WRZESIEŃ 2020

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE

Święto Języków Obcych obchodziliśmy w tym roku 25.09, mimo, że wypada ono dzień później.

Każda klasa wylosowała dla siebie państwo, a następnie uczniowie założyli stroje
w barwach flagi danego kraju. Nasza szkoła stała się naprawdę międzynarodowa,
a dziewczynki i chłopcy mieli możliwość zapoznać się bliżej z podziałem administracyjnym naszego kontynentu. Oprócz stworzenia „żywych flag”, uczniowie mieli również możliwość wzięcia udziału w kilku konkursach. Zabawą dla wszystkich, był quiz kulinarny polegający na dopasowaniu różnych produktów do krajów, z których się wywodzą, lub z którymi się kojarzą. Młodsze dzieci, z klas 4-5, mieli za zdanie połączyć państwa i ich symbole, zamieszczone na zdjęciach  na korytarzu szkolnym. Starsi uczniowie natomiast, wzięli udział w zabawie Państwa – Miasta.

Samorząd Szkolny postanowił przyznać nagrody uczniom, którzy świetnie poradzili sobie z naszymi zadaniami. Dzień bez pytania i dodatkowe nieprzygotowanie
z wybranego przedmiotu otrzymuje Anna Kanik, kl. 7b.

Nagrody otrzymują także: Wojciech Śliwka, Dawid Pustelnik, Piotr Kudłaciak, Dominika Handzlik, Bartłomiej Szemla i Justyna Bies.

Gratulujemy wiedzy!!

Samorząd Szkolny z opiekunami

Opracowały: Anna Homa, Karolina Zoń

………………………………………………………………………………………….

Europejski Dzień Języków Obcych

25.09.2020r. (piątek)

Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy i obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych, propagowanie zalet różnorodności językowej oraz kulturowej Europy jako bogactwa, które należy ciągle rozwijać i pielęgnować.

25.09 Samorząd Szkolny zaprasza do udziału w obchodach tego święta w naszej szkole. Przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych konkursów i zabawę pt. „Żywa flaga”.

W czwartek, każda klasa wylosuje flagę jednego z państw europejskich. Waszym zadaniem będzie założyć w piątek ubrania w takim właśnie kolorze. Najliczniej przebrana klasa otrzyma nagrodę!

W Dniu Języków Obcych społeczność szkolna przeniesie się również do europejskich krajów, takich jak: Czechy, Węgry, Norwegia, Austria, Ukraina, Niemcy, Hiszpania, Francja, Holandia oraz Włochy. Będzie to możliwe dzięki naszym konkursom.

Pierwszy konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów klas 4-8. Jest to konkurs kulinarny, w którym odgadnąć należy, który produkt kojarzymy lub wywodzi się z danego kraju Europy.

Konkurs skierowany do klas 4 – 5 to skojarzenia. Każdy kraj ma swój symbol, charakterystyczny element, odgadniecie z czym kojarzą się te państwa …?

Klasy 6 – 8 wezmą udział w zabawie Państwa – Miasta. Musicie połączyć kraje europejskie, ich stolice i odgadnąć kilka flag. Jak tam Wasze oceny z geografii? J

Zachęcamy do udziału w naszych zabawach. Pierwsze 3 osoby, które dostarczą swoje odpowiedzi z poszczególnych konkursów do p. Ani i p. Karoliny, otrzymają nagrody J

Życzymy dobrej zabawy.

Samorząd Szkolny z opiekunami.

……………………………………………………………………………………………………

DZIEŃ KROPKI W NASZEJ SZKOLE

15 września był w naszej szkole świętem kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Inspiracją do tych obchodów była dla nas historia małej dziewczynki, Vashti, której niezwykłą historię można było poznać na świetlicy szkolnej. Dzieci wykonywały tam również prace z kropek i miały możliwość podjęcia wyzwania, którym było nauczenie się na pamięć rymowanki o kropeczkach. Mistrzynią w zapamiętywaniu okazała się Justyna Bies z kl. 6b.

Wszyscy uczniowie mogli pochwalić się publicznie swoją pomysłowości w doborze kreacji, zakładając stroje w kropki, goszki i kółka.

Na korytarzu szkolnym pojawiło się kolorowe drzewo, które zostało zapełnione talentami uczniów. Chłopcy i dziewczynki zapisywali na nim swoje uzdolnienia i mocne strony.

Helena Haluch, Dominika Handzlik, Justyna Bies i Julia Mleczko okazały się natomiast najlepsze w konkursie dotyczącym języka Braille’a. Dziewczynki wspaniale odkodowały zapisane słowa i zdania, a także udało im się odgadnąć ukryte na ilustracjach przedmioty.

Jedno z haseł głosiło, że:

„Kiedy coś planujesz, kiedy o czymś marzysz, narysuj kropkę – na resztę się odważysz.”

Życzymy wszystkim, aby w te słowa uwierzyli i aby stały się mottem przewodnim
w Waszym życiu.

Samorząd Szkolny z opiekunami.

Opracowały: Anna Homa, Karolina Zoń

…………………………………………………………………………………………………PLAN SPOTKAŃ Z RODZICAMI W MIESIĄCU WRZEŚNIU Pobierz

……………………………………………………………………………………………………

ZBIÓRKA MAKULATURY

Klub Młodego Ekologa działający w naszej szkole pragnie poinformować wszystkich rodziców i uczniów, że w dniach od 21 września do 9 października 2020 roku przeprowadza ZBIÓRKĘ MAKULKATURY dla wszystkich mieszkańców Bujakowa.

Wzorem lat ubiegłych makulaturę można oddawać do Pana Konserwatora lub pozostawić przy drzwiach do kotłowni.

Makulatura powinna być związana w paczki, podpisane imieniem i nazwiskiem oraz klasą.

Osoby, które same nie mogą dostarczyć makulatury do szkoły proszone są o telefon pod numer 33 81 08 000.

Dla uczniów i klas, które zbiorą najwięcej makulatury ( w kilogramach w przeliczeniu na jednego ucznia ) przewidziane są nagrody.

W trosce o nasze środowisko wszystkich zachęcamy do aktywnego udziału
w naszej zbiórce!!!

……………………………………………………………………………………………

Święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności

15 września (wtorek)

Po raz kolejny zachęcamy do udziału w Dniu Kropki, a w programie:

  1. Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w „kropkowej rewii mody”. Zróbcie przegląd swoich szaf i wybierzecie ubrania w kropki, groszki i kółka. Im bardziej kolorowo i wesoło, tym lepiej.
  • Na korytarzu pojawi się drzewo waszych talentów, jego owoce to będą wasze zdolności, umiejętności i talenty. Przecież wszyscy je posiadamy! Może jest to nurkowanie, może rysowanie, a może masz talent kulinarny. Będziecie mieli okazję, aby to napisać i pochwalić się, bo przecież wszyscy jesteśmy w czymś dobrzy.
  • Z okazji Dnia Kropki przygotowaliśmy konkurs z nagrodami.                    Z pewnością słyszeliście o alfabecie Braille’a. System składa się ze znaków będących kombinacją sześciu wypukłych punktów – kropek. Na korytarzu szkolnym pojawią się zaszyfrowane słowa i hasła. Waszym zadaniem będzie je odczytać, zapisać i jak najszybciej dostarczyć opiekunom Samorządu Szkolnego (p. A. Homa i p. K. Zoń). Dodatkowo, musicie rozpoznać obrazki ukryte pod kropkami, co one przedstawiają? Dla pierwszych 3 osób przygotowałyśmy nagrody.
  • Na świetlicy szkolnej czeka na was historia małej Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie, a także wesoła rymowanka o kropkach, którą możecie czytać, powtarzać albo spróbować nauczyć się jej na pamięć. Na osoby z talentem do zapamiętywania czeka nagroda!

Zachęcamy do wspólnych obchodów Dnia Kropki w naszej szkole!

Pamiętajmy, że:

„Nie istnieje wielki talent bez wielkiej siły woli” H. de Balzac

Do wspólnej zabawy zapraszają:

Samorząd Szkolny z opiekunami.

……………………………………………………………………………………………………Regulamin bezpieczeństwa-Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi – 2020 / 2021 Pobierz

Załącznik nr 1 – deklaracja rodziców Pobierz

……………………………………………………………………………………………………………….

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

            Nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczynamy 1 września 2020 roku.

Szanowni  Rodzice i Opiekunowie,
jak już wszyscy zdążyliśmy się przekonać, praca w nowym roku szkolnym to  nasze wspólne wyzwanie, które będzie wymagało od nas odpowiedzialności i samodyscypliny.
W związku z wytycznymi MEN, MZ i GIS  bardzo prosimy, by Państwo dla naszego wspólnego dobra nie posyłali do szkoły dzieci z objawami chorobowymi, sugerującymi infekcje dróg oddechowych.
Aby do minimum ograniczyć kontakt pomiędzy uczniami, prosimy, by dzieci przychodziły do szkoły nie wcześniej niż 10 minut przed rozpoczęciem lekcji.
Bardzo ważne jest również dbanie o higienę rąk, dlatego każda osoba wchodząca na teren szkoły zobowiązana jest do ich dezynfekcji. Szkoła została zaopatrzona
w potrzebne środki dezynfekujące, które będą powszechnie dostępne w wyznaczonych miejscach.
Na terenie szkoły, z wyłączeniem sal  lekcyjnych, w których odbywają się zajęcia, obowiązuje ochrona ust i nosa. W związku z tym,  każde dziecko powinno posiadać swoją maseczkę wraz z pojemnikiem do jej przechowywania w czasie lekcji lub przyłbicę.
Bardzo prosimy, aby Państwo porozmawiali w domach z dziećmi o potrzebie dostosowania się do tych jakże ważnych zasad. Pamiętajmy, że  bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za wszystkich, którzy z nami przebywają. To ważne, by wspierać się i prezentować postawę szacunku wobec drugiego. Pozwoli to uniknąć sytuacji zagrażających zdrowiu nie tylko dzieci
i pracowników szkoły, ale także Państwa rodzin.
Przychylność Państwa w tej  kwestii oraz pełne zrozumienie sytuacji pozwoli na bezpieczny powrót dzieci do szkoły oraz pracę w systemie stacjonarnym, na czym nam wszystkim bardzo zależy.

Z poważaniem

Jolanta Bielecka-Szlagór

…………………………………………………………………………………………………

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września 2020 r. (wtorek). Nie będzie akademii, uczniowie przejdą do sal lekcyjnych, gdzie wychowawcy zapoznają uczniów z procedurami obowiązującymi w szkole w czasie pandemii oraz sprawami organizacyjnymi. Ze względu na obecną sytuację na rozpoczęcie roku szkolnego zapraszamy tylko rodziców uczniów klas pierwszych, (jedna osoba na dziecko). Przed wejściem do budynku wszystkie osoby: uczniowie, rodzice uczniów klas pierwszych zakrywają usta i nos maseczką lub przyłbicą i kierują się bezpośrednio do przydzielonych sal lekcyjnych wg poniższego harmonogramu. Przy wejściu do budynku osoby dezynfekują ręce udostępnionym płynem i wykonują polecenia pracowników szkoły. Po zakończeniu spotkania z wychowawcą uczniowie wychodzą do domów.

W czasie zajęć uczniowie w przestrzeni wspólnej (korytarze, toalety, przejście do jadalni) będą zobowiązani nosić maseczki lub przyłbice.Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2020 – 2021Pobierz

    Dyrektor szkoły

    Jolanta Bielecka-Szlagór

……………………………………………………………………………………………………

WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI
Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO W BUJAKOWIE

GRUPA  „SÓWKI”/GRUPA „ŻABKI”

ROK SZKOLNY 2020/2021

POCZĄTEK ROKUzWYTYCZNE PRZECIWEPIDEMICZNE

DLA RODZICÓW Pobierz

Procedury Oddziału Przedszkolnego w Bujakowie Pobierz

WYPRAWKA – PRZEDSZKOLAK 2020/2021 Pobierz

ZEBRANIE Pobierz

DOKUMENTYP obierz

KARTA INFORMACYJNAPobierz

UPOWAŻNIENIE DO ODBIORU DZIECKA Pobierz

……………………………………………………………………………………………………

INFORMACJE DLA RODZICÓW UCZNIÓW ROZPOCZYNAJĄCYCH NAUKĘ

W KLASIE I SP                     

W ROKU SZKOLNYM 2020/2021