ŻABKI

……………………………………………………………..

URODZINKI NICOLI, PIOTRUSIA, RAFAŁKA I PATRYKA

5 czerwca w naszej grupie obchodziliśmy urodzinki : Nicolki, Rafała, Patryka i Piotrusia.

Na początku imprezy urodzinowej Żabki złożyły solenizantom życzenia. Po czym dzieci wręczyły solenizantom prezenty : pamiątkowy plakat od kolegów i koleżanek, balonik oraz słodki upominek. Prezenty wręczone, można przejść do długo wyczekiwanych zabaw kołowych oraz urodzinowych tańców. Po zakończonych zabawach dzieci wzięły udział w przebieranej sesji zdjęciowej- foto budka, czyli to, czego nie może zabraknąć na urodzinach u Żabek. Na koniec dzieci zasiadły do stołu, gdzie wspólnie odśpiewaliśmy sto lat. Solenizanci pomyśleli życzenie, po czym mogliśmy się zabrać za kosztowanie pysznego tortu.

Nicolka, Rafałek, Patryk i Piotruś ! Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

 

…………………………………………………………………………………………………

DZIEŃ ZIEMI

26 kwietnia obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Ziemi. Przypomnieliśmy sobie informacje na temat segregowania śmieci oraz zagrożeń, jakie płyną z zaśmiecania naszej Planety Ziemi. Stworzyliśmy wspólnie Kodeks Małego Ekologa, który dba o naszą planetę. Następnie zabraliśmy się za sprzątanie świata. Dzieci podzielone zostały na trzy grupy, z której każda odpowiedzialna była za sprzątanie : szkła, plastiku oraz metalu. Nasi mali obrońcy w mig posprzątali całe boisko oraz teren placu zabaw ze śmieci pozostawionych przez łobuzów zaśmiecających naszą planetę. Po zakończonym sprzątaniu wróciliśmy na nasz czysty plac zabaw, na którym znów mogliśmy się bawić. Na koniec nasi dzielni obrońcy przyrody otrzymali dyplomy przyjaciela przyrody.

…………………………………………………………………………………………………………………

ŚNIADANKO WIELKANOCNE

18 kwietnia w naszej grupie odbyło się tradycyjne Śniadanko Wielkanocne. Na świątecznym stole pojawił się baranek wielkanocny z ciasta, jajka, szynka, chlebek, babka wielkanocna oraz chrzan, które zgodnie z tradycją wkładamy do wielkanocnego koszyka. Śniadanko upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Gościliśmy Panią Dyrektor oraz Panią Anię, które przybliżyły dzieciom symbolikę Świąt Wielkanocnych. Dzieci odśpiewały wielkanocne piosenki oraz złożyły naszym gościom życzenia Wielkanocne. Na koniec odwiedził nas zajączek wielkanocny, który zostawił dzieciom słodkie upominki.

……………………………………………………………………………………………………………….

URODZINKI NIKODEMA

W kwietniu swoje 6 urodzinki obchodził Nikodem. Nasz solenizant zamienił się w króla, któremu rycerze oraz księżniczki dworu składały życzenia. Królowi Nikodemowi zostały wręczone prezenty urodzinowe. Po czym na zamku zaczęła się wielka uczta zabawowa. Nie mogło zabraknąć zabaw z balonami oraz zabaw kołowych a także chusty animacyjnej. Po zakończonych zabawach wszyscy usiedliśmy do stołu, by wspólnie odśpiewać głośne „Sto lat”. Po odśpiewaniu „Sto lat” przeszliśmy do najbardziej oczekiwanej części balu urodzinowego zarówno dla solenizanta jak i pozostałych dzieci- kosztowania pysznego tortu. Zanim jednak to nastąpiło Nikodem pomyślał swoje życzenie- życzymy, żeby się spełniło, po czym zaczęła się wielka uczta.

Nikoś jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!

………………………………………………………………………………………………………………

DZIEŃ SPORTU

5 kwietnia nasza grupa obchodziła Dzień Sportu. Tego dnia Żabki zamieniły się w sportowców. Dzieci podzielone zostały na dwie drużyny, każda drużyna starała się jak najlepiej i jak najszybciej wykonać daną konkurencję. Konkurencje dotyczyły między innymi: rzutów do celu, skoków w workach, przeciągania szarfy, przechodzenia przez tunel. Wysportowane Żabki poradziły sobie doskonale z każdą konkurencją. Na koniec zawodów dzieciom zostały wręczone medale super sportowców. W tym dniu nie mogło zabraknąć turnieju w piłkę nożną, którego chłopcy nie mogli się doczekać. Dziewczynki z kolei po skończonych zawodach zaprezentowały pokazy przeskakiwania przez gumę oraz skakania przez skakankę.

……………………………………………………………………………………..

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca nasza grupa obchodziła Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia dzieci brały udział w wiosennych grach i zabawach, wcielając się w rolę bocianów i żabek. Po zakończonych konkurencjach dzieci przystąpiły do ozdabiania wiosennych gaików, z którymi następnie wyruszyliśmy na spacer w poszukiwaniu Pani Wiosny.

…………………………………………………………………………………………………………

URODZINKI ASI I NIKOLKI

12 marca swoje 6 urodzinki obchodziły Asia i Nikolka. Tego dnia dziewczynki zamieniły się w królowe. Pozostałe księżniczki i rycerze składali królowym życzenia, dziewczynkom zostały wręczone drobne upominki od grupy , po czym nastąpiły wspólne urodzinowe gry i zabawy z balonami oraz zabawy kołowe. Odśpiewaliśmy wspólnie Sto lat, na koniec  przeszliśmy do czynności, na którą dzieci nie mogą się nigdy doczekać- kosztowania pysznego tortu.

……………………………………………………………………………………………………………….

DZIEŃ KOBIET

Niezwykle uroczyście zrobiło się w tym dniu w naszej grupie. Już od samego rana panowała radosna atmosfera – stało się to za sprawą obchodzonego w tym dniu Święta wszystkich pań zarówno tych małych i tych dużych. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Nasi mali dżentelmeni odśpiewali dziewczynką gromkie „Sto Lat” oraz wręczyli upominki. Nasze małe panie z okazji tego wyjatkowego dnia wzięły udział w humorystycznym pokazie mody. Każda dziewczynka mogła wybrać dla siebie jakiś strój i w rytm muzyki zaprezentować się na scenie.  Na dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień.

GALERIA

……………………………………………………………………………………………………………

DOGOTERAPIA

W marcu odwiedziła nas Pani Magda z naszym ulubionym psim przyjacielem. Tego dnia dzieci poznały w jaki sposób można bawić się z pieskiem oraz przeprowadziły różne konkurencje w których zabawkowe kości grały pierwszą rolę.

………………………………………………………………………………………………………………..

TŁUSTY CZWARTEK

28 lutego w Tłusty Czwartek w naszej grupie odbyły się zajęcia cukiernicze. Tego dnia dzieci tworzyły własnoręcznie pyszne pączki.  Żabki dodawały po kolei składniki, wyrabiały ciasto, ozdabiali i smakowali własne wypieki. Gotowe, ozdobione pączki dzieci zabrały do swoich domów, by poczęstować nimi swoich najbliższych.

…………………………………………………………………………………………………………….

ZAJĘCIA PSZCZELARSKIE

26 lutego nasze w naszym oddziale odbyły się zajęcia pszczelarskie. Pani pszczelarz bardzo dokładnie i ciekawie opowiedziała dzieciom w jaki sposób powstaje miód. Dzieci poznały fascynujące i pożyteczne owady jakimi są pszczoły, etapy pracy tworzenia przez nie miodu, na koniec zajęć dzieci stworzyły własnoręcznie świeczki z wosku.

……………………………………………………………………………………………………………….

DZIEŃ DINOZAURA

26 lutego nasza grupa obchodziła Dzień Dinozaura. Tego dnia chętne dzieci przygotowały krótką pogadankę na temat dinozaurów, przyniosły książeczki o dinozaurach, figurki dinozaurów a nawet ubrania w dinozaury. Po krótkiej prelekcji dzieci zamieniły się w paleontologów. Szukały kości dinozaurów, po czym stworzyły z masy solnej własne skamieniałości oraz dinozaury.

Gratulujemy wszystkim występującym dzieciom i dziękujemy za zaangażowanie oraz za przedstawione nam ciekawostki na temat dinozaurów.

…………………………………………………………………………………………………………….

BAL KARNAWAŁOWY

7 lutego w naszym oddziale odbył się bal karnawałowy organizowany wraz z klasami 1-3 SP. Tego dnia dzieci zamieniły się w wybrane przez siebie postacie i w świetnych nastrojach udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie czekało na nas mnóstwo zabaw i niespodzianek. Animatorzy prowadzili wiele zabaw, dzięki którym dzieci mogły spędzić miło i aktywnie czas. Nie zabrakło baniek mydlanych oraz konfetti. Po zakończeniu zabawy na dzieci czekał słodki poczęstunek.

……………………………………………………………………………………………………………

DOGOTERAPIA

W styczniu odbyło się kolejne cykliczne spotkanie z Panią Magdą i jej pieskiem. Tym razem dzieci uczyły się prowadzić bezpiecznie pieska na smyczy oraz brały udział we wspólnych grach i zabawach, gdzie Lora grała pierwszoplanową rolę.

…………………………………………………………………………………………………………..

URODZINKI

W styczniu swoje urodzinki obchodziła Natalka oraz Błażejek z Karolkiem.  Z tej okazji  na stoły wjechał prawdziwy tort z wybuchowymi racami. Koledzy i koleżnaki z grupy złożyli solenizantom najlepsze życzenia i wspólnei świętowali ten dzień. Wesołym tańcom i zabawom nie było końca. Aby uwiecznić świetną zabawę i upamietnić urodzinki przedszkolaków imprezę zakończyliśmy mini sesją w foto budce. Jeszcze raz życzymy Wam sto latek!!!

GALERIAWARSZTATY Z CZEKOLADY

     14 stycznia w naszej grupie odbyły się warsztaty z czekolady. Dzieci tworzyły własnoręcznie pyszne słodkości, które staną się upominkiem dla babć i dziadków z okazji ich święta. Przedszkolaki dowiedziały się na warsztatach, w jaki sposób powstaje czekolada, poznały jej składniki, po czym zabrały się za dekorowanie czekolad dla swoich ukochanych babć i dziadków. W nagrodę dzieci otrzymały po czekoladowym lizaku. Nie był to jednak koniec atrakcji. Punktem kulminacyjnym warsztatów stała się fontanna z czekolady, od której dzieci nie mogły się oderwać 😉

GALERIA

……………………………………………………………………………………

WIGILIJKA PRZEDSZKOLNA

21 grudnia w naszym przedszkolu tradycyjnie mieliśmy Wigilijkę. Dzieci połamały się opłatkiem, złożyły sobie życzenia. Następnie zasiedliśmy do stołu, gdzie zajadaliśmy pełno smakołyków. Na naszej przedszkolnej wigilijce nie mogło zabraknąć tradycyjnej chałki z miodem. Zaśpiewaliśmy wspólnie kolędy. W ten miły sposób spędziliśmy ostatni dzień w przedszkolu przez nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia.

GALERIA

………………………………………………………………

UBIERANIE CHOINKI

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż, zatem najwyższy czas na ubieranie choinki. Dzieci prężnie pracowały, tworzyły własne ozdoby choinkowe, jedni bombki inni gwiazdki czy choinki. Ozdoby gotowe. Czas ubierać choinkę. Każdy przywiesił własnoręcznie stworzoną ozdobę, po czym zawiesiliśmy łańcuchy i światełka.  Choinka gotowa. Być może znajdziemy pod nią jakieś drobne upominki 😉

…………………………………………………………………………………………

KLASA 3 SP Z WIZYTĄ W ŻABKACH

7 grudnia naszą grupę odwiedziła klasa 3 z panią Aliną Morawską. Uczniowie zaprezentowali przedszkolakom lekcję czytania. Każdy z uczniów przeczytał wybraną przez siebie  książkę. Dzieci bardzo uważnie słuchały. Na koniec Pani Alina wprowadziła nas  w świąteczny klimat czytając bajkę o tematyce bożonarodzeniowej.

Dziękujemy za wizytę. Zapraszamy  😉

…………………………………………………………………………………………

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

         6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj w towarzystwie Pana Wójta. Dzieci cały rok czekały na tą wizytę. Przedszkolaki zaprezentowały gościom oraz Mikołajowi piosenki i wierszyki, które przygotowały specjalnie dla niego. Mikołaj obdarował dzieci słodkimi upominkami i popędził obdarowywać inne dzieci. Nie zabrakło również reniferów, które też miały dla dzieci słodką niespodziankę. Atrakcji tego nie dnia nie było końca, gdyż nasze przedszkole odwiedziła również Pani Sołtys, zostawiając zdrowy i smaczny upominek dla każdego 😉

Dziękujemy za wszystkie prezenty, Mikołaju czekamy na Ciebie w przyszłym roku ; )

…………………………………………………………………………..

WIZYTA GÓRNIKA

W poniedziałek 3 grudnia gościliśmy w naszym oddziale przedszkolnym górnika ubranego w stój galowy. Wyjątkowy gość odwiedził przedszkolaków z grupy  „Sówki” oraz „Żabki”.

czytaj więcej + galeria

…………………………………………………………………

TEATRRZYK „KOT W BUTACH”

29 listopada nasze przedszkole odwiedził teatrzyk z przedstawieniem pt, „ Kot w butach”.  Opowieść miała na celu uświadomienie przedszkolakom, że w życiu liczy się uczciwość, przyjaźń i wierność, dzięki którym człowiek może żyć w zgodzie z drugim człowiekiem. Dzieci były zachwycone przedstawieniem. Nagrodziły aktorów wielkimi brawami. Na zakończenie dzieci mogły dotknąć lalki, które brały udział w przedstawieniu.

……………………………………………………………………………….

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

23 listopada obchodziliśmy w grupie Święto Pluszowego Misia. Z tej okazji każdy przyniósł swojego ulubionego pluszaka. Na wstępie każde dziecko opowiedziało coś o swoim przyjacielu. Żabki poznały historię powstania dnia pluszowego misia, po czym zaczęła się zabawa 😉 . Dzieci ćwiczyły z misiami, brały udział w zabawach tanecznych i ruchowych, pluszaki towarzyszyły dzieciom także podczas tworzenia pracy plastycznej 😉

Wszystkim misiom życzymy wszystkiego najlepszego !

GALERIA 

……………………………………………………………………………………

KOCHAM CIĘ POLSKO – ZAJĘCIA OTWARTE

        22 listopada w naszej grupa odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Zajęcia przybrały tematykę patriotyczną pt. „Kocham Cię Polsko”- w ten oto sposób uczciliśmy 100 lecie Odzyskania Niepodległości, a także nauczyliśmy się wiele ciekawych rzeczy na temat naszej Ojczyzny. Tego dnia zajęcia dydaktyczne przeprowadzone zostały w obecności rodziców i najbliższych członków rodziny.Dzieci pracowały w grupach wraz ze swoimi rodzicami, rozwiązywali zagadki, rebusy i krzyżówki o treści patriotycznej. Dzieci zaprezentowały tego dnia trzy tańce narodowe, których nauczyły się podczas zajęć o Polsce, były to : polonez, krakowiak i trojak. Na koniec dzieci i rodzice poczęstowali się pysznym chlebem, który  został własnoręcznie upieczony przez dzieci i nauczycieli na zajęciach.

GALERIA

………………………………………………………………………………………..

URODZINY KRYSTIANKA I SEBASTIANKA

20 listopada swoje urodziny obchodzili Krystianek z Sebastiankiem. Dzieci złożyły solenizantom życzenia, zaśpiewały sto lat, wszyscy zjedli pyszny tort. Nie mogło zabraknąć wspólnych gier i zabaw 😉

Krystianku i Sebastianku jeszcze raz życzymy Wam wszystkiego najlepszego!

…………………………………………………………………………..

DOGOTERAPIA W GRUPIE ŻABEK

19 listopada odbyły się kolejne zajęcia z dogoterapii. Tym razem Pani Magda stworzyła z dziećmi plakat dotyczący zasad bezpiecznego postępowania z pieskiem. Nie zabrakło również ciekawych zabaw, które zaprezentował nam nasz nowy psi przyjaciel. Dzieci były bardzo zadowolone z zajęć. Czekamy z niecierpliwością na następne 😉

……………………………………………………………………………………..

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W ŻABKACH

    9 listopada w grupie Żabek obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. Tego dnia dzieci ubrane były na biało- czerwono. Dzieci obejrzały teatrzyk sylwet, który w prosty i dziecięcy sposób przedstawiał Odzyskanie Niepodległości przez Polskę. Po przedstawieniu wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy hymn.

Na koniec zajęć rozdane zostały nagrody z okazji udziału w rodzinnym konkursie „ Rodzinny kotylion”. Każda praca była piękna. Dziękujemy rodzicom oraz innym członkom rodziny, którzy wraz z dziećmi stworzyli piękne i oryginalne kotyliony.

GALERIA

Opracowała : Joanna Harat

……………………………………………………………………………………………

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

     5 listopada w grupie Żabek odbył się Dzień Postaci z Bajek. Nasza sala przez chwilę zamieniła się w bajkową krainę. Tego dnia na dzieci czekały różne gry i zabawy bajkowe. Żabki przyniosły do przedszkola swoje ulubione bajki oraz swoich ukochanych bajkowych bohaterów. Każdy przedstawił i powiedział coś o swoich ulubionych bohaterach. Następnie dzieci w grupach układały puzzle z postaciami z bajek.Rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek, podawały z jakiej bajki pochodzi dana melodia, naśladowały charakterystyczne zachowania poszczególnych postaci, stworzyły maski z bohaterami, które wykorzystane zostały podczas balu. Po zakończonym balu i świetnej zabawie dzieci otrzymały bajkowe medale.

Galeria

Opracowała : Joanna Harat

…………………………………………………………………………………………..

WIZYTA GOŚCI W GRUPIE ŻABEK Z OKAZJI DNIA POEZJI PATRIOTYCZNEJ

      5 listopada odwiedzili nas nasi starsi koledzy ze szkoły podstawowej oraz z gimnazjum, którzy pod przewodnictwem Pani Heleny Sowińskiej- Wawak zaprezentowali dzieciom wiersze patriotyczne z okazji Dnia Poezji Patriotycznej. Przedszkolaki z zainteresowaniem i podziwem przysłuchiwali się swoim starszym kolegom.

Opracowała : Joanna Harat

…………………………………………………………………………..

AKCJA BOHATERON W GRUPIE ŻABEK

    W październiku nasza grupa wzięła udział w ogólnopolskiej akcji BohaterON poświęconej bohaterom Powstania Warszawskiego. Na wstępie dzieci zapoznane zostały z historią Powstania Warszawskiego, panie napisały życzenia a dzieci ozdobiły własnoręcznie kartki. Tym drobnym gestem chcieliśmy podziękować naszym rodakom za poświęcenie i odwagę w ratowaniu naszego ojczystego kraju.

Opracowała : Joanna Harat

……………………………………………………………………………….

SZKOŁA PODSTAWOWA Z WIZYTĄ W ŻABKACH

   25 października odwiedziły nas uczennice ze szkoły podstawowej, które w ramach akcji czytania zaprezentowały dzieciom  piękne opowiadania. Żabki były zachwycone. Z dużym zainteresowaniem słuchały bajek czytanych  przez swoje starsze koleżanki.

Opracowała : Joanna Harat

………………………………………………………………………………….

DOGOTERAPIA W GRUPIE ŻABEK

    22 października odwiedziła nas Pani Magda wraz z Helgą. Pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia polegały na przypomnieniu zasad postępowania z Helgą, które dzieci poznały już na zeszłorocznych spotkaniach. Nie zabrakło głaskania, przechodzenia pod Helgą oraz ukrywania jej zabawki- Helga poradziła sobie doskonale. W stosie przedszkolnych zabawek odnalazła i swoją. Dzieci były zachwycone spotkaniem, już nie możemy doczekać się kolejnych odwiedzin Helgi oraz Pani Magdy.

Opracowała : Joanna Harat

.………………………………………………………………………………

PYSZNY I ZDROWY GRUSZKOWO-JABŁKOWY SOK OWOCOWY


    Kolejne zajęcie kulinarne w Żabkach. Tym razem z przyniesionych owoców dzieci robiły pyszny sok jabłkowo- gruszkowy. Pod czujnym okiem pań dzieci wrzucały owoce do sokowirówki. Na zakończenie dzieci wypiły własnoręcznie przygotowany sok.

GALERIA

Opracowała : Joanna Harat 

……………………………………………………………………………………………

PRZETWORY NA JESIENNE WIECZORY

         W ramach zajęć kulinarnych Żabki przygotowały pyszne kompoty owocowe. Przy drobnej pomocy pań dzieci wkładały do słoiczków przyniesione z domu owoce, zasypywały cukrem, zalewały wodą po czym mocno zakręcały słoik. Zagotowane, zdrowie, pyszne i własnoręcznie przygotowane kompoty dzieci zabrały do domu.

GALERIA

Opracowała : Joanna Harat 

…………………………………………………………………………….

ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

     10 października grupa Żabek obchodziła Światowy Dzień Drzewa. Tego dnia przedszkolaki zapoznały się z budową drzewa, wymieniały rolę drzew w przyrodzie oraz ich znaczenie w życiu człowieka. Przy pomocy pań dzieci stworzyły drzewo z elementów kory oraz zmierzyły obwód pnia drzewa znajdującego się w pobliżu przedszkola.

GALERIA

Opracowała : Joanna Harat 

………………………………………………………………………………

PRZEDSTAWIENIE O SMOGU WAWELSKIM

         9 października Żabki wybrały się na przedstawienie do Domu Kultury w Porąbce na przedstawienie o Smogu Wawelskim. Dzieci bardzo chętnie oglądały przedstawienie, dzięki któremu dowiedziały się czym jest smog i w jaki sposób szkodzi on zdrowiu.

Opracowała : Joanna Harat 

………………………………………………………………………………

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

         5 października Żabki obchodziły Światowy Dzień Uśmiechu. Tego dnia każda dziewczynka rysowała dla swojego kolegi coś miłego a każdy chłopak rysował coś miłego dla swojej koleżanki. Dzieci wręczyły sobie upominki. Odbiór laurki wywołał u każdego uśmiech na twarzy. O to chodziło! Na koniec dzieciom wręczone zostały uśmiechnięte medale.

 

Opracowała : Joanna Harat 

 

…………………………………………………………………………

DZIEŃ CHŁOPAKA W „ŻABKACH”

    28 września grupa Żabek obchodziła Dzień Chłopaka. Tego dnia chłopcom dedykowane były gry i zabawy. Panie oraz koleżanki złożyły chłopakom życzenia. Koleżanki z grupy przygotowały dla swoich kolegów drobny upominek.

Opracowała : Joanna Harat 

……………………………………………………………………………..

PIERWSZY DZIEN JESIENI

24 września Żabki obchodziły Pierwszy Dzień Jesieni. Tego dnia dzieci wraz z paniami przygotowały kącik jesienny.  W trakcie spaceru Żabki poszukiwały oznak jesieni. Na koniec z jesiennych darów stworzyły zwierzątka.

GALERIA

Opracowała : Joanna Harat 

…………………………………………………………………………….

WIZYTA PANA POLICJANTA W GRUPIE ŻABEK

21 września grupę Żabek odwiedził pan policjant, który przedstawił dzieciom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wyjaśnił, w jaki sposób należy postępować bezpiecznie zarówno w przedszkolu jak i w domu. Dzieci mogły obejrzeć, usiąść w samochodzie i wcielić się przez chwilę w prawdziwego policjanta.

GALERIA

Opracowała : Joanna Harat 

…………………………………………………………………………………….

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

      20 września nasza grupa świętowała Dzień Przedszkolaka w Sali Zabaw w Bujakowie. Atrakcji, zabaw oraz szaleństw nie było końca. Pogoda dopisała, dzięki czemu Żabki spędziły godzinę na zewnętrznym placu zabaw oraz godzinę wewnątrz. Wspólne spędzenie czasu na świetnej zabawie zintegrowało grupę.

GALERIA

Opracowała : Joanna Harat 

……………………………………………………………………………………

WIZYTA „ŻABEK”  W STRAŻY POŻARNEJ W BUJAKOWIE 


13 września grupa Żabek udała się z wizytą do Straży Pożarnej w Bujakowie. Panowie strażacy zapoznali dzieci ze specyfiką pracy strażaka, strojem oraz sprzętem strażackim, wyjaśnili również zasady postępowania w trakcie pożaru.

czytaj więcej + galeria

Opracowała : Joanna Harat