Żabki 22/23

URODZINKI

16 czerwca odbyły się ostatnie już w tym roku przedszkolnym urodzinki w grupie Żabek. Tym razem solenizantami byli: Hania, Alicja, Tymek i Arek. Dzieci złożyły solenizantom życzenia, wzięły udział w zabawach ruchowych, zabawach z balonami oraz w zabawach w parach. Po zakończonych czynnościach ruchowych udaliśmy się na poczęstunek oraz pyszny tort.

Naszym solenizantom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

………………………………………………………………………………………………….

WYCIECZKA DO MINI ZOO

7 czerwca dzieci z grupy Żabek wybrały się na wycieczkę do Mini Zoo „Agro – Kucyk”
w Inwałdzie. Dzieci miały okazję oglądać zwierzęta a także je karmić. Kolejną atrakcją dla przedszkolaków były warsztaty, na których wykonywali własnoręcznie koniki. Dzieci mogły również pobawić się na placu zabaw. Na koniec przedszkolaki przejechały się kolejką, która dowiozła nas do autokaru. Dzień ten był pełen wrażeń i atrakcji.

…………………………………………………………………………………………….

Dzień rodziny

         31 maja w naszym przedszkolu odbył się piknik z okazji Dnia Rodziny. Tego dnia świętowały wszystkie mamy, tatusiowie i oczywiście dzieci. Wydarzenie rozpoczęło się od występu przedszkolaków dla swoich rodziców, przygotowali oni piosenkę i wierszyk. Po uroczystym otwarciu pikniku, każde dziecko wręczyło prezent dla mamy i taty. A później rozpoczęły się wspólne zabawy i poczęstunek. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w konkurencjach i atrakcjach przygotowanych przez Panią Paulinę z Baja Bongo Party. Zabawie i uśmiechom nie było końca.

 Wszystkim rodzicom dziękujemy za udział w pikniku i wspólnie spędzony czas.

……………………………………………………………………………………………………………………

DZIEŃ DZIECKA W STRAŻY POŻARNEJ W BUJAKOWIE

1 czerwca dzieci z grupy Żabki wybrały się do straży pożarnej w Bujakowie. Tam czekali na nich strażacy, którzy przedstawili dzieciom na czym polega praca strażaka, jak wygląda ich ubiór, sprzęt i na, jakie akcje jeżdżą strażacy. Dzieci miały możliwość zobaczenia wozu strażackiego od środka. Po zakończonej prezentacji dzieci wzięły udział w zawodach lania wodą z węża strażackiego oraz wzięły udział w strażackim torze przeszkód.

Dziękujemy serdecznie strażakom ze Straży Pożarnej w Bujakowie za doskonałe i ciekawie przygotowane zajęcia oraz czas poświęcony naszym przedszkolakom.

……………………………………………………………………………………………………………………………

URODZINKI

26 maja odbyły się kolejne urodzinki w naszej grupie. Tym razem solenizantami stali się : Hania, Emilka, Alicja, Szymon, Mikołaj i Henryk. Dzieci tradycyjnie złożyły solenizantom życzenia, wręczyły upominki i przeszły do urodzinowych zabaw. Po zakończonych zabawach dzieci wzięły udział w poczęstunku oraz skosztowały pysznego urodzinowego tortu.

Naszym solenizantom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego J

………………………………………………………………………………………………………….

WARSZTATY ŚWIECIE ŻELOWE DLA MAMY I TATY

23 maja w grupie Żabek odbyły się warsztaty z okazji dnia mamy i taty. Dzieci wykonywały świece żelowe wraz z Akademią Mamutek dla swoich ukochanych rodziców. Gotowe świecie stały się świetnym prezentem, które dzieci wręczyły swoim rodzicom w dniu rodziny.

……………………………………………………………………………………………………………………….

Z emocjami mi do twarzy

konkurs plastyczny

         19 maja odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i jednocześnie zakończenie cyklu zajęć pt. „Z emocjami mi do twarzy”. Na początku dzieci przypomniały sobie i podsumowały wszystkie wiadomości na temat emocji, które poznawały w trakcie tych zajęć. Następnie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Zaprezentowane zostały prace wykonane przez przedszkolaków. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę, dyplom i wielkie brawa od pozostałych dzieci.

………………………………………………………………………………………………….

BAJU BAJ Z RODZICEM

W maju naszym przedszkolakom bajkę przeczytała Pani Agnieszka, mama Mii
z grupy „Żabek”. Przygotowała dla dzieci baśń pt. „Jaś i magiczna fasola”. Pani Agnieszce jeszcze raz bardzo dziękujemy i zapraszamy kolejnych rodziców do wspólnego czytania!

…………………………………………………………………………………………………………………

Baju baj z rodzicem

         Kwietniowe Baju baj z rodzicem umiliła nam Pani Sabina, mama Emilki i Nadii. Przygotowała na ten dzień pełną humoru, zabawnych sytuacji i nieoczekiwanych wydarzeń książkę pt. „Jak ukryć lwa przed babcią”. Przedszkolaki wysłuchały przygody małej Malwinki z wielką ciekawością, a na koniec czekał ich słodki upominek.

Pani Sabinie bardzo dziękujemy.

………………………………………………………………………………………………………………………………

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

24 kwietnia żabki obchodziły Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu dzieci zapoznały się z zasadami dbania o naszą planetę, brały udział w zabawach matematycznych, ruchowych związanych z tematyką Ziemi. Przedszkolaki poznały także zasady segregacji śmieci. Po zakończonych zabawach dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną „Ziemia”. Dzieci w tym dniu wybrały się również na sprzątanie świata.

…………………………………………………………………………………………………….

Z EMOCJAMI MI DO TWARZY – SMUTEK

19 kwietnia odbyły się ostatnie już zajęcia z cyklu „Z emocjami mi do twarzy”. W tym dniu dzieci zapoznały się z emocją, jaką jest smutek. Dzieci wysłuchały opowiadania
o smutnej kurce, wzięły udział w zabawach ruchowych, gdzie głównym tematem był smutek. W tym dniu odbyło się również podsumowanie zajęć z cyklu o emocjach. Dzieci przypomniały sobie poprzez zabawy ruchowe i taneczne emocje jakie do tej pory poznały. Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną „Z emocjami mi do twarzy”

…………………………………………………………………………………………………….

WIZYTA W BILBIOTECE W BUJAKOWIE

18 kwietnia w ramach cyklu zajęć o książkach wybraliśmy się do biblioteki w Bujakowie. Dzieci poznały na czym polega praca bibliotekarza, jakie pozycje książkowe można znaleźć w bibliotece oraz jak się w niej zachowywać. Dzieci wysłuchały utworu przeczytanego przez panią bibliotekarkę, następnie wzięły udział w zabawach czytelniczych. Dzieci miło spędziły czas i dowiedziały się wielu ciekawostek związanych
z instytucją jaką jest biblioteka.

…………………………………………………………………………………………..

OGRÓDEK NA OKNIE

W marcu i kwietniu żabki zaczęły pełne przygotowania Wiosennego ogródka na oknie. Dzieci samodzielnie sadziły cebulki kwiatków oraz nasionka kwiatków i warzyw. Po zakończonych pracach sadzeniowych doniczki umieszczone zostały na parapecie przedszkola, gdzie codziennie doglądane są przez przedszkolaki.

………………………………………………………………………………………………………………………

DZIEŃ SPORTU

11 kwietnia przedszkolaki wybrały się na salę gimnastyczną, by tam obchodzić dzień sportu. Dzieci wzięły udział w torze przeszkód, grały w piłkę oraz wykonywały szereg ćwiczeń sportowych, jak na prawdziwych sportowców przystało.

W zdrowym ciele zdrowy duch.

…………………………………………………………………………………………………………………………

WIZYTA ZAJĄCZKA

31 marca grupę Żabek odwiedził zajączek wielkanocny wraz z Panią Pauliną Kusa z Baja Bongo Party. W tym dniu dzieci brały udział razem z panią Pauliną w różnorodnych zabawach związanych z Wielkanocą, tańczyły i brały udział w zabawach ruchowych. Na koniec zabaw przedszkole odwiedził również zajączek wielkanocny, który wręczył dzieciom drobne upominki wielkanocne.

Dziękujemy jeszcze raz Pani Paulinie za wizytę i świetną zabawę.

………………………………………………………………………………………………………….

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

Życzymy Państwu

Niech te święta wielkanocne będą pełne nadziei i wiary,
Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie
wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia.
Ciepłych, pełnych radosnej nadziei świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
rodzinnego ciepła, radosnych spotkań przy wielkanocnym stole
oraz smacznego święconego jajka.

Zachowując tradycję wielkanocną, 6 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych zasiadły do wspólnego śniadania. Nie zabrakło tradycyjnych potraw, jak i świątecznych piosenek w wykonaniu przedszkolaków.

……………………………………………………………………………………………………

BAJU BAJ Z RODZICEM

         Marcowe Baju baj z rodzicem odbyło się z małym opóźnieniem dopiero w kwietniu. Odwiedziła nas Pani Asia, mama Madzi z grupy Sówek. Przygotowała dla dzieci książkę z przygodami małego jelonka o imieniu Bambi. Przedszkolaki jak zawsze wysłuchały historii z wielką ciekawością, później odpowiadały na pytania dotyczące przeczytanego tekstu.

Pani Asi bardzo dziękujemy. I zapraszamy rodziców do czytania w kolejnych miesiącach.

……………………………………………………………………………………………….

WARSZTATY WIELKANOCNE

         Przed Świętami Wielkanocnymi nasze przedszkole odwiedzili rodzice, aby razem ze swoimi dziećmi wziąć udział w warsztatach wielkanocnych. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe widząc rodziców w swojej sali przedszkolnej i móc z nimi współpracować. Zadaniem do wykonania był wielkanocny kurczaczek, wszyscy ochoczo wzięli się do pracy i powstały wesołe i kolorowe kurczaczki, idealne do wielkanocnego koszyczka.
W przerwie rodzice mogli również obejrzeć krótki występ swoich dzieci. Przedszkolaki przygotowały piosenki, taniec oraz wierszyk.

………………………………………………………………………………………………………………………

KONKURS RECYTATORSKI

         3 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski, był on zakończeniem naszego cyklu „Nasz dziecięcy świat” w trakcie, którego dzieci poznawały różne wiersze. Tego dnia swoje wierszyki przedstawili Alan, Zosia i Hania. Wszyscy wspaniale się przygotowali, zaprezentowali utwory, niektórzy nawet użyli rekwizytów i strojów. Oczywiście na koniec uczestników konkursu czekały dyplomy i nagrody.

Alanowi, Zosi i Hani jeszcze raz gratulujemy pięknych występów oraz odwagi.

…………………………………………………………………………………………

DZIEŃ WODY

22 marca obchodziły „Światowy Dzień Wody”. W tym dniu dzieci ubrane na niebiesko wzięły udział w zabawach związanych z tematyką wody. Na początek dzieci obejrzały film edukacyjny o tym, do czego woda jest nam potrzebna i gdzie ona się znajduje. Następnie dzieci zapoznały się ze sposobami oszczędzania wody oraz ze skutkami braku oszczędzania wody. Po zakończonych filmach edukacyjnych dzieci zatańczyły
z balonami do piosenki o wodzie. Kolejno przeszły do tworzenia własnego akwarium. Na foli stretchowej własnoręcznie malowały akwarium, wodorosty i rybki. Kolejno przeszły do tworzenia oceanu swoimi stopami. Dzieci na folii malarskiej mogły użyć do malowania swoich stóp. Radości i zabawy było co nie miara. Po zakończonych pracach malarskich dzieci wykonały pracę plastyczną „Kropelka” z balonów. Nieco ubrudzeni malarze, ale jakże szczęśliwi na koniec zajęć otrzymali medal ochraniacza wody z napisem „oszczędzam wodę”.

……………………………………………………………………………………………………..

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca jak co roku nasze przedszkole odwiedziła Pani Wiosna. Tego dnia dzieci ubrane w wiosenne kolory wyczekiwały nadejścia Pani Wiosny. Niestety, nie mogła odwiedzić nas osobiście, więc wysłała do nas list z różnymi wiosennymi zadaniami dla przedszkolaków. Obiecała jednak, że niebawem zawita do nas osobiście.

Dzieci w tym dniu wykonywały szereg zadań, w tym przeliczanie, układanie puzzli, odgadywanie zwiastunów wiosennych. Przedszkolaki zatańczyły także kilka tańców dla pani Wiosny oraz wykonały grupową pracę plastyczną „Pani Wiosna”.

………………………………………………………………………………………………………………………….

Nasz dziecięcy świat

16 marca odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Nasz dziecięcy świat”. Tym razem dzieci zapoznały się z wierszem pt. „Nasz podwodny świat”, w którym mogły posłuchać o zwierzętach mieszkających w głębiach oceanu. Tego dnia dzieci wykonywały ćwiczenia ruchowe, naładująch przy okazji różne zwierzęta wodne. Dzieci wzięły też udział w tworzeniu pracy plastycznej „Kolorowa rafa koralowa”. Dzieci tworzyły ocean za pomocną techniki malowania 10 palcami.

………………………………………………………………………………………………………………

WYCIECZKA DO KINA

Dnia 14 marca grupy przedszkolne: „Sówki­­” oraz „Żabki”  wybrały się na wycieczkę do kina „Helios” w Bielsku – Białej.  Dzieci miały okazję obejrzeć film animowany pt.: „Wróżka zębuszka”. Film przedstawia czarującą historię ciekawskiej Wróżki Zębuszki, która na dobre utknęła w świecie ludzi. Czy udało jej się powrócić do krainy baśni z upragnioną kolekcją mleczaków, na to pytanie odpowiedź znają nasze przedszkolaki. Oglądając tę wyjątkową bajkę, pełną ciepła, humoru i magii, dzieci mogły dużo dowiedzieć się o przyjaźni i poszukiwaniu własnego przeznaczenia. Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci. Dzieci były zachwycone, a uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.

…………………………………………………………………………………………………….

DZIEŃ KOBIET

8 marca jak co roku swoje święto miały wszystkie dziewczynki z naszego oddziału. Tym razem to dziewczynki brały udział w różnorodnych zabawach, grach a chłopcy im dzielnie kibicowali. Na początek dziewczynki wzięły udział w torze przeszkód. Następnie brały udział w zabawach tanecznych ze swoimi kolegami. Po licznych zabawach dziewczynkom wręczone zostały prezenty. Były to wykonane własnoręcznie przez chłopaków tulipany oraz drobne upominki od rady rodziców. Na zakończenie dnia kobiet dziewczynki wzięły udział w pokazie mody. Dziewczynki w wybranych przez siebie rekwizytach zamieniły się modelki i przeszły po czerwonym dywanie.

…………………………………………………………………………………………………………….

DOGOTERAPIA

7 marca odbyły się kolejne zajęcia z Dogoterapii. Dzieci po raz kolejny miały okazję wyczesać pieska, nakarmić go oraz porzucać mu piłkę. Dodatkowo dzieci mogły pograć w grę tematyczną dotyczącą piesków, której zadaniem było wybranie odpowiedniego obrazka. Żabki po raz kolejny spędziły miło czas z odwiedzającym nas pupilem. Czekamy z niecierpliwością na kolejne zajęcia z dogoterapii.

………………………………………………………………………………………………………………………………

Z EMOCJAMI MI DO TWARZY

23 lutego odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Z emocjami mi do twarzy”. Tym razem dzieci rozmawiały o emocji jaką jest złość. Żabki wymieniały sytuacje, kiedy się złościmy i jak wówczas reagujemy swoim ciałem i swoją mimiką twarzy. Dzieci wysłuchały też opowiadania „Zdenerwowana żabka”, w której główna bohaterka odczuwała złość. Na koniec zajęć dzieci wykonały plakat, podczas jego tworzenia dzieci przelewały swoją złość na papier.

……………………………………………………………………………………………………………………………..

TŁUSTY CZWARTEK

16 lutego obchodziliśmy Tłusty czwartek. Na początek dzieci obejrzały prezentację o tym jak powstają pączki i skąd wzięła się tradycja tłustego czwartku. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania zaprezentowanego w formie teatrzyku „Pączki i faworki u babci Honorki”. Następnie dzieci przeszły do ozdabiania pączków.

………………………………………………………………………………………………………………..

WALENTYNKI

14 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Walentynki. Tego dnia dzieci ubrane w kolor miłości na czerwono brały udział w zabawach ruchowych, tanecznych, w których motywem przewodnim były serduszka. Na początek dzieci mówiły sobie miłe słowa, podając sobie serduszko. Następnie dzieci wyszukiwały w sali ukryte serduszka. Kolejno brały udział w zabawach tanecznych w parach. Po zakończonych zabawach dzieci wykonały własne serduszka. Na koniec żabki otrzymały słodkie upominki.

……………………………………………………………………………………………………………

BAJU BAJ Z RODZICEM

W lutym naszym przedszkolakom bajkę przeczytała Pani Agnieszka, mama Michała
z grupy „Sówek”. Przygotowała dla dzieci książkę pt. „Nie płacz, Koziołku”, która opowiadała o przyjaźni i poświęceniu. Na koniec dzieci otrzymały drobne upominki od naszego gościa.

Pani Agnieszce jeszcze raz bardzo dziękujemy i zapraszamy kolejnych rodziców do wspólnego czytania!

…………………………………………………………………………………………………………………

URODZINKI

27 stycznia w grupie Żabek odbyły się kolejne urodzinki. Tym razem do grona solenizantów dołączyli : Amina, Nikola, Karolina, Nadia, Wiktor, Jakub oraz Jan. Na początek dzieci złożyły solenizantom życzenia, wręczyły drobne upominki po czym przeszły do świętowania urodzinek. Dzieci brały udział w zabawach tanecznych, zabawach ruchowych. Po zakończonych zabawach dzieci udały się na poczęstunek,
w którym główną rolę odgrywał pyszny tort.

Wszystkim solenizantom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

………………………………………………………………………………………………………………..

DOGOTERAPIA

30 stycznia odbyły się kolejne zajęcia z dogoterapii. Tym razem dzieci mogły wyczesać sierść naszego pupila, brały udział w karmieniu, w zabawach z hula-hopem, przez który piesek przeskakiwał, dzieci wykonywały zadania ruchowe zgodnie z wylosowanymi kartami, rzucały pieskowi piłkę, przechodziły pod pieskiem jak pod mostem, zabawom
i radości dzieci nie było końca. To było kolejne emocjonujące i bardzo dużo dające dzieciom spotkanie. Dzięki tym wszystkim zajęciom i aktywnościom dzieci mogły oswoić się z pieskiem, poznać zasady dbania o pieska, zasady zabawy z pieskiem. Przedszkolaki nie mogą doczekać się kolejnego spotkania.

……………………………………………………………………………………….

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

„Aby babcia i dziadziunio

w zdrowiu długo żyli.

Aby uśmiech dla nas mieli

w każdej wolnej chwili.”

      26 stycznia odbył się uroczysty dzień Babci i Dziadka. Nasze przedszkolaki wystawiły dla swoich dziadków  „Jasełka” w Domu Kultury w Bujakowie. Dzieci wykazały się wielką odwagą i pięknie przedstawiły swój występ, który dziadkowie kilkukrotnie nagrodzili brawami. Po przedstawieniu wnuczki wręczyły dziadkom upominki i wzięły udział we wspólnym poczęstunku.

…………………………………………………………………………………………………………………….

WARSZTATY DZIECIĘCE Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

19 stycznia odbyły się warsztaty dla dzieci, w których przedszkolaki tworzyły mydełka dla swoich babć i dziadków.

Dzieci wybierały kształt foremki, następnie własnoręcznie wybierały elementy do ozdabiania mydełek, po czym z pomocą instruktorów foremki zalewali gliceryną. Gotowe mydełka, pięknie zapakowane trafiły do rąk babć i dziadków w dniu ich święta.

…………………………………………………………………………………………………………………

                                        BAL KARNAWAŁOWY

„W karnawale, w karnawale,

Dookoła wielkie bale.

Gdy orkiestra piękne gra,

Każdy humor dobry ma.

W karnawale, w karnawale,

Dzieci bawią się wspaniale.

W karnawale każdy chce

Tańczyć, śpiewać, bawić się”.

13 stycznia w naszych oddziałach odbył się bal karnawałowy. W tym dniu dzieci zamieniły się w super bohaterów, księżniczki, wróżki, jednorożce, policjantów, strażaków oraz inne postaci z ulubionych bajek. Dzieci brały aktywny udział w zabawach tanecznych, ruchowych. Na zakończenie balu odbyła się sesja na czerwonym dywanie, gdzie każdy przedszkolak mógł zaprezentować swój strój. Po zakończonych zabawach tanecznych na dzieci czekał słodki poczęstunek.

…………………………………………………………………………………………………………………………..

GODZINY DOSTĘPNOŚCI:

WRZESIEŃ – STYCZEŃ:

Poniedziałek: 14.40 – 15.10 – Maria Wawak

Wtorek: 11.40- 12.40 – Joanna Harat

Środa: 11.30 – 12.30 – Sylwia Wawak/Nikoletta Skok (co dwa tygodnie)

Czwartek: 10.30 – 11.30 – Sylwia Wawak/Nikoletta Skok (co dwa tygodnie)

LUTY – CZERWIEC:

Poniedziałek: 14.40 – 15.10 – Maria Wawak

Wtorek: 11.40- 12.40 – Joanna Harat

Środa: 11.30 – 12.30 – Sylwia Wawak/Nikoletta Skok (co dwa tygodnie)

Czwartek: 10.30 – 11.30 – Sylwia Wawak/Nikoletta Skok (co dwa tygodnie)

……………………………………………………………………………………………………..

Baju baj

         10 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się wspólne czytanie z cyklu „Baju baj
z rodzicem”. W tym miesiącu wyjątkowo zamiast rodzica, nasze przedszkolaki odwiedziła babcia, Pani Agata, babcia Klary z grupy Żabek. Dzieci słuchały kilku bajek
o zwierzątkach, a także wspólnie się pobawiły, na koniec otrzymały od gościa małe upominki.

Pani Agacie jeszcze raz bardzo dziękujemy.

………………………………………………………………………………………..

NASZ DZIECIĘCY ŚWIAT

Słońce to gwiazda, świeci na niebie,


ciepłe promienie wysyła do ciebie…

         5 stycznia odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Nasz dziecięcy świat”, w tym dniu dzieci poznały wierszyk dotyczący planet. Na początku przeczytaliśmy wiersz B. Formy pt. „Planety”, następnie rozmawialiśmy o kosmosie i ustalaliśmy kolejność występowania planet w układzie słonecznym, a także dowiadywaliśmy się jak wyglądają. Grupa Sówek
i Żabek zatańczyły wspólnie taniec kosmicznej Żabki i odgadywały zagadki dotyczące kosmosu. Na koniec zajęć przedszkolaki wspólnie wykonały swój własny Układ Słoneczny.

………………………………………………………………………………………………………….

WIGILIA

W dniu 23 grudnia odbyła się w naszym oddziale przedszkolnym uroczysta wigilijka. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie coś magicznego, także u nas nastał dla wszystkich cudowny i świąteczny czas.  Dzieci czytały fragment biblii, odmówiły modlitwę , łamały się opłatkiem , a także składały sobie nawzajem życzenia. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego posiłku i kolędowania. Pod choinką na przedszkolaki czekały drobne upominki.

Życzymy Wszystkim Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

oraz

Szczęśliwego Nowego Roku!

…………………………………………………………………………………………………………..

PIERWSZY DZIEŃ ZIMY

W dniu 21 grudnia grupa „Żabek” i „Sówek” powitała Zimę , aura za oknem sprzyjała nam w świętowaniu. Tego dnia dzieci wzięły udział w zimowych zabawach – rozwiązywały zagadki i łamigłówki, przeliczały śnieżynki , grali w zimowe kalambury oraz zamieniali się w sople. Przedszkolaki rozmawiały także na temat bezpieczeństwa podczas zimowej pogody oraz uczestniczyły w wielu innych zabawach ruchowych i tanecznych. Przedszkolaki za pomocą farby wykonały zimowe drzewo.

…………………………………………………………………………………………………..

ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI

13 grudnia dzieci z grupy Żabek zaczęły przygotowania do świąt pełną parą. Żabki ozdabiały swoje pierniczki, które następnie zabrały do swoich domów. Pomysłów na ozdabianie i radości nie było końca.

………………………………………………………………………………………………………..

KARTKI ŚWIĄTECZNE

„Doprawdy nie wiem, jak to się dzieje,
Że dobro powraca;
To, co dajemy bliźniemu swemu,
Zwykle się zwraca.

Dobry uczynek, uśmiech czy słowo
Bezinteresowne i z serca,
Są tą wielką wartością,
Która nas w wierze utwierdza.”

         Jak co roku uczestniczymy w akcji ofiarowania Świątecznych kartek dla osób samotnych, starszych lub chorych. W tym roku nasze kartki dotarły do Domu Pomocy Społecznej Dla Osób Starszych w Bielsku- Białej.

…………………………………………………………………………………………………………

Z EMOCJAMI MI DO TWARZY

8 grudnia odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Z emocjami mi do twarzy”. Tym razem dzieci poznały kolejną emocję, jaką jest ZDZIWIENIE. Przedszkolaki wymieniały sytuacje, które mogą powodować na naszych twarzach zdziwienie, następnie wysłuchały opowieści Inspektora krokodyla dotyczącej zdziwienia. Na koniec zajęć dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną.

……………………………………………………………………………………………………………….

MIKOŁAJKI

Kto zagląda w okno,

kto latarką świeci,

kto patrzy przez szybkę,

szuka grzecznych dzieci.

To Mikołaj, to Mikołaj,

to Mikołaj Święty.

To Mikołaj, to Mikołaj

niesie nam prezenty..”

Dnia 7 grudnia dzieci z naszego Oddziału Przedszkolnego obchodziły Mikołajki. Tego dnia dzieci ubrane w kolor czerwony uczestniczyły w zabawach ruchowych, układały puzzle i grały w gry związane z świętem. W tym roku nasz Oddział Przedszkolny Święty Mikołaj odwiedził aż dwa razy. Po zakończonych zabawach do naszego przedszkola zawitał Mikołaj wraz z Aniołkami. Przedszkolaki dla specjalnych gości wyrecytowały przygotowany wcześniej wierszyk , zaśpiewały piosenkę , zatańczyły taniec, a następnie otrzymały prezenty. Dzieci pożegnały przybyłych gości, obdarowując ich skromnym upominkiem

……………………………………………………………………………………………………..

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

„Jest taki ktoś, fantastyczny gość,

co nie wie gdzie są drzwi.

Wszystkie dachy zna.

Białą brodę ma

i każdy o nim śni..”

Tą o to piękną piosenką dzieci z oddziału przedszkolnego przywitały Świętego Mikołaja w dniu 5 grudnia. Wizyta Świętego Mikołaja, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Już od rana przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały na wizytę gościa. Do naszego Oddziału Przedszkolnego miał zawitać oczywiście Mikołaj, ale także Wójt Gminy Porąbka Pan Paweł Zemanek, który chciał osobiście złożyć dzieciom życzenia świąteczne. Przedszkolaki zaśpiewały przygotowaną piosenkę, złożyły przysięgę i chętnie odpowiadały na pytania Św. Mikołaja, a następnie otrzymały upominki. Dzieci pożegnały gościa i zaprosiły go z powrotem już za rok!

…………………………………………………………………………………………………

Andrzejki

„Dziś ma Andrzej imieniny

Więc z Andrzejem się bawimy

Czarujemy, losujemy

Co nas czeka wiedzieć chcemy

Już Andrzejek nadszedł czas

Więc i Ty się z nami baw…”

         30 listopada odbyły się w naszym przedszkolu Andrzejki. Ten dzień pełny był magii
i zabaw. Dzieci z grup Sówki i Żabki razem bawiły się w przepowiadanie przyszłości, poznawały swój przyszły zawód, a także otrzymały wróżbę na najbliższe dni. Nie zabrakło oczywiście wspólnych tańców i zabaw ruchowych. Na koniec zajęć każda grupa lała wosk, sprawdzając co czeka ją w niedalekiej przyszłości.

……………………………………………………………………………………………….

Teatrzyk

         29 listopada odwiedził nasze przedszkolaki Teatr lalkowy Bajka, z przedstawieniem pt. „Śladami orła”. Główni bohaterowie bajki zabrali dzieci

w podróż po różnych zakątkach Polski. Przedszkolaki poznały kilka polskich legend tj.:
o smoku wawelskim, czy Bazyliszku. Na koniec dzieci mogły same zamienić się
w aktorów i zabawić się lalkami.

………………………………………………………………………………………………………….

Urodzinki

18 listopada odbyły się kolejne w tym roku urodzinki. Tym razem solenizantkami były Agnieszka, Amelka i Klara. Na początek dzieci złożyły naszym solenizantkom życzenia, następnie wręczyły prezenty. Kolejno dzieci wzięły udział w zabawach urodzinowych. Po zakończonych zabawach dzieci przeszły do wspólnego odśpiewania „Sto lat”, po czym zabrały się za konsumowanie pysznego tortu.

     Naszym solenizantkom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!

……………………………………………………………………………………………………………………………….

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo.

Projektem, który nieustannie się urzeczywistnia.

Przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”.

                                                           Jan Paweł II  

Pasowanie na przedszkolaka

16 listopada w Oddziałach Przedszkolnych w Bujakowie odbyło się najważniejsze święto dzieci – pasowanie na przedszkolaka. W tym dniu dzieci ubrane w stroje galowe mogły po długich przygotowaniach wystąpić przed swoimi rodzicami i jednocześnie stać się prawdziwymi przedszkolakami. Dzieci zaśpiewały piosenki, powiedziały wierszyki, wykonały taniec, po czym zostały pasowane przez panią Dyrektor. Na koniec dzieciom wręczone zostały dyplomy oraz upominki.

            „My, przedszkolaki dzielne, będziemy zawsze uśmiechnięte”.

                „Już od dzisiaj zapewniamy, że przedszkole pokochamy”.

……………………………………………………………………………………………………………………….

Bajkowanie z rodzicem

         W listopadzie rozpoczęliśmy cykl „Bajkowanie z rodzicem”, w tym miesiącu odwiedziła nas Pani Maria, mama Agnieszki. Przeczytała dzieciom dwie książeczki, przedstawiając historię żółwika Franklina oraz słonia Elmera.

Pani Marii raz jeszcze bardzo dziękujemy.

Zapraszamy kolejnych rodziców do spotkania z naszymi przedszkolakami.

………………………………………………………………………………………………………………….

Nasz dziecięcy świat

Stoi na stacji lokomotywa,

Ciężka, ogromna i pot z niej spływa:

Tłusta oliwa.

Stoi i sapie, dyszy i dmucha,

Żar z rozgrzanego jej brzucha bucha:

Buch – jak gorąco!

Uch – jak gorąco!

Puff – jak gorąco!

Uff – jak gorąco!

     23 listopada odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Nasz dziecięcy świat”. W tym miesiącu omawiany był wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Dzieci wykazywały się znajomością wiersza, układały odpowiednie załadunki do wagonów. Przedszkolaki bawiły się w pociąg emocji, a także zamieniły się w pociągi przejeżdżające w tunelach. Na koniec dzieci
z grup Sówki i Żabki wykonały wspólną pracę plastyczną.

…………………………………………………………………………………………….

Dzień pluszowego misia

25 listopada dzieci z grupy „Sówki” i „Żabki” obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci założyły magiczne misiowe opaski , które przemieniały ich w małe niedźwiadki. Na początku poznaliśmy historię powstania pluszowego misia oraz dowiedzieliśmy skąd wzięła się jego nazwa. Następnie przedszkolaki uczestniczyły wszelakich zabawach ruchowych i muzycznych związanych z tematyką pluszowego misia. Chętnie układali puzzle i tańczyli do piosenki „Taniec niedźwiedzia”. Przedszkolaki wykonywały grupowe prace plastyczne przedstawiające misia. Na koniec zajęć dzieci otrzymały drobne upominki i wykonaliśmy wspólne zdjęcie.

…………………………………………………………………………………………….

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 października obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Niepodległości. W tym dniu dzieci ubrane w biało – czerwone barwy Polski poznały nieco historię naszego kraju. Dzieci wzięły udział w zajęciach, których motywem przewodnim stały się symbole naszego kraju. Po zakończonych zajęciach dzieci odśpiewały hymn Polski wspólnie z grupą starszą. Żabki wykonały również flagę Polski.

…………………………………………………………………………………………………

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

4 listopada obchodziliśmy dzień postaci z bajek. W tym dniu motywem przewodnim stały się ulubione bajki naszych najmłodszych przedszkolaków. Na początek dzieci wymieniały swoje ulubione bajki, kolejno brały udział w zabawach tanecznych do wybranych utworów z bajek. Przeliczały elementy z motywem bohaterów bajek, segregowały elementy poszczególnych bajek, układały puzzle z bohaterami bajki. Zamieniały się w wybranych bohaterów bajek. Na koniec dzieci wybrały sobie maski postaci z bajek i wykonaliśmy wspólne bajkowe zdjęcie.

………………………………………………………………………………………………………….

URODZINKI

28 października obchodziliśmy pierwsze w tym roku urodzinki. W tym dniu swoje święto mieli Mia, Lenka, Jurii oraz Borys. Na początek dzieci w rytmie piosenki przechodząc przez tunel  złożyły solenizantom życzenia. Następnie dzieci wzięły udział w zabawach urodzinowych. Nie zabrakło tańca z balonami czy kaczuszek. Po zakończonych zabawach udaliśmy się na poczęstunek, w którym po zdmuchnięciu świeczek wszystkie żabki zabrały się za konsumowanie pysznego tortu. Dzieciom wręczone zostały upominki urodzinowe.

Naszym solenizantom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego najlepszego!

…………………………………………………………………………………………………………………

WYCIECZKA DO FIGLOPARKU

25 października dzieci z Oddziałów Przedszkolnych w Bujakowie wybrały się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę autokarową do figloparku w Andrychowie. Radości, uśmiechów na twarzy i dobrej zabawy nie było końca. Dzieci wróciły do przedszkola zmęczone ale za to bardzo szczęśliwe.

…………………………………………………………………………………………………………….

DZIEŃ WARZYW I OWOCÓW

21 października obchodziliśmy Dzień warzyw i owoców. Tego dnia dzieci przypomniały sobie nazwy warzyw oraz owoców. Wymieniły, jakie warzywa i owoce lubią jeść. Następnie dzieci segregowały warzywa według kolorów, wzięły udział w zabawie ruchowej „sałatka owocowa”. Następnie dzieci wzięły udział w zabawie tanecznej, w której motywem przewodnim były warzywa i owoce. Na koniec zajęć dzieci wykonały własnoręcznie szaszłyki owocowe, które zjadły ze smakiem.

……………………………………………………………………………………………………………..

DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ

18 października grupa Żabek obchodziła Dzień poczty polskiej. W tym dniu dzieci poznały na czym polega praca listonosza oraz czym jest poczta. Dzieci brały udział w zabawach tematycznych dotyczących poczty oraz pracy listonosza. Dzieci wysłuchały wiersza oraz piosenki, w której motywem przewodnim były zadania listonosza. Następnie dzieci układały puzzle z motywem listonosza, zapoznały się dzięki temu z kolorystyką oraz częściami ubioru Pana listonosza. Kolejno układały koperty według wielkości, segregowały elementy do odpowiednich skrzynek pocztowych, dobierały atrybuty listonosza według wielkości oraz odnajdywały cień danych atrybutów. Następnie dzieci wykonały własnoręczną pocztówkę, którą to Pan listonosz dostarczy do rodziców przedszkolaków.

…………………………………………………………………………………………………….

Z EMOCJAMI MI DO TWARZY

12 października odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu „Z emocjami mi do twarzy”. W trakcie zajęć dzieci będą poznawały podstawowe emocje. Podczas pierwszych zajęć przedszkolaki zapoznały się z emocją, jaką jest RADOŚĆ. W poznawaniu emocji dzieciom będzie towarzyszyć książka „Uczuciometr inspektora krokodyla”, która to na każdych zajęciach w sposób przyjazny dla dzieci wprowadzi ich w świat emocji i pozwoli im się z nimi oswoić. Podczas pierwszych zajęć dzieci wymieniały co sprawia im radość oraz jak można okazywać radość, następnie dzieci wysłuchały opowiadania o wiewiórce, która była bardzo radosna. Następnie wykonywały radosne słońce.

…………………………………………………………………………………………………

DOGOTERAPIA

10 października obyły się pierwsze w tym roku zajęcia z dogoterapii. Tym razem nasze przedszkole odwiedziła Tara. Dzieci poznały zasady pracy z pieskiem. W tym dniu dzieci mogły poznać bliżej Tarę. Przedszkolaki mogły czesać sierść Tary,karmić ją, rzucać jej piłkę oraz bawić się z nią. Piesek wniósł wiele radości, dzieci były bardzo zadowolone
z zajęć i już nie mogą doczekać się następnych.

………………………………………………………………………………………………………..

NASZ DZIECIĘCY ŚWIAT

3 Października rozpoczęliśmy nowy cykl zajęć pt. „Nasz dziecięcy świat”. W trakcie zajęć dzieci będą zapoznawały się z wybranymi wierszami oraz będą brały udział w zabawach związanych z analizą wiersza. Na pierwszych zajęciach dzieci zapoznały się z wierszem Jana Brzechwy ”Na straganie”. Po wysłuchaniu treści wiersza dzieci wzięły udział w zabawach tematycznych, między innymi układały warzywa, odgadywały nazwy warzyw, brały udział w zabawach ruchowych i tanecznych, w których motywem były warzywa oraz wykonały pracę plastyczną, malowanie warzyw farbami.

……………………………………………………………………………………………………

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września obchodziliśmy Dzień chłopaka. Tego dnia wszyscy chłopcy z grupy Żabek zamienili się w super bohaterów. Chłopcy wykonywali różne zadania, układali puzzle
z motywem samochodów, klasyfikowali zbiory, pokonywali tor przeszkód. Dziewczynki
z kolei w tym dniu dzielnie kibicowały swoim kolegom. Po wykonanych zadaniach dzieciom wręczone zostały drobne upominki.

…………………………………………………………………

PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

23 września obchodziliśmy pierwszy dzień jesieni. W tym dniu dzieci ubrane w jesienne kolory wzięły udział w zabawach ruchowych związanych z tematyką jesienną. Na początek żabki zaśpiewały piosenkę o jesieni. Po czym wzięły udział w jesiennych zabawach. Pierwszym zadaniem było zapoznanie z darami jesieni. Następnie dzieci przeszły do zabaw matematycznych,w których przeliczały elementy zbiorów. Kolejno układały jesienne puzzle oraz brały udział w zabawach tanecznych z szarfami. Po zakończonych zabawach dzieci wysłuchały utworu o pani jesieni. Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną „jesienne drzewko”.

…………………………………………………………………………………………………………

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września grupa Żabek obchodziła Dzień Przedszkolaka. Było to pierwsze wydarzenie w naszym cyklu przedszkolnym. W tym dniu nasze dzielne Żabki obchodziły swoje święto.  Żabki wzięły w tym dniu udział w licznych zabawach ruchowych, zabawach
z balonami, szarfami oraz zabawach z chustą. Po zakończonych zabawach dzieci wykonały grupową pracę plastyczną. Na zakończenie żabki otrzymały dyplomy super przedszkolaka.

…………………………………………………………………………………………………………..

PIERWSZY SPACER W GRUPIE MŁODSZEJ

7 września grupa Żabek wybrała się na pierwszy w tym roku przedszkolnym spacer. Dzieci poznały najbliższą okolicę przedszkola oraz przedszkolny plac zabaw. W tym dniu żabkom na spacerze towarzyszył wąż Wojtek, który wraz z wychowawcami dba o bezpieczeństwo dzieci w trakcie pobytu na spacerze. Pierwszy spacer przedszkolaków zaliczamy do udanych.

……………………………………………………………………………………………………………..

DNI ADAPTACYJNE W GRUPIE DZIECI 3-4 LETNICH

1 września w grupie młodszej w oddziałach przedszkolnych w Bujakowie odbyły się dni adaptacyjne z rodzicami nowo przyjętych dzieci. Tego dnia dzieci wraz z rodzicami mogły zapoznać się z przedszkolem. Na początek dzieci wzięły udział w zabawie ruchowej na powitanie. Następnie przedstawiły się oraz zapoznały się ze sobą. Kolejno dzieci wraz
z rodzicami brały udział w zabawach ruchowych, muzycznych i tanecznych. Przedszkolakom przeczytana została książka pt. „Miś tuliś idzie do przedszkola”. Po przeczytaniu utworu dzieci wykonały pracę plastyczną, która następnie zawisła na grupowej tablicy. Na zakończenie dni adaptacyjnych dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w zabawach ruchowych.