MAJ 2018

MAMO, TATO CO TY NA TO ?”

        23 maja 2018 r.  chętni uczniowie gimnazjum przełamali strach ”’sceniczny” i reprezentowali nasza szkołę w XVI Gminnym Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży w ramach kampanii profilaktycznej „‚Mamo, tato co ty na to ?”‚. Grupa składająca się z 10 osób wystąpiła pod nazwą Absolwenci w  trudnym tematycznie spektaklu pt. „Świat niedoskonały””. Poradzili sobie doskonale.
Młodych Artystów przygotowała Pani Sylwia Makuch przy ogromnej pomocy Pani Karoliny Zoń i Katarzyny Boguni.
Dla wszystkich uczestników przeglądu był słodki poczęstunek i przydatny upominek.

Opracowała: Sylwia Makuch

 

……………………………………………………………………

„MAMO, TATO, CO TY  NA TO ?”

          22 maja 2018r uczniowie klasy III b uczestniczyli w Gminnym Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży organizowanym w ramach kampanii profilaktycznej „Mamo, Tato, co Ty na to”. Majowe spotkanie w Porąbce zgromadziło twórczych i utalentowanych artystów z przedszkoli i klas I – III.

 

czytaj więcej + galeria

Opracowała: Renata Matusik

..………………………………………………………………………..

              NASI BADMINTONIŚCI WICEMISTRZAMI POWIATU BILSKIEGO

18.05.2018r. zakończyła się druga edycja Powiatowej Ligi Badmintona w Racketlon Club Mazańcowice. Wystartowało w niej 9 szkół a nasza drużyna w składzie: Wiktoria Handzlik, Daria Koziołek, Klaudia Szlagor, Dominika Handzlik, Adrianna Sohlich, Zuzanna Krzyżak, Anna Kanik, Maciej Matejko, Damian Rusnaczyk, Mateusz Nowak, Filip Sternal, w klasyfikacji ogólnej zajęła II miejsce zdobywając wspaniały puchar.
I m. SP Mazańcowice   812p.
II m. SP BUJAKÓW       809p.
III m. SP Porąbka       698p.

Natomiast indywidualnie nasi zawodnicy wszystkie swoje mecze zagrali BARDZO DOBRZE. A na podium stanęli:
Klaudia Szlagor   II m.
Dominika Handzlik III m.
Maciej Matejko    II m.

GRATULACJE!!!

Opracowała: Anna Koczur

…………………………………………………………………………….

Wycieczka do Warszawy

         W dniach 16 – 18. 05.2018 r. młodzież ze Szkoły w Bujakowie miała okazję zwiedzać stolicę. Mimo iż pogoda początkowo nas nie rozpieszczała, zrealizowaliśmy wszystkie punkty programu. Dzięki przewodnikom uczniowie poznali historię miasta, jego władców i mieszkańców, a także zobaczyli największe zabytki i atrakcje Warszawy.

          Zwiedzanie rozpoczęło się od Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie w sposób interaktywny, przedstawiono losy powstańców i historie tego wydarzenia. Uczniowie kolekcjonowali tam kartki z kalendarza, aby, składając je w jedna całość, zapamiętać fakty dotyczące powstania. Następnie udaliśmy się na Wojskowy Cmentarz Powązkowski, mijając po drodze Getto i Pawiak i słuchając ich smutnych historii. Powązki to miejsce, gdzie spoczywają znakomici polscy politycy, sportowcy, literaci  a także osoby, które zasłużyły się w bitwach za ojczyznę. Ten wzruszający spacer w strugach deszczu pokazał nam jak krótkie i kruche jest ludzkie życie, ale mimo to,  jak wiele można w nim osiągnąć.

            Kolejny dzień rozpoczął się od przejażdżki metrem do stacji Śródmieście. Stamtąd wyruszyliśmy na spacer pod Pomnik Nieznanego Żołnierza. Kolejnym punktem programu było Centrum Nauki Kopernik. W tym miejscu, w zabawny i ciekawy sposób, młodzież uczy się i poznaje zasady fizyki, chemii, przyrody i anatomii. Pracownicy organizują dla zwiedzających pokazy i eksperymenty, które angażują młodzież i zachęcają ją do czynnego uczestnictwa w warsztatach. Po chwilach spędzonych na nauce, przyszedł czas na spacer Krakowskim Przedmieściem, Starówką Warszawską i zwiedzanie Zamku Królewskiego z jego wspaniałymi eksponatami. Na zakończenie dnia zobaczyliśmy Stadion Narodowy, poznaliśmy jego zaplecze i zrobiliśmy sobie wycieczkę na trybuny.

            Ostatni dzień wycieczki upłynął nam na spacerze po Królewskich Łazienkach, gdzie znajduje się słynny pomnik Chopina, a następnie udaliśmy się do Pałacu w Wilanowie. Po tych pięknych wrażeniach nadszedł czas na wyruszenie w drogę powrotną do domu.

            Wszyscy uczestnicy wycieczki zgodnie potwierdzili, że wyjazd bardzo im się podobał. Mieli oni okazję do spędzenia czasu razem i zwiedzania pięknych miejsc, które są historią i wizytówką naszego kraju. Mamy nadzieje, że wyjazd pozostanie na długo w pamięci naszych uczniów.

Opracowały:  Anna Homa,  Teresa Janosz,  Anna Jarosz

…………………………………………………………………………………….

ZIELONA SZKOŁA KLASY VI

12.05.2018  –  21.05.2018

ŁEBA