Listopad 2014

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

          Koniec listopada kojarzy się wszystkim z zabawą andrzejkową. W naszej szkole jest to kolejna okazja do zorganizowania dyskoteki, na którą wielu uczniów czeka z niecierpliwością. Tym razem zabawę poprowadził DJ AMIGO, który zaskoczył nas nowoczesnym sprzętem, dobrą muzyką i ciekawymi efektami wizualnymi. Profesjonalna aparatura szczególnie zainteresowała najmłodszych uczestników imprezy. DJ chętnie demonstrował im jej działanie a także odpowiadał na pytania. DJ Sławek dał się przekona i pozwolił niektórym uczniom samodzielnie wypróbować działanie sprzętu. Przy rytmach najnowszych przebojów, jak również starszych hitów sprzed lat, młodzież bawiła się doskonale. Są i tacy, którzy twierdzą, że była to najlepsza dyskoteka w ich życiu. Mamy nadzieję, że kolejna zabawa też sprawi jej uczestnikom dużo radości i będziemy bawić się równie dobrze, jak tym razem. Do zobaczenia w karnawale :)

Opracowała: Anna Homa i Katarzyna Mieszczak

…………………………………………………………………………………..

ZABAWA ANDRZEJKOWA

        28.11.2014 odbyła się w oddziale przedszkolnym Zabawa Andrzejkowa. Był to czas magiczny, któremu towarzyszyła dobra zabawa i wróżby. Dzieci mogły się dowiedzieć, kim zostaną w przyszłości. Dzięki monetom wrzucanym do wody, wędrującym kapciom, serduszkom z imionami a także innym zagadkowym przedmiotom dowiadywały się czy spełnią się ich najskrytsze marzenia. Dopełnieniem wesołej zabawy były tańce z balonami, krzesełkami i na gazetach oraz słodki poczęstunek, który czekał na wszystkich uczestników zabawy.

Opracowała: Justyna Harat

………………………………………………………………………………………………..

Święto Pluszowego Misia w naszej szkole .

       W poniedziałek ,w przeddzień Światowego Dnia Pluszowego Misia, klasy od O- III wyruszyły pochodem przez szkołę . Hasłem tego dnia były słowa „ Pluszowy Miś ma święto dziś, a hymnem była piosenka  „ Pokochaj Pluszowego Misia”. Wszystkie klasy, w pięknych misiowych przebraniach i z maskotkami w rękach udali się na salę gimnastyczna .

       Tam nastąpiła część oficjalna prezentacji swych pomysłów, które dzieci realizowały przez cały miesiąc w swoich klasach. Każda klasa przygotowała plakat swojego ulubionego misiowego bohatera, ułożyła historyjkę obrazkową , zaśpiewała piosenkę i recytowała wiersze. Na zakończenie każda klasa miała jeszcze do wykonania specjalne zadanie, oczywiście związane z misiami.

          Po wspaniałej zabawie, p. Dyrektor rozdała dzieciom dyplomy za udział w projekcie i „co nieco” słodkiego.

Opracowała: Renata Grubka

…………………………………………………………………………………………

sukcesMAMY SUKCESY !!!

Z przyjemnością informujemy, iż uczniowie naszego gimnazjum zakwalifikowali się do kolejnego etapu Konkursów Przedmiotowych.

I tak:                                                                                                                                            – z geografii: Jan Szlagór, którego przygotowywała pani Alicja Guzik,                                   – z matematyki: Marek Szłapa, którego przygotowywała pani Anna Jarosz

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

………………………………………………………………………………………

KinoSzkołaRuszył projekt KinoSzkoła

W tym roku szkolnym kontynuujemy udział w Interdyscyplinarnym Programie KinoSzkoła. Jest to cykl spotkań edukacyjnych złożony z różnorodnych form zajęć. My, kolejny raz wybraliśmy część profilaktyczno-społeczną „Filmowe drogowskazy”.                                                                  Podczas wyjazdu do Domu Kultury w Kętach uczniowie naszej szkoły oglądają film oraz biorą udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów. Celem tych zajęć jest modelowanie postaw moralno-społecznych.

W październiku i listopadzie uczniowie SP i PG wzięli udział w następujących spotkaniach:                                                                                                                              – klasa IV: film „Tarzan. Król dżungli” oraz warsztaty : „Jesteśmy ludźmi, dlatego obowiązują nas zasady społeczne”,                                                                                     – klasa V i VI: film „Gabriel” oraz warsztaty: „Odpowiedzialność i zaufanie – podstawa przyjaźni”,                                                                                                                                  – klasa Ig i IIg: film „Rakieta” oraz warsztaty: „ Przynależność do grupy jako jedna z podstawowych potrzeb człowieka”.

Wszystkie seanse bardzo podobały się naszym uczniom a w zajęciach ze specjalistami brali aktywny udział.  Następne wyjazdy w ramach projektu KinoSzkoła już w grudniu i styczniu.

V i VIVOpracowała: Katarzyna Mieszczak

……………………………………………………………………………

indeksKIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI

          Już po raz kolejny w naszej szkole ma miejsce kiermasz książek z Księgarni i Hurtowni Taniej Książki Tuliszków. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy  bardzo serdecznie do biblioteki szkolnej na promocję taniej książki w godzinach pracy biblioteki szkolnej. Można w atrakcyjnej cenie nabyć książki bardzo ładnie wydane. Jest to także szansa na zakup ciekawej lektury lub prezentu dla najbliższych. Kiermasz potrwa do 10 grudnia 2014 roku.

 Naucz. bibliotekarki : E. Podgórska, T. Janosz

………………………………………………………………………………….

Clip art andrzejki

DYSKOTEKA  ANDRZEJKOWA

JUŻ W CZWARTEK!!!

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy na dyskotece andrzejkowej. Po raz pierwszy bawicie się z DJ Sławkiem      ( DJ Amigo ) :)

Dyskoteka rozpoczyna się o godz. 16.30 i trwać będzie do godz. 20.00                               ( klasy IV i V do 19.00 ).

Cena biletu to 2zł.

Życzymy wszystkim udanej zabawy!

Samorząd Szkolny z opiekunami ………………………………………………………………………………...

Podsumowanie zbiórki makulatury.

W październiku została przeprowadzona w naszej miejscowości przez członków KME coroczna zbiórka makulatury. W tym roku udało nam się zebrać rekordowe 3,5 tony ! Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali nagrody:

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Zuzanna Kudłaciak, Martyna Stwora ,Miłosz Anioł, Wojciech Sadlik- markowe plecki

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Alicja Janota, Natalia Paluch, Konrad Kierpiec, Oskar Borysiewicz, Michał Nycz,           Filip Sternal – pendrive.

GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY.

…………………………………………………………………………………………

Spotkanie z rodzicami.

            W dniu 18. listopada odbyło się w naszej szkole kolejne w tym roku szkolnym spotkanie z rodzicami. Pierwsza część zebrania miała miejsce na sali gimnastycznej. Najpierw krótką prelekcję na temat zdrowego żywienia wygłosiły zaproszone panie dietetyk z Centrum Dietetycznego z Kęt a następnie uczniowie gimnazjum zaprezentowali się w wystąpieniu poświęconemu rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na zakończenie pani dyrektor zapoznała rodziców z edukacyjnymi, sportowymi i artystycznymi osiągnięciami uczniów. Po zebraniu ogólnym rodzice udali się na spotkania z wychowawcami klas. Dziękujemy za liczny udział, zaangażowanie i zainteresowanie.

20141118_171725

20141118_17164520141118_171616

20141118_173052

20141118_174115

SAMSUNG CAMERA PICTURES

………………………………………………………………………………………………….

Zbieramy nakrętki

Zakrętki clip art           Zachęcamy wszystkich do zbiórki plastikowych nakrętek, aby pomóc małej Jagódce. Dziewczynka urodziła się w Chrzanowie w 2013r.  z licznymi wadami rozwojowymi. Aby mogła być samodzielna i sprawna, wymaga stałej rehabilitacji, która jest bardzo długa i kosztowna.

Każda nakrętka jest ważna i pomaga!

Pieniążki, które uda się zebrać, będą przeznaczone na rehabilitację i protezy nóżki.

Samorząd Szkolny z opiekunami.

……………………………………………………………………………………………..

ZEBRANIE RODZICÓW

Przypominamy, że w dniu 18.11.2014 o godzinie 17 odbędą się spotkania z rodzicami.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

…………………………………………………………………………………………

GMINNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

           W dniu 11 listopada mszą świętą w kościele parafialnym w Bujakowie w intencji ojczyzny rozpoczęły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Mszę odprawił i kazanie wygłosił ksiądz proboszcz Stanisław Kobiałka. Po uroczystej mszy wszyscy uczestnicy udali się na pobliski cmentarz gdzie starosta bielski pan Andrzej Płonka i wójt Gminy Porąbka pan Czesław Bułka złożyli wieńce na Grobie Nieznanego Żołnierza.

         Następnie przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Czańca zebrani goście przeszli do miejscowego Domu Kultury, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Po odśpiewaniu hymnu i Roty przemówienie wygłosił przewodniczący Rady Gminy Porąbka pan Tadeusz Wawak. Kolejnym oficjalnym punktem akademii było wręczenie nagrody Srebrna Róża panu Romanowi Malarzowi, autorowi książki pt: „Dziejopis bujakowski i kronika rodzinna Zemanów z Bujakowa”. Nagrodę Gminy Porąbka pod nazwą „SREBRNA RÓŻA” przyznaje się za szczególne zasługi w działalności społecznej w dziedzinie kultury, przede wszystkim kultywowanie tradycji i zwyczajów ludowych. Nagrodę pieniężną w wysokości 1000 złotych pan Roman Malarz przekazał na rzecz szkoły w Bujakowie.  Gratulujemy i dziękujemy. Postać autora i jego książkę przybliżyły zabranym Natalia Paździorko i Eliza Urbańczyk.

       Po oficjalnych wystąpieniach rozpoczęła się część artystyczna uroczystości. Najpierw swoje talenty recytatorsko-wokalne zaprezentowały maluszki z Niepublicznego Przedszkola w Bujakowie. Kolejnym występującym był zespół wokalny z Czańca. Następnie zaprezentowali się nasi uczniowie z gimnazjum. Ich występ zebrał gromkie brawa i liczne gratulacje za” wspaniałe wykonanie„, „świeże, nowoczesne i nowatorskie spojrzenie na temat niepodległości„, „za radosne podejście do patriotyzmu„. Udział w uroczystej akademii wzięli (w kolejności występowania): Adrianna Wolny, Krzysztof Łaszczak, Jan Szlagór, Klaudnia Knapik, Monika Olearczyk, Michał Łyczko, Natalia Marek. GRATULUJEMY !

     Po występie gimnazjalistów swój koncert pieśni patriotycznej dały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bujakowa. Ich koncert zakończył obchody Narodowego Święta Niepodległości.

SAM_0407

SAM_0412

 

SAM_0418

SAM_0420

SAM_0421

SAM_0427

SAM_0428

SAM_0431

SAM_0432

SAM_0433

SAM_0437

Opracował: Krzysztof Górowicz

…………………………………………………………………………………………….

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

           W dniu 11 listopada 2014 roku w Domu Kultury w Bujakowie odbędą się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczysta akademia rozpocznie się po mszy świętej ( godzina 9.00 ) i złożeniu kwiatów na cmentarzu – ok. godziny 10.00. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Bujakowa do licznego udziału.

       Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Święto obchodzone             11 listopada zostało przywrócone przez Sejm PRL IX kadencji ustawą z 15 lutego 1989 (Dz.U. PRL 1989, nr 6, poz. 34), lecz pod zmienioną nazwą: Narodowe Święto Niepodległości.

       Do czasu wybuchu II wojny światowej święto obchodzono tylko dwa razy – w roku 1937 i 1938. W latach 1939-1944 – podczas okupacji hitlerowskiej oficjalne lub jawne świętowanie, podobnie jak i każde inne przejawy polskości, było niemożliwe. W roku 1945 władze komunistyczne świętem państwowym uczyniły dzień 22 lipca – datę podpisania Manifestu PKWN, jako Narodowe Święto Odrodzenia Polski. W czasach komunizmu wielokrotnie organizowane w całym kraju przez opozycję manifestacje patriotyczne były tego dnia brutalnie tłumione. Główne obchody, z udziałem najwyższych władz państwowych, odbywają się w Warszawie na placu Józefa Piłsudskiego, przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

……………………………………………………………………………………………………

Foto-relacja z wizyty w Palkovicach 6/7.11.2014

         W dniu 7 listopada (czwartek ) o godzinie 8.30 członkowie Klubu Młodego Ekologa wspólnie z uczniami z Witkowic wyjechali na dwudniową wycieczkę do czeskich Palkovic. W pierwszym dniu pobytu gospodarze przygotowali dla wszystkich zawody sportowe na wesoło. Uczniowie z 3 szkół zostali podzieleni na międzyszkolne i międzynarodowe zespoły – po 2 uczniów z każdej szkoły, które rywalizowały w konkurencjach zręcznościowych. czytaj więcej

…………………………………………………………………………………………

Poznajemy przygody dzieci z Bullerbyn

           30 X 2014r dzieci z klasy II i III SP miały okazję wyjechać do Bielskiego Centrum Kultury na musical pt. „Dzieci z Bullerbyn” w wykonaniu Dziecięco – Młodzieżowego Zespołu PROTALENT. Spektakl powstał w oparciu o książkę szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren i opisuje życie dzieci z malutkiej wioski Bullerbyn. Poznajemy ich codzienne życie, widzimy jakie mają obowiązki domowe, jak pomagają rodzicom, uczą się w szkole, opiekują zwierzętami. Autorka poświęciła też wiele miejsca zabawom dzieci, ich figlom  i psotom, co też młodzi aktorzy wspaniale zaprezentowali na scenie: grając, śpiewając i tańcząc. Musical dostarczył nam niezapomnianych wrażeń.

Opracowała Renata Matusik