MARZEC 2020

PRZYPOMNIENIE – DRODZY RODZICE!

W związku  z zagrożeniem epidemicznym wirusem SARS-CoV-2 Ministerstwo Edukacji Narodowej czasowo ograniczyło funkcjonowanie systemu oświaty i zawiesiło zajęcia dydaktyczno-wychowawcze oddziału przedszkolnego (od 16 do 25 marca placówka będzie nie czynna).

Proponujemy Państwu, aby  wspólnie zaciekawić, zmotywować i zaprosić dziecko do przygody poprzez realizację kart pracy (dydaktycznych) oraz zadań (plastyczno – technicznych), które przygotowaliśmy dla naszych najmłodszych i rozdaliśmy do domu przedszkolakom w ich ostatnim dniu w oddziale przedszkolnym (środa 11.03.2020 r.).

Przypominamy także o Bezpiecznej grze dla dzieci „Balon Blum”, która pomaga rozwijać koordynację oko-ręka, sprawność manualną, logiczne myślenie, a także percepcję wzrokową i słuchową (Wydawnictwo Nowa Era), z której mogą rodzice korzystać wraz z dziećmi, ponieważ kody dostępu zostały Państwu rozdane przez wychowawców grup, na zebraniu (https://balonblum.pl).

Zapraszamy również dzieci do „Bajkowego Kącika”, na „Wieczorne Pogaduchy”, ciekawe „Słuchowisko”, a także interesującą „Książkę do poduszki”, a to wszystko oczywiście na stronie Serwis Polskie Radio Dzieciom.(https://www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom). 

Jeżeli będziemy posiadać nowe informacje dotyczące przedłużenia kwarantanny (poszerzenie realizacji kart pracy i zadań dodatkowych), to będziemy Państwa informować na bieżąco.

Przesyłamy dużo spokoju, pozytywnej energii i do zobaczenia mamy nadzieję wkrótce!!!

……………………………………………………………………………………………………

Ważna informacja dla Rodziców dzieci biorących udział w rekrutacji do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021.

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym wirusem SARS-CoV-2 rodzice będą poinformowani  telefonicznie o ustaleniach komisji rekrutacyjnej Szkoły Podstawowej
z Oddziałami Przedszkolnymi w Bujakowie w godz. 8.00-12.00 w dniu 16.03.2020 r.

Rodzice dzieci zakwalifikowanych zobowiązani są do pisemnego powiedzenia woli przyjęcia swojego dziecka do oddziału przedszkolnego w dniach 16.03-20.03. 2020 r. 

Preferowanym sposobem złożenia deklaracji woli przyjęcia jest;

  • przesłanie skanu wypełnionej deklaracji „Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Bujakowie”, pobranej ze strony internetowej naszej placówki, na e-mail: sekretariat@zsbujakow.pl,
  • Rodzice, którzy nie będą mogli skorzystać z powyższej preferowanej możliwości przesłania deklaracji proszeni są o kontakt  telefoniczny w celu ustalenia sposobu i godziny indywidualnego złożenia deklaracji w placówce. Telefon: 33 810 80 00

Po zakończonym okresie kwarantanny oryginał deklaracji należy niezwłocznie dostarczyć do oddziału przedszkolnego.

Informujemy także, że w związku z ograniczeniem godzin pracy szkoły, wprowadzono skrócony czas pracy pracowników administracji. Placówka  w dniach 16.03 do 25.03. czynna będzie w godzinach 800 – 1200Deklaracja-woliPobierz

……………………………………………………………………………………………………..

Kwiatki, bratki i stokrotki
na Kwiatowy Dzień Kobiet

Piękne kwiaty to najpopularniejszy prezent wręczany na różne okazje. Lubią go zwłaszcza kobiety, bo kwiaty są delikatne a jednocześnie eleganckie i stylowe.

My też należymy do grona fanów ślicznych bukietów  i dlatego ogłaszamy PONIEDZIAŁEK (09.03.2020r.)

KWIATOWYM DNIEM KOBIET

Zachęcamy wszystkich do założenia ubrań w wiosenny, kwiatowy wzór. Mile widziane wszystkie kwieciste dodatki (opaski na włosy, spinki, paski, torebki, broszki, chustki, itp.)

Niech nasza szkoła zakwitnie

…………………………………………………………………………………………………

Informacja na temat koronawirusa dla rodziców

Zachęcamy Państwa do śledzenia na bieżąco informacji na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego oraz polecamy Państwu oficjalną rządową stronę internetową, gdzie znajdują się poszerzone informacje profilaktyczne: www.gov.pl/koronawirus