Sówki 22/23

ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

„Mamo, tato co wy na to?

Zagościło u nas lato

morze, plaża, góry, las

lato to wspaniały czas!”

        24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. W tym dniu nasze Sówki przygotowały krótkie wystąpienie, w którym zaprezentowały swoje umiejętności. Dzieci powiedziały wierszyki, zatańczyły taniec i  zaśpiewały piosenki. Po części artystycznej przyszedł czas na wręczenie dyplomów oraz prezentów.

Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy cudownych wakacji, niezapomnianych przygód oraz spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Życzymy, aby zbliżające się wakacje dały energię oraz inspirację do działań w nowym roku szkolnym 2023/2024.

……………………………………………………………………………………………………………..

PROJEKT PT. „JAK NAJMNIEJ NIEBEZPIECZNYCH AKCJI PODCZAS WAKACJI!”

W dniach od 06.06.2023 r. do 23.06.2023 r. grupa dzieci 5-6 letnich brała udział w projekcie pt. „Jak najmniej niebezpiecznych akcji podczas wakacji!” zorganizowanym przez Panią Monikę Kuźmę, która przekazała dzieciom ogrom wiedzy związanej z pierwszą pomocą. Były to zajęcia głównie praktyczne, podczas których najmłodsi mieli okazję dowiedzieć się: do czego służy apteczka pierwszej pomocy, co wchodzi w jej skład, dlaczego dezynfekcja ran jest ważna, kiedy niezwłocznie zaalarmować służby medyczne, jak to zrobić, co powiedzieć. Było dużo dobrej zabawy, dużo śmiechu, ale również niedowierzanie. Projekt w swym założeniu miał zbliżyć dzieci do tematyki związanej z bezpieczeństwem, oswoić z pojęciami, które wzbudzają lęk, przekonać, że jeśli wiemy jak postępować w sytuacji zagrożenia, czujemy się bezpieczniejsi.

Życzymy, aby tegoroczne wakacje były z dala od nieszczęśliwych wypadków. Zapraszamy do fotorelacji z projektu. Jesteśmy przekonani, że Państwa dzieci już zdołały przekazać Państwu co nieco z tych, jakże emocjonujących chwil, kiedy to wcielały się w rolę ratowników medycznych.

……………………………………………………………………………………………………………….

PIERWSZY DZIEŃ LATA

         21 czerwca grupa „Sówek” powitała pierwszy dzień lata. Nasze przedszkolaki spędziły ten dzień na podwórku, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Poza zabawą na boisku i placu zabaw, dzieci bawiły się z chustą animacyjną. Sówki miały możliwość spróbowania swoich sił w różnych konkurencjach ruchowych. Chłopaki w tym dniu rozegrali mecz piłki nożnej, a dziewczynki wykonywały w tym czasie przeróżną „akrobatykę”. Na koniec na dzieci czekała słodka niespodzianka w postaci pysznych lodów.

…………………………………………………………………………………………………

Urodzinki

         W czerwcu odbyły się już ostatnie w tym roku szkolnym urodzinki naszych przedszkolaków. W tym miesiącu świętowały dzieci urodzone w maju, czerwcu i lipcu. Ten dzień pełen był wspólnych zabaw i tańców. Solenizanci zdmuchnęli świeczki na torcie, a pozostałe dzieci odśpiewały im głośne „Sto lat”, nie zabrakło oczywiście życzeń i prezentów.

Oliwier, Maks, Pola, Zosia, Oskar i Kacper, jeszcze raz życzymy Wam samych radosnych dni oraz spełniania swoich marzeń!

…………………………………………………………………………………………………..

WYCIECZKA

       7 czerwca nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Mini Zoo w Inwałdzie. Czekała tam na nich masa atrakcji. Najpierw Sówki wybrały się do parku, gdzie mogły zobaczyć i nakarmić zwierzęta takie jak kozy, sarenki, lamy i osiołki. Po spacerze wśród drzew i zagród, dzieci udały się na warsztaty, gdzie wykonały pluszowe koniki, a później zjadły pyszny posiłek. Na koniec przedszkolaki udały się na plac zabaw, na którym zabawy i szaleństw nie było końca. Zmęczone ale bardzo szczęśliwe wróciły do przedszkola, gdzie czekali już rodzice.

………………………………………………………………………………….

Dzień rodziny

         31 maja w naszym przedszkolu odbył się piknik z okazji Dnia Rodziny. Tego dnia świętowały wszystkie mamy, tatusiowie i oczywiście dzieci. Wydarzenie rozpoczęło się od występu przedszkolaków dla swoich rodziców, przygotowali oni piosenkę i wierszyk. Po uroczystym otwarciu pikniku, każde dziecko wręczyło prezent dla mamy i taty. A później rozpoczęły się wspólne zabawy i poczęstunek. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w konkurencjach i atrakcjach przygotowanych przez Panią Paulinę z Baja Bongo Party. Zabawie i uśmiechom nie było końca.

 Wszystkim rodzicom dziękujemy za udział w pikniku i wspólnie spędzony czas.

…………………………………………………………………………………………………………………

WARSZTATY TWORZENIA ŚWIEC ŻELOWYCH

W dniu 23 maja grupa „Sówek” uczestniczyła w bardzo ciekawych warsztatach organizowanych przez Akademię Twórczego Rozwoju MAMUTEK. W czasie zajęć  dzieci tworzyły piękne świece żelowe.  Podczas warsztatów – dzieci otrzymały szklane naczynie w których tworzyły kompozycję z kolorowych piasków i różnorodnych dodatków tj. muszle, suszone owoce, ziarna kawy, rozgwiazdy, bądź kolorowe kamyki. Następnie każdy przedszkolak mógł sobie wybrać zapach pachnącego żelu. Nasze świece żelowe  stały się świetnym prezentem dla najbliższych.

…………………………………………………………………………

Z emocjami mi do twarzy

konkurs plastyczny

         19 maja odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i jednocześnie zakończenie cyklu zajęć pt. „Z emocjami mi do twarzy”. Na początku dzieci przypomniały sobie i podsumowały wszystkie wiadomości na temat emocji, które poznawały w trakcie tych zajęć. Następnie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Zaprezentowane zostały prace wykonane przez przedszkolaków. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę, dyplom i wielkie brawa od pozostałych dzieci.

…………………………………………………………………………………………………….

BAJU BAJ Z RODZICEM

W maju naszym przedszkolakom bajkę przeczytała Pani Agnieszka, mama Mii
z grupy „Żabek”. Przygotowała dla dzieci baśń pt. „Jaś i magiczna fasola”. Pani Agnieszce jeszcze raz bardzo dziękujemy i zapraszamy kolejnych rodziców do wspólnego czytania!

……………………………………………………………………………………………………………

Baju baj z rodzicem

         Kwietniowe Baju baj z rodzicem umiliła nam Pani Sabina, mama Emilki i Nadii. Przygotowała na ten dzień pełną humoru, zabawnych sytuacji i nieoczekiwanych wydarzeń książkę pt. „Jak ukryć lwa przed babcią”. Przedszkolaki wysłuchały przygody małej Malwinki z wielką ciekawością, a na koniec czekał ich słodki upominek.

Pani Sabinie bardzo dziękujemy.

…………………………………………………………………………………………………………………

URODZINKI

Uśmiechu, zdrowia, radości, mnóstwa prezentów i gości.

Przyjaźni wielkich i małych, wielu przygód niebywałych,

uśmiechu wesołego i wszystkiego, wszystkiego najlepszego!

28 kwietnia grupa „Sówek” obchodziła kolejne w tym roku przedszkolnym urodzinki.
W tym szczególnym dniu urodziny obchodzili: Aniela, Matylda i Olaf. Świętowanie rozpoczęliśmy od wspólnej zabawy, zatańczyliśmy nasz słynny „Taniec połamaniec”. Kolejne gry i zabawy były pełne pozytywnych emocji, ruchu i śmiechu. Później głośno odśpiewaliśmy „Sto lat”. Następnie koleżanki i koledzy z grupy wraz z Paniami złożyły dzieciom życzenia i wręczali prezenty. Na koniec dzieci zasiadły do urodzinowego poczęstunku, a nasi solenizanci zdmuchiwali świeczki z pięknego tortu.

Anielko, Matyldo i Olafku WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

…………………………………………………………………………………….

Z emocjami mi do twarzy

                   W kwietniu odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Z emocjami mi do twarzy”, tym razem omawiany był smutek. Przedszkolaki przypomniały sobie również wszystkie pozostałe emocje, które zostały poznane w trakcie cyklu. Sówki wykonywały zabawy ruchowe, układały puzzle, a także szukały tanecznych par, wszystko związane było
z emocjami: radość, zdziwienie, smutek i złość. Dzieci wykonały wspólną prace plastyczną, tworząc „cudaki-emocjaki”. Na koniec Sówki obejrzały bajkę dotyczącą emocji.  

…………………………………………………………………………………………………………………………..

Wizyta w bibliotece

         W kwietniu jednym z omawianych tematów był „Strażnicy książek”, w związku z tym nasze przedszkolaki udały się do Gminnej Biblioteki w Bujakowie. Przed wizytą dzieci przypomniały sobie zasady zachowania w bibliotece a także obchodzenia się z książkami. Na miejscu Sówki przywitała Pani bibliotekarka, która pokazała jak wygląda biblioteka, omówiła zasady wypożyczania książek, a także przygotowała kilka zabaw. Przedszkolaki w podziękowaniu zaśpiewały piosenkę.  

…………………………………………………………………………………………………

DZIEŃ ZIEMI

„Wszyscy na Ziemi mieszkamy, o piękno i czystość dbamy.

Trzeba szybko posprzątać świat, nie zostało ci wiele lat.

Czas jest tu istotny – mamy problemy z klimatem,

Bierzmy się do pracy zatem.

Segreguj śmieci, pamiętaj, że to konieczne.

By smak wody i zieleń były wieczne..”

24 kwietnia dzieci z grupy „Sówki” obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Wydarzenie to obchodzone jest w celu promowania ochrony środowiska. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w różnorodnych zabawach związanych z tematyką obchodzonego dnia, dowiedziały się wiele ciekawostek o naszej planecie, a także przypomniały sobie zasady segregowania śmieci oraz recyklingu. Wykonaliśmy również wspólna pracę plastyczną pt. „Piękna nasza Ziemia”. Później udaliśmy się na sprzątanie okolicy placówki połączone
z segregowaniem śmieci. Na koniec dzieci za uczestnictwo w Dniu Ziemi otrzymały pamiątkowe medale.

……………………………………………………………………………………………

TEATRZYK „WIELKIE SPRAWY MAŁEJ ŻABY”

W piątek 14 kwietnia w naszym oddziale gościliśmy Teatr Lalek Bajka ze spektaklem pt. „Wielkie sprawy małej żaby”. Motywami przewodnimi bajki, którą przedszkolaki miały przyjemność obejrzeć  było kształtowanie się właściwego stosunku do przyrody, umiejętność życia w przyjaźni, a także tolerancja wobec odmiennych osobowości
i wyglądu. Akcja rozgrywała się na leśnej polanie oraz nad rzeką .W bajce pojawiła się nie tylko Żabka , ale także Krokodyl, Smok Zygmunt, Smok Antoni, Smok Wincenty, Agatka
i inni. Bajka wywołała  uśmiech na twarzach  przedszkolaków. Po występie dzieci nagrodziły aktorów, głośnymi brawami i bliżej mogły przyjrzeć się lalkom, a także wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie.

…………………………………………………………………………………………………….

DZIEŃ SPORTU

11 kwietnia obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Dzień Sportu.  W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane w wygodne stroje, ponieważ uczestniczyły w zajęciach sportowych na terenie hali gimnastycznej. Dzieci mogły rywalizować  ze sobą w różnych konkurencjach, m.in. w  skokach, biegach z przeszkodami, czy rzucaniu i kopaniu do celu piłką, a także nauczyły się stać na baczność na komendę. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie
z konkurencjami, wykazały się szybkością, zwinnością, skocznością i celnością. Nauczyły się, że sport to przyjemna forma spędzania czasu, która daje nie tylko radość, ale także wspomaga naszą kondycję fizyczną oraz zdrowie.

…………………………………………………………………………………………..

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

Życzymy Państwu

Niech te święta wielkanocne będą pełne nadziei i wiary,
Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie
wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia.
Ciepłych, pełnych radosnej nadziei świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
rodzinnego ciepła, radosnych spotkań przy wielkanocnym stole
oraz smacznego święconego jajka.

Zachowując tradycję wielkanocną, 6 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych zasiadły do wspólnego śniadania. Nie zabrakło tradycyjnych potraw, jak i świątecznych piosenek w wykonaniu przedszkolaków.

……………………………………………………………………………………………………………

BAJU BAJ Z RODZICEM

         Marcowe Baju baj z rodzicem odbyło się z małym opóźnieniem dopiero
w kwietniu. Odwiedziła nas Pani Asia, mama Madzi z grupy Sówek. Przygotowała dla dzieci książkę z przygodami małego jelonka o imieniu Bambi. Przedszkolaki jak zawsze wysłuchały historii z wielką ciekawością, później odpowiadały na pytania dotyczące przeczytanego tekstu.

Pani Asi bardzo dziękujemy. I zapraszamy rodziców do czytania w kolejnych miesiącach.

……………………………………………………………………………………………………………

WARSZTATY WIELKANOCNE

         Przed Świętami Wielkanocnymi nasze przedszkole odwiedzili rodzice, aby razem ze swoimi dziećmi wziąć udział w warsztatach wielkanocnych. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe widząc rodziców w swojej sali przedszkolnej i móc z nimi współpracować. Zadaniem do wykonania był wielkanocny kurczaczek, wszyscy ochoczo wzięli się do pracy i powstały wesołe i kolorowe kurczaczki, idealne do wielkanocnego koszyczka.
W przerwie rodzice mogli również obejrzeć krótki występ swoich dzieci. Przedszkolaki przygotowały piosenki, taniec oraz wierszyk.

…………………………………………………………………………………………………

KONKURS RECYTATORSKI

         3 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski, był on zakończeniem naszego cyklu „Nasz dziecięcy świat” w trakcie, którego dzieci poznawały różne wiersze. Tego dnia swoje wierszyki przedstawili Alan, Zosia i Hania. Wszyscy wspaniale się przygotowali, zaprezentowali utwory, niektórzy nawet użyli rekwizytów
i strojów. Oczywiście na koniec uczestników konkursu czekały dyplomy i nagrody.

Alanowi, Zosi i Hani jeszcze raz gratulujemy pięknych występów oraz odwagi.

………………………………………………………………………………………….

WIZYTA ZAJĄCZKA

31 marca do oddziału przedszkolnego zawitał zajączek, ale wyjątkowo w tym roku ten czas umiliła nam również Pani Paulina Kusa z BAJA BONGO PARTY, która przeprowadziła mnóstwo ciekawych, radosnych i tajemniczych zabaw animacyjnych m.in. taniec połamaniec, pisankowy zawrót głowy, a także rozbijanie piniaty, z której oczywiście wyleciały pyszne smakołyki. W tym roku zajączek nie zapomniał o słodkich prezentach dla dzieci. W tym dniu uśmiechy nie schodziły z twarzy dzieci, a ten dzień zapewne na długo pozostanie w pamięci „Sówek”.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Paulinie z „Baja Bongo Party” za świetnie przeprowadzone zabawy animacyjne i firmie „Cosmo” z Kobiernic za prezenty.

…………………………………………………………………………………………………………………..

Ogródek na oknie

         Wraz z przyjściem wiosny w sali Sówek zmienił się wystrój. Po kąciku wiosennym, przyszedł czas na „ogródek na oknie”,  czyli sadzenie i sianie roślinek. Dzieci przygotowały wszystkie potrzebne rzeczy: ziemię, doniczki, wodę i oczywiście nasionka
i sadzonki roślin. Każdy z przedszkolaków miał swój wkład w tworzeniu ogródka., gotowe doniczki ozdobiły przedszkolny parapet. Teraz Sówki, każdego dnia dbają aby nasionkom nie zabrakło wody i obserwują czy coś już z nich wyrasta.

………………………………………………………………………………………………….

Dzień wody

         22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Przedszkolaki dowiedziały się do czego potrzebna jest woda, jakie są zagrożenia związane z jej brakiem, a także poznały sposoby na jej oszczędzanie. Poza nauką tego dnia Sówki świetnie się bawiły tańcząc
z kropelkami wody i eksperymentując. Największą atrakcją tego dnia było tworzenie grupowego akwarium oraz morza.

………………………………………………………………………………………………..

Powitanie wiosny

„… Wiosno, wiosno,
nie zapomnij o nas.
Każda trawka chce
być już zielona
Gdybyś zapomniała, inną
drogą poszła,
zima by została mroźna..”

         21 marca obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Sówki przygotowały już wcześniej na ten dzień swoją sale, tworząc kącik wiosenny. Dzieci poznały historię związaną
z topieniem Marzanny, przypomniały sobie jakie są zwiastuny wiosny, a także brały udział w wiosennych zabawach. Przedszkolaki zamieniły się w żabki, na które polował bociek
i śpiewały wspólnie piosenkę o Pani Wiośnie. Zadaniem dla Sówek było przystrojenie sukienki Pani Wiosny kwiatami i motylami. Dzieci rozwiązywały również zadania przygotowane przez Panią Wiosnę, na tablicy multimedialnej. Niestety ze względu na pogodę przedszkolaki tego dnia nie mogły wyjść i przegonić Marzanny wraz z zimą, ale mamy nadzieję, że mimo tego wiosna zagości już na dobre.

………………………………………………………………………………….

 NASZ DZIECIĘCY ŚWIAT

„Najlepsze wakacje świata

byłyby na dnie morza!

Tam spotkasz ośmiornicę

i elektrycznego węgorza…”

         16 marca odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Nasz dziecięcy świat”, w tym dniu dzieci poznały wierszyk dotyczący podwodnego świata, który idealnie wkomponował się do tematu zajęć tygodniowych. Na początku przeczytaliśmy wiersz M. Mazan pt. „Podwodny świat”, następnie rozmawialiśmy o ocenach, morzach i o zwierzętach, które występują w morskiej przestrzenni. Potem rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące zwierząt morskich i czytaliśmy informację na ich temat, a także dzieci uczestniczyły w szeregu zabaw ruchowych           
i grupowych o tematyce zajęć. Wraz grupą „Żabek” widzieliśmy filmik edukacyjny dotyczący życia pod wodą. Na koniec zajęć przedszkolaki wspólnie wykonały swój własny Podwodny Świat, który składał się z wielu cudownych zwierząt takich jak: rybki, koniki morskie, delfiny , ośmiornice , rozgwiazdy i żółwie morskie.

…………………………………………………………………………………………….

WYCIECZKA DO KINA

Dnia 14 marca grupy przedszkolne: „Sówki­­” oraz „Żabki”  wybrały się na wycieczkę do kina „Helios” w Bielsku – Białej.  Dzieci miały okazję obejrzeć film animowany pt.: „Wróżka zębuszka”. Film przedstawia czarującą historię ciekawskiej Wróżki Zębuszki, która na dobre utknęła w świecie ludzi. Czy udało jej się powrócić do krainy baśni z upragnioną kolekcją mleczaków, na to pytanie odpowiedź znają nasze przedszkolaki. Oglądając tę wyjątkową bajkę, pełną ciepła, humoru i magii, dzieci mogły dużo dowiedzieć się o przyjaźni i poszukiwaniu własnego przeznaczenia. Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci. Dzieci były zachwycone, a uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.

………………………………………………………………………………………………………

Dzień Kobiet

Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
Taki dzień raz się w roku zdarza,
gdy 8 Marca z gwarem wiosny
wytryśnie z kartek kalendarza.
Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,
więc śpieszą chłopcy i panowie,
z bukietem życzeń w barwach kwiatów — uśmiechnąć się
do Wszystkich Kobiet.

         8 marca jak na tradycję przystało, w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Kobiet. Tego dnia wszystko kręciło się wokół naszych małych kobietek. Przedszkolaki wspólnie bawiły się i tańczyły. Na dziewczynki czekały różne ciekawe zabawy, po których odbyło się wręczenie prezentów. Tego dnia nie zapomnieliśmy też o chłopakach, którzy również otrzymali małe upominki.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Dogoterapia

         6 marca odbyły się kolejne zajęcia z dogoterapii. Nasze przedszkolaki odwiedził pies o imieniu Tara. Dzieci mogły nakarmić pupila i pobawić się z nim. Opiekunka psiaka przypomniała dzieciom jak należy zachowywać się w obecności psów. Sówki wykonywały również zadania na spostrzegawczość.

………………………………………………………………………………………………….

Z emocjami mi do twarzy

ZŁOŚĆ

         23 lutego odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Z emocjami mi do twarzy”. Tym razem przedszkolaki zapoznały się z emocją : złość. Na początek przeczytana została historia inspektora Krokodyla. Dzieci określały kiedy czują złość, jaką mają wtedy minę i co się
z nimi dzieje. Sówki szukały sposobów na rozładowywanie złości. A na koniec wykonały wspólną pracę plastyczną.

……………………………………………………………………………………………………………….

BAJU BAJ Z RODZICEM

W lutym naszym przedszkolakom bajkę przeczytała Pani Agnieszka, mama Michała
z grupy „Sówek”. Przygotowała dla dzieci książkę pt. „Nie płacz, Koziołku”, która opowiadała o przyjaźni i poświęceniu. Na koniec dzieci otrzymały drobne upominki od naszego gościa.

Pani Agnieszce jeszcze raz bardzo dziękujemy i zapraszamy kolejnych rodziców do wspólnego czytania!

…………………………………………………………………………………………………….

TŁUSTY CZWARTEK

Jak mówi tradycja w Tłusty Czwartek każdy powinien zjeść pączka i też tak było 16 lutego w naszym oddziale przedszkolnym. Tego dnia dzieci zapoznały się z historią oraz tradycją obchodzenia tłustego czwartku poprzez filmik edukacyjny. Dzieci bawiły się w różne zabawy ruchowe związane z tematyką , układały pączkowe puzzle oraz tworzyliśmy wspólnie gazetkę związaną ze świętem. Przedszkolaki wspólnie obejrzały krótkie przedstawienie pt. „Pączki i faworki babci Honorki”. Po zakończonych zabawach „Sówki”  z wielkim apetytem zajadały pączki. Na koniec tego dnia dzieci ozdabiały własne pączki , czekoladą i kolorowymi posypkami.

………………………………………………………………………………………………

WALENTYNKI

W dniu 14 lutego w grupie „Sówek” odbyły się WALENTYNKI, dzieci ubrane w kolor czerwony brały udział w różnych grach i zabawach , które związane były z tematyką Święta Zakochanych. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, tanecznych, wręczały sobie nawzajem drobne upominki, ale także w naszej grupie pojawiła się poczta walentynkowa, dzięki której mogliśmy przekazać drugiej osobie walentynkę. Na koniec dnia pełnego miłości przedszkolaki chętnie zajadali się serduszkowymi lizakami.  

…………………………………………………………………………………………………………………….

Nasz dziecięcy świat

„10 bałwanków”

         7 lutego odbyły się zajęcia z cyklu „Nasz dziecięcy świat”. Tym razem dzieci zapoznały się z wierszem Wandy Chotomskiej „10 bałwanków”, po przeczytaniu utworu rozpoczęły się wspólne zabawy związane z tematem. Przedszkolaki odszukiwały bałwanki ukryte w sali, wybrały się na wspólne „lepienie” bałwanków, tańczyły i śpiewały piosenkę o bałwanku. Na koniec wykonały wspólną pracę plastyczną, której bohaterem był oczywiście bałwanek. Sówki obejrzały również bajkę o sympatycznym bałwanku Boulim.

……………………………………………………………………………………………..

DOGOTERAPIA

    30 stycznia odbyły się zajęcia dogoterapii, nasze przedszkolaki odwiedził pies. Dzieci mogły poznać zasady zachowania się przy psach, wyczesały naszego gościa
a także dobrze go nakarmiły. Były również wspólne zabawy i trochę gimnastyki. Sówki już nie mogą się doczekać kolejnej wizyty.

…………………………………………………………………………………….

URODZINKI

     27 stycznia odbyły się urodzinki dzieci urodzonych w miesiącach grudzień, styczeń
i luty. Nasi solenizanci wraz z pozostałymi dziećmi bawili się przy muzyce, tańczyli oraz bawili się z chustą. Nie mogło zabraknąć oczywiście życzeń, tortu i odśpiewania STO LAT.

Naszym solenizantom: Julii, Olkowi, Magdzie, Oli, Kacprowi i Alanowi raz jeszcze życzymy samych wspaniałych dni.

……………………………………………………………………………………………………………………….

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

„Aby babcia i dziadziunio

w zdrowiu długo żyli.

Aby uśmiech dla nas mieli

w każdej wolnej chwili.”

      26 stycznia odbył się uroczysty dzień Babci i Dziadka. Nasze przedszkolaki wystawiły dla swoich dziadków  „Jasełka” w Domu Kultury w Bujakowie. Dzieci wykazały się wielką odwagą i pięknie przedstawiły swój występ, który dziadkowie kilkukrotnie nagrodzili brawami. Po przedstawieniu wnuczki wręczyły dziadkom upominki i wzięły udział we wspólnym poczęstunku.

………………………………………………………………………………………………………………

WARSZTATY MYDLARSKIE

W dniu 19 stycznia grupa „Sówek” uczestniczyła w bardzo ciekawych warsztatach organizowanych przez Akademię Twórczego Rozwoju MAMUTEK. W czasie zajęć  dzieci tworzyły piękne mydełka.  Podczas warsztatów – dzieci otrzymały po dwie foremki , które później wypełniały wszelakimi różnorodnościami  m.in ziarnami kawy, solą morską, suszonymi kwiatami czy kolorowym konfetti. Następnie każdy przedszkolak mógł sobie wybrać kolor i zapach glicerynowego mydełka. Nasze mydełka stały się świetnym prezentem dla naszych dziadków z okazji Dnia Babci i Dziadka.

……………………………………………………………………………………………………………….

GODZINY DOSTĘPNOŚCI:

WRZESIEŃ – STYCZEŃ:

Poniedziałek: 14.40 – 15.10 – Maria Wawak

Wtorek: 11.40- 12.40 – Joanna Harat

Środa: 11.30 – 12.30 – Sylwia Wawak/Nikoletta Skok (co dwa tygodnie)

Czwartek: 10.30 – 11.30 – Sylwia Wawak/Nikoletta Skok (co dwa tygodnie)

LUTY – CZERWIEC:

Poniedziałek: 14.40 – 15.10 – Maria Wawak

Wtorek: 11.40- 12.40 – Joanna Harat

Środa: 11.30 – 12.30 – Sylwia Wawak/Nikoletta Skok (co dwa tygodnie)

Czwartek: 10.30 – 11.30 – Sylwia Wawak/Nikoletta Skok (co dwa tygodnie)

…………………………………………………………………………………

Bal karnawałowy

W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!

Bal maskowy, bal maskowy
Jest naprawdę pomysłowy,
Można przebrać się za jeża,
Krasnoludka lub rycerza…

         13 stycznia nasze przedszkolaki wzięły udział w balu karnawałowym. Ten dzień pełen był zabaw i wspólnych tańców. Na balu mogliśmy spotkać księżniczki, wróżki, super-bohaterów, i wiele innych postaci. Po świetnej zabawie, każdy mógł zaprezentować swój strój i pozować do zdjęcia. Na koniec balu dzieci mogły zregenerować swoje siły przy słodkim poczęstunku.

…………………………………………………………………………………………………..

Baju baj

         10 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się wspólne czytanie z cyklu „Baju baj
z rodzicem”. W tym miesiącu wyjątkowo zamiast rodzica, nasze przedszkolaki odwiedziła babcia, Pani Agata, babcia Klary z grupy Żabek. Dzieci słuchały kilku bajek o zwierzątkach, a także wspólnie się pobawiły, na koniec otrzymały od gościa małe upominki.

Pani Agacie jeszcze raz bardzo dziękujemy.

…………………………………………………………………………………………………………….

NASZ DZIECIĘCY ŚWIAT

Słońce to gwiazda, świeci na niebie,


ciepłe promienie wysyła do ciebie…

         5 stycznia odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Nasz dziecięcy świat”, w tym dniu dzieci poznały wierszyk dotyczący planet. Na początku przeczytaliśmy wiersz B. Formy pt. „Planety”, następnie rozmawialiśmy o kosmosie i ustalaliśmy kolejność występowania planet w układzie słonecznym, a także dowiadywaliśmy się jak wyglądają. Grupa Sówek i Żabek zatańczyły wspólnie taniec kosmicznej Żabki i odgadywały zagadki dotyczące kosmosu. Na koniec zajęć przedszkolaki wspólnie wykonały swój własny Układ Słoneczny.

………………………………………………………………………………………

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Wszystkim Dzieciom i Rodzicom Naszych Wychowanków

życzymy

aby wszystkie dni w roku były tak piękne i szczęśliwe jak ten jeden wigilijny wieczór. Aby Wasze twarze zawsze rozpromieniał uśmiech, a gwiazda Betlejemska prowadziła Was ku radości i szczęściu.

Niech Nowy Rok przyniesie te odrobinę szczęścia, która sprawi, że wszystkie podjęte działania zakończą się sukcesem.

Życzą Dyrektor i pracownicy Oddziału Przedszkolnego w Bujakowie.

…………………………………………………………………………………………………………..

WIGILIA

W dniu 23 grudnia odbyła się w naszym oddziale przedszkolnym uroczysta wigilijka. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie coś magicznego, także u nas nastał dla wszystkich cudowny i świąteczny czas.  Dzieci czytały fragment biblii, odmówiły modlitwę , łamały się opłatkiem , a także składały sobie nawzajem życzenia. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego posiłku i kolędowania. Pod choinką na przedszkolaki czekały drobne upominki.

Życzymy Wszystkim Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

oraz

Szczęśliwego Nowego Roku!

……………………………………………………………………………………………………………………

PIERWSZY DZIEŃ ZIMY

W dniu 21 grudnia grupa „Żabek” i „Sówek” powitała Zimę , aura za oknem sprzyjała nam w świętowaniu. Tego dnia dzieci wzięły udział w zimowych zabawach – rozwiązywały zagadki i łamigłówki, przeliczały śnieżynki , grali w zimowe kalambury oraz zamieniali się w sople. Przedszkolaki rozmawiały także na temat bezpieczeństwa podczas zimowej pogody oraz uczestniczyły w wielu innych zabawach ruchowych i tanecznych. Przedszkolaki za pomocą farby wykonały zimowe drzewo.

………………………………………………………………………………………………………………..

KARTKI ŚWIĄTECZNE

„Doprawdy nie wiem, jak to się dzieje,
Że dobro powraca;
To, co dajemy bliźniemu swemu,
Zwykle się zwraca.

Dobry uczynek, uśmiech czy słowo
Bezinteresowne i z serca,
Są tą wielką wartością,
Która nas w wierze utwierdza.”

         Jak co roku uczestniczymy w akcji ofiarowania Świątecznych kartek dla osób samotnych, starszych lub chorych. W tym roku nasze kartki dotarły do Domu Pomocy Społecznej Dla Osób Starszych w Bielsku- Białej.

…………………………………………………………………………………………………..

BAJU BAJ Z RODZICEM

         W grudniu naszym przedszkolakom bajkę przeczytała Pani Paulinka, mama Alana
z grupy Sówek. Przygotowała dla dzieci historię Olafa z Krainy Lodu, towarzyszył jej nawet mały Olaf wykonany z tektury. A na koniec dzieci próbowały z zamkniętymi oczami przyczepić Olafowi marchewkowy nos.

Pani Paulinie raz jeszcze bardzo dziękujemy i zapraszamy kolejnych rodziców do wspólnego czytania.

…………………………………………………………………………………………………

NASZ DZIECIĘCY ŚWIAT

„Tak to jest Rudolf Czerwononosy

Czasem przemawia ludzkim głosem

Przed Wami teraz mam zadanie

Zrobić Rudolfa – to jest wyzwanie!”

         15 grudnia odbyły się zajęcia z cyklu „Nasz dziecięcy świat”, tym razem dzieci poznały wierszyk dotyczący renifera Rudolfa. Sówki i Żabki razem bawiły się w zaprzęgi reniferów, tańczyły i śpiewały piosenki o reniferach. Na koniec zajęć przedszkolaki wykonały własne renifery.

………………………………………………………………………………………………………

WYJŚCIE NA ŚNIEG

„Hu! hu! ha!

Nasza zima zła!

A my jej się nie boimy,

Dalej śnieżkiem w plecy zimy,

Niech pamiątkę ma.”

         W grudniu zawitała do nas prawdziwa zima, postanowiliśmy więc wykorzystać warunki i wyruszyć na zimową przygodę. Przedszkolaki odpowiednio ubrane
i wyposażone w sprzęt wyruszyły na szkolne boisko. Tam dzieci zjeżdżały na sankach, robiły aniołki w śniegu i urządziły bitwę na śnieżki.


……………………………………………………………………………………………..

PIERNICZKI

„W święta każde dziecko wie,

Jak pierniczki robi się.

I ja też się na tym znam,

Palce lizać mówię Wam.”

         13 grudnia nasze przedszkolaki jak co roku udekorowały pierniczki. Wszyscy
z wielkim zapałem i radością dekorowali pierniki lukrem, posypkami i kolorowymi pisakami. Dzieci dowiedziały się skąd wzięła się tradycja pieczenia pierników na Święta. Sówki zabrały swoje dzieła do domu gdzie zapewne zostały zjedzone ze smakiem,
a niektóre może zawisną na choince.

………………………………………………………………………………………………………………………

Z emocjami mi do twarzy

8 grudnia odbyły się kolejne zajęcia z cyklu pt.: „Z emocjami mi do twarzy”.  W tym dniu dzieci poznały kolejną emocję , tym razem było to ZDZIWIENIE, oczywiście tego dnia dzieci było zaskoczone z wielu powodów. Na początku odgadywały zagadki, później pomagały rozwiązać sprawę Inspektorowi Krokodylowi. Następnie rozmawialiśmy o tym co to jest zdziwienie , jakie są jego objawy, jak wygląda nasza twarz podczas zaskoczenia oraz dowiedzieliśmy się , że są aż trzy stopnie zdziwienia. Pobawiliśmy się w kalambury, a największym elementem zaskoczenia były ukryte w sali rzeczy. Na koniec naszych zajęć wykonaliśmy „Zdziwione łapki”.

…………………………………………………………………………………………………………

MIKOŁAJKI

Kto zagląda w okno,

kto latarką świeci,

kto patrzy przez szybkę,

szuka grzecznych dzieci.

To Mikołaj, to Mikołaj,

to Mikołaj Święty.

To Mikołaj, to Mikołaj

niesie nam prezenty..”

Dnia 7 grudnia dzieci z naszego Oddziału Przedszkolnego obchodziły Mikołajki. Tego dnia dzieci ubrane w kolor czerwony uczestniczyły w zabawach ruchowych, układały puzzle i grały w gry związane z świętem. W tym roku nasz Oddział Przedszkolny Święty Mikołaj odwiedził aż dwa razy. Po zakończonych zabawach do naszego przedszkola zawitał Mikołaj wraz z Aniołkami. Przedszkolaki dla specjalnych gości wyrecytowały przygotowany wcześniej wierszyk , zaśpiewały piosenkę , zatańczyły taniec, a następnie otrzymały prezenty. Dzieci pożegnały przybyłych gości, obdarowując ich skromnym upominkiem

……………………………………………………………………………………………………….

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

„Jest taki ktoś, fantastyczny gość,

co nie wie gdzie są drzwi.

Wszystkie dachy zna.

Białą brodę ma

i każdy o nim śni..”

Tą o to piękną piosenką dzieci z oddziału przedszkolnego przywitały Świętego Mikołaja w dniu 5 grudnia. Wizyta Świętego Mikołaja, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Już od rana przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały na wizytę gościa. Do naszego Oddziału Przedszkolnego miał zawitać oczywiście Mikołaj, ale także Wójt Gminy Porąbka Pan Paweł Zemanek, który chciał osobiście złożyć dzieciom życzenia świąteczne. Przedszkolaki zaśpiewały przygotowaną piosenkę, złożyły przysięgę i chętnie odpowiadały na pytania Św. Mikołaja, a następnie otrzymały upominki. Dzieci pożegnały gościa i zaprosiły go z powrotem już za rok!

………………………………………………………………………………………………

Czekamy na Święta

„Stoi choinka
pięknie odziana.
Dzieci ją stroiły 
od samego rana.

Mieni się jasno
w blasku światełek,
jakby posypał ją 
deszczyk perełek…”

         Początkiem grudnia dzieci z grupy Sówki rozpoczęły przygotowania na wizytę Świętego Mikołaja oraz do Świąt Bożego Narodzenia. W naszej sali pojawił się kalendarz adwentowy oraz świąteczny kącik. Przedszkolaki ubrały pięknie swoją choinkę przyśpiewując świąteczne piosenki.

……………………………………………………………………………………………………

Andrzejki

„Dziś ma Andrzej imieniny

Więc z Andrzejem się bawimy

Czarujemy, losujemy

Co nas czeka wiedzieć chcemy

Już Andrzejek nadszedł czas

Więc i Ty się z nami baw…”

         30 listopada odbyły się w naszym przedszkolu Andrzejki. Ten dzień pełny był magii
i zabaw. Dzieci z grup Sówki i Żabki razem bawiły się w przepowiadanie przyszłości, poznawały swój przyszły zawód, a także otrzymały wróżbę na najbliższe dni. Nie zabrakło oczywiście wspólnych tańców i zabaw ruchowych. Na koniec zajęć każda grupa lała wosk, sprawdzając co czeka ją w niedalekiej przyszłości.

…………………………………………………………………………………………………………………….

Teatrzyk

         29 listopada odwiedził nasze przedszkolaki Teatr lalkowy Bajka, z przedstawieniem pt. „Śladami orła”. Główni bohaterowie bajki zabrali dzieci

w podróż po różnych zakątkach Polski. Przedszkolaki poznały kilka polskich legend tj.:
o smoku wawelskim, czy Bazyliszku. Na koniec dzieci mogły same zamienić się
w aktorów i zabawić się lalkami.

……………………………………………………………………………….

Bajkowanie z rodzicem

         W listopadzie rozpoczęliśmy cykl „Bajkowanie z rodzicem”, w tym miesiącu odwiedziła nas Pani Maria, mama Agnieszki. Przeczytała dzieciom dwie książeczki, przedstawiając historię żółwika Franklina oraz słonia Elmera.

Pani Marii raz jeszcze bardzo dziękujemy.

Zapraszamy kolejnych rodziców do spotkania z naszymi przedszkolakami.

………………………………………………………………………………………………….

Nasz dziecięcy świat

Stoi na stacji lokomotywa,

Ciężka, ogromna i pot z niej spływa:

Tłusta oliwa.

Stoi i sapie, dyszy i dmucha,

Żar z rozgrzanego jej brzucha bucha:

Buch – jak gorąco!

Uch – jak gorąco!

Puff – jak gorąco!

Uff – jak gorąco!

         23 listopada odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Nasz dziecięcy świat”. W tym miesiącu omawiany był wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Dzieci wykazywały się znajomością wiersza, układały odpowiednie załadunki do wagonów. Przedszkolaki bawiły się w pociąg emocji, a także zamieniły się w pociągi przejeżdżające w tunelach. Na koniec dzieci z grup Sówki i Żabki wykonały wspólną pracę plastyczną.

……………………………………………………………………………………………

Dzień pluszowego misia

25 listopada dzieci z grupy „Sówki” i „Żabki” obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci założyły magiczne misiowe opaski , które przemieniały ich w małe niedźwiadki. Na początku poznaliśmy historię powstania pluszowego misia oraz dowiedzieliśmy skąd wzięła się jego nazwa. Następnie przedszkolaki uczestniczyły wszelakich zabawach ruchowych i muzycznych związanych z tematyką pluszowego misia. Chętnie układali puzzle i tańczyli do piosenki „Taniec niedźwiedzia”. Przedszkolaki wykonywały grupowe prace plastyczne przedstawiające misia. Na koniec zajęć dzieci otrzymały drobne upominki i wykonaliśmy wspólne zdjęcie.

………………………………………………………………………………………………………………….

Urodzinki

Dużo uśmiechu, a mało złości,

Jak najmniej smutków, wiele radości,

Dużo marzeń i moc słodyczy,

Tego wam dzisiaj życzymy!

18 listopada grupa „Sówek” obchodziła kolejne w tym roku przedszkolnym urodzinki. W tym szczególnym dniu urodziny obchodzili: Stefaniia, Martynka, Kinga, Borys,  Nadia, Jagoda i Miłosz. Świętowanie tym razem rozpoczęliśmy od głośnego odśpiewania „Sto lat”. Następnie koleżanki i koledzy z grupy wraz z Paniami złożyły dzieciom życzenia
i wręczali prezenty. Później rozpoczęliśmy wspólną zabawę, na początku potańczyliśmy „Taniec połamaniec” , następnie kaczuszki. Kolejne zabawy były pełne ruchu, dziwnych figur i radości. Na koniec dzieci zasiadły do urodzinowego poczęstunku, a nasi solenizanci zdmuchiwali świeczki.

Stefaniio, Martynko, Kingo, Borysku, Nadio, Jagodo i Miłoszku WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

………………………………………………………………………………………….

Narodowe Święto Niepodległości

„Polska – to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko,
w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy,
budujemy, bronimy.
Polska – Ojczyzna…
Kraina, która się w sercu zaczyna..”

     W dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym oddziale przedszkolnym Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu przedszkolaki ubrane w barwy ojczyste – biel
i czerwień, uczestniczyły w zajęciach dotyczących Święta Niepodległości. Na początku oglądnęliśmy film edukacyjny o tematyce zajęć – dniu 11 listopada. Następnie przyjmując właściwą postawę „na baczność” wraz z grupą „Żabek” odśpiewaliśmy hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” . Przedszkolaki chętnie uczestniczyły różnorodnych zabawach tanecznych i ruchowych, w czytaniu baśni i legend, układaniu puzzli, rozwiązywaniu łamigłówek, a także w utrwalaniu wiadomości na temat symboli narodowych.

………………………………………………………………………………………………..

Dzień postaci z bajek

            4 listopada obchodziliśmy dzień postaci z bajek. Dzieci z grupy Sówki otrzymały list od Bajkowej Wróżki, która prosiła ich o pomoc w zdjęciu klątwy z Bajkowej Krainy. Przedszkolaki odgadywały zagadki związane z różnymi bajkami, a następnie dzielnie wykonywały zadania powierzone im przez Bajkową Wróżkę, wszystko po to aby w Bajkowej Krainie znów nastał porządek. Na koniec zajęć każdy przedszkolak otrzymał bajkowy rekwizyt do zdjęcia, odwiedziło nas również kilka bajkowych postaci.

…………………………………………………………………………………………………………………………….

Urodzinki

28 października grupa „Sówek” obchodziła pierwsze w tym roku przedszkolnym urodzinki. Dzieci długo oczekiwały tego szczególnego dnia a przede wszystkim nasi pierwsi solenizanci: Nadia, Helenka, Ola, Michał  i Antoś. Świętowanie rozpoczęliśmy od wspólnych zabaw i gier. Wszystkie zabawy w tym dniu umożliwiały dzieciom zdrową rywalizację. Na początku potańczyliśmy wspólnie z balonami , następnie zatańczyliśmy dobrze już wszystkim nam znane kaczuszki. Kolejne zabawy były pełne wygibasów
i uśmiechów dzieci. Po skończonych zabawach koleżanki i koledzy z grupy wraz
z Paniami złożyły dzieciom życzenia i wręczali prezenty. Na koniec dzieci zasiadły do urodzinowego poczęstunku, gdzie przy zdmuchiwaniu świeczek przez naszych solenizantów, głośno odśpiewaliśmy Sto lat!

Nadio, Helenko, Olu, Michale i Antosiu jeszcze raz Wszystkiego Najlepszego!

………………………………………………………………………………………………………………….

Wycieczka do Figloparku

25 października przedszkolaki z naszych oddziałów wybrały się na wycieczkę do figloparku „Fantazja” w Andrychowie. Tego dnia dzieci bawiły się na czterech poziomach struktur do zabawy. Czekały na nie również różnorodne atrakcje takie jak: pajęcza wieża, pneumatyczne działa , zjeżdżalnie, zjazd rolkowy, wulkan zjazdowy, przejścia rogów, strefa trampolin i pontonów oraz boisko do piłki nożnej i kosza. Fantazja to nie tylko idealny plac zabaw ale także małe miasteczko , gdzie dzieci mogą  odkrywać swoją kreatywność i dobrze się bawić. Podczas pobytu w sali zabaw dzieci otrzymały poczęstunek. W tym dniu każdy przedszkolak był jeszcze bardziej szczęśliwszy!

……………………………………………………………………………………………………………………

 Dzień warzyw i owoców

            21 października nasze zajęcia były pełne witamin, a to za sprawą obchodzonego święta – dnia warzy i owoców. Dzieci tego dnia zamieniły się w warzywa i owoce, wspólnie ćwiczyły na warzywnej olimpiadzie i tańczyły na balu owocowym. Sówki segregowały warzywa i owoce do odpowiednich skrzynek, bawiły się w kolory. A na koniec zajęć, każdy przygotował owocowy szaszłyk z ulubionych owoców.

…………………………………………………………………………………………………………………

Dzień Poczty Polskiej

            18 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu dzień Poczty Polskiej. Zajęcia pełne były wiadomości na temat poczty, listów i pracy listonosza. Sówki mogły zamienić się w listonoszy, jeździły na rowerze, doręczały listy do skrzynki pocztowej, oglądały strój i przybory potrzebne listonoszowi. Na koniec dzieci wykonały kartki, każdy nakleił znaczek pocztowy i wyruszyły one w drogę z Panem listonoszem.

…………………………………………………………………………………………………………………….

Dzień Nauczyciela

Za serce, uśmiech, dobre słowo,
zachętę do pracy gdy nic się nie udawało
i pochwałę gdy wszystko szło dobrze.
Za pomoc w odkrywaniu tego w czym jesteśmy najlepsi
i przekonywanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy.
Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni.
Za to, że w tak wielu sytuacjach
mogliśmy zawsze na Panie liczyć.

14 października w grupie „Sówki” obchodziliśmy Dzień Nauczyciela. W tym dniu przedszkolaki z całego serca chciały podziękować swoim Paniom i Pracownikom oddziału przedszkolnego za trud włożony w ich wychowanie, każdy z nich samodzielnie wykonał laurkę, którą następnie wręczał nauczycielowi. W tym miejscu pragniemy podziękować Rodzicom za pamięć, piękne życzenia oraz upominki, natomiast wszystkim Nauczycielom składamy najserdeczniejsze życzenia: radości, szczęścia, zdrowia, spełnienia marzeń i dużo uśmiechu na twarzy.

………………………………………………………………………………………………………..

Z emocjami mi do twarzy

12 października odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu pt.: „Z emocjami mi do twarzy”. W tym roku przedszkolnym dzieci poznają wszystkie emocje. Rozpoczęliśmy więc od RADOŚCI, jak wiadomo tego dnia uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy. Najpierw dzieci odgadywały zagadki związane z radością, następnie słuchały odpowiadania. Rozmawialiśmy o tym co to jest uczucie, jakie są objawy radości i jak cieszyć się nawet
z najmniejszych rzeczy. Dzieci bawiły się w kalambury , gdzie głównym tematem były emocje oraz śmieszne miny. Na koniec naszych zajęć udaliśmy się na plac zabaw , gdzie radości nie było końca.

………………………………………………………………………………………………………

Dogoterapia

10 października odbyło się pierwsze spotkanie z dogoterapi w naszym przedszkolu. Tym razem na naszych zajęciach gościliśmy naszą bohaterkę dnia Tarę, która zaprezentowała  wraz ze swoją właścicielką Panią Anią rozmaite sztuczki oraz umiejętności. Przedszkolaki z grupy „Sówki” dowiedziały się w jaki sposób podchodzić do nieznajomego psa , w jaki sposób można i nie można go głaskać oraz dotykać, a także
w jakich zawodach pomagają pieski. Dzieci miały okazję nakarmić Tarę i zobaczyć jak piesek aportuje i potrafi grać w piłkę. W tym dniu uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy, z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie.

……………………………………………………………………………………………………………………….

„Nasz dziecięcy świat”

Na straganie w dzień targowy

Takie słyszy się rozmowy:

„Może pan się o mnie oprze,

Pan tak więdnie, panie koprze”….

            3 października rozpoczęliśmy cykl zajęć pt.: „Nasz dziecięcy świat” w ramach którego omawiane będą wiersze dla dzieci. Jako pierwszy wiersz przedszkolaki poznały
i omówiły „Na straganie” J. Brzechwy. Na początek dzieci z grup Sówki oraz Żabki oglądały krótkie przedstawienie, po którym mogły wykazać się znajomością warzyw. Wszystkie późniejsze zabawy związane były z warzywami występującymi w wierszu. Na koniec przedszkolaki malowały warzywa i stworzyły swój własny stragan.

……………………………………………………………………………………………………………….

Dzień Chłopaka

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,

Witamy serdecznie chłopaka każdego.

Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

30 września grupa Sówek obchodziła Dzień Chłopaka. Na rozpoczęcie tego dnia wszystkie dziewczynki złożyły życzenia swoim kolegom oraz zaśpiewały „Sto lat” ,
a następnie wspólnie zaczęliśmy celebrować to święto. Tego dnia chłopcy wzięli udział przygotowanym przez dziewczynki torze przeszkód. Następnie odbyły się zabawy ruchowe , które obfitowały w taniec, a także zabawy kołowe z chustą animacyjną. Chłopcy spróbowali swoich sił nie tylko w podnoszeniu ciężarów i kalamburach, ale także wykazali się znajomością marek samochodowych. Po zakończonych zabawach dziewczynki wręczały chłopcom upominki. Nie zabrakło również słodkości dla dziewczynek. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

…………………………………………………………………………………………………………

Powitanie jesieni

 Jesień, jesień, lecą liście z drzewa.
Jesień, jesień kolorowy czas.
Jesień, jesień wiatr w gałęziach śpiewa.
Jesień, jesień, zwiedza park i las.


23 września przedszkolaki powitały pierwszy dzień jesieni. Sówki przygotowały na ten dzień jesienną piosenkę, którą rozpoczęły wspólne zabawy. Dzieci rozpoznawały jesienne dary, mogły je segregować, a także smakować. Przedszkolaki wykonały taniec z liśćmi, następnie po odgadnięciu jesiennych zagadek zamieniały się w wiatr zrzucający jesienne liście, oraz przeskakiwały kałuże w specjalnym stroju. Na koniec Sówki wykonały prace plastyczną.

………………………………………………………………………………

Dzień przedszkolaka

„Ja chodzę tam co dzień, obiadek dobry jem,
a po spacerze w sali,
wesoło bawię się.
Kolegów dobrych mam,
nie jestem nigdy sam
Przedszkole domem drugim  jest..”

            20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Tego dnia każdy przedszkolak mógł poczuć się wyjątkowy. Nasze Sówki wspólnie śpiewały „Hymn przedszkolaka”, tańczyły i wykonywały zadania sprawnościowe. Przedszkolaki bawiły się z chustą animacyjną oraz wykonały wspólną prace plastyczną. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał medal za wspólną, wspaniałą zabawę.