Luty 2016

POCZTA WALENTYNKOWA

Tuż przed feriami Samorząd Szkolny zakończył akcję walentynkową. Od początku lutego, na każdej dłuższej przerwie, przedstawiciele Samorządu prowadzili sprzedaż kartek walentynkowych , eleganckich filiżanek i uroczych breloczków. Wszystkie produkty cieszyły się ogromną popularnością. Nasi przedstawiciele przygotowali specjalną skrzynkę, do której można było wrzucać zaadresowane kartki. W czwartek wręczyliśmy walentynki uczniom, którzy z niecierpliwością czekali na nie. Samorząd Szkolny odwiedził również gabinet Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor oraz sekretariat szkolny. Życzymy wszystkim dużo miłości i pamiętajmy…

„Ani czas, ani mądrość nie zmieniają człowieka – bo odmienić istotę ludzką zdolna jest wyłącznie miłość.”

Paulo Coelho „Jedenaście minut”

Opracowała: Anna Homa

……………………………………………………………………….

„Książki naszych marzeń”

indeks

W ramach projektu „Książki naszych marzeń”, do którego przystąpiła również nasza szkoła, uczniowie mieli szansę sami zdecydować jakie książki chcieliby odnaleźć na półkach biblioteki szkolnej. Z przeprowadzonych wśród uczniów ankiet, wyłonionych zostało wiele propozycji, które wskazują na różnorodność preferencji czytelniczych wśród dzieci.

Z dostępnych środków zakupiono 106 książek. Z radością informujemy, że nowe, pachnące jeszcze farbą drukarską, czekają na wypożyczenie. Dlatego tez wszystkich uczniów, którzy z niecierpliwością czekali na nowości czytelnicze.

                             ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI

                               ZAPRASZAMY DO CZYTANIA

                               ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH O KSIĄŻKACH

GALERIA BIBLIOTEKI

   Oprac. nauczyciele bibliotekarze

…………………………………………………………………

BAL KARNAWAŁOWY KLAS I-III – Projekt czytelniczy „ Polubić czytanie”

W sobotę 6 lutego spotkaliśmy się na tematycznym balu „Bohaterowie ulubionych bajek     i baśni”. Obowiązywał strój wybranej postaci lub jego rozpoznawalny rekwizyt.  Na wstępie naszej zabawy mieliśmy do rozwiązania i wykonania kilka zadań:

-panie wychowawczynie musiały rozpoznać za kogo są przebrani jej uczniowie                                                                                                                            -poszczególne klasy odgadywały na podstawie fragmentu książki czytanego przez wytypowanego ucznia tytuł  utworu                                                                                         -każda klasa odgadywała również tytuł bajki lub baśni na podstawie rymowanek i zagadek czytanych przez p. bibliotekarkę                                                                                              –  wylosowanie dwóch ilustracji z postaciami bajkowymi, kolorowanie ich w parach zmieniających się na dźwięk gwizdka, dobranie odpowiednich tytułów, a następnie przyklejenie ich na kartki kartonowe w celu stworzenia okładki książki

Wszyscy z wielkim zaangażowaniem i radością wykonywali przydzielone zadania.

Opracowały: Eleonora Podgórska i Stanisława Sikora

BAL KARNAWAŁOWY KLAS I-III – Tańce i zabawy

Po tak przyjemnej pracy umysłowej rozpoczął się bal. Od pierwszego do ostatniego utworu każdy z nas próbował naśladować choreografie przygotowane przez wodzireja. Uśmiechy nie znikały z twarzy uczniów. Również nasze panie bawiły się doskonale. Były również ćwiczenia sprawnościowe na giętkość i gibkość naszego ciała, wybór najpiękniej tańczącej pary. Po tak wyczerpującym wysiłku był smaczny pączek z herbatą. Dziewczyny korzystały z usług pani, która wykonywała im ciekawe, kolorowe rysunki na twarzach i rękach. Na koniec zabawy każdy uczestnik otrzymał zwierzaczka zrobionego z balonu. Bawiliśmy się wspaniale . Do zobaczenia za rok!

Opracowała: Stanisława Sikora

………………………………………………………………………………..

Uwaga konkurs !!!!!!!!

Temat: Heroes, Myths and Legends

 Zasady uczestnictwa:                                                                                                             -Tematem konkursu są bohaterowie, mity i legendy angielskie.                                             -Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4-6.                                                                       -Konkurs polega na wykonaniu plakatu w formacie A3 na wybrany temat. Technika wykonania pracy dowolna. Treści zawarte na plakacie w języku angielskim.                         -Plakat wykonuje grupa 2-6 osób.                                                                                            -Termin składania prac – 19 luty 2016.

Czekamy na Wasze pomysły :)

Opracowały: Elżbieta Staszak i Anna Homa