Czerwiec 2015

Za nami kolejny rok szkolny

26 czerwca 2015 r.

         Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się mszą świętą w naszym kościele parafialnym. Następnie w szkole odbyła się akademia, w czasie której p. dyrektor Jolanta Bielecka – Szlagór wręczyła nagrody najlepszym uczniom, podsumowała mijający rok szkolny oraz podziękowała nauczycielom, rodzicom i uczniom za owocną współpracę. Uroczystość ta stała się również okazją do nagrodzenia laureatów konkursów przedmiotowych oraz osób, które najaktywniej uczestniczyły w pracach na rzecz szkoły.

     Uczniowie z klas V SP i II gimnazjum przygotowali program artystyczny odzwierciedlający blaski i cienie szkolnego życia. Pożegnali także kolegów  i koleżanki z najstarszych klas, czyli szóstoklasistów i absolwentów gimnazjum.

       Na scenie pojawili się również uczniowie klasy VI i przedstawiciele klasy III gimnazjum, którzy złożyli podziękowania Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w przekazywanie wiedzy, wychowanie i opiekę.

Następnie w klasach otrzymaliśmy świadectwa i pożegnaliśmy się  z wychowawcami oraz kolegami…

Cieszymy się, gdyż przed nami długo wyczekiwane, wymarzone WAKACJE!!!

 

……………………………………………………………………………………..

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Plan zakończenia roku szkolnego 2014/2015

– 8.00 – msza święta

– 9.00 uroczyste zakończenie roku szkolnego w szkole.

( klasy I – III SP najpierw uroczystość na sali gimnastycznej następnie w klasach         klasy IV – VI SP  i I – III PG najpierw w klasach a następnie na sali gimnastycznej )

……………………………………………………………………………………….

p055_1_06

Wykaz podręczników na rok szkolny 2015-2016

……………………………………………………………………………………..

 DZIEŃ SPORTU

22.06.2015r. w naszej szkole odbył się coroczny Dzień Sportu. Uczniowie świetnie się bawili biorąc udział w konkurencjach indywidualnych:
– skoki na skakance
– żonglerka piłką nożną
– tor przeszkód na hulajnodze
– rzuty krążkiem do celu
– podbicia piłeczki na rakietce
– podciągnięcia na drążku.
Najwięcej emocji wywołały rozgrywki w ringo. Po raz pierwszy drużyny walczyły o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Bujakowie. W turnieju wystartowało 10 zespołów uczniów z klas IV SP – II Gimn. oraz jeden skład nauczycieli.Po bardzo zaciętych meczach puchar wygrała drużyna kl.I Gimn., który uroczyście wręczyła pani dyrektor ZS w Bujakowie Jolanta Bielecka-Szlagór.

………………………………………………………………….

Gminny Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży

„ Zachowaj Trzeźwy Umysł”

       27 maja 2015 roku Zespół Teatralny pani Renaty Matusik „ Krasnalki Hałabałki” składający się z 21 uczniów klasy III szkoły podstawowej, zdobył wyróżnienie na XIII Gminnym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży „ Zachowaj Trzeźwy Umysł” w Porąbce. Zespół zaprezentował spektakl teatralny „Dziwny sen Hani”. Tematem głównym przedstawienia był problem dotyczący czytelnictwa wśród dzieci i poszanowania książek.

Indywidualne wyróżnienie za osobowość sceniczną zdobyła uczennica klasy trzeciej – Eliza Dorabiała. Gratulujemy!.

           Wielkim sukcesem może pochwalić się 15 osobowy zespół taneczny młodszej grupy wiekowej ( kl. I- III SP) „Błyskawica”, który zajął II miejsce w kategorii tanecznej. W tej samej kategorii ,również II miejsce, zdobył 11 osobowy zespół taneczny starszej grupy wiekowej „ Promenada” ( uczennice kl. IV- VI SP). Opiekunem obu zespołów jest pani Małgorzata Borth- Mirocha. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!.

Opracowały: R. Matusik, E. Podgórska

………………………………………………………………………..

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W SZKOLE

      W czwartek 11 czerwca Zespół Szkół w Bujakowie odwiedziły sześciolatki  z Niepublicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka, dzieci z grupy „Tygryski”.        

      Przedszkolaków powitała Pani dyrektor, która opowiedziała dzieciom o miejscu, jakim jest szkoła, że jest w niej bezpiecznie, bardzo ciekawie, miło i spotyka się w niej nowych kolegów. Grupa „Tygrysków” spotkała się ze starszymi kolegami/koleżankami oraz poznała Panie, z którymi spotka się już we wrześniu.
Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólną zabawę, śpiew i tańce, którym towarzyszyła radosna atmosfera a uśmiech na twarzach dzieci gościł cały czas.
Pani z oddziału przedszkolnego pokazała przedszkolakom wszystkie najważniejsze miejsca w szkole: gabinet Pani Dyrektor, salę gimnastyczną, na której dzieci dały upust swojej energii, świetlicę, bibliotekę, pracownię komputerową, jadalnię, klasy oraz plac zabaw, który był ostatnim punktem wycieczki. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały drobne upominki, słodki poczęstunek oraz dyplom za wspólną zabawę. Zapraszamy naszych przedszkolaków już we wrześniu jako uczniów klasy pierwszej

Opracowała: Justyna Harat

……………………………………………………………………………………………..

RAJD MŁODZIEŻOWY

„WIOSENNE CZŁAPU – CZŁAP”

       W tym roku motywem przewodnim rajdu były pory roku wiosna i lato. Na mecie należało zaprezentować okrzyk meldunkowy i zaśpiewać wiosenno – letnią piosenkę. Ponadto drużyny miały zaprezentować swoich przedstawicieli w strojach związanych z tematyką rajdu.

       Po wyczerpującej wędrówce, raz w deszczu, raz w słońcu, Drużyny z naszej szkoły zaprezentowały się wspaniale przed wymagającym jury. Zespół ze szkoły podstawowej, „Pogodynki z Bujakowa”, zaprezentował piosenkę zespołu Dwa plus jeden: „ Hej, dogonię lato” z ciekawą choreografią. Zgodnie z okrzykiem drużyny:

„Czy wiosenne świeci słońce, czy pochmurny mamy dzień,

Pogodynki z Bujakowa w świetny humor wprawią Cię.

Wiosna dobra, lato lepsze pogodynki są najlepsze.”

    „Pogodynki” wywołały sporo uśmiechu na twarzach organizatorów rajdu. Zaangażowanie drużyny zostało docenione i uczniowie szkoły podstawowej zdobyli drugie miejsce a Wiktoria Tutka otrzymała wyróżnienie za strój biedronki. Grupa otrzymała nagrodę za przebranie konewki, które zaprezentowała Magdalena Kalabińska.

Ale uwaga…

Miejsce Izdobyła drużyna „Słoneczka” :) z gimnazjum, która zachwyciła swoim programem artystycznym jury. Podobał się wiersz, okrzyk, mix piosenek wiosenno-letnich, a za przebrania: wyróżnienie dla Jaśka Szlagóra i Krzysia Łaszczaka. Indywidualna nagrodę otrzymała też Natalia Marek.

     Na tegorocznym rajdzie zaprezentowało się 14 drużyn, w tym 2 z Bujakowa. Tym bardziej cieszymy się, ze I i II miejsce powędrowało do NAS! :)

Serdecznie gratulujemy!!!!

 

Opracowały: Anna Homa i Katarzyna Mieszczak

……………………………………………………………………………………

Wycieczka klasy 0, IA, IB do Ochab Wielkich

      Dnia 12.06.2015 roku pojechaliśmy do parku rozrywki w Ochabach Wielkich k/Skoczowa. W promieniach słońca spacerowaliśmy po parku dinozaurów, które ryczały i zabawnie machały ogonami. Wśród krzewów, kwiatów i drzew oglądaliśmy miniatury budowli z całego świata. W oceanarium prehistorycznym przy szumie wody, nastrojowej muzyce oraz przygotowanej animacji poznaliśmy gigantycznych mieszkańców głębin. W kinie 6D mogliśmy obejrzeć film przy pomocy prawie wszystkich zmysłów. Było bardzo wesoło i głośno! Hitem tej części wycieczki były doznania podczas zwiedzania „domu do góry nogami”. Trudno było utrzymać pionową postawę. Nasz błędnik wariował! Potem zaczęły się ruchowe szaleństwa. Pokonaliśmy mały park linowy. Skoki na eurobungee były świetną atrakcją, by móc na chwilę poszybować w górę. Kolorowe dmuchane wyspy ze zjeżdżalniami, ściankami do wspinania, huśtawkami i pirackim statkiem to był istny raj! Pływanie w kuli wypełnionej powietrzem sprawiało nam wiele radości i wyciskało siódme poty. Uważamy wycieczkę za pouczającą i pełną atrakcji :)

Opracowała: Stanisława Sikora

…………………………………………………………………………………………………….

OGŁOSZENIE

Zebranie informacyjne dla Rodziców dzieci przyjętych do pierwszej klasy do Zespołu Szkół w Bujakowie na rok szkolny 2015/2016  odbędzie się w dniu             23 czerwca o godzinie 1700 w Zespole Szkół w Bujakowie ul. Szkolna 13.

……………………………………………………………………………………..

 WYCIECZKA DO ŚLEMIENIA.

           12 czerwca 2015r. klasy – II i III sp wybrały się na wycieczkę w okolice Beskidu Żywieckiego. Najpierw dotarliśmy do Parku Etnograficznego  w Ślemieniu, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć – z zewnątrz i od wewnątrz – 17 obiektów, położonych na pięknym, górzystym terenie. Zgromadzone z okolicznych miejscowości chaty pokazały nam, jak dawniej żyli i mieszkali ludzie na wsi. Obejrzeliśmy dawną aptekę, kuźnię, w której znajdował się ponad trzystuletni miech. Mieliśmy okazję zobaczyć regionalne stroje, narzędzia i sprzęty domowe. Poznaliśmy dawne zawody, tj.: kołodziej, bednarz, szewc i związane z nimi akcesoria. Dowiedzieliśmy się, jak dawniej się uczono i jakie obowiązki miały dzieci.

        Po ciekawym i długim spacerze wyruszyliśmy w dalszą drogę do Beskidzkiego Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć wystawę zabawek z drewna, najbardziej charakterystycznych dla tego regionu. Potem – pani Małgorzata Wątroba zabrała nas na warsztaty związane z omawianymi zagadnieniami – każdy miał zaprojektować i pomalować własnego, drewnianego konika, którego później zabrał do domu. W czasie, gdy nasze koniki się suszyły, my korzystaliśmy w parku z wielkich, drewnianych zabawek – huśtawek. Czas wykorzystaliśmy maksymalnie, bawiliśmy się świetnie, przy okazji podziwialiśmy też przepiękne krajobrazy. Zmęczeni, ale w doskonałych humorach, wracaliśmy do domu. Na uwagę zasługuje fakt, że umieliśmy się znaleźć w sytuacjach poza szkołą – jesteśmy wzorowymi odbiorcami kultury i przyjaciółmi przyrody – zarazem.

Opracowała: Alina Morawska

………………………………………………………………………………………...

ZTU logo

MAMY SUKCESY!!!

Znami XIII Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży odbywający się w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Dwanaście grup teatralnych, tanecznych, wokalnych i instrumentalnych zaprezentowało bardzo wysoki poziom.

    Z wielką radością informujemy, iż MIEJSCE I zdobyła nasza grupa teatralna „KWADRAT”, która nowoczesnym spektaklem „SHOW” podbiła serca nie tylko jurorów, ale całej zgromadzonej publiczności. Wspomnieć należy, że w jury zasiedli sami profesjonaliści z dziedziny teatru, literatury, tańca. Nie pozostali oni obojętni wobec talentu Ady Wolny, która otrzymała tytuł Osobowości Scenicznej.

     Zespół teatralny „KWADRAT” wystąpił w składzie: Kinga Biel, Ada Wolny, Zosia Dudziak, Gabrysia Śliwka, Alinka Cudzich, Wojtek Jąkalski, Natalka Paździorko, Julka Smolec, Martyna Mleczko, Jasiek Szlagór, Natalka Marek, Klaudia Knapik, Emilka Bizoń, Krzyś Łaszczak.

       Miejsce III zdobyli nasi uczniowie z zespołu wokalno-instrumentalnego: „Dwie+jeden” reprezentujący świetlicę środowiskowo-integracyjną. Na 12 zespołów I i III miejsce dla młodzieży z Bujakowa :)!

Serdeczne gratulacje!!!

Opracowała: Katarzyna Mieszczak

……………………………………………………………………………….

a

NASI UCZNIOWIE 

NA AKADEMII TECHNICZNO-HUMANISTYCZNEJ

         Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki to największa w tym rejonie Polski impreza propagująca naukę. W tym roku festiwal odbywał się pod hasłem: „ Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi”.  Uczniowie I i II klasy PG mieli okazję zwiedzić wyższą uczelnię, zobaczyć jak wyglądają prawdziwe aule oraz pospacerować po kampusie uczelnianym na Błoniach. Wzięli też udział w następujących wykładach na WYDZIALE NAUK O ZDROWIU:

„Dobry chrzan, lecz nie sam, czyli rzecz o warzywach w diecie” – o zdrowym odżywianiu i ciekawostkach z tym związanych,

„Obalone czy potwierdzone” – o hormonach i o tym jak funkcjonuje nasz organizm w stanie „zakochania”,

„Sposoby radzenia sobie ze stresem zwłaszcza w kontaktach z innymi ludźmi” – o metodach relaksacji, o tym jak panować nad emocjami.

Wszystkie trzy prezentacje bardzo zaciekawiły naszych młodych słuchaczy. Mamy nadzieję kontynuować tą współpracę z ATH.

Opracowała: Katarzyna Mieszczak