIE TEATRALNE

W marcu nasze przedszkolaki wybrały się do Kęt na przedstawienie Teatru Nowoczesnego. Dzieci obejrzały występ pt. „Królowa Śniegu”. Poznały historię Kaja i Gerdy, ich wielką miłość do siebie, dobroć dla innych. Przedszkolaki z przejęciem oglądały przygody Gerdy w czasie poszukiwań swojego przyjaciela, które pełne były pięknych scenografii i piosenek.

…………………………………………………………………………………………

DZIEŃ KOTA

19 lutego w naszym przedszkolu pojawili się nietypowi goście, mianowicie 3 kotki. Wszystko to za sprawą dnia kota, którego w tym dniu obchodziliśmy. Na początek dzieci obejrzały film edukacyjny na temat kotów, poznały w jaki sposób opiekować się kotem, rasy kotów oraz zachowania kotów. Następnie w Sali przedszkolnej pojawił się prawdziwy futrzak, który zachwycił dzieci. Bardzo dziękujemy pani Reni oraz mamie Karola, właścicielom kotków za przyprowadzenie ich do przedszkola oraz danie dzieciom możliwości obcowania z prawdziwym zwierzątkiem.

……………………………………………………………………………………………

WALENTYNKI

Jak co roku 14 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Walentynki. W tym dniu dzieci ubrane w kolorze czerwonym brały udział w zabawach ruchowych związanych z dniem Świętego Walentego. Na zakończenie dzieci wykonały walentynkową pracę plastyczną oraz walentynkowe prezenty dla swoich kolegów i koleżanek.

…………………………………………………………………………………

Zawody:

lekarz i pielęgniarka

W lutym nasze przedszkolaki omawiały temat „Jak dbać o zdrowie”, w ramach którego odwiedzili nas goście. O swoich zawodach i zdrowym trybie życia opowiedzieli Sówkom i Żabkom, Pani Natalia, która jest pielęgniarką oraz Pan Bartosz lekarz. Dzieci z ciekawością słuchały opowieści gości, poznały przybory i rzeczy z jakimi pracują na co dzień pielęgniarka i lekarz. Przedszkolaki mogły poczuć się jak w gabinecie lekarskim, mogły posłuchać swojego serca za pomocą stetoskopu zmierzyć ciśnienie, puls, a nawet wykonane zostały opatrunki i „zastrzyki”.

Bardzo dziękujemy za wizytę i przedstawienie swoich zawodów Pani Natalii i Panu Bartoszowi.

………………………………………………………………………………..

„WSPOMNIEŃ CZAR”

Występ z okazji Dnia Babci i Dziadka

„Dla babuni i dziadziunia kilka życzeń jeszcze mamy

I z całego serca dzisiaj je składamy.”

13 lutego nasze przedszkolaki wystąpiły w przedstawieniu pod tytułem „Wspomnień czar” dla swoich kochanych dziadków i babć. Występ przypomniał dziadkom ich młodzieńcze czasy. Za pomocą wystroju, ubioru i muzyki przenieśliśmy się w lata 60
i 70. Wszystkie przedszkolaki spisały się na medal, pięknie wystąpiły, zatańczyły
i zaśpiewały. Na koniec Sówki i Żabki wręczyły babciom i dziadkom prezenty z okazji ich święta.

………………………………………………………………………………………………….

Bal karnawałowy

26 stycznia w naszych oddziałach odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy.
W naszym przedszkolu tego dnia pojawiły się wróżki, Spidermani, strażacy, żołnierze, policjanci, księżniczki, aniołowie, a także różnorodne postaci z bajek. W tym jakże bajkowym klimacie przenieśliśmy się do muzyczego świata zabawy. Dzieci brały udział w zabawach ruchowo-tanecznych zarówno w parach, całą grupą jak i osobno. Nie zabrało też zabaw z naśladowaniem czy skocznej bajkowej zumby. Na koniec dzieci udały się na ściankę zdjęciową, a po niej zjadły smaczny poczęstunek.

………………………………………………………………………………………………………………

Warsztaty z okazji dnia babci i dziadka

24 stycznia w naszych oddziałach obyły się warsztaty kulinarne z okazji nadchodzącego występu dla babci i dziadka. W tym roku nasze przedszkolaki robiły dla swoich kochanych babć i dziadków owocowe herbatki. Najpierw dzieci wsypywały odpowiednią ilość czarnej herbatki, następnie dodawały do niej owocowe dodatki, mieszały po czym przesypywały do odpowiednich torebeczek prezentowych. Dzięki warsztatom dzieci mogły zapoznać się z czego robi się herbatę oraz posmakować i poznać między innymi płatki kokosa, owoce mango czy kokosa a także poczuć zapach różnych kwiatów między innymi mniszka lekarskiego czy hibiskusa.

……………………………………………………………………………………………………………….

Zawód FRYZJER

      25 stycznia nasze przedszkole odwiedziła Pani Sabina, aby opowiedzieć dzieciom
o swojej pracy. Przedstawiła przedszkolakom na czym polega zawód i czym zajmuje się fryzjer. Dzieci mogły zobaczyć różnie sprzęty na których pracuje, palety kolorów farb do włosów, szczotki, wałki, spinki i wiele innych. Sala przedszkolna zamieniła się  w salon fryzjerski w którym wykonywane były różne fryzury i zabiegi fryzjerskie.

Pani Sabinie bardzo dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas.

……………………………………………………………………………………………………………

Między nożem a widelcem

     17 stycznia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z cyklu „Między nożem
a widelcem”, tego dnia obchodzony jest również Dzień Pizzy. Po przypomnieniu zasad higieny i kultury przy stole, dzieci rozpoczęły przyrządzanie pizzy. Każdy przedszkolak mógł położyć na pizzy swoje ulubione dodatki i oczywiście ogromną ilość sera. Po upieczeniu wszystkie dzieci ze smakiem zjadły własnoręcznie przygotowany przysmak.

…………………………………………………………………………………………………………………..

Bajkowanie z rodzicem

                   W styczniu odwiedziła nas Pani Sabina – mama Nadii i Emilki w ramach cyklu bajkowanie z rodzicem. Pani Sabina przeczytała dzieciom książkę pt. „Marta i tygrysek”. Ciekawa i śmieszna historia bardzo zainteresowała przedszkolaków.

Bardzo dziękujemy Pani Sabinie i zapraszamy kolejnych rodziców do wspólnego czytania.

…………………………………………………………………………………………………………………

Wigilijka

„Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski…”

22 grudnia wszystkie przedszkolaki wraz z pracownikami przedszkola usiedli do wspólnej Wigilii. Ucztowanie rozpoczęliśmy od czytania fragmentu biblii oraz modlitwy. Po posiłku każde dziecko otrzymało mały upominek.

Życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia,
a także szczęśliwego Nowego Roku.

Pracownicy i Dyrekcja

Oddziałów Przedszkolnych w Bujakowie

…………………………………………………………………………………………………………..

Konkurs plastyczny

         W ostatni dzień przed Świętami rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Świąteczna ozdoba”. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.

Oto wyniki:

Maluszki

miejsce I Kornelka

miejsce II Marcel

miejsce III Piotr

Starszaki

Miejsce I Agnieszka

Miejsce II Klara

Miejsce III Bruno

……………………………………………………………………………………………………………

Świąteczna kartka

         Jak co roku nasze przedszkolaki przygotowały świąteczne kartki dla potrzebujących. W tym roku kartki trafiły do osób przebywających na oddziale w Szpitalu Onkologicznym w Bielsku- Białej

…………………………………………………………………………………………………

Bajkowanie z rodzicem

         W tym miesiącu gościem w naszym przedszkolu była Pani Asia, mama Jasia
z grupy Żabek. Przeczytała dzieciom książkę w ramach cyklu Bajkowanie z rodzicem. Pani Asia przygotowała dla przedszkolaków książkę pt. „Sto jeden dalmatyńczyów”, wszyscy uważnie słuchali, a następnie odpowiadali na pytania zadawane do historii.

…………………………………………………………………………………………………………………..

URODZINKI

15 grudnia odbyły się kolejne w tym roku przedszkolnym urodzinki. W tym szczególnym dniu koledzy i koleżanki złożyli solenizantkom życzenia oraz wręczyli własnoręcznie robione upominki. Następnie dzieci przeszły do zabaw urodzinowych, w których śmiechu
i radości nie było końca. Na koniec dzieci wzięły udział w poczęstunku oraz w zajadaniu pysznego tortu urodzinowego.

Nasze solenizantki: Aleksandra, Klara, Julia, Agnieszka, Amelia życzymy wam jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

………………………………………………………………………………………………

MIKOŁAJKI

6 I 7 grudnia Żabki odwiedził Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. W środę
w towarzystwie Elfa oraz Pana Wójta Gminy Porąbka, Mikołaj obdarował dzieci słodkim poczęstunkiem, żabki zaś w podzięce za odwiedziny Mikołaja zaśpiewały dla niego piosenkę oraz wręczyły drobny upominek w postaci świątecznego drzewka.

W czwartek z kolei Mikołaj odwiedził nas ponownie, tym razem w towarzystwie aniołków
z Maltańskiej Służby Medycznej. Dla tego Mikołaja dzieci również przygotowały piosenkę
w ramach podziękowania za prezent, jaki wręczył im Mikołaj. Dzieci wręczyły Mikołajowi drobny upominek w postaci choinki.

Dziękujemy Mikołaju, że do nas przybyłeś!

……………………………………………………………………………………………………………………

ZABAWY NA ŚNIEGU

Początkiem grudnia do naszego przedszkola zawitała pani Zima. Przedszkolaki czym prędzej ubrane w odpowiedni strój nie marnując czasu wybrały się na zimowe szaleństwo na śniegu. Trzymając w ręce ślizgi udaliśmy się na górkę obok przedszkola, z której to następnie zaczęło się istne zimowe szaleństwo. Dzieci były przeszczęśliwe zjeżdżając, lepiąc bałwanki, wykonując bitwę na śnieżki a także aniołki na śniegu.

Hu hu ha, hu hu ha – Zima wcale nie jest zła!

……………………………………………………………………………………………………………………..

UBIERANIE CHOINKI

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja oraz na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia Żabki zabrały się za świąteczne przygotowania. Początkiem grudnia dzieci ubrały choinkę przedszkolną, ozdobiły przedszkolną salę a także wykonały pracę plastyczną dla Świętego Mikołaja.

………………………………………………………………………………………………..

WYJAZD DO TEATRU

30 listopada wybraliśmy się do Oświęcimskiego Centrum Kultury na przedstawienie teatralne pt. „Piękna i bestia”. Nasi mali widzowie byli zachwyceni spektaklem oraz postaciami, dzieci brały aktywny udział w spektaklu, co dodatkowo stało się dla nich ciekawą atrakcją. Dzieci poznały czym jest miłość, przyjaźń oraz zrozumienie innych i jak wiele znaczą one w naszym życiu.

…………………………………………………………………………………………………………..

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

29 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola swoje kochane misie, które towarzyszyły im przez cały pobyt w przedszkolu. W tym dniu dzieci ubrane w kolory misiowe brały udział w zabawach ruchowych, tanecznych, sportowych wraz ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Dzieci wzięły udział w misiowej zumbie, ćwiczyły z misiem, układały misiowe puzzle, karmiły swoje misie, kosztowały miód jak prawdziwy miś, przeciągały kubek z misiem, na koniec wykonały własnego misia, którego zabrały do domu.

…………………………………………………………………………………………………….

URODZINKI

W listopadzie odbyły się kolejne w tym roku przedszkolnym urodzinki. W tym szczególnym dniu koledzy i koleżanki złożyli solenizantom życzenia oraz wręczyli własnoręcznie robione upominki. Następnie dzieci przeszły do zabaw urodzinowych, w których śmiechu i radości nie było końca. Na koniec dzieci wzięły udział w poczęstunku oraz w zajadaniu pysznego tortu urodzinowego.

Naszym solenizantom : Stefania, Jan, Kacper, Kinga, Nikola życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

………………………………………………………………………………………………

W listopadzie dzieci z grupy Żabki w listopadzie rozpoczęły cykl zajęć pt.” Między nożem a widelcem”, w ramach Międzynarodowego Programu Ciekawi Świata.

W trackie realizacji programu dzieci wezmą udział w kulinarnej podróży po różnych krajach świata. Realizacja programu ma na celu promocję zasad zdrowego i świadomego odżywiania, komponowania własnych, zdrowych i smacznych posiłków, rozwijanie kreatywności przy okazji realizacji przepisów, stymulację multisensoryczną, poszerzanie horyzontów dotyczących podroży oraz kuchni świata. Podczas pierwszych zajęć dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przygotowały swój pierwszy własny posiłek, jakim były tosty oraz zapoznały się z zasadami savoir- vivre przy stole.

………………………………………………………………………………………………………………………

BAJKOWANIE Z RODZICEM

         W listopadzie odwiedziła nasze przedszkolaki Pani Magda, mama Bruna z grupy Żabki. Przeczytała bajkę w ramach cyklu Bajkowanie z rodzicem. Pani Magda przygotowała dla dzieci bajki, które omawiały różne emocje, między innymi radość i strach.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Magdzie i zapraszamy do nas kolejnych rodziców J

………………………………………………………………………………………………………………..

URODZINKI

27 października odbyły się pierwsze w tym roku przedszkolnym urodzinki. W tym szczególnym dniu koledzy i koleżanki złożyli solenizantom życzenia oraz wręczyli własnoręcznie robione upominki. Następnie dzieci przeszły do zabaw urodzinowych,
w których śmiechu i radości nie było końca. Na koniec dzieci wzięły udział w poczęstunku oraz w zajadaniu pysznego tortu urodzinowego.

Naszym solenizantom : Mia, Ola, Helena, Bartłomiej, Borys, Bruno życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

……………………………………………………………………………………………………………..

WYCIECZKA DO FIGLOPARKU

25 października przedszkolaki z Oddziałów Przedszkolnych w Bujakowie wybrały się na wycieczkę do figloparku „Fantazja” w Andrychowie. Tego dnia dzieci bawiły się na czterech poziomach struktur do zabawy. Czekały na nie również różnorodne atrakcje takie jak: pajęcza wieża, pneumatyczne działa, zjeżdżalnie, zjazd rolkowy, wulkan zjazdowy, przejścia rogów, strefa trampolin i pontonów oraz boisko do piłki nożnej i kosza. Fantazja to nie tylko idealny plac zabaw ale także małe miasteczko , gdzie dzieci mogą  odkrywać swoją kreatywność i dobrze się bawić. Podczas pobytu w sali zabaw dzieci otrzymały poczęstunek. Zabawie i szaleństwom nie było końca.

……………………………………………………………………………………………………………

BAJKOWANIE Z RODZICEM

         W październiku rozpoczęliśmy comiesięczny cykl Bajkowania z rodzicem. W tym miesiącu odwiedziła nas Pani Wiola, mama Marcelka z grupy Sówek. Przeczytała dzieciom książkę pt.” Wszystkie przedszkolaki uważnie słuchały przygód zwierzątek,
a następnie odpowiadały na pytania związane z opowiadaniem.

Pani Wioli bardzo dziękujemy i zapraszamy rodziców w kolejnych miesiącach.

………………………………………………………………………………………………………………………..

DZIEŃ WARZYW I OWOCÓW

18 Października odbył się dzień warzyw i owoców. W tym dniu przedszkolaki wymieniały warzywa i owoce, które są ich ulubionymi. Żabki wykonały w tym dniu własnoręcznie szaszłyki owocowe, które następnie ze smakiem i uśmiechem na twarzy były zajadane.

………………………………………………………………………………………………………..

DZIEŃ UŚMIECHU

6 października odbył się Dzień Uśmiechu a zarazem pierwszy dzień z cyklu „Dzień koloru”. W tym dniu dzieci ubrane w kolorze żółtym brały udział w zabawach, w których motywem przewodnim był uśmiech. Żabki wspominały wydarzenia, dzięki którym na ich twarzy zagościł uśmiech. Wymieniały też czynności z życia codziennego, które sprawiają im radość. Przedszkolaki układały uśmiechy z różnych materiałów sensorycznych, brały udział w zabawach ruchowych z szerokim uśmiechem na twarzy. Dzieci wręczyły sobie własnoręcznie wykonany uśmiech, następnie wykonały wspólną pracę plastyczną.

……………………………………………………………………………………………………………..

DZIEŃ CHŁOPAKA

28 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym dniu chłopcy z grupy Żabek wykonywali szereg zadań oraz ćwiczeń sprawnościowych. Chłopcy doskonale poradzili sobie z torem przeszkód, rysowaniem pod dyktando z zamkniętymi oczami, dmuchniem w słomki czy torem przeszkód. Po zakończonych zabawach dziewczynki wręczyły solenizantom własnoręcznie wykonany prezent.

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego w dniu chłopaka!

……………………………………………………………………………………………………..

ZAPASY NA JESIENNE CZASY

We wrześniu dzieci z grupy Żabek zabrały się za przygotowywanie zapasów na jesienne wieczory. Dzieci samodzielnie przygotowały kompoty z jabłek. Wrzucały jabłka do słoika, goździki oraz cukier. Przez kilka dni gotowe dzieła dzieci zdobiły szatnię naszego przedszkola. Następnie dzieci zabrały swoje kompoty do domu, by w gronie rodzinnym spożyć je z najbliższymi.

…………………………………………………………………………………………………………

OD PRZEDSZKOLIADY DO OLIMPIADY

22 września dzieci z grupy Żabek wzięły udział w wydarzeniu sportowym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Porąbce „ Od przedszkoliady do olimpiady”. Dzieci podzielone na zespoły kilku osobowe brały udział w grach zespołowych, konkurencjach sprawnościowych, torach przeszkód.  Po zakończonych aktywnościach fizycznych na dzieci czekała strefa relaksu z dmuchańcami czy malowaniem buzi. Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek oraz koszulkę. Każde przedszkole otrzymało również puchar. Dzieci wróciły do przedszkola zmęczone, ale bardzo zadowolone.

………………………………………………………………………………………………….

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 Września obchodziliśmy bardzo ważne święto dla naszych milusińskich, bowiem był to długo wyczekiwany Dzień Przedszkolaka.

Tym razem dzień ten uczciliśmy na sportowo. Dzieci z grupy Żabki wzięły udział w zabawach sportowych, tanecznych oraz ruchowych na świeżym powietrzu. Pogoda tego dnia dopisała nam doskonale, dzięki czemu po zakończeniu zabaw dzieci mogły skorzystać z pikniku na boisku. Zmęczone ale i zadowolone przedszkolaki otrzymały na koniec drobny upominek.

Kochane przedszkolaki, jeszcze raz życzmy wam wszystkiego najlepszego!

…………………………………………………………………………………………………………

DZIEŃ KROPKI

18 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Dzieci z grupy Żabek ubrane w elementy stroju w groszki, kropki wzięły udział w różnorodnych zabawach. Na początek zapoznały się z wierszem o kropce, następnie wzięły udział w zabawach, w których podawały gdzie możemy znaleźć kropki, wyszukiwały ukrytych kropek w sali, dobierały się w kropkowe pary, tworzyły z kropek obrazki, bawiły się z chustą animacyjną, a także wykonały pracę grupową „Kropka”.

,