Wrzesień 2015

DZIEŃ ELEGANCIKA

            Tradycją w naszej szkole są doroczne obchody Dnia Chłopaka. W tym roku świętowaliśmy go pod hasłem: „Dzień Elegancika”. Wspólna zabawa polegała na założeniu najładniejszych, bardzo eleganckich i wyjątkowych ubrań, które zazwyczaj noszone są na szczególne okazje. Za zgodą Pani Dyrektor regulamin szkolny w tym dniu nie obowiązywał, więc uczniowie mieli pełne przyzwolenie na ekstrawaganckie fryzury, makijaże, buty na wysokim obcasie i wszelaką biżuterię.czytaj więcej

………………………………………………………………………………………………….

RAJD MŁODZIEŻOWY „BESKIDZKA JESIEŃ”

            29.09.2015 r. dwie drużyny z naszej szkoły, wraz z opiekunami, wybrały się na rajd do Porąbki. Tym razem motywem przewodnim był sport. Po pokonaniu pięknej, górskiej trasy dotarliśmy na miejsce, gdzie należało zaprezentować meldunek, okrzyk oraz piosenkę związana z tematyką rajdu. Mimo przejmującego zimna, obie drużyny zaprezentowały bardzo wysoki poziom wokalny i ciekawe choreografie. Po występach przyszedł czas na zawody sportowy. Nasi uczniowie chętnie brali udział w różnych konkurencjach. Wielkie brawa należą się Natalce, która była niepokonana  w typowo strażackim zadaniu i zdobyła nagrodę indywidualną.

Po występach sportowych przyszedł czas na ogłoszenie wyników.

Z przyjemnością informujemy, że zachwycone jury przyznało nam dwa czołowe miejsca. Drużyna ze szkoły podstawowej – „Sportowe duchy” zajęła II miejsce. Bezkonkurencyjni okazali się „Bujakowscy sprinterzy” z gimnazjum, którzy pokonali 14 innych drużyn  i zajęli wspaniałe I miejsce. Bardzo się cieszymy i gratulujemy sukcesów.

Opracowała: Anna Homa

………………………………………………………………………………..

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2015

            26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków – święto przypominające  o różnorodności kulturowej Europy i wielojęzyczności jej obywateli. W samej Europie funkcjonuje aż 225 rodzimych języków. Od 2001 z tej okazji w krajach członkowskich Unii Europejskiej organizowane są liczne imprezy, mające na celu zachęcanie do uczenia się języków obcych.

       Nauczyciele języka angielskiego zorganizowali konkurs na plakat reklamowy, promujący ten wyjątkowy dzień. Uczniowie szkoły podstawowej wykazali się pomysłowością i inwencją twórczą, przygotowując bardzo ciekawe prace plastyczne. Wybór najlepszych  z nich był niezwykle trudny.

Oto laureaci:

I miejsce: Justyna Bies – kl. I B oraz Nikola Murgas – kl. I A

II miejsce: Adrianna Sohlich – kl. II A

III miejsce: Wiktoria Grabska – kl. IV

Nagrody za udział w konkursie zostaną rozdane na najbliższym apelu szkolnym.

               W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, w Zespole Szkół w Bujakowie ogłoszono Dzień Niemiecki, Dzień Angielski i Dzień Polski. Zadaniem uczniów poszczególnych klas było ubranie się w barwy flag danego kraju. Wybrani uczniowie mogli sami wylosować nagrody niespodzianki. Największą frajdą były dodatkowe „braki zadania” lub „nieprzygotowania” z języka polskiego, niemieckiego lub angielskiego. Młodsze dzieci otrzymały drobne upominki. Młodzież, a także przedstawiciele grona pedagogicznego, bardzo licznie wzięli udział w zabawie i nasza szkoła była w ostatnich dniach niezwykle kolorowa.

         Mamy nadzieję, że wspólna zabawa będzie również zachętą dla młodzieży do uczenia się języków obcych i uświadomi im konieczność ich znajomości w obecnym świecie.

Dzień Niemiecki Ia i Ib

Dzień Angielski w II b i Niemiecki w II a

Klasa III w barwach flagi Niemiec       Klasa III w barwach Niemiec.

Kolorowe klasy IV, V i VI

Polsko-angielsko-niemieckie gimnazjum.

Opracowały:Anna Homa i Elżbieta Staszak

…………………………………………………………………………………………

WSPANIAŁE ZAKOŃCZENIE PROJEKTU

„LATAĆ KAŻDY MOŻE”

             W dniu 13 września 2015 roku na strefie spadochronowej w Gliwicach miało miejsce zakończenie naszego szkolnego projektu „Latać każdy może”. Ostatnim kulminacyjnym punktem projektu był skok spadochronowy w tandemie. Tę wspaniałą nagrodę wygrała uczennica klasy III Martyna Mleczko.

W tym miejscu pragniemy ponownie podziękować wszystkim naszym sponsorom:

Mar-Bud s.c.K.K.T.Marek
TOMHAN Tomasz Handzlik
TRUCK SERWIS Marek Nycz
Ciesielstwo Henryk Maliborski
DAREX Dariusz Kućka
FARBY ORGANIKA
„HIM” Magdalena Marszałek
HAN-MARK Maciej Handzlik
DOMOWE SMAKI Renata Baścik
OKNA SYPTA
„PACEK” Jacek Suchoń
Cukiernia Lucyna Spyrka
www.stolmet.info.pl

Poniżej zamieszczamy filmy z realizacji tego nietypowego jak na warunki szkolne projektu.

 

 

 

…………………………………………………………………………………………………….

WYRÓŻNIENIE

        W dniu 03.09.2015 roku odbyła się Polsko – Czeska Gala Projektów zorganizowana przez Stowarzyszenie „Region Beskidy” podsumowująca 5 letni okres realizacji projektów europejskich. Wśród przybyłych gości oprócz przedstawicieli Stowarzyszenia „Region Beskidy” byli także licznie przybyli burmistrzowie, wójtowie oraz przedstawiciele stowarzyszeń i szkół z Polski i Czech. Gościem honorowym gali była posłanka pani  Mirosława Nykiel.            

     Wśród prawie 200 zrealizowanych za pośrednictwem Stowarzyszenia „Region Beskidy” projektów europejskich, wyróżnienie uzyskał nasz projekt: „Młodzież w działaniu – transgraniczna współpraca polsko – czeskiej młodzieży na rzecz ochrony środowiska” realizowany przez uczniów naszej szkoły wspólnie z uczniami z Palkovic w latach 2010/2011. Gratulujemy !

……………………………………………………………………………..

 WITAMY NOWY ROK SZKOLNY

     Znów 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny- 2015/2016. Mamy nadzieję, że da on wszystkim wiele satysfakcji i będzie obfitował w same sukcesy. Zgromadzonych w sali – uczniów, rodziców i nauczycieli powitaliśmy w gorący, wrześniowy poranek. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu. Następnie klasa III sp przypomniała nam miły, wakacyjny czas w piosence „ Lato w Internecie”. Powspominaliśmy beztroskie chwile do momentu dźwięków dzwonka, który dał znać, że czas zacząć rok szkolny. Uczniowie kl.III przedstawili też życzenia września skierowane do koleżanek i kolegów. Na koniec Marlena Urbańczyk zaśpiewała „Bardzo zieloną piosenkę”. Uroczystość zakończyła pani wicedyrektor – Alicja Guzik życzeniami na nowy rok szkolny i zaproszeniem na spotkania z wychowawcami w klasach. Życzymy wszystkim uczniom samych piątek i szóstek!

 

…………………………………………………………………………………………

 

Podział godzin

Szkoła Podstawowa

klasa IA

klasa IB

klasa IIA

klasa IIB

klasa III

klasa IV

Klasa V

klasa VI

Gimnazjum

klasa IG

klasa IIG

klasa IIIG