Maj 2017

MAMO TATO, CO TY NA TO” 

            Dnia 11 i 12 maja 2017 grupy taneczne z ZS Bujaków w ramach zajęć POPP „ART” z Czechowic – Dziedzic wzięły udział w Przeglądzie „Mamo Tato, co ty na to”, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Porąbce. Zaprezentowały się trzy grupy taneczne:

najmłodsza – PIORUN – taniec latynoamerykański SAMBA,

średnia – BŁYSKAWICA – JIVE,

najstarsza – PROMENADA – taniec Bollywood.

W kategorii klas IV do VI grupa BŁYSKAWICA zajęła I miejsce. Wśród naszych BŁYSKAWIC zostało przyznane wyróżnienie pt. „OSOBOWOŚĆ SCENICZNA” i powędrowało do uczennicy IV klasy ZUZANNY BABIŃSKIEJ. Z kolei grupa PROMENADA zajęła II miejsce w kategorii gimnazjum. Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowała: Małgorzata Borth – Mirocha

………………………………………………………………………………

KOLOROWY TYDZIEŃ PROFILAKTYKI JUŻ ZA NAMI

     W dniach 22-26.05.2017 roku w Zespole Szkół w Bujakowie zorganizowany został SZKOLNY TYDZIEŃ PROFILAKTYKI POD HASŁEM: „ WYBIERZ BEZPIECZNY SPOSÓB NA ŻYCIE”- przygotowany  przy współpracy z Pełnomocnikiem ds. Profilaktyki – panią Gabrielą Grabką-Grzechynią. Projekt współfinansowany był ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Porąbka. Wszyscy uczniowie, ich wychowawcy oraz rodzice mieli możliwość uczestniczenia w różnorodnych zajęciach i spotkaniach z zaproszonymi gośćmi.  czytaj więcej

………………………………………………………………………

           Podsumowanie akcji „Podaruj książkę bibliotece”

       Zakończyliśmy akcję: „Podaruj książkę bibliotece”. Książki do szkoły przynosili uczniowie, rodzice i nauczyciele. Pomyślny przebieg akcji świadczy o tym, że przeczytane książki chętnie przekazujemy dla innych, którzy także będą mogli z nich korzystać. Książka czytana żyje dalej!

                   Podarowano łącznie 163 woluminy , które wzbogaciły nasz księgozbiór.

             Dziękujemy serdecznie wszystkim DARCZYŃCOM!

                               ZAPRASZAMY DO CZYTANIA!         

 

Opracowały: E. Podgórska, T. Janosz

…………………………………………………………………………………………………

Idę w góry cieszyć się życiem(…)”

          Tak zaczyna się dawniej lubiana i chętnie śpiewana podczas wędrówek harcerska piosenka. Uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej mieli okazję przekonać się osobiście, czy ich również raduje zdobywanie górskich szczytów.
W dniach 29-30 maj 2017 uczestnicy wycieczki raźno wyruszyli na podbój drugiego co do wysokości szczytu w Beskidzie Żywieckim – Pilska.

          Oj, nie było łatwo…Z pozoru niewysoka i łagodna góra, pod koniec wspinaczki urosła w umysłach umęczonych do granic wytrzymałości turystów do rozmiarów alpejskich szczytów! Jednak wszyscy wytrwali zdołali wspiąć się na szczyt, z której rozciąga się niesamowita panorama okolicy.

       Urwiska, schodzenie nieomal pionowo w dół…Dobrze, że wśród chłopaków znalazło się kilku dżentelmenów chętnie służących innym pomocą przy pokonywaniu upiornie śliskich stromizm. Po zejściu ze szlaku absolutnie WSZYSTKICH bolały mięśnie, toteż z radością powracali do domu. Jednak, wszyscy wycieczkowicze zgodnie stwierdzili, że warto się sprawdzić na górskich szlakach.                              

Opracowała: Elżbieta Staszak

……………………………………………………………………………………

GMINNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY w Porąbce

Na tegorocznym przeglądzie po raz ostatni zaprezentowali się uczniowie III klasy gimnazjum kończący szkołę; czyli nasz fantastyczny zespół teatralny „KWADRAT” w składzie:

Adrianna Wolny, Gabriela Śliwka, Zofia Dudziak, Wojciech Jąkalski, Sebastian Matejko, Karolina Pilarz

W kategorii monodramu wystąpiły:

Natalia Paluch, Francesca Crump, Eliza Dorabiała, Helena Haluch, Marlena Urbańczyk, Emilia Mleczko

W kategorii solistów królowała Adrianna Wolny.

Szczególne gratulacje dla Ady Wolny, Mileny Wojtyłko i Elizy Dorabiały, które otrzymały specjalne wyróżnienia „Osobowości scenicznej”.

 Uczniów przygotowała i materiał opracowała: Katarzyna Mieszczak

………………………………………………………………………………………….

 Dzień   Mamy  

        Dzień 26 maja jest wyjątkowy dla wszystkich Mam i dzieci. Mamy – w tym dniu świętują, odbierają kwiaty i życzenia, zaś dzieci mają szczególną okazję, by uczcić Ich święto i za wszystko podziękować. Nie zawsze jest czas i ochota, by pamiętać o najważniejszych w naszym życiu osobach. W tym właśnie dniu dzieci mogą wyrazić swą miłość w niebanalny sposób. Uczynili  to w piątek uczniowie klas I – III, zapraszając swoich Rodziców na przegląd talentów i miłe spędzenie czasu.

       Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor – Jolanta Bielecka – Szlagór, która przywitała wszystkie Mamy, Tatusiów i rodzeństwo występujących. Potem prowadząca  – Daria Wolny- dokonała prezentacji programu dnia. Jako pierwszych – zapowiedziała swoją klasę – III b, recytującą  ciekawy utwór pt.  ”Portrety mam”, zilustrowany prawdziwymi obrazami. Potem zachwyciła  i zaczarowała tańcem z kapeluszami – grupa „Fistaszki” z kl.II a.

     Następnie dziewczynki z kl.III b : Ania Kanik, Daria Wolny, Magda Borowczyk, Zuzia Krzyżak,, Julia Wandor i Martynka Kołek zaprezentowały, specjalnie dla Mam ,ciekawe piosenki i taniec nowoczesny.

      Kolejnym punktem dnia był spektakl kl.II b pt.”Szewczyk Dratewka”.  W świat inscenizacji przenieśli nas narratorzy – Julia Mleczko i Paweł Sty-pułkowski. Tytułową rolę zagrał Maciej  Romik, który spisał się znakomicie, jak i  pozostali aktorzy. Przedstawienie zachwyciło wszystkich wartką akcją, muzyką i pięknymi strojami.

       Potem wystąpiła klasy I, która  świetnie poradziła sobie z zagraniem kilku utworów na dzwonkach. Na zakończenie uczniowie zaprezentowali „ Sto lat”, zaśpiewali też piosenkę o wiosennym spacerze z mamą, a Nikola Murgas pięknie zatańczyła z pałeczką.

        Kolejnym występem popisała się kl.III a, pokazując wspaniały spektakl profilaktyczny pt. „ Telewizomania”, z przesłaniem dla całej rodziny. Świetnymi rolami zaprezentowali się: Justyna Bułka i Franek Haluch.

      Przed zakończeniem ponownie na scenę wskoczyły „ Fistaszki”, rozbawiając i zachwycając choreografią wszystkich widzów.

Daria Wolny podsumowała uroczystość, zachęcając dzieci do obdarowania Mam prezentami. Dzień na pewno zaliczyć można do udanych – z uśmiechami wracały do domu Mamy ze swoimi pociechami.

Opracowały: Alina Morawska i Stanisława Sikora

…………………………………………………………………………………………………….

POSTĘPOWANIE UZUPEŁNIAJĄCE DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK 2017/2018 NA 7 WOLNYCH MIEJSC.

    W dniach od 24.05.2017 do 31.05.2017 zostanie przeprowadzone postępowanie uzupełniające na 7 wolnych miejsc do oddziału przedszkolnego  przy Szkole Podstawowej w Bujakowie.

Wnioski  wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu uzupełniającym przyjmowane są  w godz. 8: 00-15:00  w sekretariacie szkoły.

Wnioski i  wymagane oświadczenia można pobrać w sekretariacie  szkoły lub korzystając z linków znajdujących się poniżej.

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2017/2018 – WYMAGANE DOKUMENTY

 1. REGULAMIN REKRUTACJI
 2. WNIOSEK do przedszkola
 3. OŚWIADCZENIE o dochodzie na osobę w rodzinie kandydata
 4. OŚWIADCZENIE dotyczące wielodzietności rodziny
 5. OŚWIADCZENIE dot. samotnego wychowywania dziecka
 6. OŚWIADCZENIE o uczęszczaniu rodzeństwa kandydata do funkcjonującej w pobliżu szkoły

……………………………………………………………………………………………….

REKRUTACJA

REKRUTACJA DO KLASY I SP  DLA KANDYDATÓW ZAMIESZKAŁYCH POZA OBWODEM SZKOŁY

W dniach od 04.05.2017 do 19.05.2017 trwa rekrutacja dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły do klasy I Szkoły Podstawowej w Bujakowie   na 11 wolnych miejsc na rok szkolny 2017/18.

Przyjmowanie wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym odbędzie się w terminie od 4 do 19 maja 2017 roku w godz. 8: 00-15:00.

Wnioski można pobrać w sekretariacie  szkoły lub ze strony internetowej zsbujakow.pl      ( link poniżej)

Wniosek do kl I SP 2017-2018 dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły

Oświadczenie o drodze do szkoły – do wniosku do kl. I SP

Oświadczenie o wielodzietności – do wniosku do kl. I SP

Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka -do wniosku do kl. I SP

Oświadczenie o rodzeństwie – do wniosku do kl.I SP

……………………………………………………………………….

W dniach 18.04.2017 do 28.04.2017  rozpoczynają się zapisy do I klasy Szkoły Podstawowej i rekrutacja do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej.

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2017/2018 – WYMAGANE DOKUMENTY

 1. REGULAMIN REKRUTACJI
 2. WNIOSEK do przedszkola
 3. OŚWIADCZENIE o dochodzie na osobę w rodzinie kandydata
 4. OŚWIADCZENIE dotyczące wielodzietności rodziny
 5. OŚWIADCZENIE dot. samotnego wychowywania dziecka
 6. OŚWIADCZENIE o uczęszczaniu rodzeństwa kandydata do funkcjonującej w pobliżu szkoły

ZAPISY DO I KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NA ROK SZKOLNY 2017/2018 – WYMAGANE DOKUMENTY

 1. ZGŁOSZENIE do kl I SP na rok szkolny 2017-2018
 2. OSWIADCZENIE o miejscu zamieszkania

……………………………………………………………………………………..

„MAMO, TATO, CO TY NA TO?”

     W piątek 12 maja uczniowie klas młodszych z Zespołu Szkół w Bujakowie wzięli udział w Gminnym Przeglądzie Twórczości Dzieci  i Młodzieży „MAMO, TATO, CO TY NA TO?”.

   Na początku imprezy wszystkie dzieci wraz ze swoimi opiekunami zostały serdecznie przywitane przez organizatorów przeglądu, którzy życzyli zebranym gościom dobrej zabawy. Potem rozpoczęły się występy małych artystów w poszczególnych kategoriach.

Naszą szkołę reprezentowała grupa teatralna „Aktywni” z klasy IIIA, pod kierunkiem pani Renaty Grubki, ze spektaklem pt.: „Telewizomania”. Głównym przesłaniem przedstawienia było ograniczenie czasu spędzonego przed telewizorem zarówno przez dzieci, ale także przez rodziców i spędzanie go w sposób aktywny. Pomysłowość, zaangażowanie i zgodność z tematem grupy zauważyło również jury, które przyznało klasie trzeciej główną nagrodę.

      Wyróżnienie otrzymała Justyna Bułka uczennica klasa IIIA za całokształt pracy twórczej oraz grupa taneczna „Pioruny” z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej „ART” pod opieką pani Małgorzaty Borth-Mirochy, które brawurowo zatańczyły swój układ „Rio”.

        Na uwagę zasługują również dzieci z klasy IIA pod kierunkiem pani Justyny Harat – grupa taneczna „Fistaszki”. Dzieci zaprezentowały publiczności, aż dwa układy taneczne „Kapelusze” oraz „Zumba Kids”, które spotkały się z wielkimi oklaskami.

     Bardzo dobrze zaprezentowała się również Daria Wolny uczennica klasy III B, w trudnej kategorii, jaką był monodram. Dziewczynka przedstawiła tekst pt.:„Dziennik Cwaniaczka. Stara bieda”, z którym poradziła sobie wyśmienicie.

Cały przegląd upłynął w miłej atmosferze, a widownia wraz z jury oklaskiwała wszystkie występy. Po części oficjalnej przyszedł czas na słodki poczęstunek oraz występ magika, który był niespodzianką dla wszystkich uczestników. Uśmiech, który pojawił się na początku przeglądu na twarzach dzieci towarzyszył małym artystom do końca. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały nagrodę i pamiątkowe zdjęcie. Do zobaczenia w przyszłym roku na kolejnym przeglądzie, na którym zapowiadamy już swoją obecność.

dodatkowa obszerna fotorelacja:

https://onedrive.live.com/?authkey=%21APsRgIVa2d67YBw&id=4EA3C5347418C365%214813&cid=4EA3C5347418C365

Opracowanie: Justyna Harat

…………………………………………………………………………….

Wyjazd klas gimnazjalnych do Wrocławia

 W dniach 09-10.05.2017r. uczniowie gimnazjum odwiedzili   przepiękne miasto – Wrocław. Wczesną pobudkę zrekompensowały nam atrakcje miasta i śliczne obiekty, które mieliśmy okazję zobaczyć. Rozpoczęliśmy od najstarszego w Polsce Zoo wraz ze znajdującym się w nim  Afrykarium – Oceanarium, obiektem unikatowym na skalę światową  skupiającym się   na faunie i florze Czarnego Lądu. Następnie zobaczyliśmy Halę Stulecia – obiekt wpisany na listę UNESCO i jej okolice: Wytwórnię Filmów Fabularnych, Pergolę, Iglicę, Wrocławskie Centrum Kongresowe i Fontannę Multimedialną. Spacerowaliśmy po  kwitnącym i pachnącym o tej porze roku – Ogrodzie Japońskim stworzonym zgodnie ze wszystkimi wymogami japońskiej sztuki ogrodowej.

czytaj więcej + obszerna fotorelacja