WRZESIEŃ 2019

26 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych.

26 września uczniowie tradycyjnie przyszli do szkoły ubrani w koszulki, bluzy czy spodnie z nadrukami w języku angielskim i innym. Na lekcjach wspólnie z nauczycielami prezentowali słownictwo przedstawione na ubraniach. Wszyscy jednogłośnie doszli do wniosku, iż do nauki języków obcych możemy wykorzystywać nie tylko podręczniki czy narzędzia multimedialne. Language is everywhere  – na opakowaniach produktów, na znakach informacyjnych, na wystawach sklepowych, a jak się też okazało, na większości tego, co na sobie nosimy.

Opracowały: E. Staszak, A. Homa.

………………………………………………………………………………………

Regulamin-wypożyczania-podręczników-oraz-materiałów-edukacyjnychPobierz

…………………………………………………………………………………………………

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2019

Dnia 26 września 2019 roku będziemy obchodzić w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji zostaną zorganizowane następujące działania:
Konkurs na najładniejszy plakat o jednym z krajów Unii Europejskiej dla wszystkich uczniów naszej szkoły – praca ma przedstawiać najważniejsze informacje dotyczące wybranego kraju, np. stolica państwa, waluta, atrakcje turystyczne, najważniejsze osoby tegoż kraju, główna rzeka, góry, itp. Praca w formacie A1 wykonana w grupach 2-3 osobowych, termin oddania prac: 15.10.2019. Pod uwagę brana będzie treść (ilość wyszukanych informacji), grafika oraz estetyka wykonania.
Dzień Chłopaka – Boy’s Day. Z tej okazji prosimy, aby wszyscy uczniowie naszej szkoły założyli ubrania z nadrukami obcojęzycznymi.

……………………………………………………………………………………………

Międzynarodowy Dzień Kropki
15 września obchodziliśmy Światowy Dzień Kropki.  Z tego powodu zaprosiliśmy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć.
Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło na szkolnych korytarzach. Uczniowie w tym dniu przyszli ubrani w kropki.
Z kolei na zajęciach świetlicowych uczniowie klas I-III poznali historie  Vashti – nieśmiałej dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości. Vashti na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farbki tylko ją irytowały. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vashti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”. Książka „The Dot”, z której pochodzi ta historia, opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.
Uczniowie naszej szkoły postanowili tak jak Vashti poszukać swoich talentów. Tego dnia na zajęciach świetlicowych dzieci tworzyły kropkowe drzewa, pojazdy, domy i wiele innych.
Samorząd szkolny i nauczyciele świetlicy

……………………………………………………………………………………

PLAN SPOTKAŃ Z RODZICAMI

W SZKOLE PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI PRZEDSZKOLNYMI W BUJAKOWIE

W MIESIĄCU WRZEŚNIU.

Plan-spotkań-z-rodzicami-we-wrześniuPobierz

…………………………………………………………………………………

Wyślij kartkę Powstańcom Warszawskim – akcja BohaterON!

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy – ludzie, którzy zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.

czytaj więcej

…………………………………………………………………………..

15 września na całym świecie, 16 września w szkole, po raz kolejny obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto talentów, zabawy i kreatywności. W tym roku i nasza szkoła po raz kolejny dołączy do jego obchodów. W każdym uczniu tkwią wielkie talenty i tylko trzeba go odpowiednio zachęcić, wzmocnić, aby one rozkwitły.

Uczniowie na zajęciach świetlicowych tworzyć będą kropkowane obrazki farbami, kredkami itp. Poznają historię małej Vashti oraz będą mieć okazję, aby porozmawiać o swoich talentach.

Zachęcamy do wspólnych obchodów. W tym dniu mile widziane będą ubrania w kropki. Sprawmy aby było miło i bardzo twórczo. Każda kropka ma znaczenie!!!

Samorząd szkolny i świetlica szkolnaJ

…………………………………………………………………………………………..

DO SZKOŁY CZAS, DO SZKOŁY CZAS…

Tak niedawno rozstaliśmy się, a znów nadszedł czas powrotu i spotkania. Za nami dwa miesiące wspaniałych , beztroskich wakacji. Nie tak łatwo jest pożegnać plaże tonące w słońcu, błękit nieba, ścieżki górskie wśród zielonych lasów, wakacyjnych przyjaciół.

Wrzesień kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji, rozpoczęciem roku szkolnego, cudownym babim latem. Dzisiaj 2 września nasza szkoła zapełniła się po brzegi uczniami, którzy rozpoczęli nowy rok szkolny. Uczniowie klasy III podczas programu artystycznego pożegnali wakacje, przywitali nowy rok szkolny i przypomnieli o tym co wydarzyło się 80 lat temu.  Dzieci polskie  wówczas nie usiadły w szkolnych ławkach. Zamiast dzwonka, usłyszały huk armat, świst pocisków, wybuchy bomb.  Dziękujemy i pamięć oddajemy tym, dzięki którym w wolnej  Polsce dziś żyjemy i możemy szczęśliwie rozpocząć kolejny rok szkolny.

W naszej szkole pojawili się nowi uczniowie. To uczniowie klasy pierwszej. Serdecznie ich witamy i cieszymy się, że wstąpili w progi naszej szkoły, aby się uczyć.

Witamy również przedszkolaków, które rozpoczęły swoją  przygodę w przedszkolu.

Pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom, u progu nowego roku szkolnego, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i  sukcesów w nauce.

opracowała: Renata Grubka

…………………………………………………………………………………………………

Plan lekcji na rok szkolny 2019 / 2020

KLASA VIII
Klasa VII
Klasa VIA
Klasa VIB
Klasa VA
Klasa VB
Klasa IV
Klasa III
Klasa II
klasa IA
Klasa IB

…………………………………………………………………………………………………