GRUDZIEŃ 2017

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE    

        W dniu 21 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi  w Bujakowie grupa uczniów z klasy II i III Gimnazjum przedstawiła pod kierownictwem ks. Tomasza Jasełka Bożonarodzeniowe. Scenariusz był ponadczasowy, czyli ukazywał rok 2808 i to, jak wtedy będą wyglądały Święta Bożego Narodzenia. Dwoje bohaterów w poszukiwaniu magii świąt dzięki „maszynie czasu” przenosi się do wieku XXI i spotyka min. św. Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Dowiadują się że, nie ważne są prezenty, wszelkie dobra materialne, używki lecz najważniejsza jest miłość, którą daje Jezus przychodząc na ten świat. Jasełka były również czasem kiedy dzieci i młodzież mogła zaśpiewać kolędy pod kierownictwem pani katechetki Agnieszki Faber.

Na zakończenie przedstawienia wszystkim uczniom i nauczycielom życzenia świąteczne złożyła pani wicedyrektor Alicja Guzik.

Opracował: ks.Tomasz Marek

…………………………………………………………………………………………………

WYNIKI KONKURSU

„ Sala jak ta lala”

          W dniu 20 grudnia 2017 roku został rozstrzygnięty konkurs na najlepiej udekorowaną salę lekcyjną. Komisja konkursowa przy ocenie brała pod uwagę czystość sali, wystrój, atrakcyjne pomysły na dekoracje sali, gazetki klasowe oraz plakat z życzeniami świątecznymi.

Po podliczeniu wszystkich punktów wyniki przedstawiają się następująco:

  1. Klasa V SP – 161 pkt
  2. Klasa VII SP – 156 pkt
  3. Klasa IVa oraz klasa IVb – 148 pkt

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Zwycięzcom GRATULUJEMY!!!

Wykonane przez Was dekoracje będą cieszyć oczy w całym okresie świątecznym i karnawałowym.

GALERIA

Opracowała: Elżbieta Staszak oraz Anna Homa

……………………………………………………………………………………………..

KOLEJNY SUKCES BADMINTONISTÓW

13.12.2017r. odbył się trzeci turniej Powiatowej Ligi Badmintona na kortach  w Rackatlon Club w Mazańcowicach. Drużyna z naszej szkoły, w  której skład weszli: Dominika Handzlik   kl.V , Maciej Matejko kl.VII,  Wiktoria Handzlik kl.VII, Damian Rusnaczyk kl.VII,  Klaudia Szlagor kl. VII, Mateusz Nowak kl.VI, I Daria Koziołek kl.VII,Filip Sternal kl.VII,Marek Kaczmarczyk kl.VII                                                       została WICEMISTRZEM  POWIATU  BIELSKIEGO!!!

Natomiast indywidualnie:                                                                                            DOMINIKA HANDZLIK z kl. V wywalczyła II miejsce,                                             WIKTORIA HANDZLIK z kl. VII zdobyła III miejsce,                                              MACIEJ MATEJKO i KLAUDIA SZLAGOR z kl. VII zajęli IV miejsce.

Puchary i nagrody zostały uroczyście wręczone zawodnikom przez p. Czesława Pszczółkę ze Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej i p. Bartłomieja Pietryję z Racketlon Club w Mazańcowicach.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Opracowała: Anna Koczur

…………………………………………………………………………………………………

OGŁOSZENIE WYNIKÓW ZBIÓRKI MAKULATURY 

W tym roku padł rekord !!!! Zebraliśmy  5350 kg !!!! + 700 kg od osoby prywatnej (nie przypisane do żadnej klasy )

OCALILIŚCIE PONAD 100 DRZEW !!!!!!

SUPER !!!

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA

1.Szymon Polak – 410 kg                                                                                        2.Piotr Kudłaciak – 360 kg i Emilia Bogusz – 350 kg                                           3.Magdalena Kowalska – 240 kg i Justyna Bułka – 230 kg                                      4.Eliza Dorabiała – 215 kg

KLASYFIKACJA KLASOWA    (kg na jednego ucznia)

1.Klasa IV A – 72,3 kg                                                                                               2.Klasa V – 46 kg i  klasa IV B – 43 kg                                                                   3.Klasa I – 36 kg i klasa VI – 34 kg

 NAGRODY

  1. Wszyscy uczniowie, którzy włączyli się aktywnie w zbiórkę makulatury otrzymują uwagi pozytywne. ( uwagi zostaną wpisane przez wychowawców )
  2. Zwycięskie klasy otrzymują nagrody pieniężne ( pieniądze klasowe na dowolny cel – nagrody zostaną przekazane przewodniczącym klas na najbliższym apelu ). Pozostałe klasy za zaangażowanie otrzymają drobne prezenty niespodzianki. Zwycięzcy indywidualni otrzymują nagrody – karty podarunkowe.

Dziękujemy mieszkańcom Bujakowa za aktywny udział w naszej akcji.

Klub Młodego Ekologa wraz z opiekunem.

……………………………………………………………………………….

Kartka dla bohatera. Pamiętajmy o kombatantach.

     Walczyli o Polskę. Zostali poza ojczyzną. Żyją często na skraju ubóstwa. Nigdy się nie skarżą, ale szczególnie przed świętami, czekają choćby na kartkę z ojczyzny.

    W tym roku już po raz siódmy w Polsce i poza granicami kraju organizowana jest bożonarodzeniowa zbiórka pod nazwą „Paczka dla Bohatera”. W ramach akcji można przekazywać kombatantom m.in. produkty spożywcze z długim terminem ważności, a także artykuły chemiczne i higieny osobistej.

   W tym wszystkim najważniejsze są jednak kartki świąteczne, które są przygotowywane dla weteranów. W ten sposób pokazujemy, że rzeczywiście o nich pamiętamy, a  radość jaką sprawiają im życzenia i kartki  jest nie do opisania.

    Uczniowie Samorządu Szkolnego wraz z opiekunami wspierają żołnierzy polskich walczących na wszystkich frontach II wojny światowej, żołnierzy podziemia niepodległościowego w kraju w czasie wojny jak i po jej zakończeniu, osoby represjonowane przez PRL.

A oto kartki z życzeniami dla naszych Bohaterów, własnoręcznie wykonane przez dzieci, które zostaną dołączone do paczek.

 

Opracowała: Elżbieta Staszak i Anna Homa

…………………………………………………………………………………………………………

MIKOŁAJKOWE BOMBKI

W poniedziałkowy poranek dzieci kl. I-III wyruszyły autobusami w niezwykłe miejsce. Celem ich podróży  była Fabryka Ozdób Choinkowych, do której prowadziła daleka droga. Po dwóch godzinach podróży dzieci dotarły do Bębła. Zwiedzanie zakładu dzieci zaczęły od warsztatów plastycznych, podczas których własnoręcznie malowały i dekorowały bombki za pomocą dostępnych materiałów: farb, brokatów.

Następnie dzieci oglądając film zapoznały się z  całym cyklem produkcyjnym od kawałka szklanej rurki, po wymalowaną bombkę, zobaczyły na czym polega formowanie szkła (proces dmuchania bańki).  Uczniowie zwiedzili  pomieszczenia, gdzie suszy się już ozdobione bombki, i pakuje,  aby dotarły całe do swoich odbiorców.  Własnoręcznie wykonaną bombkę dzieci zabrały do domy, aby zawiesić ją na choince- to wyjątkowa pamiątka z wycieczki.

opracowała:Renata Grubka

………………………………………………………………………………………..

Mikołaju, Mikołaju…

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach lub rogach renifera.

Jak co roku św. Mikołaj wraz ze swoimi reniferami odwiedzał wszystkich uczniów, dyrekcję oraz nauczycieli. Tym, którzy na to zasłużyli, Święty rozdawał łakocie. Po rozdaniu słodkości i zaśpiewaniu piosenki Mikołaj w pośpiechu wsiadł na sanie zaprzęgnięte w renifery i odleciał. Wśród uczniów panowało zdziwienie, że nikt w tym roku nie dostał rózgi. Kończąc tym akcentem, serdecznie zapraszamy św. Mikołaja do naszej szkoły za rok!

 

…………………………………………………………………………………………………………