Czerwiec 2016

Ważny komunikat dla Rodziców!

Bezpłatne podręczniki i ćwiczenia do klas:

I, II, III, IV i V Szkoły Podstawowej oraz I i II Gimnazjum uczniowie otrzymają na początku września 2016 roku.

Uczniowie klas VI SP i III Gimnazjum mogą odkupić używane podręczniki. Ćwiczenia należy zakupić nowe.

Wykaz podręczników dla klas Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum na rok szkolny 2016/2017

…………………………………………………………………………………..

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

          24 czerwca 2016 roku uroczystym apelem zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Podczas uroczystości rozdano nagrody dla najlepszych uczniów za wybitne osiągnięcia, pożegnano uczniów klasy III PG, złożono podziękowania pani Dyrektor i nauczycielom, nie zabrakło także wspomnień i łez wzruszenia. Poniżej fotorelacja z uroczystości.

W tym miejscu pragniemy życzyć wszystkim udanych a przede wszystkim bezpiecznych wakacji !

…………………………………………………………………………………………

APEL PODSUMOWUJĄCY PRACĘ W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

            23.06.2016 r. w Zespole Szkół w Bujakowie odbył się apel podsumowujący pracę w  roku szkolnym 2015/2016. Najpierw zaprezentowały swą twórczość klasy najmłodsze. Wystąpili uczniowie klasy IIISP z teatrzykiem pt. „Żyj zdrowo”. Reprezentowali oni naszą szkołę na przeglądzie twórczości „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Następnie przyszedł czas na nagrody sportowe za udział w  Szkolnym Mini Turnieju Halowej Piłki Nożnej. Uczniowie z klas I-IIISP brali również udział w konkursie na plakat promujący Europejski Dzień Języków Obcych, a także w szkolnym konkursie „Anioły ze Szkoły”. Za wykonanie psiej budy Patryk Kierpiec (IIISP) zajął II miejsce. Ten sam uczeń  w konkursie fotograficznym na zdjęcie ze swoim pupilem zajął I miejsce. II miejsce w konkursie fotograficznym zdobyła Karolina Janosz, a IV miejsce Marlena Urbańczyk (wszyscy uczniowie z kl. IIISP). Dziewczynki, z klas młodszych i te troszkę starsze, zaprezentowały się w ślicznych tańcach i kolorowych strojach. Obie grupy, „Piorun” i „Błyskawica”, są przygotowywane przez panią Małgorzatę Borth-Mirochę, która od wielu lat współpracuje z naszą szkołą. Nagrodzono również uczniów, którzy w ciągu całego roku szkolnego nie opuścili ani jednego dnia zajęć szkolnych. Byli to: Wojciech Śliwka – kl. IIISP, Adrianna Sohlich kl.IIaSP oraz Dawid Brzózka – kl. IIaSP. czytaj dalej

………………………………………………………………………………..

WEEKENDOWY WYJAZD DO TRÓJMIASTA

           Grupa 10 uczniów klasy II i III gimnazjum odwiedziła w dniach 17-20.06.2016 Trójmiasto. Podróż do Gdańska rozpoczęliśmy w piątek o godzinie 5.44 z Bielska Białej. Jako środek transportu wybraliśmy pociąg PKP-pendolino. Podróż upłynęła szybko w komfortowych warunkach. W Gdańsku zwiedziliśmy Starówkę ( ul. Długi Targ, żuraw portowy, ul. Mariacka, katedra NMP ). W Sopocie spacerowaliśmy  po molo i ul. Monte Cassino czyli po Monciaku a w Gdyni zwiedziliśmy ORP Błyskawica i skwer Kościuszki. Nie zabrakło oczywiście czasu na spacery po plaży i czasu na opalanie się. Atmosfera była rewelacyjna. Wróciliśmy lekko zmęczeni ( podróż powrotna trwała 10 godzin w nocy z niedzieli na poniedziałek ) ale bardzo zadowoleni z wyjazdu. W tym miejscu opiekunowie pragną podziękować uczniom za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery! 🙂

……………………………………………………

Z WIZYTĄ NA DZIKIM ZACHODZIE

         17 czerwca 2016r wszystkie dzieci z klas I – III edukacji wczesnoszkolnej wzięły udział w wycieczce do miasteczka westernowego „Twinpigs” w Żorach. W czasie wycieczki dzieci odkrywały świat Dzikiego Zachodu i kulturę Ameryki Północnej poprzez zabawę i udział w różnych atrakcjach oferowanych przez ten park rozrywki. Między innymi odwiedziliśmy Cinema 5D, gdzie podczas projekcji, czuliśmy akcję na własnej skórze, a ze zwykłego widza zmieniliśmy się w głównych bohaterów, biorących udział w niesamowitej przygodzie. Jeździliśmy na karuzelach, gąsienicach itp. Widzieliśmy mini zoo, wioskę indiańską i wodospad. Bawiliśmy się na westernowym placu zabaw.  Dużą atrakcją było obejrzenie inscenizacji „Napad na bank”. Wróciliśmy do domu zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.  Westernowe  miasteczko to miejsce wywołujące niezapomniane wrażenia.

   Opracowała: Renata Matusik

………………………………………………………………………………

WYCIECZKA DO KRAKOWA I WIELICZKI

9 czerwca 2016 roku grupa gimnazjalistów pojechała na wycieczkę do Krakowa. Byli na Wawelu, skąd spacerem przeszli na Rynek. W Sukiennicach zakupili pamiątki i zapoznali się z rękodziełem.. W samo południe wysłuchali hejnału i zwiedzili Kościół Mariacki.
Po smacznym posiłku pojechali autokarem do Wieliczki. W towarzystwie przewodnika udali się do Kopalni Soli. Podziemia kopalni i ciekawa historia zachwyciła młodzież.

Podczas drogi powrotnej, mimo zmęczenia, uczniowie dzielili się wrażeniami z udanego dnia.

…………………………………………………………………………………….

KOLEJNA HERBATKA U KRÓLOWEJ

            Od 25 do 30 maja 2016 r. grupa uczniów naszego gimnazjum wzięła udział w warsztatach językowych w Londynie. Młodzież miała niecodzienną okazję poszerzenia swojej wiedzy ogólnej o krajach Zjednoczonego Królestwa, jak również możliwość podszlifowania swoich umiejętności językowych. Konwersacja w języku angielskim i sprawdzenie swojej sprawności językowej w różnych sytuacjach z życia codziennego jest świetną okazją dla młodzieży, aby ten język lepiej poznać i pokochać.

       Młodzież, już w drodze do Anglii, uczestniczyła w wykładzie na temat kultury i historii Wielkiej Brytanii, obejrzała film o Rodzinie Królewskiej i zabytkach Londynu. Uczniowie zdali też specjalny egzamin, który pokazał, że są w pełni przygotowani do odbycia warsztatów.

       Pierwszą atrakcją była  przeprawa do Anglii tzw. Eurotunelem (tunelem kolejowym pod kanałem La Manche). A potem było już tylko wielkie zwiedzanie. Mogliśmy oglądać i fotografować najciekawsze miejsca i zabytki w Londynie, a wśród nich Tower of London, Tower Bridge, Parlament, Big Ben, Downing Street 10 (siedziba Premiera Davida Camerona), Buckingham Palace, Picadilly Circus. Zrobiliśmy zakupy w typowym brytyjskim supermarkecie Sainsbury’s, najsłynniejszym w Londynie i jednym z największych na świecie sklepie zabawkowym Hamleys oraz uwielbianym przez młodzież sklepie odzieżowym Primark. Dla miłośników sztuki niezwykłą atrakcją były muzea i galerie z cennymi zbiorami dzieł sztuki (Tate Modern, National Gallery, Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Brytyjskie). Mnóstwo śmiechu i zabawy czekało  nas w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s. Zwiedzaliśmy również katedry i kościoły.

     Pan przewodnik pokazał nam również tajniki życia studenckiego w trakcie spaceru po Oxfordzie i zwiedzania jego licznych kolegiów.

     Odwiedziliśmy miejsce narodzenia Williama Szekspira czyli Straford-upon-Avon.        Byliśmy również w chińskiej dzielnicy, gdzie widzieliśmy życie tamtejszej społeczności.

Najważniejszym elementem warsztatów była jednak możliwość zamieszkania z brytyjską rodziną i uczestnictwo w jej codziennym życiu, kosztowanie brytyjskiej kuchni    i podróż londyńskimi środkami transportu, w tym słynnym autobusem double-decker oraz  metrem.

Wyjazd był świetną okazją do poznania nowych ludzi, miejsc, obyczajów i przygodą, której nigdy nie zapomnimy.

Opracowała: Anna Homa

………………………………………………………………………

ŚWIĘTO RODZINY

  Na 4 czerwca 2016r. zaplanowaliśmy  piękną pogodę, która była niezbędna do uświetnienia  Święta Rodziny. Klasy I – III przygotowały dla swoich najbliższych wspaniałą zabawę, składającą się z części artystycznej i sportowej.

     Konferansjerem tej pierwszej była ucz. kl.III – Laura Hankus – Nowakowska. Na wstępie pani dyrektor powitała rodziców i zaprosiła do wspólnej zabawy. CZYTAJ DALEJ

………………………………………………………………………..

Wyniki konkursów ANIOŁÓW ZE SZKOŁY w Bujakowie

 Wykonanie psiej budy:

I miejsce: Maciej Matejko i Mateusz Nowak z kl.V SP

II miejsce: Patryk Kierpiec z kl.III SP

Wykonanie domku dla kota:

 Wiktoria Kasperek z kl.II PG

Wykonanie malowanej miseczki dla psa lub kota:

Karolina Pilarz z kl. II PG

Konkurs fotograficzny:

Miło jest mi ogłosić, że wszystkie konkursowe zdjęcia okazały się doskonałe, dlatego też Jury z ogromnym trudem podjęło decyzję, o nagrodzeniu wybranych uczestników.

 Gimnazjum:

I miejsce: Daniel Marek kl.II

II miejsce: Klaudia Jurowska kl.III

III miejsce: Kinga Biel kl.III

IV miejsce: Alina Cudzich kl.II

 Szkoła Podstawowa:

I miejsce: Patryk Kierpiec kl.III

II miejsce: Karolina Janosz kl.III

III miejsce: Michał Nycz kl.VI

IV miejsce: Marlena Urbańczyk kl.III

 Serdecznie gratulujemy.

Opiekun  ANIOŁÓW ZE SZKOŁY: Ewa Herma

……………………………………………………………………………………..

TEGOROCZNA ZBIÓRKA BATERII ZAKOŃCZONA

   W akcji przeprowadzonej przez Klub Młodego Ekologa wzięły udział wszystkie klasy SP i Gimnazjum. W dniu 01.06.2016 roku członkowie KME przeprowadzili oficjalne ważenie. Zebraliśmy łącznie 140 kg zużytych baterii  !!

Oto wyniki poszczególnych klas ( w kilogramach )

I A – 12,5

I B – 30,3

II A – 6,5

II B – 20

III – 7,5

IV – 25

V – 4,5

VI – 11

I PG – 4

II PG – 6

III PG – 0,2

Pozostałą część stanowiły baterie nie przypisane do żadnej klasy.

Zwyciężyła klasa I B Szkoły Podstawowej.  Czeka na Was nagroda – bilety do kina dla całej klasy. GRATULUJEMY.

Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za udział i pomoc w akcji.

Zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji zbiórki.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Opracował: Krzysztof Górowicz