GRUDZIEŃ 2018

Akcja wolontariacka ,,Życzenia na święta”

    W okresie przedświątecznym uczennice z naszej szkoły brały udział w akcji, której celem było spotkanie z osobami starszymi i samotnymi w naszej wsi, a także emerytowanymi nauczycielami.

   W czasie odwiedzin złożyliśmy życzenia z okazji zbliżających się świąt oraz wręczyliśmy własnoręcznie przygotowane ozdoby oraz ciasto.

      Były to bardzo pouczające i wzruszające chwile dla obu stron, nie odbyło się wiec bez łez… Na pewno powtórzymy tę akcję.

Opracowała: Magdalena Haluch

…………………………………………………………………………………………

Radosnych, szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia

oraz pomyślności w Nowym Roku 2019 

 Przyjaciołom szkoły, Rodzicom i Uczniom  życzy

Dyrekcja Zespołu Szkół w Bujakowie

………………………..

WYNIKI KONKURSU NA CHOINKĘ ŚWIĄTECZNĄ

i

WYNIKI KONKURSU NA CHOINKĘ KLASOWĄ

W dniu 20 grudnia 2018 roku został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą choinkę świąteczną i  na najlepiej udekorowaną choinkę klasową.

czytaj więcej + galeria

czytaj więcej + galeria

……………………………………………………………………………………….

Godzina Kodowania

   W środę 5 grudnia uczniowie naszej szkoły w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej uczestniczyli w ,,Godzinie Kodowania”. Jest to globalna inicjatywa edukacyjna, która pokazuje uczniom co trzeba robić, aby tworzyć programy i aplikacje z których korzystają. Chodzi o dotarcie do jak największej liczby uczniów na całym świecie w ciągu jednego tygodnia.

   Po obejrzeniu inspirującego filmu nasi uczniowie rozpoczęli zmagania i dzielnie zaliczali kolejne etapy kodowania.

   Godzina Kodowania to tylko pierwszy krok do nauki programowania. Każdy może kontynuować naukę online na stronie https://code.org/ do czego bardzo zachęcam.

Opracowała: Magdalena Haluch

………………………………………………………………………………..

Mikołaj w naszej szkole

Wszyscy dobrze wiedzą, że Święty Mikołaj nigdy nie zapomina o grzecznych dzieciach. Nie ma co się dziwić, że i w tym roku odwiedził mury naszej szkoły. Święty, wraz ze swoim orszakiem, złożył bożonarodzeniowe życzenia i rozdawał dzieciom słodycze.

czytaj więcej + galeria

………………………………………………………………………………………….

 

Czwartek  (6.12) – DZIEŃ ŚWIĄTECZNEGO SWETERKA

 

W ramach integracji naszej szkolnej społeczności samorząd uczniowski organizuje kolejną akcję, która odbędzie się już w czwartek 6 grudnia.

Tym razem zachęcamy wszystkich do ubrania się w tym dniu w świąteczne sweterki z mikołajami, bałwankami, reniferami itp. Miłe widziane są też inne świąteczne gadżety na głowę i nie tylko.

Mamy nadzieję, że w dniu świętego Mikołaja w naszej szkole będzie  kolorowo i wesoło. Zachęcamy do wspólnej zabawy.

Samorząd Szkolny z opiekunami.