Sówki 21/22

Europa da się lubić
WŁOCHY

W ramach cyklu „Europa da się lubić” w październiku przedszkolaki poznały pierwsze z państw, którym były Włochy. Rozpoczęliśmy swoją podróż od odnalezienia Włoch na globusie i mapie. Następnie dzieci zapoznały się z krótką prezentacją na temat Italii. Sówki podróżowały różnymi środkami transportu, którymi trafiały do najważniejszych miast. Przedszkolaki trafiły do Pizy, gdzie budowały krzywe wieże, następnie do Wenecji, w której akurat odbywał się karnawał i świetnie się bawiliśmy. Na koniec dzieci odwiedziły Florencję, gdzie same przygotowały włoską specjalność- pizzę.

……………………………………………………………………………………………………….

Dzień Poczty


7. października w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień poczty. Tego dnia dzieci poznały specyfikę pracy listonosza oraz jego miejsce pracy czyli pocztę. Przedszkolaki odtwarzały drogę listu od nadawcy do odbiorcy, segregowały ilustracje do odpowiednich skrzynek pocztowych, a na koniec wykonały kartki pocztowe.

…………………………………………………………………………………………………

Dzień chłopaka

30 września grupa Sówek obchodziła Dzień chłopaka. Tego dnia każdy chłopak zamienił się w super bohatera. Mali super bohaterowie brali udział w torze przeszkód,
w którym wykazali się wieloma sportowymi umiejętnościami, układali puzzle
z samochodami, wymieniali znane postaci super bohaterów oraz ich cechy, przeliczali oraz klasyfikowali elementy. W trakcie wszystkich zabaw super bohaterom towarzyszyły koleżanki, które nieźle ich dopingowały. Na koniec zabaw dzieci otrzymały drobne upominki.

Wszystkim chłopakom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

……………………………………………………………………………………………………………

POWITANIE JESIENI

            23. września zawitała do nas kalendarzowa jesień, z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego bawiły się i rozmawiały na temat przybyłej pory roku. Przedszkolaki śpiewały piosenkę o jesieni, poznały dary, które przynosi jesień, sprawdziły gdzie mieszkają i robią zapasy zwierzątka. Dzieci wykonywały zadania matematyczne za pomocą kasztanów, szyszek i innych darów jesieni. Mogły również posmakować jesiennych owoców i warzyw. Na koniec wspólnie udekorowały suknie Pani Jesień, kolorowymi liśćmi. Maluszki wyruszyły również na spacer po okolicy w poszukiwaniu zwiastunów jesieni.

……………………………………………………………………………………………………

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

„Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy wrzesień już kończy się,

od najmłodszego, aż po straszaka,

wszyscy świętują dzień przedszkolaka!”

            20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci świętowały wspólnie bawiąc się, śpiewając i tańcząc. Przedszkolaki z grupy Sówki bawiły się z chustą, tańczyły według choreografii, sprawdzały swoją sprawność fizyczną, a na koniec ozdobiły baloniki. Wszystkie dzieci otrzymały medale oraz drobne słodkie upominki.