SÓWKI 19/20

DZIEŃ NAUCZYCIELA

Nauczyciel jest jak cicha przystań na szerokim oceanie życia.
Czuwa, czeka, a kiedy nadejdzie czas – ustawia żagle na wiatr.
Razem z nim, każdy okręt wypływa na pełnych żaglach.

14 października był w naszym oddziale przedszkolnym wyjątkowym dniem. Na twarzach pani Dyrektor,  pań nauczycielek oraz pracowników obsługi pojawiły się jeszcze większe niż na co dzień uśmiechy, a serca zabiły mocniej. Ten pogodny
i ciepły nastrój zawdzięczamy naszym podopiecznym, którzy złożyli serdeczne życzenia dla swoich pań w postaci przygotowanej piosenki. Wszystkie przedszkolaki otrzymały wielkie brawa. Przedstawiciele Rady Rodziców wręczyli nauczycielom i pracownikom piękne upominki oraz ciepłe życzenia radości i sił, których z pewnością nie zabraknie nam na kolejne miesiące . W tym miejscu pragniemy złożyć podziękowania dla wszystkich rodziców dzieci z grupy „Sówki”  za serdeczne życzenia. DZIĘKUJEMY!

………………………………………………………………………………

KUCHCIK „Owocowe szaszłyki”

W piątek 11 października w grupie „Sówki” odbyły się kolejne zajęcia z „Kuchcikiem” w trakcie których owoce odgrywały główną rolę.  Jesień to pora zbiorów owoców i robienia z nich różnych przetworów oraz potraw. Starszaki bez problemu poradziły sobie z robieniem pysznych owocowych szaszłyków. Najfajniejsze było nadziewanie owoców na wykałaczkę i oczywiście jedzenie gotowych szaszłyków skąpanych w pysznej czekoladzie.

…………………………………………………………………………………..

KRÓLOWA ŚNIEGU”

„Bo w teatrze, w teatrze, w teatrze
Czarodziejskie jest to, na co patrzę.
Gdy się tylko podnosi kurtyna,
To od razu czar działać zaczyna.”

W czwartek 10 października 2019 r., dzieci z grupy „Sówki” wybrały się do Domu Kultury w Kętach na spektakl pt: „Królowa Śniegu”. Adaptacja teatralna znanej
i lubianej przez dzieci baśni została przedstawiona w ciekawy i barwny sposób. Działając na wyobraźnię dziecka przedstawiono historię prawdziwej przyjaźni tak gorącej, że pokonała najzimniejszy chłód. Śledząc losy bohaterów dzieci przekonały się, że dobro zawsze zwycięża zło. Spektakl wywołał u dzieci wiele emocji. Przedszkolaki energicznie reagowały podczas spektaklu, a uśmiech na ich twarzach
i gorące brawa były dowodem na to, jak bardzo im się podobał.

……………………………………………………………………………………..

W SPIŻARNI – ZAPASY NA ZIMOWE CZASY


Po wizycie Pani Jesieni i obdarowaniu dzieci z grupy „Sówki” różnorodnymi darami, nadszedł czas na spełnienie kolejnego jesiennego zadania, jakim było stworzenie przedszkolnej spiżarni i przygotowanie się do kolejnej pory roku jaką jest zima. Podczas zajęć, które odbyły się 7 października dowiedzieliśmy się, w jaki sposób przygotowują się do zimy nie tylko leśne zwierzęta, ale także ludzie. Odkrywaliśmy takie słowa jak: zapasy, spiżarnia, kiszonki, mrożonki, dżemy, konfitury. I teraz już wiemy co to są zapasy na zimowe czasy oraz jak ludzie przygotowują się na okres zimy. Wiemy również, że aby być zdrowym trzeba nie tylko zdrowo jeść, ale także dużo się ruszać.

……………………………………………………………………………………….

😊ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU😊

„Mały, czy duży niech zawsze pamięta, aby jego buzia była zawsze uśmiechnięta!” Co roku w pierwszy piątek października przypada wyjątkowe święto „Światowy Dzień Uśmiechu”. Symbolem tego dnia jest żółta uśmiechnięta buźka oraz dzień, w którym wszyscy powinni dużo się uśmiechać i poświęcić większą uwagę dobrym uczynkom.
I właśnie takim dniem w grupie „Sówki” był 4 października. W tym dniu nie zabrakło gimnastyki buzi i języka, wspólnego rozśmieszania oraz różnorodnych zabaw, które kończyły się śmiechem. Następnie przedszkolaki wykonały „szeroki uśmiech”. Był to naprawdę radosny i aktywny dzień. Oby takich ciekawych dni było więcej i żeby jak najczęściej uśmiech gościł na naszych twarzach.

……………………………………………………………………………………….

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzień Chłopaka w oddziale przedszkolnym w Bujakowie jest coroczną imprezą. W tym dniu  dziewczynki w grupie „Sówki” wręczały chłopcom upominki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. Cały dzień upłynął dzieciom na tańcach, śpiewie i zabawach. Nie zabrakło w tym dniu także słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

…………………………………………………………………………………………………

KUCHCIK

W ostatni piątek września grupę „Sówki” pierwszy raz w nowym roku przedszkolnym odwiedził „Kuchcik” z przepisem na słodkie andruciki. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły na każdym etapie powstawania przysmaków, wykonując zdania, które przygotował dla nich „Kuchcik”. Na zakończenie czekała na dzieci nagroda w postaci degustacji własnoręcznie przygotowanych słodkości.

………………………………………………………………………………………………

URODZINKI

Dnia 27 września w naszym oddziale przedszkolnym w grupie „Sówki” swoje urodziny obchodził Miłoszek, Wikusia i Madzia. Koleżanki, koledzy oraz panie zaśpiewali jubilatom gromkie sto lat, złożyli życzenia: uśmiechu, radości, wspaniałych zabawek i dużo zdrowia oraz wręczyli drobne upominki. Nasi jubilaci
w podziękowaniu za fantastyczną zabawę oraz pamięć w pełni szczęścia zaprosili przedszkolaków na słodki poczęstunek.

JESZCZE RAZ ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA NASZYCH JUBILATÓW!

…………………………………………………………………………………………………

POWITANIE JESIENI

„Kolorowa jesień już chodzi po lesie.
Kasztankową grę dzisiaj zagra wiatr.
Wietrzyk gwiżdże cza cza w jesiennym bukiecie.
A dzieci śpiewają cza – cza – cza”

Dnia 23 września powitaliśmy w oddziale przedszkolnym wyjątkowego gościa – Panią Jesień. Jesień przyniosła ze sobą wspaniałe dary, które znalazły miejsce w kąciku przyrodniczym: kasztany, żołędzie, kolorowe liście, szyszki, jarzębinę, wrzos, jabłka, dynię oraz gruszki. Niezwykły gość zaprosił dzieci tego dnia do wspólnych zabaw i pląsów aby razem z przedszkolakami świętować nadejście nowej pory roku.  Dzieci ochoczo rozwiązywały zagadki , układały puzzle o tematyce jesiennej, wspólnie wykonały improwizacje taneczne do jesiennych melodii. Następnie dzieci ozdabiały portret kolorowej jesieni. Na zakończenie dnia przedszkolaki udały się na spacer w celu obserwacji zjawisk przyrodniczych pory roku, która nastała.   

………………………………………………………………………………………..

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Bujakowie obchodziły Dzień Przedszkolaka. Świętowały bawiąc się wspólnie w Sali Zabaw „Przygoda”. Następnie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach prowadzonych przez Panie nauczycielki z okazji Pasowania na Przedszkolaka Kacperka i Frania. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Na zakończenie dnia dzieci wyszły na przedszkolny plac zabaw i wesoło spędzały czas. Idąc za słowami Janusza Korczaka:

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”,

życzymy wszystkim dzieciom,

 aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia,

nie tylko od święta.

………………………………………………………………………………………………

NIEBIESKI WTOREK

17 września obchodziliśmy Niebieski Dzień w naszym Oddziale Przedszkolnym. Nawet pogoda na dworze była w kolorze niebieskim, od samego rana padał deszcz. Wszystkie dzieci z grupy „Sówki” w tym dniu miały uwzględnione w swoim ubiorze element koloru niebieskiego. Przedszkolaki uczestniczyły w ciekawych zabawach i grach grupowych oraz zespołowych. „Sówki” w tym dniu wykonały samodzielnie pracę plastyczną o nazwie „Kropla wody”. Dzieci pląsały w rytm deszczowych melodii i zajadały z apetytem niebieskie smakołyki.

……………………………………………………………………………………………..

DZIEŃ ADAPTACYJNY W poniedziałek 2 września w naszym Oddziale Przedszkolnym odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku przedszkolnego 2019/2020 wraz z Dniem adaptacyjnym.  Wspólne zabawy integracyjne przy muzyce, zabawy ze śpiewem i z chustą animacyjną sprawiły przedszkolakom wiele radości. Dzieci poznały miejsce, rówieśników i nauczycielki, z którymi będą przebywać każdego dnia. Podczas spotkania rodzice otrzymali również wskazówki i rady jak pomóc dziecku w adaptacji w przedszkolu