LUTY 2019

Walentynki w naszej szkole

   14 lutego jest powszechnie znany jako walentynki. To czas okazywania sobie uczuć, inaczej dzień zakochanych. Z tej okazji w naszej szkole, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, działała  poczta walentynkowa. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego roznosili kartki walentynkowe z życzeniami, miłymi słowami lub wierszykami, które wykonali i wymyślili uczniowie.

Przeprowadzono również konkursu na najładniejszą kartkę walentynkową. Wyniki przedstawiają się następująco:

1 miejsce – M. Wachowicz (klasa VII), N. Wachowicz (klasa IV b) , M. Dudziak (klasa I)

2 miejsce – J. Bies (klasa IV b), H. Haluch ( klasa VI)

3 miejsce – E. Bogusz (klasa II), K. Modrzejewska (klasa VII)

Niekwestionowaną atrakcją była fotobudka, która przyciągnęła do siebie wielu uczniów. Była to idealna okazja do tego, aby utrwalić atmosferę panującą w szkole. W galerii dowody jej działania, na pewno nie ostatnie.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję i życzymy ogromu miłości, nie tylko w dniu zakochanych. GALERIA ………………………………………………………………………………………………………    Spotkanie klas młodszych W dniu 26 lutego uczniowie klas 1-3 mieli okazję spotkać się z niecodziennym gościem – panią Katarzyną Kocembą – pszczelarką, która przeniosła wszystkich w niezwykły świat niezwykłych owadów. Pani Kasia przygotowała rekwizyty związane z pracą pszczelarza. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda ul od wewnątrz, jakie przybory niezbędne są w codziennej pracy w pasiece, jak musi się ubrać pszczelarz, aby czuć się bezpiecznie wśród swoich przyjaciół. Dzieci mogły prześledzić rozwój pszczoły, przeanalizować jej życie i uświadomić sobie ile zadań musi wykonać pszczoła w swoim krótkim życiu. Pani pszczelarka udowodniła uczniom, że porównanie ” pracowity jak pszczoła” ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Dzieci dowiedziały się też, jak mądrymi owadami są mieszkańcy uli. Uczniowie uświadomili sobie potrzebę dbania o pszczoły, chociażby poprzez robienie domków dla owadów, sianie kwiatów czy dbanie o to, żeby dorośli nie opryskiwali roślin. Chętne dzieci mogły przymierzyć pszczelarski strój i własnoręcznie wykonać woskową świecę. Nie zabrakło amatorów miodu – każdy mógł spróbować pyszności z pasieki pani Kasi. Na koniec zajęć dzieci podziękowały prowadzącej za piękny wykład i ciekawe informacje.   GALERIA

Opracowała: Alina Morawska …………………………………………………………………………………………………

SPEKTAKL

      W piątek, 7.02.2019r. kl.III wystawiła dla przedszkolaków sztukę „Szewczyk Dratewka”. W tytułową rolę wcielił się Robert Kowalski, a księżniczką była Ania Szłapa. Narratorkami były: Martynka Hankus – Nowakowska i Natalka Kaczmarczyk. Rolę czarownicy świetnie prezentowała Nikola Murgas, mrówki i ludzie – to role Mikołaja Tutki i Roberta Kowalczyka, a pszczołę odgrywała Abigail Kaspera. Wszyscy niezwykle zaangażowali się w swoje  aktorskie zadanie, każdy zadbał o strój i rekwizyty. Przedszkolaki z zainteresowaniem i uwagą śledziły losy bohaterów bajki. Na końcu potrafiły odpowiedzieć na wszystkie pytania aktorów. Sądząc po brawach, występ spodobał się młodszym kolegom. Duże wrażenie zrobiła na dzieciach czarownica. Uczniowie klasy III byli zadowoleni z występu, cieszyli się, że mogli sprawić młodszym kolegom radość, a także pokazać ile przyjemności może sprawić zabawa w teatr.   GALERIA

Opracowała: Alina Morawska …………………………………………………………………………………………….

BAL KARNAWAŁOWY   

    Niezwykle miłe chwile przeżyli uczniowie klas I – III i przedszkola podczas balu karnawałowego 7.02.2019r.    Zabawę prowadzili: pani Monika i pan Mateusz z Akademii Twórczego Rozwoju „Mamutek”. Dzieci przygotowały na ten dzień przepiękne stroje – byli bohaterowie bajek, zwierzęta, magiczne postacie. Wszyscy prezentowali się wspaniale. Kto chciał uzupełnić swój strój o oryginalny makijaż, mógł skorzystać z kącika malowania twarzy – chętnych nie brakowało. W rytmach tanecznej muzyki dzieci pląsały w kółeczkach, parach i wężykach. Pani Monika proponowała również zabawy z balonami, rozpoznawanie znanych melodii i przeciąganie liny. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem.    Atrakcją balu były małe i duże bańki, które wyczarowywał pan Mateusz. Te pierwsze były chętnie łapane, te drugie- podziwiane.   Sympatyczny dzień zakończył się „balonowym akcentem” – każde dziecko otrzymało pieska, skręconego z balonika. GALERIA

Opracowała: Alina Morawska

…………………………………………………………………………………………………

5 lutego – przyłącz się do obchodów DBI – Dnia Bezpiecznego Internetu.

Podejmij #offlinechallenge i odłącz się od sieci na 48 h. Po co? Żeby spędzić czas w nietypowy sposób, pobyć ze sobą i odkryć swoje nawyki związane z korzystaniem z sieci. Sprawdź, czy dasz radę!

Większość z nas sięga po telefon kilkadziesiąt razy w ciągu doby, nawet w nocy. Często nie zauważamy nawet, że to robimy. Telefon mamy na wyciągnięcie ręki, towarzyszy nam w podróży, przy posiłkach, podczas spotkań ze znajomymi, a nawet… w toalecie. Czy ktoś jest nam bliższy niż nasz smartfon?

Wiesz, co jest najcenniejszą rzeczą, którą posiadasz? Nie, to wcale nie są pieniądze. To czas i uwaga, Twoja umiejętność skupienia. Bez nich niczego nie dokonasz. Pieniądze chcemy mieć, oszczędzać, przeznaczamy je na coś, czego potrzebujemy albo co sprawi nam przyjemność.. Dlaczego nie myślimy podobnie o naszym czasie? Przecież nie jest nieograniczony.

Ile godzin dziennie odtwarzasz filmy na Youtube? Ile lajków zostawiasz każdego dnia znajomym na Facebooku? A jak często poświęcasz swoją uwagę nowym, ciekawym i rozwijającym rzeczom, które dzieją się offline?

WEŹ UDZIAŁ W OFFLINECHALLENGE!!!

W #offlinechallenge możecie wziąć udział sami, ale możecie też podjąć to wyzwanie ze swoimi znajomymi lub rodzeństwem.

Ustal, kiedy dokładnie odłączysz się od sieci na 48 h.

Przyjrzyj się sobie.

Wyciągnij wnioski.