MARZEC 2019

21 marca 2019r. – wyjazd do Teatru „Banialuka” w Bielsku – Białej.

   Klasy I – III przywitały wiosnę w scenerii teatralnej. Dzieci miały możliwość obejrzenia pięknego spektaklu L.Bardijewskiej pt.”Po nitce do kłębka, czyli jak to z wdzięcznością było”. Była to historia małego, wełnianego Kapciuszka, który wędrował w nieznane w poszukiwaniu swojego brata do pary. Na drodze spotykał rozmaite zwierzęta: ptaki, lisa, kury, chomika czy bociana, z którymi przeżywał pouczające przygody. Historia opowiedziana została w sposób zabawny i ciekawy, przeplatana była miłymi dla ucha piosenkami i układami tanecznymi. Niezwykle udana i pomysłowa scenografia, nawiązująca do treści,   pomagała w śledzeniu wątków. Konstrukcja z przeplatanych nici tworzyła raz płot, raz zamek, raz staw. Rekwizyty zmuszały widzów do bacznych obserwacji. Rzucone zwitki pasów dzianiny stawały się kępkami  świeżej, wiosennej trawy, dzianinowy patchwork tworzył dywan soczystej murawy, a gniazda przemieniały się w urocze kury. Na rękach aktorów pojawiały się jajka, zamieniające się w puszyste pisklaki. Dzieci mogły zaobserwować – obok wątku przyjaźni, szczęścia, miłości, wdzięczności – elementy budzącej się do życia przyrody, zmienności pór roku, troskliwości zwierząt.

Uwagę widzów zwracały też lalki – duże, puchate, mięciutkie, wykonane z kolorowej dzianiny oraz elementy magiczne – poruszający się w czarodziejski sposób Kapciuszek. Całości spektaklu uroku dodawała piękna muzyka K.Maciejewskiego. Urokowi dzisiejszego dnia dodał spacer ulicami Bielska. Dzień na pewno zaliczyć można do udanych.

Opracowała: Alina Morawska

………………………………………………………………………………………………………………

Dzień kolorowych skarpetek – o co chodzi ?

Nasza szkoła obchodziła dzisiaj, 21 marca, nie tylko pierwszy dzień upragnionej wiosny, ale też „Światowy Dzień Zespołu Downa”.

W geście solidarności i wsparcia z chorymi uczniowie, a także niektórzy nauczyciele, ubrali dzisiaj do szkoły kolorowe skarpetki nie do pary.

Z okazji ogłoszonego w szkole Dnia Wiosny, uczniowie którzy ubrali się w kolorze  zielonym, byli  zwolnieni z pytania, zadania domowego  i pisania niezapowiedzianych kartkówek.

Mamy nadzieję, że zabawowy akcent – dwie różne skarpetki – dostarczył dzieciom nie tylko wiele radości, ale i poszerzył ich wiedzę na temat tej choroby genetycznej.

Samorząd Szkolny z opiekunami.

………………………………………………………………………………………………………………

Dzień Kobiet w naszej szkole

       W tym roku Samorząd Szkolny ogłosił dzień 8 marca DNIEM NA „OPAK”. Stare porzekadła głoszą, że założenie ubrania na lewą stronę wróży wielkie szczęście. Zaprosiliśmy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy i poprosiliśmy o założenie dowolnej części garderoby właśnie „na opak”. Młodzież wykazała się sporą kreatywnością i okazało się, że możliwe jest noszenie bluzek, spodni, skarpetek, a nawet czapek na odwrót. Takie stylizacje wyglądały niezwykle zabawnie, ale, raz kolejny, uczniowie naszej szkoły udowodnili, że mają do siebie dystans i cechuje ich poczucie humor. Dzień Kobiet w naszej szkole wypełniły również życzenia dla wszystkich Pań i drobne upominki, królowały przede wszystkim piękne, wiosenne kwiaty.

Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej
składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia,
pomyślności i samych pięknych dni w życiu.
Życzymy by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze
i byście zawsze czuły się doceniane