Samorząd Uczniowski

RADA SAMORZĄDU SZKOLNEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BUJAKOWIE      W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Przewodnicząca: Kinga Baścik kl. IIIG

Zastępca: Maciej Matejko kl. VII,

Milena Wojtyłko kl. IIG, Natalia Paluch kl. IIG, Oliwia Janosz kl. IIG

Francesca Crumb kl. IIG, Damian Rusnaczyk kl. VII, Filip Sternal kl. VII

Klaudia Szlagor kl. VII, Eliza Dorabiała kl. VI

Szczęśliwy numerek: Laura Hankus – Nowakowska kl. V, Helena Haluch kl. V,           Justyna Bułka kl. IVa

…………………………………………………………………………………………………………..

Sprawozdanie z pracy Samorządu Szkolnego

w I półroczu roku szkolnego 2017/18

 

           Pierwszą działalnością Samorządu Szkolnego w trakcie I półrocza 2017r. była akcja pt. ”Wesoła kartka dla Remka”. Remigiusz Kupczak ma 6 lat i pochodzi z Żywca. Lekarze wykryli u niego złośliwy nowotwór, który jest bardzo ciężki do usunięcia. Remek trafił na Oddział Onkologii, Hematologii i Chemioterapii w Katowicach. W związku z jego trudną walką o życie postanowiliśmy go wesprzeć, dodać otuchy i wywołać uśmiech na twarzy poprzez wysłanie mu serdecznych pozdrowień i ciepłych słów w formie ręcznie wykonanej przez nas kartki, by zapomniał choć na chwilę o szpitalnych korytarzach i wyczerpującym leczeniu.

       Następna akcja, przeprowadzona we wrześniu, to zorganizowanie ”Europejskiego Dnia Języków Obcych”. Uczniowie wypełniając specjalnie przygotowany quiz na temat znajomości języków obcych sprawdzali swoją wiedzę. Wszystkim uczniom jeszcze raz dziękujemy za udział w zabawie, a zwycięzcom gratulujemy bogatej wiedzy o krajach Europy.

      Od września kontynuujemy również coroczne zbieranie plastikowych nakrętek na rzecz chorego Adasia, aby pomóc w jego leczeniu i rehabilitacji. Uczniowie bardzo zaangażowali się w akcję.  Serdecznie dziękujemy za pomoc i aktywny udział.

      Z okazji obchodów Dnia Chłopaka w naszej szkole, Samorząd za zgodą pani Dyrektor, ogłosił dzień 2 października 2017r., Dniem Kolorowych Paznokci i Koleżeńskiego Przebierańca. W tym dniu dozwolone były kolorowe paznokcie, a dziewczyny miały za zadanie upodobnić się do wylosowanego kolegi z klasy. Miło nam wspomnieć, że najbardziej zaangażowaną klasą okazała się klasa VII i w nagrodę otrzymała dzień bez zadania domowego.

      13 października 2017 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczysty apel odbył się na sali gimnastycznej, a uczniowie klas IV złożyli ślubowanie. Po części oficjalnej czwartoklasiści zaprezentowali nam część artystyczną apelu. Następnie przeszliśmy do otrzęsin, czyli szkolnych chrzcin na ucznia klasy IV. Zadaniem IV- klasistów było m.in wypicie soku z cytryny, lub mleka z dodatkiem ziół.

    Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli realizację projektu edukacyjnego pt. „Kartka dla Polski”.    W tym projekcie chcieliśmy w nietypowy sposób uczcić Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada. Zadaniem każdej z klas było stworzenie kartki z życzeniami dla Polski.

  Następnie, gdy zbliżało się święto Wszystkich Świętych, Samorząd Szkolny przeprowadził akcję pt. ”Znicz Pamięci”, polegającą na przynoszeniu przez uczniów do szkoły zniczy, które później Samorząd Szkolny zapalił na opuszczonych grobach na cmentarzu w Bujakowie.

     W listopadzie również rozpoczęliśmy coroczną akcje pt. ”Góra Grosza”. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, lub w domu dziecka, poprzez zbieranie monet od 1gr do 5zł. Najbardziej zaangażowane klasy dostaną symboliczne dyplomy.

    6 grudnia w naszej szkole został ogłoszony dniem ”mikołajkowym”, a uczniowie mieli za zadanie przyjść do szkoły w czerwonej mikołajkowej czapce, rogach renifera, lub stroju św. Mikołaja. Jak co roku, św. Mikołaj wraz ze swoimi reniferami, odwiedzał wszystkich uczniów, dyrekcję oraz nauczycieli, częstował ich łakociami, a także wprowadził w świąteczny klimat śpiewając piosenkę.

     W dniu 20 grudnia 2017r. został rozstrzygnięty konkurs na najlepiej udekorowaną salę lekcyjną. Komisja konkursowa przy ocenie brała pod uwagę czystość sali, wystrój, atrakcyjne pomysły na dekoracje sali, gazetki klasowe oraz plakat z życzeniami świątecznymi. Zwyciężyła klasa V, drugie miejsce zajęła klasa VII, a trzecie klasy IVa i IVb. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w konkursie. Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy!

    Ostatnią działalnością w I półroczu, zorganizowaną 11 stycznia przez Samorząd Szkolny, był Dzień Bez Telefonu. Celem akcji było miłe spędzenie czasu z kolegami i koleżankami, zamiast używania telefonu.

Mamy nadzieję, że organizowane przez nas akcje były dla wszystkich atrakcyjne i ciekawe. Zapraszamy do dalszej współpracy.

Samorząd Szkolny wraz z opiekunami.

………………………………………………………………………………………………………

„Znicz Pamięci”

Serdecznie informujemy uczniów naszej szkoły o organizowanej przez Samorząd Uczniowski akcji zbierania zniczy w związku ze zbliżającym się Świętem Wszystkich Świętych.

Chętne osoby prosimy o przynoszenie w/w rzeczy do opiekunów Samorządu Uczniowskiego do dnia 27 października 2017 r.

Zebrane znicze zostaną złożone przez Samorząd Uczniowski na opuszczonych grobach znajdujących się na cmentarzu w Bujakowie.

……………………………………………………………………………………………………………

Dzień Chłopaka w naszej szkole

          W poniedziałek, 02 października, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kolorowych Paznokci i Koleżeńskiego Przebierańca. Za zgodą Pani Dyrektor, w tym dniu, wszyscy uczniowie mogli mieć pomalowane paznokcie. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy, wzięli udział  w zabawie i zaprezentowali nam swoje kolorowe dzieła.

 Zabawa w Koleżeńskiego Przebierańca polegała na upodobnieniu się dziewczynek   do swoich kolegów z klasy pod względem ubioru, wyglądu, cech szczególnych i używania ulubionych gadżetów. Zabawa bardzo się spodobała i na szkolnych korytarzach zdecydowanie wzrosła liczba chłopaków.

Miło nam ogłosić, że najbardziej zaangażowana klasą okazała się klasa VII i w nagrodę otrzymuje dzień bez zadania domowego.

Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę, poczucie humoru i dystans do siebie.

Wszystkim chłopakom życzymy samych sukcesów i spełnienia marzeń.

……………………………………………………………………………………………………

Wybory do Samorządu Szkolnego 2017

            22 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele i pracownicy szkoły, mieli okazję oddać swoje głosy na kandydatów z poszczególnych klas. Nasze wybory poprzedzone były kampanią, w trakcie której młodzież miała okazję    do zaprezentowania się i przedstawienia swoich mocnych stron.

        Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym skład Samorządu Uczniowskiego przedstawia się w następujący sposób:

Przewodnicząca: Kinga Baścik kl. IIIG

Zastępca: Maciej Matejko kl. VII,

Milena Wojtyłko kl. IIG, Natalia Paluch kl. IIG, Oliwia Janosz kl. IIG

Francesca Crumb kl. IIG, Damian Rusnaczyk kl. VII, Filip Sternal kl. VII

Klaudia Szlagor kl. VII, Eliza Dorabiała kl. VI

Szczęśliwy numerek: Laura Hankus – Nowakowska kl. V, Helena Haluch kl. V, Justyna Bułka kl. IVa

Dziękujemy wszystkim kandydatom za przygotowanie się do kampanii.                  Zwycięzcom – gratulujemy

Samorząd Szkolny z opiekunami