Sówki 23/24

KONKURS

WIOSENNY MOTYL

Końcem kwietnia rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. „Wiosenny motyl”. Wszyscy uczestnicy wykazali się wielką kreatywnością, dzięki czemu każda z prac była wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.

Raz jeszcze gratulujemy laureatom konkursu.

…………………………………………………………………………………………………………….

URODZINKI

Do zabawy mnóstwa siły,
Żeby każdy dzień był miły,
Pełen śmiechu i radości,
Stu urodzinowych gości,
Aut, klocków i pluszaków,
Stu prezentów, stu buziaków,
Zdrowia, szczęścia i słodyczy,

Tego każdy dziś Wam życzy.

W kwietniu swoje urodzinki obchodziły dzieci urodzone w marcu i kwietniu, w grupie Sówek byli to: Emilka, Laura, Henio, Wiktor, Igor oraz Mikołaj. Ten dzień wypełniony był wspólnymi zabawami, tańcem, a także różnymi zadaniami dla naszych solenizantów. Dzieci odśpiewały STO LAT i złożyły życzenia. Na zakończenie na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

…………………………………………………………………………………………………………………….

WIZYTA MAGIKA

W kwietniu nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość. Ze swoim magicznym programem wystąpił prawdziwy iluzjonista. Magik zabrał wszystkich do świata czarów i magii. Przedszkolaki mogły aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu, ochotnicy pomagali iluzjoniście i sami czarowali.

…………………………………………………………………………………………………………

DZIEŃ ZIEMI

          22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny dotyczący zagrożeń jakie wynikają z zaniedbań ludzi względem naszej planety. Sówki przypomniały sobie co należy robić aby Ziemia była „zdrowa”, oraz takie pojęcia jak ekologia czy recykling. Dzieci bawiły się w uzdrawianie Ziemi z pomocą chusty animacyjnej, a także segregowały śmieci pokonując tor przeszkód. Na koniec przedszkolaki wykonały wspólny plakat z hasłem „Nasza Ziemia w naszych rękach”.

…………………………………………………………………………………………………………………..

DZIEŃ CZEKOLADY

        15 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Czekolady. Na początek dzieci dowiedziały się skąd bierze się czekolada i jak powstają jej słodkie tabliczki. Następnie dzieci rozpoczęły poczęstunek. Przedszkolaki mogły kosztować roztopionej białej czekolady lub zamoczyć owoce w fontannie czekoladowej. Po słodkościach przyszedł czas na trochę ruchu i wszystkie dzieci zatańczyły wspólnie ulubiony taniec do piosenki Chocolate.

……………………………………………………………………………………………………………….

WIZYTA POLICJANTA

          W kwietniu nasze przedszkole odwiedzili policjanci z komisariatu w Kobiernicach. Goście na początek przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa na ulicy, wobec obcych, a także jak wzywać pomoc. Policjanci pokazali dzieciom swój sprzęt z jakiego korzystają na co dzień, przedszkolaki mogły pooglądać kajdanki, a także przymierzyć kamizelkę kuloodporną. Na koniec Sówki i Żabki oglądały policyjny samochód, mogły nawet usiąść w nim i poczuć się jak prawdziwi policjanci.

………………………………………………………………………………………………………….

Bajkowanie z rodzicem

W kwietniu w ramach cyklu Bajkowanie z rodzicem odwiedził nas Pan Łukasz, tata Kingi z grupy Żabki. Przeczytał dzieciom bajkę o przygodach braci Koala, która ukazuję jak ważne w życiu jest posiadanie przyjaciół.

Panu Łukaszowi jeszcze raz bardzo dziękujemy.

………………………………………………………………………………………………………….

Dzień poduszki – piżama party

5 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Poduszki, w czasie którego zorganizowane zostało piżama party. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola w swoich piżamach oraz przyniosły ulubione poduszki. Na początek dzieci bawiły się i tańczyły ze swoimi poduchami. Każdy zaprezentował się w piżamce i wykonywał różne zadania gimnastyczne. Sówki za wspaniałą, wspólną zabawę otrzymały bilety do kina i kubek popcornu, z którymi udali się na seans.

……………………………………………………………………………………………………………..

„Cukrowy baranek

Ma złociste rożki

Pilnuje pisanek

Na łące z rzeżuszki

A gdy nikt nie patrzy

Chorągiewką buja

I cichutko beczy:

Święte Alleluja”

28 marca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Tego dnia wszystkie dzieci usiadły do wspólnego stołu i zjadły tradycyjne świąteczne potrawy.

Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka.
Życzymy, aby święta wielkanocne przyniosły Państwu radość, pokój oraz wzajemną życzliwość.

Pracownicy oddziałów przedszkolnych

………………………………………………………………………………………

Dzień gofra

W ramach cyklu „Między nożem, a widelcem”, w marcu nasze przedszkolaki smakowały pyszne gofry. Na początek Sówki przypomniały sobie zasady higieny w trakcie przygotowywania posiłków. Następnie każdy przedszkolak uczestniczył w przygotowaniu ciasta na gofry. Gdy składniki zostały połączone, rozpoczęło się oczekiwanie i pieczenie gofrów. Dzieci wybierały słodkie dodatki i mogły skomponować własne pyszne gofry.

……………………………………………………………………………………………………………..

Dzień psa

W marcu nasze przedszkolaki świętowały dzień psa. Sówki obejrzały prezentację na temat różnych ras psów i poznały kilka ciekawostek. Następnie do przedszkola zawitali goście – Homer i Tosia. Dzieci mogły pogłaskać pieski, zobaczyć jakie rzeczy są potrzebne do higieny i codziennej opieki nad psami. Sówki opowiadały również
o swoich pupilach, które mają w domu.

…………………………………………………………………………………………………………

Wizyta Zajączka

Przed Świętami Wielkanocnymi nasze przedszkolaki odwiedził wyjątkowy gość.
19 marca do przedszkola zawitał Zajączek wielkanocny wraz ze swoimi pomocnikami oraz Panem wójtem. Sówki wraz z Żabkami zaprezentowały swoim gościom wielkanocną piosenkę i wspólnie się bawiły.

…………………………………………………………………………………………………………….

Ogródek na oknie

W marcu Sówki zaczęły przygotowywać swoją salę na przyjście wiosny. Po stworzeniu wiosennego kącika i dekoracji, przyszedł czas na sadzenie roślinek. Każdy z przedszkolaków miał okazję posadzić lub zasiać roślinki, które ozdobiły parapet w sali Sówek.

………………………………………………………………………………………………………………………..

Wyjazd do teatru „Królowa śniegu”

5 marca dzieci z Oddziałów Przedszkolnych w Bujakowie wybrały się na przedstawienie teatralne pod tytułem „Królowa śniegu”. Dzięki tej historii dzieci przekonały się jak wielka jest siła miłości, która potrafi przezwyciężyć wszystkie przeszkody a w rezultacie pokonać zło. Dzieci poznały także siłę przyjaźni oraz wartości przyjaźni między innymi pomoc innym w potrzebie.

……………………………………………………………………………………………………….

Bajkowanie z rodzicem

W marcu odwiedziła nas Pani Maria, aby przeczytać dzieciom bajkę w ramach cyklu Bajkowanie z rodzicem. Mama Agnieszki z grupy Żabki przedstawiła przedszkolakom książkę o Marcie, którą pewnego ranka odwiedził promyczek słońca i opowiedział wiele ciekawych historii.

Pani Marii bardzo dziękujemy i zapraszamy kolejnych rodziców do wspólnego czytania.

………………………………………………………………………………………………….

DZIEŃ KOBIET

8 marca tak jak wszystkie kobiety, świętowały również nasze przedszkolne małe kobietki. Ten dzień był pełen zabaw, dobrych uczynków i słów dla dziewczynek. Sówki tańczyły wspólnie i w parach, naśladowały królową, a także wymieniały się czułościami. Na koniec dziewczynki otrzymały od chłopaków małe upominki.

…………………………………………………………………………………………………………………..

WYJAZD NA RZEDSTAWIENIE TEATRALNE

W marcu nasze przedszkolaki wybrały się do Kęt na przedstawienie Teatru Nowoczesnego. Dzieci obejrzały występ pt. „Królowa Śniegu”. Poznały historię Kaja i Gerdy, ich wielką miłość do siebie, dobroć dla innych. Przedszkolaki z przejęciem oglądały przygody Gerdy w czasie poszukiwań swojego przyjaciela, które pełne były pięknych scenografii i piosenek.

……………………………………………………………………………………………

Zawody:

lekarz i pielęgniarka

W lutym nasze przedszkolaki omawiały temat „Jak dbać o zdrowie”, w ramach którego odwiedzili nas goście. O swoich zawodach i zdrowym trybie życia opowiedzieli Sówkom i Żabkom, Pani Natalia, która jest pielęgniarką oraz Pan Bartosz lekarz. Dzieci z ciekawością słuchały opowieści gości, poznały przybory i rzeczy z jakimi pracują na co dzień pielęgniarka i lekarz. Przedszkolaki mogły poczuć się jak w gabinecie lekarskim, mogły posłuchać swojego serca za pomocą stetoskopu zmierzyć ciśnienie, puls, a nawet wykonane zostały opatrunki i „zastrzyki”.

Bardzo dziękujemy za wizytę i przedstawienie swoich zawodów Pani Natalii i Panu Bartoszowi.

………………………………………………………………………………………………………………..

DZIEŃ KOTA

„Takie ma oczy,

Takie Ma wąsy,

Taki Ma nos,

Pazurkami drapie,

Myszy łapie,

 Wchodzi na płot,

I nazywa się…… KOT.”

         W lutym obchodzimy Światowy Dzień Kota, w naszym przedszkolu również uczciliśmy to święto. Na początku dzieci opowiedziały o swoich pupilach, które mają
w domu. Wszyscy poznali różne rasy kotów, dowiedzieli się czego potrzebuje każdy kot aby miło spędzać czas, oraz jak należy pielęgnować koty. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny o kotach, po którym czekała na nich niespodzianka – odwiedziny kota.
W  naszym przedszkolu zawitały Perełka i Fasolka, dzieci mogły pogłaskać kotki
i dowiedzieć się o nich różnych ciekawostek.

…………………………………………………………………………………………………………….

WALENTYNKI

         14 lutego Sówki świętowały dzień zakochanych. Przedszkolaki ubrane w kolor miłości, otoczone serduszkami bawiły się i wykonywały zadania związane ze świętem. Dzieci obdarzały się czułościami, wspólnie się bawiły, a także wykonały walentynkową prace plastyczną.

……………………………………………………………………………………………………………

„WSPOMNIEŃ CZAR”

Występ z okazji Dnia Babci i Dziadka

„Dla babuni i dziadziunia kilka życzeń jeszcze mamy

I z całego serca dzisiaj je składamy.”

13 lutego nasze przedszkolaki wystąpiły w przedstawieniu pod tytułem „Wspomnień czar” dla swoich kochanych dziadków i babć. Występ przypomniał dziadkom ich młodzieńcze czasy. Za pomocą wystroju, ubioru i muzyki przenieśliśmy się w lata 60
i 70. Wszystkie przedszkolaki spisały się na medal, pięknie wystąpiły, zatańczyły
i zaśpiewały. Na koniec Sówki i Żabki wręczyły babciom i dziadkom prezenty z okazji ich święta.

…………………………………………………………………………………………………..

BAL KARNAWAŁOWY

„W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!

Bal maskowy, bal maskowy
Jest naprawdę pomysłowy,
Można przebrać się za jeża,
Krasnoludka lub rycerza.”

         26 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy, na którym można było spotkać wielu bohaterów bajek, zwierzaczki, wróżki oraz super bohaterów. Dzieci brały udział w zabawach tanecznych i ruchowych. Przedszkolaki próbowały swoich sił
w naśladowaniu innych, a także w staniu bez ruchu. Zabawy nie było końca. Po zrobieniu wspólnych zdjęć, Sówki odpoczywały przy małym poczęstunku.

………………………………………………………………………………………………………………………..

Warsztaty z okazji dnia babci i dziadka

24 stycznia w naszych oddziałach obyły się warsztaty kulinarne z okazji nadchodzącego występu dla babci i dziadka. W tym roku nasze przedszkolaki robiły dla swoich kochanych babć i dziadków owocowe herbatki. Najpierw dzieci wsypywały odpowiednią ilość czarnej herbatki, następnie dodawały do niej owocowe dodatki, mieszały po czym przesypywały do odpowiednich torebeczek prezentowych. Dzięki warsztatom dzieci mogły zapoznać się z czego robi się herbatę oraz posmakować i poznać między innymi płatki kokosa, owoce mango czy kokosa a także poczuć zapach różnych kwiatów między innymi mniszka lekarskiego czy hibiskusa.

………………………………………………………………………………………………….

Zawód FRYZJER

     25 stycznia nasze przedszkole odwiedziła Pani Sabina, aby opowiedzieć dzieciom
o swojej pracy. Przedstawiła przedszkolakom na czym polega zawód i czym zajmuje się fryzjer. Dzieci mogły zobaczyć różnie sprzęty na których pracuje, palety kolorów farb do włosów, szczotki, wałki, spinki i wiele innych. Sala przedszkolna zamieniła się  w salon fryzjerski w którym wykonywane były różne fryzury i zabiegi fryzjerskie.

Pani Sabinie bardzo dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas.

…………………………………………………………………………………………………………………..

Między nożem a widelcem

     17 stycznia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z cyklu „Między nożem
a widelcem”, tego dnia obchodzony jest również Dzień Pizzy. Po przypomnieniu zasad higieny i kultury przy stole, dzieci rozpoczęły przyrządzanie pizzy. Każdy przedszkolak mógł położyć na pizzy swoje ulubione dodatki i oczywiście ogromną ilość sera. Po upieczeniu wszystkie dzieci ze smakiem zjadły własnoręcznie przygotowany przysmak.

……………………………………………………………………………………………………………..

Bajkowanie z rodzicem

                   W styczniu odwiedziła nas Pani Sabina – mama Nadii i Emilki w ramach cyklu bajkowanie z rodzicem. Pani Sabina przeczytała dzieciom książkę pt. „Marta i tygrysek”. Ciekawa i śmieszna historia bardzo zainteresowała przedszkolaków.

Bardzo dziękujemy Pani Sabinie i zapraszamy kolejnych rodziców do wspólnego czytania.

………………………………………………………………………………………………………………….

Wigilijka

„Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski…”

22 grudnia wszystkie przedszkolaki wraz z pracownikami przedszkola usiedli do wspólnej Wigilii. Ucztowanie rozpoczęliśmy od czytania fragmentu biblii oraz modlitwy. Po posiłku każde dziecko otrzymało mały upominek.

Życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia,
a także szczęśliwego Nowego Roku.

Pracownicy i Dyrekcja

Oddziałów Przedszkolnych w Bujakowie

………………………………………………………………………………………………………………….

Konkurs plastyczny

         W ostatni dzień przed Świętami rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Świąteczna ozdoba”. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.

Oto wyniki:

Maluszki

miejsce I Kornelka

miejsce II Marcel

miejsce III Piotr

Starszaki

Miejsce I Agnieszka

Miejsce II Klara

Miejsce III Bruno

……………………………………………………………………………………………………………………

Świąteczna kartka

         Jak co roku nasze przedszkolaki przygotowały świąteczne kartki dla potrzebujących. W tym roku kartki trafiły do osób przebywających na oddziale w Szpitalu Onkologicznym w Bielsku- Białej

……………………………………………………………………………………………………………..

Pierwszy dzień zimy

      21 grudnia Sówki przywitały kolejną porę roku – zimę. Opowiedziały jak przygotowują się do zimy, jaka garderoba jest potrzebna na chłodniejsze i śnieżne dni. Dzieci zamieniły się w tańczące śnieżynki, a także uprawiały zimową gimnastykę. Na koniec zajęć wykonały portret Pani Zimy.

…………………………………………………………………………………………………….

Bajkowanie z rodzicem

         W tym miesiącu gościem w naszym przedszkolu była Pani Asia, mama Jasia
z grupy Żabek. Przeczytała dzieciom książkę w ramach cyklu Bajkowanie z rodzicem. Pani Asia przygotowała dla przedszkolaków książkę pt. „Sto jeden dalmatyńczyów”, wszyscy uważnie słuchali, a następnie odpowiadali na pytania zadawane do historii.

…………………………………………………………………………………………………………………

Urodzinki

         W grudniu świętowaliśmy urodziny dzieci urodzonych w grudniu i styczniu. Ten dzień pełen był zabawy, tańców i słodkości. Każdy przedszkolak złożył życzenia
i odśpiewał Sto lat naszym solenizantom.

Jeszcze raz składamy najlepsze życzenia Nadii, Zuzi, Nikoli, Lenie, Jasiowi, Leonowi
i Piotrkowi.

…………………………………………………………………………………………………………

Pierniczki

         Kolejnym elementem przygotowań Sówek do Świąt było ozdabianie pierniczków. Dzieci przygotowały lukier i posypki, następnie przystąpiły do ozdabiania swoich pierniczków. Każdy mógł wykazać się kreatywnością, dzięki czemu wyszły piękne, kolorowe i bardzo smaczne słodkości.

……………………………………………………………………………………………………

Wizyta Świętego Mikołaja

         6 i 7 grudnia nasze przedszkolaki odwiedził Święty Mikołaj. Sówki przygotowały na tą wizytę piosenkę z tańcem, która bardzo spodobała się gościowi. W zamian za to Mikołaj wręczył wszystkim dzieciom piękne prezenty. Przedszkolaki bardzo cieszyły się z obecności Mikołaja i obiecały, że będą cały rok grzeczne aby mógł przybyć do nich znów za rok.

………………………………………………………………………………………………………………………….

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT

         Miesiąc grudzień kojarzy się oczywiście najbardziej ze Świętami Bożego Narodzenia, dlatego też Sówki rozpoczęły do nich przygotowania. Na początek dzieci ubrały choinkę i przygotowały świąteczny kącik. W sali Sówek nie zabrakło również kalendarza adwentowego i wielu świątecznych ozdób.

……………………………………………………………………………………………………………………

WYJŚCIE NA SANKI

„Przyszła zima biała,

śniegu nasypała.

Zamroziła wodę,

staw pokryła lodem…”

         Grudzień przywitał się z nami ogromną ilością śniegu, dzięki czemu nasze przedszkolaki mogły zaliczyć już zimowe, śnieżne zabawy. Wszystkie Sówki odpowiednio ubrane i zaopatrzone w sprzęt do zjeżdżania wybrały się na szkolne boisko. Dzieci zjeżdżały, budowały bałwana, robiły aniołki w śniegu i urządziły bitwę na śnieżki, zabawy
i radości nie było końca.

……………………………………………………………………………………………………………………

Wyjazd na przedstawienie teatralne

         30 listopada wszystkie przedszkolaki wybrały się do Oświęcimskiego Centrum Kultury na przedstawienie teatralne. Sówki poznały zasady zachowania się w czasie przedstawienia.  Dzieci obejrzały wspaniałą historię pod tytułem „Piękna i bestia”.

……………………………………………………………………………………………….

Domek dla ptaszków

I. Suchorzewska

„Dziś w przedszkolu Krzyś i Tomek
zmajstrowali ptaszkom domek.
Jest podłoga, jest i daszek
żeby mógł się zmieścić ptaszek.
Jest na miejsce na okruszki
dla wróbelka, pośmieciuszki.
Jest i gwoździk na skraweczki
dla łakomej sikoreczki.”

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

         W listopadzie swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci – pluszowy miś. Nasze przedszkolaki tego dnia przyniosły ze sobą do przedszkola swoje ulubione przytulanki z którymi bawiły się i tańczyły. Sówki poznały historię powstania pierwszego pluszowego misia, mogły zaprezentować swoje misie, a także nakarmić miodkiem głodnego misia. Na koniec dzieci otrzymały misiowy poczęstunek.

………………………………………………………………………………………………………………….

ANDRZEJKI

         Końcem listopada, zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyły się Andrzejki. Ten dzień pełen był wróżb, przepowiedni i oczywiście zabaw. Przedszkolaki mogły sprawdzić co czeka ich w przyszłości, kim prawdopodobnie zostaną gdy będą dorośli. Dzieci z grupy Sówki przygotowały piękne przebrania, w których wyglądali jak prawdziwi czarodzieje, dzięki czemu ten dzień był jeszcze bardziej magiczny.

……………………………………………………………………………………………………………………

PASOWANIE

PRZYRZEKAMY:

-co dzień rano buzię zawsze mieć roześmianą;

– nie płakać, nie szlochać i swoje Panie mocno kochać…

W listopadzie wszystkie nowe przedszkolaki złożyły przysięgę i zostały oficjalnie przyjęte do grona naszej przedszkolnej społeczności. Na tę okazję dzieci z grupy Sówki przygotowały krótki występ, który mogli oglądać obecni na widowni rodzice. Wszyscy pięknie się spisali więc na koniec Pani Dyrektor pasowała na przedszkolaki wszystkie dzieci.

……………………………………………………………………………………………………..

BAJKOWANIE Z RODZICEM

         W listopadzie odwiedziła nasze przedszkolaki Pani Magda, mama Bruna z grupy Żabki. Przeczytała bajkę w ramach cyklu Bajkowanie z rodzicem. Pani Magda przygotowała dla dzieci bajki, które omawiały różne emocje, między innymi radość i strach.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Magdzie i zapraszamy do nas kolejnych rodziców .

…………………………………………………………………………………………………………….

URODZINKI

Uśmiechu, zdrowia, radości, mnóstwa prezentów i gości..

raz jeszcze życzymy Matyldzie, Lenie i Marcelowi, którzy świętowali swoje urodzinki w tym miesiącu. Ten dzień pełen był wspólnych zabaw i tańców. Nie zabrakło oczywiście odśpiewania „Sto lat”, życzeń i pysznego tortu.

………………………………………………………………………………………………………..

MIĘDZY NOŻEM A WIDELCEM

         W listopadzie rozpoczęliśmy cykl zajęć kulinarnych pt. „Między nożem a widelcem”. Na początku dzieci przypomniały sobie zasady zachowania się przy stole oraz przygotowywania posiłków. Poznały również ciekawostki z różnych krajów dotyczące jedzenia. Jako pierwsze z dań dzieci przygotowały śniadanie, a dokładniej pyszne tosty. Każdy przedszkolak mógł wybrać co znajdzie się w jego kanapce i ją przygotować,
a następnie została ona zapieczona w tosterze. Wszyscy ze smakiem zjedli własnoręcznie zrobione tosty.

………………………………………………………………………………………………………….

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

         10 listopada wszystkie przedszkolaki ubrane w barwy narodowe odśpiewały hymn Polski. Tego dnia Sówki poznały symbole narodowe naszego kraju, bawiły się i tańczyły. Przedszkolaki poznały legendę o powstaniu państwa polskiego. Dzieci obejrzały również film edukacyjny związany ze świętem odzyskania niepodległości przez Polskę.

…………………………………………………………………………………………………….

WIZYTA FUNDACJI MYSIKRÓLIK

         Początkiem listopada nasze przedszkole odwiedziła przedstawicielka Fundacji Mysikrólik, która zajmuje się dzikimi zwierzętami w potrzebie. Pani opowiedziała dzieciom jakie problemy mają dzikie zwierzęta w związku ze zbliżającą się zimą, oraz jak możemy im pomóc. Największą niespodzianką dla przedszkolaków był mały jeżyk, którego przyniosła ze sobą Pani.

……………………………………………………………………………………………………….

WYCIECZKA DO FIGLOPARKU

         Nareszcie nadszedł ten długo wyczekiwany dzień, gdy wszystkie przedszkolaki odwiedziły figlopark Fantazja w Andrychowie. Sówki szalały w strefie dla maluszków,
a także na konstrukcjach. Dzieci skakały na trampolinach i zjeżdżały z licznych zjeżdżalni. W trakcie przerwy przedszkolaki zjadły posiłek i zregenerowały siły do dalszej zabawy.

…………………………………………………………………………………………………………………

BAJKOWANIE Z RODZICEM

     W październiku rozpoczęliśmy comiesięczny cykl Bajkowania z rodzicem. W tym miesiącu odwiedziła nas Pani Wiola, mama Marcelka z grupy Sówek. Przeczytała dzieciom książkę pt.” Wszystkie przedszkolaki uważnie słuchały przygód zwierzątek,
a następnie odpowiadały na pytania związane z opowiadaniem.

Pani Wioli bardzo dziękujemy i zapraszamy rodziców w kolejnych miesiącach.

………………………………………………………………………………………………………….

DZIEŃ WARZYW I OWOCÓW

     W październiku Sówki obchodziły dzień warzyw i owoców. Na początku przedszkolaki segregowały warzywa i owoce do skrzyneczek, Następnie przygotowały owoce z których każdy mógł stworzyć własny owocowy szaszłyk.

………………………………………………………………………………………………………………..

DZIEŃ UŚMIECHU I KOLORU ŻÓŁTEGO

         Początkiem października nasze przedszkolaki świętowały dzień uśmiechu połączony z dniem koloru żółtego. Tego dnia dzieci ubrane w żółty kolor bawiły się
i przekazywały dookoła dużo uśmiechu. Najodważniejsze Sówki próbowały zjeść cytrynę
i jednocześnie szeroko się uśmiechać. Na koniec przedszkolaki wykonały wspólną pracę plastyczną.

………………………………………………………………………………………………………..

Dzień chłopaka

         W ostatni dzień września dzieci z grupy Sówki obchodziły dzień chłopaka. Dziewczynki przygotowały dla chłopaków kilka zadań, które musieli wykonać. Oczywiście wszyscy chłopcy świetnie poradzili sobie ze wszystkim, w zamian za co otrzymali drobne upominki.

…………………………………………………………………………………………………………..

Dzień jabłka

„Jabłka jemy przez rok cały,

czy są mrozy czy upały.

Nieraz trafią do szarlotki,

lub z nich będzie kompot słodki.”

     26 września obchodziliśmy dzień jabłka, które zostało głównym bohaterem zajęć
w grupie Sówki. Przedszkolaki „bawiły” się jabłkami, smakowały je, poznały przetwory, które można z niego zrobić, a na koniec samodzielnie przygotowały kompoty.

…………………………………………………………………………………………………………………

Powitanie jesieni

         Końcem września przyszedł czas na powitanie jesieni. Sówki zaczęły przygotowania do kolejnej pory roku przynosząc dary jesieni i tworząc jesienny kącik
w swojej sali. Tego dnia dzieci segregowały garderobę dopasowując ją do jesiennej aury, tańczyły i bawiły się poznając jesienne dary.

…………………………………………………………………………………………………………….

Dzień przedszkolaka

         20 września nasze przedszkolaki obchodziły swoje święto. W związku z czym przygotowane zostały dla nich liczne atrakcje. Ten dzień Sówki razem z Żabkami spędziły na szkolnym boisku i placu zabaw. Dzieci brały udział w zmaganiach sportowych, wspólnych tańcach i zabawach. Następnie przyszedł czas na odpoczynek i mały poczęstunek. Na koniec wszystkie przedszkolaki otrzymały mały upominek.

………………………………………………………………………………………………………………

DZIEŃ KROPKI

      18 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kropki. Tego dnia wszystkie zabawy związane były oczywiście z KROPKĄ. Na początek Sówki wykonały „Taniec Kropki”, gdzie musiały wykazać się zwinnością i szybkością. Następnie przedszkolaki sprawdzały swoją celność rzucając woreczkami do kropki. Bawiły się również w bieganie po ścieżce z kropkami oraz podawanie kropki. Sówki wykonały wspólną pracę, tworząc plakat kolorowych kropek. Nie zabrakło również kropkowych kart racy.

………………………………………………………………………………………………………………..

LAS W SZKLE

 Sówki rozpoczęły przygotowania do powitania nadchodzącej pory roku.  

Z przyniesionych przez dzieci darów jesieni, przedszkolaki zrobiły piękne kompozycje zamknięte w słoikach. Gotowe prace ozdobiły przedszkolny parapet, tworząc jesienny kącik.