Listopad 2015

                                                WIADOMOŚCI SPORTOWE

 PIŁKA RĘCZNA SP

08.12.2015r. w Czańcu odbył się Gminny Turniej Szkół Podstawowych
w Piłce Ręcznej. Drużyna chłopców naszej szkoły wywalczyła II miejsce
przegrywając tylko z SP w Czańcu.

PIŁKA SIATKOWA PG

14.12.2015r. nasze Publiczne Gimnazjum gościło wszystkie drużyny gminy
Porąbka na Turnieju Piłki Siatkowej.
Po zaciętej rywalizacji zarówno zawodniczki i zawodnicy z Bujakowa
zdobyli III miejsce.

TENIS STOŁOWY

19.11.2015r. odbył się w Ligocie Finał Powiatowy w Tenisie Stołowym.
Drużyna dziewcząt naszego gimnazjum w składzie: Adrianna Wolny, Zofia Dudziak i Marta Szlagor  zajęła XIV miejsce w turnieju.

PIŁKA RĘCZNA

20.11.2015r. w Czańcu odbył się Gminny Turniej Piłki Ręcznej. Zacięte mecze toczyły się między zawodnikami i zawodniczkami gimnazjum z Bujakowa, Czańca, Kobiernic i Porąbki.
Nasza drużyna, zarówno dziewcząt jak i chłopców, zajęła II miejsce.

Opracowała : Anna Koczur

………………………………………………………………………………..

Czary mary czyli recital iluzjonistyczny w wykonaniu mistrza

Łukasza Podymskiego

                18 listopada w naszej szkole było niebywałe wydarzenie. uczniowie Szkoły Podstawowej uczestniczyli w 45 minutowym spektaklu „Edukacyjny teatr magii”. Mistrz Łukasz Podymski to laureat krajowych konkursów iluzji scenicznej oraz uczestnik międzynarodowych seminariów i kongresów iluzjonistycznych.

Co nam dało to spotkanie:

dużą dawkę humoru,                                                                                                                świetną zabawę                                                                                                                      wspólne „czarowanie” z Mistrzem                                                                                         pokazanie, że poprzez ćwiczenia można dojść do perfekcji.

A jak bawiliśmy się podczas spektaklu niech pokażą zdjęcia.

Opracowała: Alicja Guzik

…………………………………………………………………………………………………….

SPOTKANIE Z RODZICAMI

            W dniu 17.11.2015 (wtorek ) o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami. Zapraszamy najpierw na zebranie ogólne na salę gimnastyczną a następnie do klas na spotkanie z wychowawcami.

………………………………………………………………………………….

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

           W dniu 12 listopada na sali gimnastycznej miała miejsce nietypowa lekcja historii. Okazją były obchody 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszyscy uczniowie szkoły wzięli w niej aktywny udział.

        Apel rozpoczął się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Następnie przedstawiciele klas gimnazjalnych rywalizowali w konkursie wiedzy o Polsce. Spisali się wspaniale. Gimnazjaliści odczytali także napisane przez siebie wiersze i życzenia dla Polski. Uczniowie klas IV – VI SP zaśpiewali piękne, chwytające za serce pieśni patriotyczne a klasy najmłodsze wykonały śliczne plakaty o Polsce, które stanowiły przepiękną dekoracje apelu.

Na zakończenie wystąpiły jeszcze współprowadząca apel Ada Wolny i Nikola Kućka – która porwała do śpiewu cała salę.

Apel rozpoczął się Mazurkiem … i mazurkiem się zakończył. Uczniowie klasy IV częstowali swoich młodszych kolegów tym przepysznym ciastem. ( w tym miejscu pragnę podziękować rodzicom, którzy upiekli ciasto )

Uczniowie naszej szkoły pokazali, że patriotyzm nie musi być nudny.

DZIĘKUJĘ

Opracował: Krzysztof Górowicz

……………………………………………………………………………………………………

Teatr może nas zachwycić…

          10 listopada klasy I i II naszego gimnazjum uczestniczyły w spektaklu „Ballady
i romanse” Adama Mickiewicza zrealizowanym w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku-Białej. Inscenizacja wyreżyserowana przez Pawła Aignera była zaskakującym
i wielobarwnym widowiskiem. Ukazała nam ona jedno z najważniejszych dzieł literatury polskiej z dystansem i poczuciem humoru. Mimo tego, że dzieło napisane zostało prawie 200 lat temu nie straciło nic na swej aktualności. Opowiedziane w balladach historie były komiczne czy groteskowe po czym momentami stawały się opowieściami rodem z filmów grozy. Byliśmy zachwyceni kostiumami, scenografią i muzyką.

Dzięki temu widowisku mamy ochotę znów pojechać do teatru.

Opracowała: Alicja Guzik