Październik 2017

                   

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

25 października nasze Żabki przeżywały swoje pierwsze, wielkie przedszkolne święto. Przedszkolaki przygotowały się znakomicie. W tym jakże ważnym dla nich dniu nie mogło zabraknąć wierszyków i piosenek, które dzieci przedstawiły przed swoimi rodzicami. Przedszkolaczki zostały pasowane przez Panią wicedyrektor, po czym otrzymały dyplom oraz medal prawdziwego przedszkolaka. Nie mogło zabraknąć także słodkich upominków. Dzieci z pewnością zapamiętają ten dzień na długo. 😉  galeria

Opracowała : Joanna Harat

                    ………………………………………………………………………………..

WESOŁE ZABAWY W  „PRZYGODZIE”

W czwartek 26 października przedszkolaki w nagrodę za występ z okazji „Pasowania na przedszkolaka” nasze kochane Żabki wybrały się do krainy zabaw dziecięcych „Przygoda”. Jak to zwykle bywa w takich miejscach, zabawa była wspaniała. Dzieci przez dwie godziny biegały, skakały i bawiły się w figloparku. Mimo intensywnej zabawy po dzieciach nie było widać ani śladu zmęczenia. Nasze Żabki są stworzone do takich harców;) ( galeria )

Opracowała: Agnieszka Wykręt

                ………………………………………………………………………………….

                                            WIZYTA W BIBLIOTECE

Przedszkolaki uwielbiają książki i dlatego też po raz kolejny wybrały się do szkolnej biblioteki. Pani Sylwia pozwoliła dzieciom na samodzielne przeglądanie i wyszukiwanie książeczek, za co serdecznie dziękujemy. Każdy przedszkolak wybrał coś dla siebie i z książką oraz uśmiechem na ustach wrócił do swojej sali. Jak widać rośną nam wspaniali młodzi czytelnicy. ( galeria)

Opracowała: Agnieszka Wykręt

           ………………………………………………………………………………………..

URODZINY PATRYCJI

28 października w gronie naszych Żabek urodziny obchodziła Patrycja.                         Pati, życzymy Ci dużo zdrówka, samych radosnych dni, spędzonych na wspólnej zabawie w gronie koleżanek i kolegów z grupy. (galeria)

Sto lat życzą Żabki wraz z Paniami ! 😉

                ………………………………………………………………………………………………………..

„W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”

    Przedszkolaki uwielbiają samodzielnie przygotowywać smaczne i zdrowe przysmaki. Niejednokrotnie podczas spożywania posiłków wykazują się świetną pomysłowością i kreatywnością. Zróżnicowane, ciekawe kompozycje z warzyw bądź owoców szybciutko trafiają do ich brzuszków. ( galeria )

Opracowała : Joanna Harat

          ……………………………………………………………………………………………………….

ZAJĘCIA KULINARNE „ SOKI OWOCOWO-WARZYWNE”

       W ramach zajęć z cyklu „ Chcesz mieć wszystkie supermoce, jedz warzywa i owoce” przedszkolaki z niewielką pomocą pań : Asi, Agnieszki i Anetki  przygotowały soki owocowo- warzywne. Każde dziecko przyniosło do przedszkola owoce lub warzywa, które lubi najbardziej. Dzieci pod czujnym okiem nauczycielek samodzielnie myły, obierały, kroiły, wrzucały owoce i warzywa do sokowirówki. Po zakończeniu zajęć dzieci wypiły własnoręcznie przygotowany pyszny owocowo- zdrowy sok .  (galeria )

Opracowała : Joanna Harat

                   …………………………………………………………………………………………………..

JESIENNE SPACERY, GRY I ZABAWY NA PLACU ZABAW

Korzystamy z pogody! Pomimo jesiennej pory niejednokrotnie udało nam się zaczerpnąć świeżego powietrza. Przedszkolaki uwielbiają wyjścia na spacery oraz na plac zabaw. Z niecierpliwością wyczekują na każdy promyk słońca. Słowa „ Ubieramy się i wychodzimy..” powodują ogromną radość na ich twarzy. Oby jesienna pogoda dopisywała nam jak najdłużej… 😉   ( galeria )

Opracowała : Joanna Harat

               ………………………………………………………………………………………….

URODZINKI NIKODEMKA

Kolejne święto w naszej grupie. 8 października urodziny obchodził Nikodem. Z tej okazji Nikosiu, nasza Żabko życzymy Ci samych radosnych dni, by uśmiech nie znikał z Twojej twarzy, zdrówka żebyś mógł towarzyszyć nam we wspólnych grach i zabawach.

Sto lat życzą „Żabki” wraz z Paniami ! ( galeria)

Opracowała : Joanna Harat

                    ……………………………………………………………………………………………………….

                     JESIENNY KONKURS „SKARBY PANI  JESIENI”

    „Skarby Pani Jesieni” to tytuł naszego pierwszego rodzinnego konkursu. Dzieci wraz z rodzicami miały za zadanie przygotować prace o tematyce jesiennej dowolną techniką i w dowolnym formacie. Wykonane prace przerosły nasze najśmielsze oczekiwanie. Mimo, że udział w konkursie był dobrowolny to prawie wszystkie nasze przedszkolne rodzinki coś przygotowały. czytaj więcej

……………………………………………………………………………………

                                                                             OWOCOWE JEŻE

Nasze kochane przedszkolaki uwielbiają samodzielnie przygotowywać smaczne i zdrowe przysmaki. Dlatego też w naszej grupie odbyły się kolejne zajęcia kulinarne pod hasłem „Chcesz mieć wszystkie supermoce, jedz warzywa i owoce”. Jak widać każdy maluszek z naszej grupy chce zostać superbohaterem;)

Tym razem dzieci wykonały owocowe jeże, które potem bardzo szybko wylądowały w ich brzuszkach. (galeria)

Opracowała: Agnieszka Wykręt

…………………………………………………………………………………………

                                   URODZINY SEBASTIANKA

 „Żabki” świętują dzień po dniu;) Tym razem urodziny obchodził Sebastian. Kończył w tym dniu 5 lat i z tej okazji poczęstował wszystkich pysznymi cukierkami, a dzieci w ramach prezentu przygotowały dla Sebastianka specjalny album urodzinowy.

Sebastianku życzymy Ci dużo radości i uśmiechu, wspaniałych kolegów i koleżanek i oczywiście dużo zdrówka żebyś zawsze mógł nam towarzyszyć we wspólnej zabawie;) Sto lat Sebuś! (galeria)

Opracowała: Agnieszka Wykręt

……………………………………………………………………………………

URODZINY JULCI I PIOTRUSIA

    Kolejne wielkie święto w naszej grupie. Tym razem świętujemy podwójnie. 2 października Piotruś i Julcia obchodzili swoje urodzinki.

    Sto lat kochane przedszkolaki! Zdrówka, radości, uśmiechu na twarzy i samych radosnych dni spędzonych na nauce i zabawie! Wszystkiego najlepszego życzą Wam Wasze Panie oraz koledzy i koleżanki z grupy!  (galeria)

Opracowała: Agnieszka Wykręt