SÓWKI

URODZINKI

Urodziny w przedszkolu to wesołe wydarzenie, które cieszy każdego. We wtorek 11 czerwca w naszym Oddziale Przedszkolnym w grupie  „Sówki” ostatnie urodziny w tym roku przedszkolnym obchodziła piątka dzieci, a mianowicie: Anna, Emilia, Nastazja, Bartłomiej oraz Wiktor. Solenizanci na swoje przedszkolne przyjęcie przygotowali wiele smakołyków. Nie zabrakło również atrakcji. Podczas przyjęcia odbyło się mnóstwo gier i zabaw integracyjnych. Przedszkolaki tańczyły przy piosenkach: „Stop me from falling” czy „Chocolate”. Na zakończenie zabaw wszystkie dzieci zrobiły piękne koło, w środku którego miejsce zajęli solenizanci. Wszyscy zaśpiewali głośne „Sto lat” i złożyli dzieciom życzenia urodzinowe, a po życzeniach przyszedł czas na pyszny poczęstunek i drobne upominki.

……………………………………………………………………………………..

WAROWNIA PSZCZYŃSKA

W dniu 7 czerwca odbyła się wycieczka do Warowni w Pszczynie.

Wkroczyliśmy w średniowieczny świat rycerzy, księżniczek i baśniowych postaci ukryty w samy sercu pszczyńskich lasów. Na dzieci czekała w Warowni moc magicznych atrakcji. Wycieczka była pełnym przygód inspiracji epoką średniowiecza.

Animatorzy umilili czas przedszkolaków  poprzez prowadzenie gier , zabaw oraz prelekcji. W restauracji Kuchmistrz zaserwował dzieciom ulubione danie. Na zakończenie dzieci bawiły się na unikalnym średniowiecznym placu zabaw.

…………………………………………………………………………………..

DZIEŃ DZIECKA

Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka.

My uczciliśmy je 3 czerwca i w tym dniu słońce świeciło nad naszym przedszkolem dla wszystkich dzieci, a dzień obfitował w wiele ciekawych zdarzeń.

Radość dzieci była ogromna. W tym szczególnym dniu odbyły się liczne atrakcje takie jak dmuchańce,  zawody sportowe, zajęcia plastyczne oraz taneczne. Oczywiści nie zabrakło prezentów dla Naszych dzieci.……………………………………………………………………………………………………………………………….

DZIEŃ MAMY I TATY

W Oddziale Przedszkolnym w Bujakowie 31 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której dzieci z grupy „Sówki”, zaprezentowały swój program taneczno – wokalno – recytatorski. Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw. Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności. Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta!

……………………………………………………………………………………….

TEATR BAJKA – „JAŚ I MAŁGOSIA”

Dnia 20 maja  gościliśmy w naszym Przedszkolu aktorów z Teatru „Bajka”, którzy przedstawili nam bajkę pt. „Jaś i Małgosia”.

Wspaniali aktorzy przenieśli dzieci w bardzo zabawny sposób w świat przygód Jasia i Małgosi. Cała historia jak na bajkę przystało zakończyła się szczęśliwie. Przedstawienie wywołało u dzieci uśmiech i zaciekawienie.

Po zakończonym występie dzieci nagrodziły aktorów głośnymi brawami.

Po powrocie do sali dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami.

……………………………………………………………………………………..

BAJU, BAJ Z RODZICEM

Tyle jest ciekawych książek,

więc czasami martwię się,

Kiedy ja przeczytać zdążę

książki, książki te!


Tata czasu ma niewiele,

ale tata kocha mnie!

Chętnie czyta mi w niedzielę

książki, książki te!

Gdy urosnę tak jak tata,

będę czytać całe dnie.

Jeszcze raz przeczytam sama

książki, książki te!

We wtorek 28 maja na spotkaniu z książką odwiedził nas tata Pawełka, który przyniósł ze sobą „Legendę o Smoku Wawelskim”. Przygody szewczyka Skuby zainteresowały „Sówki”, które z ogromną uwagą słuchały kolejnych stron legendy. Książkę, na ostatnie w tym roku spotkanie „Baju, baj z rodzicem” wybrał sam Pawełek. Cieszymy się,  że dzieci wybierają książki różnorodne, zgodnie z własnymi gustami i zainteresowaniami, a także że prezentują je swoim rówieśnikom. Serdecznie dziękujemy tacie Pawełka za odwiedziny. Życzymy wielu miłych chwil spędzonych wraz z dziećmi nad książką.

Zachęcamy pozostałych rodziców do współdziałania z nami w zajęciach „Baju, baj z rodzicem” w przyszłym roku przedszkolnym.

……………………………………………………………………………………………..

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

W dniu 8 maja maluszki uczestniczyły w zajęciach podczas których celem było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poszanowania do książek.

Dzieci wysłuchały głośnego czytania książki pt. „Franklin i książki z biblioteki. Następnie zapoznały się z zasadami zachowania w bibliotece. Zajęcia były przeplatane zabawami ruchowymi. Zajęcia zakończyły się w radosnej atmosferze.

………………………………………………………………………………………………..

KUCHCHCIK

Czy wiecie o czym czasem ma.rzę

Że gdy dorosnę, zostanę kucharzem,

by wam, gdy wszyscy już dorośniecie,

dawać najlepsze potrawy na świecie.

Mógłbym serwować wam na śniadanie,

omlety z jajek-niespodzianek.

Na obiad barszczyk na rodzynkach.

Prawda, że już wam cieknie ślinka?

Na ostatnich zajęciach z Kuchcikiem, dzieci z grup „Sówki” przygotowały przepyszne banany z sosem z nutelli i czekolady. Wszystko znikło z talerzy w mik i było przepyszne! Maluszki z utęsknieniem będą czekać na kolejne zajęcia z naszym kuchennym pomocnikiem, a one już po wakacjach. Do zobaczenia!

……………………………………………………………………………………………………………….

CZARNY WTOREK

W tym tygodniu dużo się u nas działo – świętowaliśmy Dzień Koloru Czarnego. Z tej okazji ,,zamieniliśmy się” w detektywów i szukaliśmy przedmiotów w naszej sali w tym kolorze. Na czarnym kocyku wysłuchaliśmy wiersza ,,Entliczek Pentliczek” zajadając się bananami w sosie z nutelli . W tym dniu królowały mroczne zabawy muzyczno ruchowe. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że kolor czarny naprawdę można spotkać wszędzie!

…………………………………………………………………………….

URODZINKI

„Poprzez łąki, dolinami,

biegnie kangur z życzeniami.

Spieszy się, by być na czas.

Wie, że urodziny masz.”

Dzieci, które swoje urodziny obchodzą w maju, wspólnie z wszystkimi przedszkolakami świętowały ten wielki dzień we wtorek 14 maja 2019 r. Piękne życzenia płynęły od koleżanek i kolegów, a po odśpiewaniu tradycyjnego „Sto lat”, mali jubilaci otrzymali drobne upominki i poczęstowały swoich gości przepysznym tortem. Wszystkiego najlepszego dla Weroniczki, Oliwierka, Olafka i Jasia

…………………………………………………………………………………………………………………

DZIEŃ ZIEMI

26 kwietnia nasze przedszkolaki świętowały „DZIEŃ ZIEMI ” W ciekawy i prosty sposób dzieci zapoznały się z pojęciem recyklingu – powtórnego wykorzystania śmieci. Staraliśmy się aby w każdym wzbudzić poczucie odpowiedzialności wobec przyrody oraz zwróciliśmy uwagę  na wszelkie zagrożenia jakie niesie brak dbałości o Naszą Planetę. Wspólnie podnieśliśmy świadomość ekologiczną oraz kształtowanie postaw związanych z ochroną przyrody wśród najmłodszych. Dzieci miały możliwość dokonania segregacji  śmieci oraz udziału w licznych zabawach i quizach o tematyce ekologicznej.

……………………………………………………………………………………………………………….

URODZINKI

Dnia 23 kwietnia po raz kolejny obchodziliśmy Urodzinki. Tym razem obchodziła Milenka.  Z tej okazji nie zabrakło wielu tańców, zabaw integracyjnych, które dostarczyły pozytywnych emocji naszym podopiecznym. Po odśpiewaniu STO LAT  wszyscy przyłączyli się do wspólnej zabawy i złożyli jubilatom życzenia. Po wielu atrakcjach usiedliśmy do pysznego poczęstunku.

Milence życzymy dużo powodów do radości.

……………………………………………………………………………………………………………….

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

18 kwietnia 2019 r. tradycyjnie w naszym oddziale przedszkolnym odbyło się świąteczne „Śniadanie Wielkanocne”. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania uroczystości. Tego dnia dzieci w odświętnych strojach zasiadły do stołu, który uginał się od świątecznych przysmaków, aby w gronie najbliższych kolegów podzielić się jajkiem i złożyć sobie życzenia. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani dyrektor, która złożyła wszystkim dzieciom ciepłe życzenia świąteczne. W trakcie dnia dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi. Śniadanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze, a tuż po nim przedszkolaki otrzymały długo wyczekiwane drobne upominki od Zajączka.

………………………………………………………………………………………………………………..

KUCHCIK

Kolejne zajęcia z Kuchcikiem, które odbyły się w środę 17 kwietnia zaskoczyły wszystkich. „Sówki” przygotowały sernik na zimno, który nie tylko pięknie wyglądał, ale też wyśmienicie smakował!

………………………………………………………………………………………………………………

DOGOTERAPIA
We wtorek 16 kwietnia dzieci z grupy „Sówki” po raz kolejny odwiedziła Pani Magda ze swoim pupilem Lorą. W tym dniu dzieci miały okazję dowiedzieć się, że pies to nie tylko najlepszy przyjaciel człowieka, towarzysz ciekawych zabaw, ale przede wszystkim życie, za które właściciele odpowiada i ma wobec niego do spełnienia różne obowiązki. Przedszkolaki dowiedziały się o czym należy pamiętać idąc na spacer z psem. Miały również okazje bezpiecznie bawić się z Lorą oraz nauczyć się jak prawidłowo ją nakarmić. Piesek okazał się wspaniałym motywatorem do zabawy co sprawiło, że całe zajęcia przebiegły w przyjaznej atmosferze.

……………………………………………………………………………………………………………………………

PISANKI – JAJKA MALOWANE
Czas Świąt Wielkanocnych jest związany przede wszystkim z tradycją malowania pisanek. W zależności od techniki zdobienia, świąteczne jajka mają różne nazwy: pisanki, kraszanki, oklejanki, rysowanki, drapanki. Dzieci z grupy „Sówki” również ozdobiły jajka śmiesznymi naklejkami i kaszą, tworząc orginalne pisanki. Wszyscy wykazali się wspaniałą kreatywnością i aktywnością twórczą. Powstały istne pisankowe cudeńka.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

WIZYTA W PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ
W dniu 15 kwietnia 2019 roku przedszkolaki z grupy „Sówki” z naszego Oddziału Przedszkolnego pod opieką swoich pań wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Białej. Po przybyciu na miejsce Panowie Strażacy zapoznali naszych małych podopiecznych ze swoją pracą. Zaprezentowali również wyposażenie samochodu strażackiego, niezbędnego do gaszenia pożaru, usuwania skutków powodzi, wypadków drogowych oraz innych katastrof. Wiele radości sprawił dzieciom pokaz ognioodpornego kombinezonu, a także zjazd po rurze do akcji ratunkowej. Największym przeżyciem była możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu i odzieży strażackiej oraz prezentacja samochodu z wielką drabiną zakończoną koszem, aż do nieba. Dzięki wizycie dzieci dowiedziały się, na czym polega praca strażaka, jak zachować się w czasie pożaru oraz jakim sprzętem w swojej pracy posługują się strażacy. Na zakończenie wizyty, dzieci podziękowały Strażakom za miło spędzony czas, podarowały drobny upominek i z uśmiechem na twarzy wracały do przedszkola. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku przedszkolnym, odwiedzimy Państwową Straż Pożarną jeszcze raz.

…………………………………………………………………………………………………………………

WARSZTATY DLA RODZICÓW

W dniu 12 kwietnia tuż przed Wielkanocą, w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Właśnie z tej okazji zaprosiliśmy rodziców na warsztaty podczas których poznaliśmy tradycję i zwyczaje świąteczne. Spotkanie było doskonałą okazją do zobaczenia swoich pociech podczas zajęć, miłego spędzania czasu oraz wspólnej zabawy. Rodzice i dzieci z zapałem wykonywali  piękne Palmy, wykazując się przy tym kreatywnością i pomysłowością. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze. Umiliły i  wprowadziły dzieci w Wielkanocny nastrój.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę.

…………………………………………………………………………………………………………………………..

BAJU BAJ Z RODZICEM

W dniu 11 kwietnia  odwiedziła nas  mama Lucjana, która przeczytała nam bajkę pt. „Przygody Puchatka”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały historii słynnego misia. Po przeczytaniu bajki  dzieci wspólnie opowiedziały bajkę, jaka również potrafiły odpowiedzieć na pytania dotyczące bajki. Pamiętajmy że głośne czytanie dziecku już od najmłodszych wykształci w dziecku nawyk czytania, jak również buduje bardzo silną więź między dorosłym a dzieckiem.

Dziękujemy serdecznie mamie Lucjana.

……………………………………………………………………………………………………………

NIEBIESKI WTOREK
Dzień 2 kwietnia 2019 r., czyli „NIEBIESKI WTOREK” w naszym oddziale przedszkolnym należał naprawdę do udanych, a to za sprawą tego właśnie koloru i dnia, w którym mogliśmy się wspólnie cieszyć, bawić, śmiać i pracować. Tego dnia aktywnie uczestniczyliśmy w zajęciach przedszkolnych śpiewaliśmy, tańczyliśmy, bawiliśmy się i braliśmy udział w niebieskich grach i zabawach.

………………………………………………………………………………………………………………………….

PRIMA APRLIS
Pierwszego kwietnia, gdy tylko Słońce wzejdzie,
Ludzie kawały robią sobie wszędzie,
Prima Aprilis to święto każdego,
a u Sówek zabawa była na całego.

……………………………………………………………………………………………………………………………..

KUCHCIK

Podczas ostatnich zajęć z cyklu „Kuchcik”, które odbyły się w piątek 29 marca  dzieci miały możliwość przygotowania ciepłych lodów. Wykorzystaliśmy mleko, bitą śmietanę, galaretkę, polewę czekoladową, banany, a także słodkie posypki. Pod bacznym okiem Pani Paulinki przedszkolaki tworzyły pyszną pianę, którą później nakładały do wafelka,
a następnie dekorowały ulubionymi dodatkami. Było pysznie! Czekamy na kolejne zajęcia z naszym „Kuchcikem”.

………………………………………………………………………………………………..

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

W dniu 27 marca, z okazji  Międzynarodowego Dnia Teatru, w naszym oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia teatralne. Zajęcia te zapoznały dzieci z podstawowymi zagadnieniami teatralnymi, takimi jak: aktor, scena, widownia, kurtyna, przedstawienie. Dzieci poznały różne techniki teatralne – pantomima, teatr ruchu, teatr lalkowy, miały również możliwość wykonać ćwiczenia z zakresu emisji głosu, dykcji i ruchu scenicznego. Na zakończenie zajęć, nauczycielki przygotowały dla swoich wychowanków teatrzyk kukiełkowy pod tytułem „Pani Mrugalińska”. Dzieci ze skupieniem obejrzały przedstawienie, które sprawiło im ogromną radość, co było widać po głośnych brawach. „Sówki” wcieliły się także w rolę aktorów i samodzielnie tworzyły własną inscenizację kukiełkową.

………………………………………………………………………………………………………………..

WYJAZD DO KINA

W dniu 26 marca dzieci z Naszego Przedszkola wybrały się na wycieczkę do Kina w Kętach na Bajkę pt. „Jak uwolnić smoka 3” Ta bajkowa opowieść o chłopcu, który udowodnił, że nie ma na świecie takich złych mocy , których nie może pokonać prawdziwa przyjaźń. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków były potwierdzeniem , iż bajka bardzo się podobała.

Wyjazdy edukacyjne to możliwość obserwacji, zdobywania informacji, które są podstawą trwalszej i bogatszej wiedzy. To nie tylko nabywanie umiejętności w uczestniczenia w seansach filmowych, ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie. Po udanym seansie wszyscy w doskonałych nastrojach wróciliśmy do przedszkola.

………………………………………………………………………………………………………………

BAJU, BAJ Z RODZICEM

Rodzice przedszkolaków z grupy „Sówki” przychodzą do oddziału przedszkolnego nie tylko po to, aby przyprowadzić i odebrać swoje dzieci, ale także po to,  żeby poczytać im bajki.  Są to chwile bardzo przez dzieci wyczekiwane.
W marcu odwiedziła nas mama Pawełka, która zaprezentowała wszystkim przedszkolakom bajkę pt. „Robot Robert”. Cała grupa „Sówek” chętnie i uważnie słuchała przygód niezastąpionego robota. Po wysłuchaniu bajki dzieci wykonały ćwiczenia tematycznie związaną z jej treścią . Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy kolejnych rodziców.

„Z POEZJĄ ZA PAN BRAT”

W piątek 22 marca w naszym oddziale przedszkolnym odbył się I Konkurs Recytatorski. Do konkursu zgłosiło się 10 dzieci z grupy „Sówki”, które zaprezentowały wiersze J. Brzechwy i J. Tuwima. Na widowni zasiadła Pani Dyrektor, klasa III SP wraz z wychowawczynią oraz koledzy i koleżanki z grupy maluszków. Wszystkie dzieci bardzo się starały i pięknie recytowały przygotowane wiersze, więc nasze jury obdarowało nagrodami i dyplomami wszystkich uczestników konkursu, tym samym każdy został zwycięzcą. Uczniowie klasy III SP byli pod wrażeniem wyboru wierszy przez najmłodszych (skala trudności była naprawdę wysoka) oraz rekwizytów, o których nie zapomnieli uczestnicy konkursu. Po części konkursowej przyszła pora na wspólną zabawę. Bardzo dziękujemy rodzicom, ciociom, dziadkom za przygotowanie przedszkolaków do występu. Dziękujemy!

……………………………………………………………………………………………………………..

MARZANNO, MARZANNO TY ZIMOWA PANNO!

Pierwszy dzień wiosny 21 marca jest jednym z bardziej wyczekiwanych  dni w roku szczególnie przez dzieci. Przedszkolaki z grupy „Sówki” wykonały ekologiczną Marzannę – symbol Zimy i radosnym korowodem wyruszyły na kładkę, żeby tam pożegnać kolorową pannę wierszem i piosenką, a do przedszkola wróciły z kolorowym gaikiem. Po powrocie do przedszkola czekał na dzieci list od wiosny i kwiaty, którymi najmłodsi zgodnie ze złożoną obietnicą mają się opiekować.

………………………………………………………………………………………………………….

DOGOTERAPIA

We wtorek 12 marca przybyła do nas Pani Magda ze swoim czworonogiem. Tym razem przedszkolaki mogły wykazać się swoimi umiejętnościami przeliczania, porównywania i znajomością kolorów. Wspólne edukacyjne zabawy wywołały jak zwykle mnóstwo emocji, a kontakt z naszym ulubieńcem oczywiście był wielkim wydarzeniem. W czasie zajęć przedszkolaki mogły osobiście doświadczyć łagodności psa.Wizyta psa terapeuty w przedszkolu wniosła wiele nowych doświadczeń w życie wszystkich, którzy w spotkaniu psem Lorą mogli uczestniczyć.

………………………………………………………………………………………………………..

ŻÓŁTY WTOREK

Kolejnym ciekawym wydarzeniem, które odbyło się 12 marca był „żółty wtorek”. Nasze mamusie znów postarały się, aby każdy z nas miał na sobie element ubioru koloru żółtego. Do „Krainy koloru żółtego” zaprosił nas „KTOSIEK”, czyli mała, żółta kaczuszka. Dzieci maiły okazję wyszukiwać w naszej sali przedmioty w kolorze żółtym, jak również ćwiczyły przeliczanie przedmiotów. Podczas tego wyjątkowego dnia bawiliśmy się, odgadywaliśmy zagadki i tańczyliśmy. Na pożegnanie żółtego przyjaciela  „KTOŚKA” zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.

………………………………………………………………………………………………………….

DZIEŃ KOBIET 8 MARCA

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień. Ważny dla wszystkich kobiet, zarówno dużych jak i tych mniejszych. W tym wyjątkowym dniu świętowaliśmy  razem ze starszą grupą „Żabek”. Atrakcje jakimi nas zaskakiwały były zabawy, tańce, zagadki. Lecz poza mnóstwem bardzo ciekawych zajęć odbył się  szalony pokaz mody z udziałem naszej żeńskiej części przedszkola.Wraz z Paniami zamieniły się w piękne modelki, które po wybraniu dla siebie najpiękniejszego stroju przemaszerowały po „czerwonym dywanie”. Dziewczynki w tym szczególnym dniu były oczywiście w centrum uwagi.  Było to bardzo emocjonujące wydarzenie. Bardzo serdecznie dziękujemy  za zorganizowanie wspaniałej zabawy Paniom z grupy „żabek”

WARSZTATY PSZCZELARSKIE

W dniu 26 lutego w Oddziale przedszkolnym  odbyły się warsztaty pszczelarskie. Naszym celem było zainteresowanie dzieci  zawodem pszczelarza i uwrażliwienia ich na otaczający nas świat przyrody. Poznanie jednego z najbardziej fascynujących owadów, degustacja miodu i własnoręczne lepienie świeczek z wosku zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte przez naszych przedszkolaków.

SZARY WTOREK

We wtorek  26 lutego w Naszym oddziale przedszkolnym w grupie „sówki” królował kolor szary. Dzieci bawiły się przy muzyce , jak również odbyły się tańce na szarym dywanie. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki słuchowe jak i poszukiwały przedmiotów w naszej  sali w szarym kolorze. Cały dzień w szarych barwach okazał się bardzo radosnym dniem dla przedszkolaków.

……………………………………………………………………………..

WIZYTA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

W czwartek 28 lutego dzieci wraz z opiekunami odwiedziły szkolną bibliotekę. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilku z nich było wcześniej w bibliotece, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Tematem spotkania było zapoznanie maluchów  z biblioteką. Przedszkolaki  zwiedzały z wielkim zainteresowaniem bibliotekę, lecz szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki  oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania.

Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania Pani bibliotekarki. Wspólnie założyliśmy kartę dla młodszej grupy i od razu wypożyczyliśmy książki.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki  z uśmiechem na twarzy.

………………………………………………………………………………………………………….

BAJU BAJ Z RODZICEM  

W poniedziałek dnia 4 marca przybyła do nas mama Jasia, która sprawiła nam ogromną radość, ponieważ przygotowała dla naszych  najmłodszych przedszkolaków książkę pt. „Franklin”. Dzieci  z wielkim zaciekawieniem wysłuchały przygód ulubionego bohatera. Czytanie kojarzone jest z takim obszarem jak budowanie relacji z dzieckiem, czy bliskość czy przyjemnie spędzony czas, a także podejściem bardzo edukacyjnym . Pozytywnie wpływa na rozwój językowy, społeczny i poznawczy . Z niecierpliwością czekamy na kolejnych ochotników którzy nam przeczytają ciekawe historie.

……………………………………………………………………………………………………………….

BAL KARNAWAŁWY

     Miniony czwartek był dla naszych „Sówek” dniem niezwykłym i długo wyczekiwanym, a to za sprawą Balu Karnawałowego, który właśnie miał miejsce 7 lutego. Już od samego rana w naszym oddziale przedszkolnym pojawiały się kolorowe postacie ze znanych bajek.

czytaj więcej + galeria

…………………………………………………………………………………………………………….

„BAŁWANKI” PRACA METODĄ DOROTY DZIAMSKIEJ

W piątek 8 lutego dzieci z grupy „Sówki” wykonały kolejną pracę plastyczną metodą EDUKACJI PRZEZ RUCH DOROTY DZIAMSKIEJ. Trzy i czterolatki kreśliły rytmicznie jedną ręką (raz prawą, raz lewą) kreski tworząc piękne tło.

czytaj więcej + galeria

………………………………………………………………………………………………….

TEATRZYK „SZEWCZYK DRATEWKA”

     W piątek 8 lutego nasz oddział przedszkolny odwiedził wyjątkowy teatrzyk z przedstawieniem pt. „Szewczyk Dratewka”. Wyjątkowy za sprawą aktorów, w których role wcielili się uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Bujakowie.

czytaj więcej + galeria

…………………………………………………………………………………………..

KUCHCIK

    W poniedziałek 4 lutego znów smakowicie zapachniało w naszym oddziale przedszkolnym, a to za sprawą kolejnych zajęć z „Kuchcikiem”. Tym razem maluszki zapoznały się z przepisem na pyszne zimowe gofry. Po upieczenie gofrów nasze przedszkolaki przystąpiły do degustacji. Dzieci nie zapomniały oczywiści o dodatkach dekorując swoje gofry, czekolada, bita śmietana, jabłka, banany i cukier puder poszły w ruch. Z uśmiechniętymi buziami czekamy na marcowe spotkanie z „Kuchcikiem”.

GALERIA

……………………………………………………………………………………………….

„TĘCZA” PRACA METODĄ DOROTY DZIAMSKIEJ

     W czwartek 24 stycznia dzieci z grupy „Sówki” wykonały pracę plastyczną metodą EDUKACJI PRZEZ RUCH DOROTY DZIAMSKIEJ. Przedszkolaki uczestniczyły
w wesołych zabawach z „leniwą ósemką”, kreśląc kolorowe ósemki, w rytm melodii, wykorzystując przy tym ruch, następnie je wycinając, a później przyklejając na tło, które same stworzyły tworząc tęcze. Podczas wykonywanego zadania panowała radosna atmosfera, a dzieci bardzo dobrze się bawiły realizując poszczególne etapy pracy. Prezentowana metoda pozwala wspierać prawidłowy rozwój dziecka oraz zapewnia wszechstronną zintegrowaną stymulację. Już nie możemy doczekać się kolejnej pracy plastycznej, którą wykonamy tą metodą, gdyż przedszkolaki raz w miesiącu będą pracować metodą „Edukacji przez ruch”.

GALERIA

………………………………………………………………………………………..

URODZINKI

       We wtorek 5 lutego obchodziliśmy kolejne urodziny dzieci z naszej grupy. Słodkościami częstowały  wszystkich dziewczynki Julia i Oliwia, a także chłopcy Nataniel oraz Tomasz. Po odśpiewaniu STO LAT wszyscy przyłączyli się do wspólnej zabawy i życzyli jubilatom wszystkiego najlepszego, mnóstwo smakołyków i samych radosnych dni.

GALERIA

………………………………………………………………………………………………..

DOGOTERAPIA

      Dnia  28 stycznia Oddział Przedszkolny po raz kolejny odwiedził Nasz ulubiony gość – Pies o imieniu Lora. W czasie spotkania dzieci miały okazję na wiele ciekawych zabaw z Lorą.

      Pani Magda – opiekun Lory pomagała przełamywać lęk przed czworonogami. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem przełamuje lęk, nieśmiałość, buduje poczucie bezpieczeństwa. Zajęcia te dostarczyły dzieciom wiele pozytywnej energii. Bardzo miło będziemy wspominać spotkanie.

Z niecierpliwością oczekujemy następnych odwiedzin.

GALERIA

……………………………………………………………………………………………………..

BIAŁY WTOREK

    W dniu 29 stycznia „królował” biały kolor. Nasze mamusie postarały się aby każdy z Nas miał element ubioru w kolorze białym.

     Do „śnieżnej krainy”  zaprosił Nas Bałwanek który przy piosence „Jedzie pociąg…” zawiózł dzieci do wspólnej zabawy.  Dzieci wyszukiwały w sali zabawek koloru białego. Budowaliśmy iglo wspólnie dla bałwanka. Mieliśmy wiele konkurencji które dostarczyły przedszkolakom mnóstwo radości. Poza różnymi konkursami oczywiście nie zabrakło również tańców.

……………………………………………………………………………………………

BAJU BAJ Z RODZICEM

      Dnia 29 stycznia odwiedziły Nas mamy Miłosza i Ani. W specjalnie przygotowanych strojach przeczytały dzieciom bardzo ciekawą bajkę pt.”Krecik w Zimie”. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały ciekawej historii Krecika i Bałwanka.

         Następnie odpowiadaliśmy na pytania dotyczące bajki. Dzieci były oczarowane strojami, które nawiązywały do tematyki czytanej książki. Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas , w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych.

      Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci.

……………………………………………………………………………………….

URODZINKI

Na wtorkowe urodzinki, tj. 22 stycznia swoich kolegów i swoje koleżanki z grupy „Sówki” zaprosił Oliwierek. Od samego rana dzieci zastanawiały się jakie będą konkursy i zabawy urodzinowe.

czytaj więcej + galeria

………………………………………………………………………………….

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

      Piątkowy dzień, a dokładnie 18 stycznia był bardzo mroźny i zimny, ale serca dzieci
z naszego oddziału przedszkolnego były bardzo gorące, a to za sprawą święta jakie było obchodzone przez najmłodszych, a mianowicie Dzień Babci i Dziadka.

czytaj więcej + galeria

…………………………………………………………………………………………

WARSZTATY Z CZEKOLADY

Wtorek 15.01.2019 r. był dniem bardzo długo wyczekiwanym przez grupę maluszków. Dzieci nie mogły doczekać się warsztatów z czekolady, w trakcie których przedszkolaki pobudzały zmysł smaku.

czytaj więcej + galeria

  ………………………………………………………………………….

KUCHCIK

8 stycznia w naszym oddziale przedszkolnym obyły się kolejne zajęcia z „Kuchcikiem”. Dzieci z grupy „Sówki” przygotowały smaczne i zdrowe kanapki. Przed rozpoczęciem pracy dzieci umyły rączki i założyły fartuszki.  Z pomocą nauczyciela kroiły warzywa, natomiast samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach produkty, które wybrały samodzielnie. W trakcie zajęć panowała radosna atmosfera, a przedszkolaki przyswoiły najważniejsze nawyki żywieniowe oraz dbałość    o higienę. Wszystkie maluszki zjadły swoje kolorowe kanapki, pełne witamin z apetytem.

GALERIA

…………………………………………………………………………..

ZABAWY NA ŚNIEGU

     W miesiącu styczniu postanowiła nas osobiście odwiedzić długo oczekiwana Pani Zima, dzięki której pojawił się uśmiech na twarzach dzieci. Z powodu odwiedzin naszego gościa  dzieci z grupy „Sówki” wybrały się na boisko szkolne i plac zabaw, żeby zadbać o zdrowie i hartować swój organizm.  Radosnym zabawom na śniegu nie było końca, a największa frajda towarzyszyła najmłodszym podczas  zjeżdżania na ślizgawkach.

………………………………………………………………………………………….

WIGILIA

21 grudnia w naszym przedszkolu był dniem bardzo wyjątkowym. Tego dnia bowiem dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści Wigilijnej. Przedszkolaki  uczestniczyły w uroczystej Wigilii, dzieliły się opłatkiem składając sobie przy tym życzenia.

Nie mogło zabraknąć również wspólnego kolędowania.

Radościom nie było końca, gdy po zjedzonym posiłku pojawiły się  przyniesione przez Aniołka prezenty.

……………………………………………………………………………………

BAL ZIMOWY

W dniu 20 grudnia w naszym przedszkolu odbył się Bal Zimowy podczas którego najmłodsi mieli możliwość wspólnej zabawy. Tańcom i śpiewom nie było końca. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc z ogromną ochotą we wspólnych zabawach i konkursach.

W trakcie Zimowego Balu nie zabrakło oczywiście pysznego poczęstunku, gdzie mogliśmy zregenerować siły do dalszej zabawy.

GALERIA

………………………………………………………………………………………

KUCHCIK

W środę 12 grudnia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, „Sówki” postanowiły upiec świąteczne ciasteczka. Przedszkolaki nie mogły się już doczekać kolejnych zajęć z kuchcikiem.

czytaj więcej + galeria

……………………………………………………………………………………………..

URODZINKI

    W dniu 7 grudnia obchodziliśmy urodzinki Lucusia. Nie zabrakło wielu tańców, zabaw integracyjnych które dostarczyły pozytywnych emocji naszym podopiecznym. Po odśpiewaniu „STO LAT” i złożeniu życzeń usiedliśmy przy stole i świętowaliśmy zajadając się różnymi smakołykami. Lucusiowi  życzymy dużo uśmiechu .

…………………………………………………………………………………………….

MIKOŁAJKI

    W dniu 6 grudnia Nasz Oddział Przedszkolny odwiedzili: Święty Mikołaj wraz z Wójtem Gminy Porąbka, którzy dostarczyli nam wiele radości. Dzieci w ramach podziękowania za przybycie i prezenty zaśpiewały piosenkę i wyrecytowały wiersz.

czytaj więcej + galeria

…………………………………………………………………………………………

WYCIECZKA DO TEATRU

W dniu 4 grudnia przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do Teatru „Banialuka” w Bielsku-Białej. Dzieci obejrzały kolorową opowieść Kornela Makuszyńskiego  pt. „Krawiec Niteczka”, która przeniosła Nas do bajkowego świata utkanego z różnych emocji. Następnie odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem, które sprawiło dzieciom mnóstwo radości.

………………………………………………………………………………………….

BAJU, BAJ Z RODZICEM

      W miesiącu grudniu do naszego oddziału przedszkolnego zawitała Mama Oliwierka, aby zaprezentować swoje zdolności narratorskie. Przeczytała przedszkolakom bajkę pt. „Pszczółka Hela”. Dzieci z dużym zaciekawieniem wysłuchały utworu, który był bardzo pouczający dla maluszków. Oliwierek, był bardzo dumny ze swojej mamy i na zakończenie podarował jej prezent od dzieci z grupy „Sówki” za odwiedziny. Czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników.

Bardzo dziękujemy mamie Oliwiera za przybycie!

………………………………………………………………………………………

ZIELONY WTOREK

   We wtorek 11 grudnia w naszym oddziale przedszkolnym na jeden dzień zagościł kolor zielony.

czytaj więcej + galeria

………………………………………………………….

ŻYCZENIA IDĄ W ŚWIAT – KARTKI ŚWIĄTECZNE

W poniedziałek 10 grudnia dzieci z grupy „Sówki” przygotowały kartki bożonarodzeniowe z życzeniami, które zostały przekazane chorym (Hospicjum Domowe) z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „SALUS”. Mamy nadzieję, że wykonane kartki, taki mały gest ze strony najmłodszych, wzbudzi u Pacjentów uśmiech, nadzieję i wsparcie w tym trudnym czasie choroby.

………………………………………………………………………

WIZYTA GÓRNIKA

W poniedziałek 3 grudnia gościliśmy w naszym oddziale przedszkolnym górnika ubranego w stój galowy. Wyjątkowy gość odwiedził przedszkolaków z grupy  „Sówki” oraz „Żabki”.

czytaj więcej + galeria

………………………………………………………………………..

ZABAWA ANDRZEJKOWA

    W piątek 30 listopada dzieci z grupy „Sówki” uczestniczyły w zabawie andrzejkowej. W tym dniu dzieci zapoznały się ze zwyczajami święta, jakim są „Andrzejki”. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawie, która miała magiczny nastrój, a zaklęcie przewodnie, które towarzyszyło imprezie brzmiało następująco: „Hokus pokus, czary mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”. Oprócz zabaw muzyczno- ruchowych maluszki z pomocą pań wróżyły sobie swoją przyszłość: układały buciki, rzucały monety, lały wosk i wiele, wiele innych wróżb. „Andrzejki” w grupie maluszków były radosne, swobodne i zaskakujące. Po zabawie czekał na dzieci słodki poczęstunek oraz prezenty, które przedszkolaki zabrały do domu. „Sówki” na pewno na długo zapamiętają to wyjątkowe wydarzenie.

GALERIA

…………………………………………………………………………………………..

TEATRZYK „KOT W BUTACH”

W czwartek 29 listopada w naszym oddziale gościliśmy Teatr Lalek Bajka z Krakowa ze spektaklem pt. „Kot w butach”.

CZYTAJ WIĘCEJ + GALERIA

………………………………………………………………………………………….

KLASA TRZECIA CZYTA MALUSZKOM

W środę 28 listopada przedszkolaki z grupy „Sówki” odwiedziły dzieci z klasy III SP wraz z wychowawczynią.

CZYTAJ WIĘCEJ + GALERIA

…………………………………………………………………………………………

ŻYWA LEKCJA ZOOLOGII

     27 listopada 2018 roku Szkołę Podstawową z Oddziałami Przedszkolnymi w Bujakowie odwiedzili wyjątkowi goście. Dzieci z grupy „Sówki” były zaproszone na żywa lekcję zoologii.  Przedszkolaki zobaczyły na własne oczy różne okazy egzotycznych zwierząt. Oprócz prezentacji  dzieci usłyszały wiele informacji i ciekawostek z życia prezentowanych okazów. W czasie spotkania panowała miła atmosfera, a na sali gimnastycznej panowała cisza, która była komfortowa dla zwierząt.

…………………………………………………………………………………………….

CZERWONY WTOREK

   We wtorek 27 listopada dzieci z grupy „Sówki” obchodziły kolejny kolorowy dzień (czerwony wtorek). Tego dnia wszystko w przedszkolu było wyjątkowo czerwone. Ten radosny kolor witał dzieci i rodziców w sali. Najmłodsi wraz z paniami w tym dniu oczywiście byli ubrani na czerwono. Przedszkolaki tego dnia były bardzo aktywne, ponieważ w trakcje zajęć i zabaw związanych z kolorem czerwonym: rysowały, malowały, tańczyły, wycinały, smakowały itd.. Czerwony dzień wywołał uśmiech na twarzach dzieci i ogólnie dobry nastrój w przedszkolu.

GALERIA

…………………………………………………………………………………………..

KUCHCIK

            13 listopada odbyły się kolejne zajęcia z „Kuchcikem”, na których przedszkolaki przygotowywały barwne galaretki z cukierkami, owocami i bitą śmietaną. Dzieci samodzielnie komponowały swoje ulubione desery. Wszystkim małym kucharzom bardzo smakowało, a najlepszym tego dowodem były puste kubeczki i oczywiście uśmiechy na twarzach dzieci.

GALERIA

……………………………………………………………………………………………….

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA „SÓWKI”

    W naszym oddziale przedszkolnym w piątek 16 listopada odbyło się bardzo ważne wydarzenie dla najmłodszych, jakim jest pasowanie na przedszkolaka. Ten moment jest zakończeniem procesu adaptacyjnego dzieci w przedszkolu.

    W obecności rodziców, babć i pań Pani Dyrektor przyjęła dzieci do grona przedszkolaków. Dzieci z grupy „Sówki” perfekcyjnie zaprezentowały piosenki, wiersze i tańce, które poznały w przedszkolu.  Najważniejszym momentem dla dzieci było pasowanie na przedszkolaka, w trakcie którego najmłodsi otrzymali dyplomy i upominki.

PRZYRZEKAMY:

– co dzień rano buzię mieć zawsze roześmianą,

– nie płakać, nie szlochać i panie mocno kochać,

– zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować,

– choć jesteśmy jeszcze mali, zgodnie się bawić w sali.

GALERIA

…………………………………………………………………………………………….

WIZYTA WYJĄTKOWEGO GOŚCIA

    W ramach wizyty duszpasterskiej mieliśmy zaszczyt gościć Księdza Biskupa Diecezji Bielsko Żywieckiej Romana Pindla, który odwiedził także nasz oddział przedszkolny. Dzieci przywitały dostojnego gościa wierszykami, piosenką i tańcem. Na koniec spotkania dzieci wręczyły drobny upominek, który będzie przypominała Księdzu Biskupowi o wizycie w przedszkolu. Nasz znamienity gość podziękował za ciepłe spotkanie. Cały ten dzień pozostanie w sercach dzieci na długi czas.

……………………………………………………………………………………

URODZINKI

    We wtorek 13 listopada w naszym oddziale obchodziliśmy urodzinki Izabeli, Kacpra
i Kamila. Podczas przyjęcia odbyło się mnóstwo gier i zabaw integracyjnych. Nie zabrakło również zabaw z chustą animacyjną. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki zaśpiewały solenizantom gromkie „Sto lat”, złożyły życzenia urodzinowe, obdarowały prezentami i udały się na mały poczęstunek. Naszym solenizantom życzymy WSZYSTKEIGO NAJLEPSZEGO!

GALERIA

…………………………………………………………………………………………….

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Jest towarzyszem dzieci w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem – powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

czytaj więcej + galeria

………………………………………………………………………………..

BAJU BAJ Z RODZICEM

      Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną. Zaspakaja wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny. Jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. W dniu 20 listopada przedszkole odwiedziła mama Milenki, która przeczytała dzieciom bajkę pt. „KOT W BUTACH”. Dzieci z zachwytem wysłuchały, a następnie opowiedziały bajkę.

Bardzo dziękujemy mamie Milenki 🙂

……………………………………………………………………………………….

DOGOTERAPIA 

     W poniedziałek 19 listopada zawitała do nas Pani Magda wraz ze swoim czworonożnym pupilem o imieniu Lora. Tym razem dzieci kształtowały orientację w schemacie własnego ciała  i poznawały budowę zwierzęcia. Takie działania stymulują kilka zmysłów jednocześnie: słuchu, wzroku i dotyku. Początkowo oswajając się z czworonogiem, mogli go dokładnie obejrzeć – jakie ma łapy, uszy, oczy i ogon. Przez dotyk określały czy mam miękką, czy szorstką sierść.

Ćwiczenia miały na celu budowania zaufania między zwierzęciem a dzieckiem. Uczy się także, aby przy zwierzęciu zawsze zachować ostrożność.

 

………………………………………………………………………………………

100 LAT ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

    W naszym przedszkolu dnia 09.11.2018r. z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszy kotylion.

   Rozstrzygnięcie konkursu poprzedzone było wieloma sytuacjami, w których nasze przedszkolaki poznawały historię 11-tego LISTOPADA. Dzieci znają barwy naszego kraju. Wiedzą, że hymn należy śpiewać na baczność, a nasza flaga jest biało-czerwona. Kotyliony, które wyeksponowano na sztaludze w przedszkolu odznaczają się wyjątkową estetyką, pomysłowością, znajomością tematu, oraz kreatywnością dzieci i ich rodziców.

Z uwagi na ogromną pomysłowość wszystkie prace zostały nagrodzone.

Dziękujemy za zaangażowanie w nieszablonowe prace, które upamiętniają odzyskanie przez Polskę niepodległości.

………………………………………………………………………………………..

ŚWIĘTO BAJEK

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.

„Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.

Jest na sposób – czytajmy dzieciom!”

……………………………………………………………………………….

BRĄZOWY WTOREK

      We wtorek 30 października w naszym oddziale przedszkolnym w grupie „Sówek” królował kolor brązowy. Dzieci bawiły się przy muzyce „Brązowej piosenki”, tworzyły brązowego przyjaciela z papierowej torebki oraz odszukiwały przedmiotów w sali, które miały kolor brązowy.  Przedszkolaki poznały historię czekolady, którą następnie degustowały z innymi brązowymi smakołykami. Dzieci uczestniczyły w kalamburach oraz zagadkach słuchowych. Cały dzień minął w radosnej i słodkiej atmosferze

GALERIA

………………………………………………………………………………………………………

Dogoterapia 

        W dniu 22 października odwiedziła nas Pani Magda wraz ze swoim czworonożnym przyjacielem, który się wabi Helga. Pani Magda opowiedziała nam z czym wiąże się posiadanie psa. Przedstawiła zasady postępowania z psem. Dzieci z entuzjazmem przyjęły czworonożnego przyjaciela. Podczas zajęć wykonywano wiele  rodzajów ćwiczeń i zabaw, które miały służyć podstawowemu celowi dogoterapii  wszechstronnemu rozwojowi podopiecznego. Z wielkim żalem żegnaliśmy naszych gości i już tęsknimy za kolejnymi spotkaniami z Helgą, które będą odbywały się cyklicznie.

…………………………………………………………………………………….

Bal Jesienny

         W dniu 26 października na specjalne zaproszenie Pani Jesieni, która niestety nie mogła uczestniczyć w Balu, przybyły leśne zwierzątka: jeżyki, wiewiórki, niedźwiadki. Pani Jesień napisała list do dzieci, w którym przeprosiła za nieobecność i przekazała wskazówki dla Pań prowadzących i życzyła miłej zabawy. Podczas zabaw oprócz tańców były zagadki, zabawy naśladowcze. Nie zabrakło także poczęstunku dla naszych przedszkolaków.

Uczestnicy balu bawili się doskonale, czego dowodem były przepiękne uśmiechy.

……………………………………………………………………………………

Baju baj z rodziciem

Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca wiedzę o świecie jednocześnie kształtuje wrażliwość moralną.

czytaj więcej

………………………………………………………………………………..

Dzień Edukacji Narodowej

 Kochani rodzice!

Dziękujemy za każdy gest pamięci, za Waszą wdzięczność okazywaną na co dzień. Dziękujemy, że możemy wspierać Was w wychowaniu Waszych dzieci. Dzięki nim przeżywamy wspaniałe przygody oraz wciąż uczymy się nowych rzeczy!

Dziękujemy.

……………………………………………………………………………

Urodziny

    We wtorek 9 października w naszym oddziale przedszkolnym odbyły się urodzinki Pawełka, Patrycji, Piotrusia i Nikosia. Jak zawsze nie zabrakło wspaniałych zabaw, podczas których jubilaci mogli poczuć się wyjątkowo, a także nie zabrakło pysznego poczęstunku.

Życzymy Pawełkowi, Piotrusiowi, Patrycji i Nikosiowi wszystkiego najlepszego!

GALERIA

………………………………………………………………………………

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

     18 października 2018 r. dzieci z grupy „Sówek” zostały zaproszone do uczestnictwa
w projekcie klas I – III Dzień głośnego czytania, na którym zaprezentowana została książka R. Piątkowskiej pt. „Gang słodziaków, czyli co słychać na leśnej polanie”. W trakcie projektu dzieci uczestniczyły w różnych grach i zabawach oczywiście z udziałem biedronkowych słodziaków. Dzieci z klas młodszych dla przedszkolaków przygotowały głośne czytanie rozdziałów książki. Przedszkolaki na zakończenie spotkania wręczyły drobny upominek na ręce wychowawczyni klasy III w podziękowaniu za zaproszenie, zabawę i naukę.

……………………………………………………………………………..

DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ

    18 października dzieci z grupy „Sówki” obchodziły ogólnopolski Dzień Poczty Polskiej. W tym dniu przedszkolaki przybliżyły sobie postać listonosza i dowiedziały się jaką drogę przebywa każdy list zanim dotrze do adresata. Grupa maluszków, aby uczcić ten dzień, stworzyła zbiorową kartkę pocztową metodą krążącego rysunku „Jesienny pejzaż”, którą wysłaliśmy do pani dyrektor.

…………………………………………………………………………………………

KARTKA DLA POWSTAŃCA

      W październiku odbywała się ogólnopolska akcja „Kartka dla powstańca”. Dzieci z grupy „Sówki” również włączyły się do projektu. Na wstępie dzieci zostały zapoznane
z wydarzeniami Powstania Warszawskiego, kolejno wykonały kartki metodą stemplowania, a na zakończenie nauczyciel napisał życzenia, w których Wszyscy podziękowali za wolny kraj i za to, że mogą mieszkać, bawić się i uczyć w pięknej wsi jaką jest Bujaków.

………………………………………………………………………………………………

KUCHCIK

     Na zajęciach z Kuchcikiem 2 października przedszkolaki z grupy „Sówki” wraz ze swoimi paniami przygotowały przepyszny koktajl owocowy, gdyż tematem kompleksowym były owoce. Dzieci wybrały ulubione owoce, podzieliły je na mniejsze części następnie dodały kefir, a na końcu wraz z panią zmiksowały i koktajl był już gotowy.

…………………………………………………………………………………………

ŚWIATOWY DZIEŃ MUZYKI

Dnia 1 października sówki obchodziły Światowy Dzień Muzyki. W czasie zajęć dzieci brały udział w różnych zabawach muzycznych. Dowiedziały się, że w muzyce istnieje zapis nutowy i jak wyglądają nuty. Sówki nazywały instrumenty muzyczne i rozpoznawały je po brzmieniu.

………………………………………………………………………………….

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

„Uśmiech to magia powstaje z niczego, a potrafi zdziałać cuda” z takim hasłem dzieci z grupy „Sówki” obchodziły Światowy Dzień Uśmiechu. W tym dniu wszystkim dzieciom towarzyszył wyśmienity humor i oczywiście uśmiech nie schodził im z twarzy.

…………………………………………………………………………………

DZIEŃ CHŁOPAKA

      W piątek 28 września w naszym oddziale obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta panie razem z dziewczynkami przygotowały ciekawe gry, zabawy, zadania oraz specjalny tor przeszkód, żeby nasi chłopcy pokazali swoją siłę i zwinność. W tym dniu były również życzenia, tańce, dobra zabawa  i drobne upominki, a wszystko po to żeby chłopcy poczuli się wyjątkowo w dniu ich święta.

……………………………………………………………………………………..

ŻÓŁTY WTOREK

        Żółty dzień to jeden z kolorowych dni (25 września) obchodzonych w naszym oddziale przedszkolnym. Dzieci i nauczyciele założyli żółte części  ubrania. W tym dniu towarzyszyły najmłodszym gry, zabawy i zadania związane z żółtym kolorem i wszyscy życzyli sobie „żółtego dnia”.

……………………………………………………………………………………………………..

POWITANIE JESIENI

       24 września w naszym oddziale przedszkolnym dzieci zabawą, śpiewem i tańcem powitały astronomiczną jesień. Mamy nadzieję, że tak wspaniale powitana pora roku będzie radosna, pełna barw, ciepła i obdaruje nas bogatymi jesiennymi darami.

………………………………………………………………………………………………..

WIZYTA PANA POLICJANTA

        21 września 2018 r. w naszym oddziale przedszkolnym odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Kobiernicach. Przewodnim tematem wizyty było przypomnienie dzieciom zasad ruchu drogowego i  przekazanie informacji jak należy zachowywać się w sposób bezpieczny nie tylko w przedszkolu ale i w domu. Policjant zaprosił również najmłodszych do obejrzenia samochodu policyjnego, co było dla dzieci ciekawą atrakcją. Przedszkolaki wykazały się dużą aktywnością w trakcie spotkania, a na zakończenie wizyty dzieci wręczyły drobny upominek dla całego komisariatu na ręce gościa.

……………………………………………………………………………………………

ŚWIATOWY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

     20 września 2018 r. wszystkie przedszkolaki udały się na wycieczkę do Sali Zabaw Przygoda w Bujakowie zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Przedszkolaka. Dzieci mogły korzystać ze zjeżdżalni, labiryntów, basenów z piłkami i z masy innych atrakcji. W tym dniu najmłodsi mieli szansę na większą integrację z koleżankami i kolegami z przedszkola jak i na aktywne spożytkowanie własnej energii. Wszystkie dzieci znakomicie się bawiły i powróciły zadowolone z zabawy do oddziału przedszkolnego.

………………………………………………………………………………………………………

WIZYTA STRAŻAKÓW

19 września 2018 r. w naszym oddziale przedszkolnym odbyło się spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bujakowie, którzy nie tylko zapoznali dzieci z zawodem i pracą strażaka oraz jego mundurem jak i wyposażeniem, ale także Panowie przygotowali dla najmłodszych prawdziwy tor przeszkód, który dzieci musiały pokonać w strojach strażackich, polewając wodą jak prawdziwi strażacy w akcji. Najmłodsi mieli możliwość obejrzenia samochodu strażackiego od środka z całym wyposażeniem i przymierzeniem kasków strażackich. W trakcie spotkania panowała radosna atmosfera, a na twarzach przedszkolaków malował się uśmiech. Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły strażakom drobny upominek.

……………………………………………………………………………………………………

URODZINKI

We wtorek 18 września w naszym oddziale przedszkolnym odbyły się urodzinki Wiktorii i Miłosza. Jak zawsze nie zabrakło wspaniałych zabaw, podczas których jubilaci mogli poczuć się wyjątkowo, a także pysznego poczęstunku. Życzymy Wiktorii i Miłoszowi wszystkiego najlepszego!

……………………………………………………………………………….

DZIEŃ ADAPTACYJNY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

          W poniedziałek 3 września 2018 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Bujakowie odbył się DZIEŃ ADAPTACYJNY dla przedszkolaków wraz z rodzicami. Celem przeprowadzenia dnia adaptacyjnego było poznanie dzieci i ich rodziców, integracja dzieci wraz z rodzicami z przedszkolem, przybliżenie dorosłym formy pracy z dziećmi, eliminacja stresu związanego z rozpoczęciem roku przedszkolnego oraz zapoznanie z pomieszczeniami przedszkola. Zabawy, zagadki i zadania w tym dniu dla dzieci przygotowała Sowa Mądra Głowa, po rozwiązaniu których najmłodsi zostali przedszkolakami z grupy „Sówek”.