Styczeń 2016

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

          29.01.2016r. powitaliśmy w szkole Babcie i Dziadków uczniów kl.Ia i III- na obchodach spóźnionego, acz uroczystego Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście zostali powitani w sali gimnastycznej przez panią wicedyrektor – Alicję Guzik, a następnie przez małych artystów. Klasa I rozpoczęła występ od zapre-zentowania wierszy o babciach i dziadkach. Następnie uczniowie zatańczyli do piosenki „Z dziadkiem na plac zabaw”. Potem – za sprawą narratora bajki – Karoliny Janosz – wszyscy przenieśli się do zaczarowanego lasu, gdzie czekał Czerwony Kapturek. W tytułowej roli zaprezentowała się Laura Hankus- Nowakowska. Przygody małej dziewczynki są wszystkim znane, jednak w tej wersji spotykała ona niezwykłe postacie z innych bajek: Smerfetkę (Julia Chrapek), Transformersa ( Marceli Dróżdż), Kota w butach (Jakub Jędru-siak),Calineczkę ( Justyna Stwora), Śpiącą Królewnę ( Maria Kalabińska), Kopciuszka ( Julia Wądrzyk), Rozum i Serce (Michał Goliasz i Wojciech Śliwka), no i oczywiście – Wilka ( Emilia Mleczko).W roli Gajowego wystąpił Patryk Kierpiec, Babcią była Helena Haluch, a Rodzicami Kapturka – Marlena Urbańczyk i Wojciech Olearczyk. Po sporej dawce wrażeń wróciliśmy do świata współczesnego i zaintonowaliśmy piosenkę, której refren brzmiał: „Najdroższy Dziadku to jest piosenka, którą śpiewają Tobie wnuczęta, nie o zabawce, ani o kwiatku, to jest piosenka o Naszym Dziadku!”                                                                                                                                          Nie zabrakło też poetyckiego „Koncertu życzeń”, którego zwieńczeniem był zbiorowy taniec twist. Na zakończenie uroczystości, lecz przed rozdaniem upominków, w solowym występie zaprezentowała się Marlena Urbańczyk, która przy akompaniamencie gitary wykonała piękną piosenkę dla naszych gości.

   Dzień zakończyliśmy spotkaniami w klasach, przy słodkim poczęstunku, przygotowanym przez rodziców, za co serdecznie im dziękujemy!

Opracowała: Alina Morawska

…………………………………………………………………………………

indeksNajmłodsi uczniowie z klas I-III od września zbierają nakrętki dla Adasia. Każda klasa przekazywała na bieżąco pani katechetce po kilkanaście reklamówek pełnych nakrętek. Bardzo dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie swoich dzieci w pomoc innym dzieciom. Taka postawa wyzwala empatię, wrażliwość na potrzeby i nieszczęścia innych ludzi.                           Akcja trwa nadal. Prosimy o dalszą pomoc!

 

Opracowała: Stanisława Sikora

…………………………………………………………………………

SPRAWOZDANIE Z PRACY SAMORZĄDU SZKOLNEGO W I PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

      W I półroczu roku szkolnego 2015/2016 Samorząd Szkolny Szkoły Podstawowej przeprowadził szereg akcji oraz imprez.

      We wrześniu liczna grupa uczniów z obu Samorządów reprezentowała naszą szkołę   w Rajdzie Młodzieżowym „Beskidzka Jesień”. Po raz kolejny jury było pod wrażeniem przygotowania i prezentacji naszych drużyn. Grupa z Gimnazjum „Bujakowscy Sprinterzy” – pod opieką Pani Anny Homa była bezkonkurencyjna i zdobyła I miejsce, natomiast „Sportowe Duchy”, przygotowywane przez Panią Magdalenę Haluch, zajęły wspaniałe drugie miejsce. Warto podkreślić, że w przeglądzie brało udział 15 drużyn z różnych szkół z naszej gminy. czytaj więcej

………………………………………………………………………………

gora_groszaCo roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza.

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Uczniowie i przedszkolaki  nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Jak co roku nasze samorządy szkolne włączyły się do akcji. Zebraliśmy 305 złi 67gr. Oto wyniki poszczególnych klas:

kl.: IA – 35zł, 10gr
kl.: IIA – 18zł, 52gr
kl.: IIB – 38zł, 75gr
kl.: III – 10zł, 66gr

kl.: IV – 48zł, 94gr
kl.: V – 20zł, 43gr
kl.: VI – 32zł, 67gr

kl.: IG – 52zł, 27gr
kl.: IIG – 38zł, 63gr
kl.: IIIG -9zł, 74gr

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!  

Samorząd Szkolny wraz z opiekunami :-)

 
indeksZbiórka nakrętek.

IV – 3 duże worki
V – 2 i 1/4 dużego worka i mały worek
VI – 6 dużych worków

IG – 2 duże kartony i 1 mały worek
IIG – 4 duże worki
IIIG – 3 duże worki

W imieniu Adasia dziękujemy i przypominamy, że akcja zbierania nakrętek cały czas trwa!!

………………………………………………………………………………

PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA

W dniu 20 stycznia odbył się apel podsumowujący najważniejsze osiągnięcia naszych uczniów.

Uczniowie, którzy osiągnęli średnią kwalifikującą ich do projektu „Osiągnąć sukces”

z SP i PG.

Najlepsi sportowcy SP i PG

Wyróżnienia dla klas za zaangażowanie w akcje charytatywne i konkursy organizowane przez bibliotekę, Samorząd Szkolny i Gminę Porąbka ( konkurs szopek bożonarodzeniowych)

Konkurs „Książka mój przyjaciel”

Gminny konkurs szopek bożonarodzeniowych – wyróżnienia.

Apel z ramienia Samorządu Szkolnego prowadziły Kinga Biel i Oliwia Janosz.

WSZYSTKIM NAGRODZONYM SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!!

………………………………………………………………………………………….

NOWY PODZIAŁ GODZIN

Informujemy, że od dnia 18.01.2016 roku obowiązuje nowy plan lekcji dla wszystkich klas. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami w zakładce Informator szkolny – podział godzin