Sówki 22/23

WARSZTATY MYDLARSKIE

W dniu 19 stycznia grupa „Sówek” uczestniczyła w bardzo ciekawych warsztatach organizowanych przez Akademię Twórczego Rozwoju MAMUTEK. W czasie zajęć  dzieci tworzyły piękne mydełka.  Podczas warsztatów – dzieci otrzymały po dwie foremki , które później wypełniały wszelakimi różnorodnościami  m.in ziarnami kawy, solą morską, suszonymi kwiatami czy kolorowym konfetti. Następnie każdy przedszkolak mógł sobie wybrać kolor i zapach glicerynowego mydełka. Nasze mydełka stały się świetnym prezentem dla naszych dziadków z okazji Dnia Babci i Dziadka.

……………………………………………………………………………………………………………….

GODZINY DOSTĘPNOŚCI:

WRZESIEŃ – STYCZEŃ:

Poniedziałek: 14.40 – 15.10 – Maria Wawak

Wtorek: 11.40- 12.40 – Joanna Harat

Środa: 11.30 – 12.30 – Sylwia Wawak/Nikoletta Skok (co dwa tygodnie)

Czwartek: 10.30 – 11.30 – Sylwia Wawak/Nikoletta Skok (co dwa tygodnie)

LUTY – CZERWIEC:

Poniedziałek: 14.40 – 15.10 – Maria Wawak

Wtorek: 11.40- 12.40 – Joanna Harat

Środa: 11.30 – 12.30 – Sylwia Wawak/Nikoletta Skok (co dwa tygodnie)

Czwartek: 10.30 – 11.30 – Sylwia Wawak/Nikoletta Skok (co dwa tygodnie)

…………………………………………………………………………………

Bal karnawałowy

W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!

Bal maskowy, bal maskowy
Jest naprawdę pomysłowy,
Można przebrać się za jeża,
Krasnoludka lub rycerza…

         13 stycznia nasze przedszkolaki wzięły udział w balu karnawałowym. Ten dzień pełen był zabaw i wspólnych tańców. Na balu mogliśmy spotkać księżniczki, wróżki, super-bohaterów, i wiele innych postaci. Po świetnej zabawie, każdy mógł zaprezentować swój strój i pozować do zdjęcia. Na koniec balu dzieci mogły zregenerować swoje siły przy słodkim poczęstunku.

…………………………………………………………………………………………………..

Baju baj

         10 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się wspólne czytanie z cyklu „Baju baj
z rodzicem”. W tym miesiącu wyjątkowo zamiast rodzica, nasze przedszkolaki odwiedziła babcia, Pani Agata, babcia Klary z grupy Żabek. Dzieci słuchały kilku bajek o zwierzątkach, a także wspólnie się pobawiły, na koniec otrzymały od gościa małe upominki.

Pani Agacie jeszcze raz bardzo dziękujemy.

…………………………………………………………………………………………………………….

NASZ DZIECIĘCY ŚWIAT

Słońce to gwiazda, świeci na niebie,


ciepłe promienie wysyła do ciebie…

         5 stycznia odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Nasz dziecięcy świat”, w tym dniu dzieci poznały wierszyk dotyczący planet. Na początku przeczytaliśmy wiersz B. Formy pt. „Planety”, następnie rozmawialiśmy o kosmosie i ustalaliśmy kolejność występowania planet w układzie słonecznym, a także dowiadywaliśmy się jak wyglądają. Grupa Sówek i Żabek zatańczyły wspólnie taniec kosmicznej Żabki i odgadywały zagadki dotyczące kosmosu. Na koniec zajęć przedszkolaki wspólnie wykonały swój własny Układ Słoneczny.

………………………………………………………………………………………

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Wszystkim Dzieciom i Rodzicom Naszych Wychowanków

życzymy

aby wszystkie dni w roku były tak piękne i szczęśliwe jak ten jeden wigilijny wieczór. Aby Wasze twarze zawsze rozpromieniał uśmiech, a gwiazda Betlejemska prowadziła Was ku radości i szczęściu.

Niech Nowy Rok przyniesie te odrobinę szczęścia, która sprawi, że wszystkie podjęte działania zakończą się sukcesem.

Życzą Dyrektor i pracownicy Oddziału Przedszkolnego w Bujakowie.

…………………………………………………………………………………………………………..

WIGILIA

W dniu 23 grudnia odbyła się w naszym oddziale przedszkolnym uroczysta wigilijka. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie coś magicznego, także u nas nastał dla wszystkich cudowny i świąteczny czas.  Dzieci czytały fragment biblii, odmówiły modlitwę , łamały się opłatkiem , a także składały sobie nawzajem życzenia. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego posiłku i kolędowania. Pod choinką na przedszkolaki czekały drobne upominki.

Życzymy Wszystkim Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

oraz

Szczęśliwego Nowego Roku!

……………………………………………………………………………………………………………………

PIERWSZY DZIEŃ ZIMY

W dniu 21 grudnia grupa „Żabek” i „Sówek” powitała Zimę , aura za oknem sprzyjała nam w świętowaniu. Tego dnia dzieci wzięły udział w zimowych zabawach – rozwiązywały zagadki i łamigłówki, przeliczały śnieżynki , grali w zimowe kalambury oraz zamieniali się w sople. Przedszkolaki rozmawiały także na temat bezpieczeństwa podczas zimowej pogody oraz uczestniczyły w wielu innych zabawach ruchowych i tanecznych. Przedszkolaki za pomocą farby wykonały zimowe drzewo.

………………………………………………………………………………………………………………..

KARTKI ŚWIĄTECZNE

„Doprawdy nie wiem, jak to się dzieje,
Że dobro powraca;
To, co dajemy bliźniemu swemu,
Zwykle się zwraca.

Dobry uczynek, uśmiech czy słowo
Bezinteresowne i z serca,
Są tą wielką wartością,
Która nas w wierze utwierdza.”

         Jak co roku uczestniczymy w akcji ofiarowania Świątecznych kartek dla osób samotnych, starszych lub chorych. W tym roku nasze kartki dotarły do Domu Pomocy Społecznej Dla Osób Starszych w Bielsku- Białej.

…………………………………………………………………………………………………..

BAJU BAJ Z RODZICEM

         W grudniu naszym przedszkolakom bajkę przeczytała Pani Paulinka, mama Alana
z grupy Sówek. Przygotowała dla dzieci historię Olafa z Krainy Lodu, towarzyszył jej nawet mały Olaf wykonany z tektury. A na koniec dzieci próbowały z zamkniętymi oczami przyczepić Olafowi marchewkowy nos.

Pani Paulinie raz jeszcze bardzo dziękujemy i zapraszamy kolejnych rodziców do wspólnego czytania.

…………………………………………………………………………………………………

NASZ DZIECIĘCY ŚWIAT

„Tak to jest Rudolf Czerwononosy

Czasem przemawia ludzkim głosem

Przed Wami teraz mam zadanie

Zrobić Rudolfa – to jest wyzwanie!”

         15 grudnia odbyły się zajęcia z cyklu „Nasz dziecięcy świat”, tym razem dzieci poznały wierszyk dotyczący renifera Rudolfa. Sówki i Żabki razem bawiły się w zaprzęgi reniferów, tańczyły i śpiewały piosenki o reniferach. Na koniec zajęć przedszkolaki wykonały własne renifery.

………………………………………………………………………………………………………

WYJŚCIE NA ŚNIEG

„Hu! hu! ha!

Nasza zima zła!

A my jej się nie boimy,

Dalej śnieżkiem w plecy zimy,

Niech pamiątkę ma.”

         W grudniu zawitała do nas prawdziwa zima, postanowiliśmy więc wykorzystać warunki i wyruszyć na zimową przygodę. Przedszkolaki odpowiednio ubrane
i wyposażone w sprzęt wyruszyły na szkolne boisko. Tam dzieci zjeżdżały na sankach, robiły aniołki w śniegu i urządziły bitwę na śnieżki.


……………………………………………………………………………………………..

PIERNICZKI

„W święta każde dziecko wie,

Jak pierniczki robi się.

I ja też się na tym znam,

Palce lizać mówię Wam.”

         13 grudnia nasze przedszkolaki jak co roku udekorowały pierniczki. Wszyscy
z wielkim zapałem i radością dekorowali pierniki lukrem, posypkami i kolorowymi pisakami. Dzieci dowiedziały się skąd wzięła się tradycja pieczenia pierników na Święta. Sówki zabrały swoje dzieła do domu gdzie zapewne zostały zjedzone ze smakiem,
a niektóre może zawisną na choince.

………………………………………………………………………………………………………………………

Z emocjami mi do twarzy

8 grudnia odbyły się kolejne zajęcia z cyklu pt.: „Z emocjami mi do twarzy”.  W tym dniu dzieci poznały kolejną emocję , tym razem było to ZDZIWIENIE, oczywiście tego dnia dzieci było zaskoczone z wielu powodów. Na początku odgadywały zagadki, później pomagały rozwiązać sprawę Inspektorowi Krokodylowi. Następnie rozmawialiśmy o tym co to jest zdziwienie , jakie są jego objawy, jak wygląda nasza twarz podczas zaskoczenia oraz dowiedzieliśmy się , że są aż trzy stopnie zdziwienia. Pobawiliśmy się w kalambury, a największym elementem zaskoczenia były ukryte w sali rzeczy. Na koniec naszych zajęć wykonaliśmy „Zdziwione łapki”.

…………………………………………………………………………………………………………

MIKOŁAJKI

Kto zagląda w okno,

kto latarką świeci,

kto patrzy przez szybkę,

szuka grzecznych dzieci.

To Mikołaj, to Mikołaj,

to Mikołaj Święty.

To Mikołaj, to Mikołaj

niesie nam prezenty..”

Dnia 7 grudnia dzieci z naszego Oddziału Przedszkolnego obchodziły Mikołajki. Tego dnia dzieci ubrane w kolor czerwony uczestniczyły w zabawach ruchowych, układały puzzle i grały w gry związane z świętem. W tym roku nasz Oddział Przedszkolny Święty Mikołaj odwiedził aż dwa razy. Po zakończonych zabawach do naszego przedszkola zawitał Mikołaj wraz z Aniołkami. Przedszkolaki dla specjalnych gości wyrecytowały przygotowany wcześniej wierszyk , zaśpiewały piosenkę , zatańczyły taniec, a następnie otrzymały prezenty. Dzieci pożegnały przybyłych gości, obdarowując ich skromnym upominkiem

……………………………………………………………………………………………………….

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

„Jest taki ktoś, fantastyczny gość,

co nie wie gdzie są drzwi.

Wszystkie dachy zna.

Białą brodę ma

i każdy o nim śni..”

Tą o to piękną piosenką dzieci z oddziału przedszkolnego przywitały Świętego Mikołaja w dniu 5 grudnia. Wizyta Świętego Mikołaja, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Już od rana przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały na wizytę gościa. Do naszego Oddziału Przedszkolnego miał zawitać oczywiście Mikołaj, ale także Wójt Gminy Porąbka Pan Paweł Zemanek, który chciał osobiście złożyć dzieciom życzenia świąteczne. Przedszkolaki zaśpiewały przygotowaną piosenkę, złożyły przysięgę i chętnie odpowiadały na pytania Św. Mikołaja, a następnie otrzymały upominki. Dzieci pożegnały gościa i zaprosiły go z powrotem już za rok!

………………………………………………………………………………………………

Czekamy na Święta

„Stoi choinka
pięknie odziana.
Dzieci ją stroiły 
od samego rana.

Mieni się jasno
w blasku światełek,
jakby posypał ją 
deszczyk perełek…”

         Początkiem grudnia dzieci z grupy Sówki rozpoczęły przygotowania na wizytę Świętego Mikołaja oraz do Świąt Bożego Narodzenia. W naszej sali pojawił się kalendarz adwentowy oraz świąteczny kącik. Przedszkolaki ubrały pięknie swoją choinkę przyśpiewując świąteczne piosenki.

……………………………………………………………………………………………………

Andrzejki

„Dziś ma Andrzej imieniny

Więc z Andrzejem się bawimy

Czarujemy, losujemy

Co nas czeka wiedzieć chcemy

Już Andrzejek nadszedł czas

Więc i Ty się z nami baw…”

         30 listopada odbyły się w naszym przedszkolu Andrzejki. Ten dzień pełny był magii
i zabaw. Dzieci z grup Sówki i Żabki razem bawiły się w przepowiadanie przyszłości, poznawały swój przyszły zawód, a także otrzymały wróżbę na najbliższe dni. Nie zabrakło oczywiście wspólnych tańców i zabaw ruchowych. Na koniec zajęć każda grupa lała wosk, sprawdzając co czeka ją w niedalekiej przyszłości.

…………………………………………………………………………………………………………………….

Teatrzyk

         29 listopada odwiedził nasze przedszkolaki Teatr lalkowy Bajka, z przedstawieniem pt. „Śladami orła”. Główni bohaterowie bajki zabrali dzieci

w podróż po różnych zakątkach Polski. Przedszkolaki poznały kilka polskich legend tj.:
o smoku wawelskim, czy Bazyliszku. Na koniec dzieci mogły same zamienić się
w aktorów i zabawić się lalkami.

……………………………………………………………………………….

Bajkowanie z rodzicem

         W listopadzie rozpoczęliśmy cykl „Bajkowanie z rodzicem”, w tym miesiącu odwiedziła nas Pani Maria, mama Agnieszki. Przeczytała dzieciom dwie książeczki, przedstawiając historię żółwika Franklina oraz słonia Elmera.

Pani Marii raz jeszcze bardzo dziękujemy.

Zapraszamy kolejnych rodziców do spotkania z naszymi przedszkolakami.

………………………………………………………………………………………………….

Nasz dziecięcy świat

Stoi na stacji lokomotywa,

Ciężka, ogromna i pot z niej spływa:

Tłusta oliwa.

Stoi i sapie, dyszy i dmucha,

Żar z rozgrzanego jej brzucha bucha:

Buch – jak gorąco!

Uch – jak gorąco!

Puff – jak gorąco!

Uff – jak gorąco!

         23 listopada odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Nasz dziecięcy świat”. W tym miesiącu omawiany był wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Dzieci wykazywały się znajomością wiersza, układały odpowiednie załadunki do wagonów. Przedszkolaki bawiły się w pociąg emocji, a także zamieniły się w pociągi przejeżdżające w tunelach. Na koniec dzieci z grup Sówki i Żabki wykonały wspólną pracę plastyczną.

……………………………………………………………………………………………

Dzień pluszowego misia

25 listopada dzieci z grupy „Sówki” i „Żabki” obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci założyły magiczne misiowe opaski , które przemieniały ich w małe niedźwiadki. Na początku poznaliśmy historię powstania pluszowego misia oraz dowiedzieliśmy skąd wzięła się jego nazwa. Następnie przedszkolaki uczestniczyły wszelakich zabawach ruchowych i muzycznych związanych z tematyką pluszowego misia. Chętnie układali puzzle i tańczyli do piosenki „Taniec niedźwiedzia”. Przedszkolaki wykonywały grupowe prace plastyczne przedstawiające misia. Na koniec zajęć dzieci otrzymały drobne upominki i wykonaliśmy wspólne zdjęcie.

………………………………………………………………………………………………………………….

Urodzinki

Dużo uśmiechu, a mało złości,

Jak najmniej smutków, wiele radości,

Dużo marzeń i moc słodyczy,

Tego wam dzisiaj życzymy!

18 listopada grupa „Sówek” obchodziła kolejne w tym roku przedszkolnym urodzinki. W tym szczególnym dniu urodziny obchodzili: Stefaniia, Martynka, Kinga, Borys,  Nadia, Jagoda i Miłosz. Świętowanie tym razem rozpoczęliśmy od głośnego odśpiewania „Sto lat”. Następnie koleżanki i koledzy z grupy wraz z Paniami złożyły dzieciom życzenia
i wręczali prezenty. Później rozpoczęliśmy wspólną zabawę, na początku potańczyliśmy „Taniec połamaniec” , następnie kaczuszki. Kolejne zabawy były pełne ruchu, dziwnych figur i radości. Na koniec dzieci zasiadły do urodzinowego poczęstunku, a nasi solenizanci zdmuchiwali świeczki.

Stefaniio, Martynko, Kingo, Borysku, Nadio, Jagodo i Miłoszku WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

………………………………………………………………………………………….

Narodowe Święto Niepodległości

„Polska – to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko,
w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy,
budujemy, bronimy.
Polska – Ojczyzna…
Kraina, która się w sercu zaczyna..”

     W dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym oddziale przedszkolnym Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu przedszkolaki ubrane w barwy ojczyste – biel
i czerwień, uczestniczyły w zajęciach dotyczących Święta Niepodległości. Na początku oglądnęliśmy film edukacyjny o tematyce zajęć – dniu 11 listopada. Następnie przyjmując właściwą postawę „na baczność” wraz z grupą „Żabek” odśpiewaliśmy hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” . Przedszkolaki chętnie uczestniczyły różnorodnych zabawach tanecznych i ruchowych, w czytaniu baśni i legend, układaniu puzzli, rozwiązywaniu łamigłówek, a także w utrwalaniu wiadomości na temat symboli narodowych.

………………………………………………………………………………………………..

Dzień postaci z bajek

            4 listopada obchodziliśmy dzień postaci z bajek. Dzieci z grupy Sówki otrzymały list od Bajkowej Wróżki, która prosiła ich o pomoc w zdjęciu klątwy z Bajkowej Krainy. Przedszkolaki odgadywały zagadki związane z różnymi bajkami, a następnie dzielnie wykonywały zadania powierzone im przez Bajkową Wróżkę, wszystko po to aby w Bajkowej Krainie znów nastał porządek. Na koniec zajęć każdy przedszkolak otrzymał bajkowy rekwizyt do zdjęcia, odwiedziło nas również kilka bajkowych postaci.

…………………………………………………………………………………………………………………………….

Urodzinki

28 października grupa „Sówek” obchodziła pierwsze w tym roku przedszkolnym urodzinki. Dzieci długo oczekiwały tego szczególnego dnia a przede wszystkim nasi pierwsi solenizanci: Nadia, Helenka, Ola, Michał  i Antoś. Świętowanie rozpoczęliśmy od wspólnych zabaw i gier. Wszystkie zabawy w tym dniu umożliwiały dzieciom zdrową rywalizację. Na początku potańczyliśmy wspólnie z balonami , następnie zatańczyliśmy dobrze już wszystkim nam znane kaczuszki. Kolejne zabawy były pełne wygibasów
i uśmiechów dzieci. Po skończonych zabawach koleżanki i koledzy z grupy wraz
z Paniami złożyły dzieciom życzenia i wręczali prezenty. Na koniec dzieci zasiadły do urodzinowego poczęstunku, gdzie przy zdmuchiwaniu świeczek przez naszych solenizantów, głośno odśpiewaliśmy Sto lat!

Nadio, Helenko, Olu, Michale i Antosiu jeszcze raz Wszystkiego Najlepszego!

………………………………………………………………………………………………………………….

Wycieczka do Figloparku

25 października przedszkolaki z naszych oddziałów wybrały się na wycieczkę do figloparku „Fantazja” w Andrychowie. Tego dnia dzieci bawiły się na czterech poziomach struktur do zabawy. Czekały na nie również różnorodne atrakcje takie jak: pajęcza wieża, pneumatyczne działa , zjeżdżalnie, zjazd rolkowy, wulkan zjazdowy, przejścia rogów, strefa trampolin i pontonów oraz boisko do piłki nożnej i kosza. Fantazja to nie tylko idealny plac zabaw ale także małe miasteczko , gdzie dzieci mogą  odkrywać swoją kreatywność i dobrze się bawić. Podczas pobytu w sali zabaw dzieci otrzymały poczęstunek. W tym dniu każdy przedszkolak był jeszcze bardziej szczęśliwszy!

……………………………………………………………………………………………………………………

 Dzień warzyw i owoców

            21 października nasze zajęcia były pełne witamin, a to za sprawą obchodzonego święta – dnia warzy i owoców. Dzieci tego dnia zamieniły się w warzywa i owoce, wspólnie ćwiczyły na warzywnej olimpiadzie i tańczyły na balu owocowym. Sówki segregowały warzywa i owoce do odpowiednich skrzynek, bawiły się w kolory. A na koniec zajęć, każdy przygotował owocowy szaszłyk z ulubionych owoców.

…………………………………………………………………………………………………………………

Dzień Poczty Polskiej

            18 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu dzień Poczty Polskiej. Zajęcia pełne były wiadomości na temat poczty, listów i pracy listonosza. Sówki mogły zamienić się w listonoszy, jeździły na rowerze, doręczały listy do skrzynki pocztowej, oglądały strój i przybory potrzebne listonoszowi. Na koniec dzieci wykonały kartki, każdy nakleił znaczek pocztowy i wyruszyły one w drogę z Panem listonoszem.

…………………………………………………………………………………………………………………….

Dzień Nauczyciela

Za serce, uśmiech, dobre słowo,
zachętę do pracy gdy nic się nie udawało
i pochwałę gdy wszystko szło dobrze.
Za pomoc w odkrywaniu tego w czym jesteśmy najlepsi
i przekonywanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy.
Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni.
Za to, że w tak wielu sytuacjach
mogliśmy zawsze na Panie liczyć.

14 października w grupie „Sówki” obchodziliśmy Dzień Nauczyciela. W tym dniu przedszkolaki z całego serca chciały podziękować swoim Paniom i Pracownikom oddziału przedszkolnego za trud włożony w ich wychowanie, każdy z nich samodzielnie wykonał laurkę, którą następnie wręczał nauczycielowi. W tym miejscu pragniemy podziękować Rodzicom za pamięć, piękne życzenia oraz upominki, natomiast wszystkim Nauczycielom składamy najserdeczniejsze życzenia: radości, szczęścia, zdrowia, spełnienia marzeń i dużo uśmiechu na twarzy.

………………………………………………………………………………………………………..

Z emocjami mi do twarzy

12 października odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu pt.: „Z emocjami mi do twarzy”. W tym roku przedszkolnym dzieci poznają wszystkie emocje. Rozpoczęliśmy więc od RADOŚCI, jak wiadomo tego dnia uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy. Najpierw dzieci odgadywały zagadki związane z radością, następnie słuchały odpowiadania. Rozmawialiśmy o tym co to jest uczucie, jakie są objawy radości i jak cieszyć się nawet
z najmniejszych rzeczy. Dzieci bawiły się w kalambury , gdzie głównym tematem były emocje oraz śmieszne miny. Na koniec naszych zajęć udaliśmy się na plac zabaw , gdzie radości nie było końca.

………………………………………………………………………………………………………

Dogoterapia

10 października odbyło się pierwsze spotkanie z dogoterapi w naszym przedszkolu. Tym razem na naszych zajęciach gościliśmy naszą bohaterkę dnia Tarę, która zaprezentowała  wraz ze swoją właścicielką Panią Anią rozmaite sztuczki oraz umiejętności. Przedszkolaki z grupy „Sówki” dowiedziały się w jaki sposób podchodzić do nieznajomego psa , w jaki sposób można i nie można go głaskać oraz dotykać, a także
w jakich zawodach pomagają pieski. Dzieci miały okazję nakarmić Tarę i zobaczyć jak piesek aportuje i potrafi grać w piłkę. W tym dniu uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy, z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie.

……………………………………………………………………………………………………………………….

„Nasz dziecięcy świat”

Na straganie w dzień targowy

Takie słyszy się rozmowy:

„Może pan się o mnie oprze,

Pan tak więdnie, panie koprze”….

            3 października rozpoczęliśmy cykl zajęć pt.: „Nasz dziecięcy świat” w ramach którego omawiane będą wiersze dla dzieci. Jako pierwszy wiersz przedszkolaki poznały
i omówiły „Na straganie” J. Brzechwy. Na początek dzieci z grup Sówki oraz Żabki oglądały krótkie przedstawienie, po którym mogły wykazać się znajomością warzyw. Wszystkie późniejsze zabawy związane były z warzywami występującymi w wierszu. Na koniec przedszkolaki malowały warzywa i stworzyły swój własny stragan.

……………………………………………………………………………………………………………….

Dzień Chłopaka

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,

Witamy serdecznie chłopaka każdego.

Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

30 września grupa Sówek obchodziła Dzień Chłopaka. Na rozpoczęcie tego dnia wszystkie dziewczynki złożyły życzenia swoim kolegom oraz zaśpiewały „Sto lat” ,
a następnie wspólnie zaczęliśmy celebrować to święto. Tego dnia chłopcy wzięli udział przygotowanym przez dziewczynki torze przeszkód. Następnie odbyły się zabawy ruchowe , które obfitowały w taniec, a także zabawy kołowe z chustą animacyjną. Chłopcy spróbowali swoich sił nie tylko w podnoszeniu ciężarów i kalamburach, ale także wykazali się znajomością marek samochodowych. Po zakończonych zabawach dziewczynki wręczały chłopcom upominki. Nie zabrakło również słodkości dla dziewczynek. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

…………………………………………………………………………………………………………

Powitanie jesieni

 Jesień, jesień, lecą liście z drzewa.
Jesień, jesień kolorowy czas.
Jesień, jesień wiatr w gałęziach śpiewa.
Jesień, jesień, zwiedza park i las.


23 września przedszkolaki powitały pierwszy dzień jesieni. Sówki przygotowały na ten dzień jesienną piosenkę, którą rozpoczęły wspólne zabawy. Dzieci rozpoznawały jesienne dary, mogły je segregować, a także smakować. Przedszkolaki wykonały taniec z liśćmi, następnie po odgadnięciu jesiennych zagadek zamieniały się w wiatr zrzucający jesienne liście, oraz przeskakiwały kałuże w specjalnym stroju. Na koniec Sówki wykonały prace plastyczną.

………………………………………………………………………………

Dzień przedszkolaka

„Ja chodzę tam co dzień, obiadek dobry jem,
a po spacerze w sali,
wesoło bawię się.
Kolegów dobrych mam,
nie jestem nigdy sam
Przedszkole domem drugim  jest..”

            20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Tego dnia każdy przedszkolak mógł poczuć się wyjątkowy. Nasze Sówki wspólnie śpiewały „Hymn przedszkolaka”, tańczyły i wykonywały zadania sprawnościowe. Przedszkolaki bawiły się z chustą animacyjną oraz wykonały wspólną prace plastyczną. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał medal za wspólną, wspaniałą zabawę.