Sówki 23/24

URODZINKI

Uśmiechu, zdrowia, radości, mnóstwa prezentów i gości..

raz jeszcze życzymy Matyldzie, Lenie i Marcelowi, którzy świętowali swoje urodzinki w tym miesiącu. Ten dzień pełen był wspólnych zabaw i tańców. Nie zabrakło oczywiście odśpiewania „Sto lat”, życzeń i pysznego tortu.

………………………………………………………………………………………………………..

MIĘDZY NOŻEM A WIDELCEM

         W listopadzie rozpoczęliśmy cykl zajęć kulinarnych pt. „Między nożem a widelcem”. Na początku dzieci przypomniały sobie zasady zachowania się przy stole oraz przygotowywania posiłków. Poznały również ciekawostki z różnych krajów dotyczące jedzenia. Jako pierwsze z dań dzieci przygotowały śniadanie, a dokładniej pyszne tosty. Każdy przedszkolak mógł wybrać co znajdzie się w jego kanapce i ją przygotować,
a następnie została ona zapieczona w tosterze. Wszyscy ze smakiem zjedli własnoręcznie zrobione tosty.

………………………………………………………………………………………………………….

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

         10 listopada wszystkie przedszkolaki ubrane w barwy narodowe odśpiewały hymn Polski. Tego dnia Sówki poznały symbole narodowe naszego kraju, bawiły się i tańczyły. Przedszkolaki poznały legendę o powstaniu państwa polskiego. Dzieci obejrzały również film edukacyjny związany ze świętem odzyskania niepodległości przez Polskę.

…………………………………………………………………………………………………….

WIZYTA FUNDACJI MYSIKRÓLIK

         Początkiem listopada nasze przedszkole odwiedziła przedstawicielka Fundacji Mysikrólik, która zajmuje się dzikimi zwierzętami w potrzebie. Pani opowiedziała dzieciom jakie problemy mają dzikie zwierzęta w związku ze zbliżającą się zimą, oraz jak możemy im pomóc. Największą niespodzianką dla przedszkolaków był mały jeżyk, którego przyniosła ze sobą Pani.

……………………………………………………………………………………………………….

WYCIECZKA DO FIGLOPARKU

         Nareszcie nadszedł ten długo wyczekiwany dzień, gdy wszystkie przedszkolaki odwiedziły figlopark Fantazja w Andrychowie. Sówki szalały w strefie dla maluszków,
a także na konstrukcjach. Dzieci skakały na trampolinach i zjeżdżały z licznych zjeżdżalni. W trakcie przerwy przedszkolaki zjadły posiłek i zregenerowały siły do dalszej zabawy.

…………………………………………………………………………………………………………………

BAJKOWANIE Z RODZICEM

     W październiku rozpoczęliśmy comiesięczny cykl Bajkowania z rodzicem. W tym miesiącu odwiedziła nas Pani Wiola, mama Marcelka z grupy Sówek. Przeczytała dzieciom książkę pt.” Wszystkie przedszkolaki uważnie słuchały przygód zwierzątek,
a następnie odpowiadały na pytania związane z opowiadaniem.

Pani Wioli bardzo dziękujemy i zapraszamy rodziców w kolejnych miesiącach.

………………………………………………………………………………………………………….

DZIEŃ WARZYW I OWOCÓW

     W październiku Sówki obchodziły dzień warzyw i owoców. Na początku przedszkolaki segregowały warzywa i owoce do skrzyneczek, Następnie przygotowały owoce z których każdy mógł stworzyć własny owocowy szaszłyk.

………………………………………………………………………………………………………………..

DZIEŃ UŚMIECHU I KOLORU ŻÓŁTEGO

         Początkiem października nasze przedszkolaki świętowały dzień uśmiechu połączony z dniem koloru żółtego. Tego dnia dzieci ubrane w żółty kolor bawiły się
i przekazywały dookoła dużo uśmiechu. Najodważniejsze Sówki próbowały zjeść cytrynę
i jednocześnie szeroko się uśmiechać. Na koniec przedszkolaki wykonały wspólną pracę plastyczną.

………………………………………………………………………………………………………..

Dzień chłopaka

         W ostatni dzień września dzieci z grupy Sówki obchodziły dzień chłopaka. Dziewczynki przygotowały dla chłopaków kilka zadań, które musieli wykonać. Oczywiście wszyscy chłopcy świetnie poradzili sobie ze wszystkim, w zamian za co otrzymali drobne upominki.

…………………………………………………………………………………………………………..

Dzień jabłka

„Jabłka jemy przez rok cały,

czy są mrozy czy upały.

Nieraz trafią do szarlotki,

lub z nich będzie kompot słodki.”

     26 września obchodziliśmy dzień jabłka, które zostało głównym bohaterem zajęć
w grupie Sówki. Przedszkolaki „bawiły” się jabłkami, smakowały je, poznały przetwory, które można z niego zrobić, a na koniec samodzielnie przygotowały kompoty.

…………………………………………………………………………………………………………………

Powitanie jesieni

         Końcem września przyszedł czas na powitanie jesieni. Sówki zaczęły przygotowania do kolejnej pory roku przynosząc dary jesieni i tworząc jesienny kącik
w swojej sali. Tego dnia dzieci segregowały garderobę dopasowując ją do jesiennej aury, tańczyły i bawiły się poznając jesienne dary.

…………………………………………………………………………………………………………….

Dzień przedszkolaka

         20 września nasze przedszkolaki obchodziły swoje święto. W związku z czym przygotowane zostały dla nich liczne atrakcje. Ten dzień Sówki razem z Żabkami spędziły na szkolnym boisku i placu zabaw. Dzieci brały udział w zmaganiach sportowych, wspólnych tańcach i zabawach. Następnie przyszedł czas na odpoczynek i mały poczęstunek. Na koniec wszystkie przedszkolaki otrzymały mały upominek.

………………………………………………………………………………………………………………

DZIEŃ KROPKI

      18 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kropki. Tego dnia wszystkie zabawy związane były oczywiście z KROPKĄ. Na początek Sówki wykonały „Taniec Kropki”, gdzie musiały wykazać się zwinnością i szybkością. Następnie przedszkolaki sprawdzały swoją celność rzucając woreczkami do kropki. Bawiły się również w bieganie po ścieżce z kropkami oraz podawanie kropki. Sówki wykonały wspólną pracę, tworząc plakat kolorowych kropek. Nie zabrakło również kropkowych kart racy.

………………………………………………………………………………………………………………..

LAS W SZKLE

 Sówki rozpoczęły przygotowania do powitania nadchodzącej pory roku.  

Z przyniesionych przez dzieci darów jesieni, przedszkolaki zrobiły piękne kompozycje zamknięte w słoikach. Gotowe prace ozdobiły przedszkolny parapet, tworząc jesienny kącik.