Styczeń 2018

PIERWSZY TYDZIEŃ FERII W NASZYM PRZEDSZKOLU

PIERWSZY TYDZIEŃ FERII W NASZYM PRZEDSZKOLU

         Pierwszy tydzień ferii był oczywiście o tematyce zimowej, a dokładniej bałwankowej. Robiliśmy bałwanki w różnych postaciach i różnymi technikami. Zabrakło jedynie prawdziwego śniegowego bałwanka, gdyż pogoda na feriie spłatała nam figla i śniegu zabrakło. Ale mimo braku śniegu przedszkolaki ulepiły bałwanaw Sali przedszkolnej. Nie możliwe? Oczywiście, że możliwe…. Nasze zdolne „Żabki” same wyczarowały śnieg. Trochę pianki do golenia od taty z łazienki, troszkę sody od mamy z kuchni, małe hokus- pokus, czary- mary… i jest;) Nie tylko tyle, że był biały i się lepił, ale też był ciepły i się nie roztapiał. Takie czary tylko u nas;)

Był też czas na chwilę relaksu. W przerwie między zabawą, a lepieniem bałwanków znaleźliśmy czas na bajkowy seans kinowy ze słodkimi przekąskami. Przedszkolne  „kino- bambino” także przypadło dzieciom do gustu.

 

GALERIA

Takie czary tylko u nas;)

Opracowała: Agnieszka Wykręt

………………………………………………………………………………………….

Zimowe zabawy

Nadszedł długo oczekiwany czas przez naszych przedszkolaków.. Dzień, w którym będziemy mogli wspólnie pobawić się i poszaleć na śniegu, na który od dawna czekaliśmy. Radości i zabawom nie było końca!  Nie mogło zabraknąć aniołków na śniegu, zimowego berka oraz wielkiej bitwy na śnieżki 😉

GALERIA

Opracowała : Joanna Harat

…………………………………………………………………………………….

FERIE NA SPORTOWO

          Podczas ferii przedszkolaki się nie nudzą i nie leniuchują.  Pierwszy tydzień ferii rozpoczęliśmy zawodami sportowymi na sali gimnastycznej. Był tor przeszkód,  który dzieci pokonywały wspólnie, a następnie podzieliliśmy się na drużyny i urządziliśmy zawody. Wszystkie dzieci były tak szybkie, że ciężko było wytypować zwycięzcę;) Po zawodach odbył się mecz piłki nożnej oraz  zawody w strzelaniu goli.

         Po takim intensywnym wysiłku, na tak dużej sali gimnastycznej dziecięce nóżki były bardzo zmęczone, zabrakło  już nawet siły na krótki spacer. Udaliśmy się więc do sali przedszkolnej na odpoczynek, który jednak nie trwał długo bo jak wiadomo dzieci regenerują się niezwykle szybko…

Trochę ruchu  jeszcze  nigdy nikomu  nie zaszkodziło;)

GALERIA

Opracowała: Agnieszka Wykręt

………………………………………………………………………………

Urodziny Zuzi

W styczniu w naszej grupie urodziny obchodziła Zuzia. Z tej okazji nasza Żabko życzymy Ci dużo zdrowia, samych radosnych chwil, niech uśmiech nie znika z Twojej twarzy ! 😉

GALERIA

Życzą Żabki wraz z Paniami 😉

…………………………………………………………………………………………

BAL KARNAWAŁOWY

     Czas karnawału powoli dobiega końca, a jak wiadomo karnawał należy hucznie pożegnać. Z tej właśnie okazji przedszkolaki zostały zaproszone  na  bal, który poprowadzili animatorzy na Sali gimnastycznej. Bal karnawałowy  był świetną okazją do integracji z klasami 1- III.

   Był to oczywiście bal przebierańców. Każde dziecko przyszło fantastycznie przebrane. Byli policjanci, piraci, kilku super bohaterów, sportowcy i oczywiście księżniczki ale nie zabrakło również pomysłowych i oryginalnych strojów wykonanych własnoręcznie w domu przez rodziców.

    Na balu były tańce wspólne i indywidualne, zabawy z chustą animacyjną i kolorowymi piłeczkami, konkursy i zabawy, a nawet zawody w przechodzeniu pod liną. Na sam koniec był pokaz baniek mydlanych. Po balu wszyscy zmęczeni ale szczęśliwi udali się do Sali, gdzie czekała na dzieci słodka niespodzianka;)

GALERIA

Opracowała: Agnieszka Wykręt

……………………………………………………………………………………

DOKARMIAMY PTASZKI

    Zima to trudny czas dla ptaków, ale z naszą pomocą przetrwają ją na pewno łatwiej O skrzydlatych przyjaciołach  pamiętają nasze przedszkolaki oraz ich rodzice.

Przedszkolaki dbają o to, aby ich skrzydlaci przyjaciele podczas tegorocznej zimy nie były głodne. Mama Ani przyniosła wspaniały karmnik, a dzieciaki uzupełniają go ptasimi smakołykami.

Dokarmiając ptaki, przedszkolaki zbliżają się do nich, uczą się, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego.

GALERIA

Opracowała: Agnieszka Wykręt