Grudzień 2017

WIGILIJKA PRZEDSZKOLNA

           Aby przybliżyć dzieciom znaczenie Świąt Bożego Narodzenia oraz zapoznać je z tradycjami i zwyczajami świątecznymi w naszym przedszkolu odbyła się Wigilijka dla dzieci. Co prawda  nie było tradycyjnych dwunastu potraw  ale był wspaniały poczęstunek przygotowany przez rodziców. W klimat Świąt wprowadziło nas wspólne kolędowanie przy choince oraz wzajemne składanie sobie życzeń łamiąc się opłatkiem.

   Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu poczęstunku. Wszystkie ciastka, ciasteczka i babeczki zniknęły z prędkością światła więc chyba  nie musimy zachwalać;) Dziękujemy.

GALERIA

Opracowała: Agnieszka Wykręt

………………………………………………………………………………..

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

22 grudnia w Oddziale Przedszkolnym odbyły się warsztaty Bożonarodzeniowe, na których pod czujnym okiem Pani Doroty przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami tworzyli świąteczne kompozycje z gliny. Pomysłów na piękne ozdoby nie było końca… 😉

Każdy z nas ma w sobie duszę artysty 😉

GALERIA

Opracowała : Joanna Harat

………………………………………………………………………………

URODZINY TYMUSIA

W grudniu  urodziny obchodził  nasz Tymcio. Skończył już 6 lat więc prawdziwy z niego starszak;) Z tej okazji było mnóstwo słodkości, dużo szaleństwa i oczywiście nie zabrakło wspaniałych życzeń i prezentów urodzinowych.

GALERIA

Sto lat Tymek! Przede wszystkim życzymy Ci dużo zdrówka, wspaniałych przyjaciół i uśmiechu każdego dnia.

Opracowała: Agnieszka Wykręt

 

 

……………………………………………………………………..

KARTKI ŚWIĄTECZNE DLA  PODOPIECZNYCH HOSPICJUM

            Aby podtrzymać świąteczną tradycję dzieci z przedszkola własnoręcznie przygotowały kartki świąteczne, które przekazaliśmy dla podopiecznych hospicjum. Dzieci miały mnóstwo radości podczas przygotowania kolorowych kartek, malując własnymi małymi rączkami wesołe Mikołajki. Również chorzy, którzy otrzymali karteczki nie kryli swojej radości i wzruszenia.

To taki niewielki gest życzliwości, a przynosi tak wiele radości i satysfakcji.

 

Opracowała: Agnieszka Wykręt

…………………………………………………………………………………………

 

MAMA NIKOSIA CZYTA DZIECIOM

            Tuż przed wizytą Świętego Mikołaja, nasze przedszkole odwiedziła mama Nikosia. Pani Iwonka jest pomysłodawcą czytania dzieciom przez rodziców. Jak się okazało był to fantastyczny pomysł, za który bardzo dziękujemy. Dzieci są zachwycone, a rodzice bardzo zaangażowani i chętni do współpracy.

Mama Nikosia przeczytała dzieciom bajkę na temat zabawek,  które trzeba  szanować i o które  należy dbać . Była to bardzo cenna lekcja dla naszych „Żabek”. Dziękujemy;)

 

Opracowała: Agnieszka Wykręt

………………………………………………………………………………

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA ….

18 grudnia nasi mali kolędnicy zaprezentowali przed swoimi rodzicami montaż słowno- muzyczny. Nie zabrakło kolędników z gwiazdą oraz pięknych rozśpiewanych aniołków 😉

Drodzy Rodzice

Życzymy Państwu wszystkiego dobrego, mnóstwa radości oraz uśmiechu w nadchodzącym Nowym Roku !

 

Pani Agnieszka, Pani Asia i Pani Anetka 😉

……………………………………………………………………………………….

Siostra Nastki i Tymka oraz mama Ani czytają przedszkolakom

Goście odwiedzają nasze przedszkole 😉 We wtorek dzieciom czytała siostra Nastki i Tymka a w piątek odwiedziła nas mamusia Ani.  Serdecznie dziękujemy siostrze Natki i Tymka za przeczytanie przedszkolakom bajki pt „ Masza i niedźwiedź” oraz „ Lisiczka- Siostrzyczka i Szary Wilk”. Dzieci były zachwycone !

Bardzo dziękujemy mamie Ani za przeczytanie przedszkolakom bajeczki o Franklinie     pt. „ Franklin i prezent świąteczny”. Dzieci były bardzo wsłuchane, widać, że bajeczka bardzo im się spodobała ; )

Zapraszamy ponownie ! J

…………………………………………………………………………………

URODZINY LENKI  I ROBERCIKA

W grudniu w naszej grupie urodzinki obchodziła Lenka oraz Robercik.  Nie mogło zabraknąć balu urodzinowego, składania życzeń, rozdawania słodyczy oraz mnóstwa zabawy ; )

Z okazji urodzin składamy wam dużo radości, szczęścia oraz zadowolenia z pobytu w przedszkolu, by uśmiech nie znikał z waszych twarzy.

Sto lat !  Życzą Panie wraz z Żabkami 😉

galeria

……………………………………………………………………………………..

DZIEŃ GÓRNIKA W PRZEDSZKOLU

       W drzwiach przedszkolnych stanął prawdziwy górnik, ubrany w czarny strój, na głowie czako z pióropuszem. Zasiadł na krześle i zaczął opowiadać… Dzieciom została przeczytana legenda o Skarbiku- Duchu kopalni. Przedszkolaki zapoznały się z pracą górnika od kuchni : czym zajmuje się górnik, z czego składa się jego strój, co charakteryzuje ciężką pracę górnika, jakimi narzędziami się posługuje, jakie godło i hymn reprezentuje górników . Przedszkolaki usłyszały również ciekawostki dotyczące codziennej pracy górników.

Nie zabrakło wspólnych zabaw oraz zdjęć 😉  galeria

Serdecznie dziękujemy tacie Kacperka za odwiedziny w naszym przedszkolu, za zapoznanie dzieci ze specyfiką pracy górnika oraz za przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć.

Opracowała : Joanna Harat

………………………………………………………………………………………………..

ŚWIĘTY MIOŁAJ W PRZEDSZKOLU

 6 grudnia- dzień, na który Żabki czekały od dawna. W drzwiach przedszkolnych pojawił się bardzo ważny, upragniony gość- Święty Mikołaj. W tym jakże ważnym dla nich dniu nie mogło zabraknąć wierszyków i piosenek przygotowanych specjalnie dla Świętego Mikołaja. Po występie zaczęło się wręczanie prezentów.

Mikołaj i jego pomocnicy trafili z prezentami w 10 😉

 Dziękujemy Ci Święty Mikołaju za to, że odwiedziłeś  nasze przedszkole!

Żabki wraz z wychowawcami 😉

GALERIA

Opracowała : Joanna Harat 

…………………………………………………………………………….

MAMA KRYSTIANKA CZYTA DZIECIOM

Bardzo dziękujemy mamie Krystianka za przeczytanie dzieciom bajeczki o Myszce Miki w wersji świątecznej.  Zapraszamy ponownie 😉

 Zachęcamy również innych rodziców, ciocie, wujków oraz innych członków rodziny do czytania naszym przedszkolakom 😉

 

Opracowała : Joanna Harat

…………………………………………………………………

MIKOŁAJ CORAZ BLIŻEJ

    Nadszedł czas na ubieranie choinki.. Przedszkolaki przystroiły świąteczne drzewko własnoręcznie stworzonymi ozdobami. Jedni zakładali łańcuchy, inni zawieszali ozdoby.

   Choinka ubrana. Zostało tylko przygotowanie słodkiego poczęstunku dla Mikołaja.

    Nasi mali kucharze zabrali się do pracy. Każdy przedszkolak miał swój wkład w tworzeniu świątecznych babeczek. Gotowe, upieczone babeczki zostały pięknie udekorowane, położone pod choinką, gdzie czekały już na Świętego Mikołaja ; )

GALERIA

Opracowała : Joanna Harat

………………………………………………………………………………………..

PRZYGOTOWANIA DO WIZYTY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

   Nasze przedszkole lada dzień miał odwiedzić Święty Mikołaj… Żabki nie marnowały czasu, pełną parą zabrały się za przygotowania świątecznych ozdób. Każdy przedszkolak wykrawał wybrany przez siebie świąteczny wzór ze skórek pomarańczy, po czym cierpliwie czekał, aż jego wzór się wysuszy. Wysuszone wzory zostały następnie ozdobione. Na zakończenie pracy przedszkolaki zjadły pyszne pomarańcze ; )

    Przygotowaniom świątecznym nie było jednak końca… Ozdoby z pomarańczy to nie wszystko na co stać nasze Żabki! Kreatywność i pomysłowość dzieci pozwoliła im na stworzenie pięknych, kolorowych ozdób piernikowych, które wkrótce miały zawisnąć na choince.. 😉  GALERIA

Opracowała : Joanna Harat