WRZESIEŃ 2018

Wyjazd na Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uczniowie klas VI, VII SP i częściowo III gimnazjum uczestniczyli wraz  z opiekunami w wykładach i warsztatach w ramach Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego w Katowicach. Celem organizatorów jest popularyzacja nauki wśród młodzieży.

Czytaj więcej

Opracowała: Magdalena Haluch

….………………………………………………………………………………

DZIEŃ CHŁOPAKA W KROPKI

            Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. Opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia. Zwykle obchody Dnia Kropki zaczynają się od przeczytania lub obejrzenia historii małej Vashti.

CZYTAJ WIĘCEJ + GALERIA

Opracowały:Anna Homa i Elżbieta Staszak

Żródło: https://www.kalbi.pl/miedzynarodowy-dzien-kropki

…………………………………………………………………………………………

 KONKURS

„Cudze chwalicie,
Swego nie znacie,
Sami nie wiecie,
Co posiadacie.”

Samorząd Szkolny zaprasza wszystkich uczniów podróżujących po Polsce do udziału w konkursie fotograficznym. Pokażmy razem, że Polska jest piękna, a poznawanie jej może być wspaniałą przygodą! Zachęćcie innych do odwiedzenia miejsc, w których byliście.

Podzielcie się swoimi relacjami z wakacji, urlopu, podróży, wycieczki do różnych zakątków Polski.

Fotografie (maksymalnie 3 zdjęcia) należy przesłać na adres mailowy pe13@op.pl  do niedzieli 28 października 2018. Zwycięzców wybiorą uczniowie szkoły poprzez oddanie swojego głosu na najlepsze ich zdaniem zdjęcie.

Zapraszamy!!!

Dodatkowych informacji udzielają opiekunowie Samorządów.

…………………………………………………………………………………

Dzień Głośnego Czytania w Bibliotece

  Tradycyjnie już świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej bibliotece. Czytali duzi i mali, starsi i młodsi, teksty dłuższe i krótsze o różnorakiej tematyce. Każdy uczestnik losował, co zaprezentuje na forum publicznym, więc nie było tak łatwo 😉

Dla każdego uczestnika była też słodka niespodzianka.

  Dzień Głośnego Czytania to nie tylko akcja rozwijająca koncentrację, stymulująca rozwój i wzbogacająca słownictwo, ale też znakomita okazja do wspólnej zabawy i poznawania wspaniałych książek i ich bohaterów.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i zapraszamy w przyszłym roku.

Opracowała Sylwia Makuch

………………………………………………………………………..

W hołdzie Niepodległości !!

         Mamy dla Was coś wyjątkowego na 100 lecie Niepodległości! W dniu 26 września 2018 roku odbył sie w naszej szkole heppening z okazji przypadającego w tym roku 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Akcja powstała z inicjatywy nauczyciela historii Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Bujakowie Krzysztofa Górowicza, pedagoga Gabrieli Grabka – Grzechynia i Magdaleny Haluch.

Dziękujemy panu wicewójtowi Pawłowi Zemankowi, Arturowi Grabskiemu i Dagmarze Gęsickiej – Paw za pomoc w realizacji:)

DZIĘKUJEMY wszystkim obecnym za udział.

W hołdzie Niepodległości!

Witajcie! Mamy dla Was coś wyjątkowego na 100 lecie Niepodległości!Akcja powstała z inicjatywy nauczyciela historii Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Bujakowie Krzysztofa Górowicza i pegagoga Gabrieli Grabka – Grzechynia.DZIĘKUJEMY wszystkim obecnym za udział 🙂

Opublikowany przez Gmina Porąbka Wtorek, 2 października 2018

 

…………………………………………………………………………………….

 

 

Dyżur psychologa szkolnego

Psycholog szkolny mgr Anna Kliś

( gabinet psychologiczno-pedagogiczny, II piętro, obok świetlicy)

Wtorek: 12.00 – 15.00

Czwartek: 13.00 – 15.00

……………………………………………………………..

DOBROWOLNE UBEZPIECZENIE UCZNIÓW

ogólne warunki ubezpieczenia

………………………………………………………………….

Plan spotkań z rodzicami w miesiącu wrześniu w Szkole Podstawowej                     z Oddziałami Przedszkolnymi w Bujakowie

Klasa I   –   26.09.2018 r., godz. 17.00,  sala nr 3,  wychowawca: Renata Matusik

Klasa II  –   25.09.2018 r., godz. 17.00, sala nr 30,  wychowawca: Renata Grubka

Klasa III –   24.09.2018 r., godz. 17.00, sala nr 6,  wychowawca: Alina Morawska

Klasa IVA – 28.09.2018 r., godz. 17.00, sala  nr 22, wychowawca: Magdalena Haluch

Klasa IVB – 25.09.2018 r., godz.  17.00, sala  nr 32, wychowawca:  Anna Homa

Klasa VA – 26.09.2018 r., godz. 17.00, sala  nr 20, wychowawca:  Helena Sowińska-Wawak

Klasa VB –  27.09.2018 r., godz. 17.00, sala  nr 21, wychowawca:  Justyna Płonka

Klasa VI – 24.09.2018 r.,  godz. 17.00, sala  nr 7,  wychowawca:  Teresa Janosz

Klasa VII – 26.09.2018 r., godz.17.00, sala  nr 9, wychowawca:  Krzysztof Górowicz

Klasa VIII – 27.09.2018 r., godz.17.00, sala  nr 1, wychowawca:  Elżbieta Staszak

Klasa IIIG – 28.09.2018 r., godz. 17.00, sala nr 5, wychowawca: Anna Jarosz

ZAPRASZAMY

……………………………………………………………………………………

 

POWRÓT DO SZKOŁY

      Po dwumiesięcznym wypoczynku wszyscy uczniowie chętnie wrócili do szkoły. W poniedziałek 3 września o godz. 9. 00 w sali gimnastycznej zgromadzili się wszyscy uczniowie naszej szkoły, nauczyciele na czele z panią dyrektor i panią wicedyrektor, rodzice i przedszkolaki. Przybyli również zaproszeni goście pan wójt Gminy Porąbka Czesław Bułka, jego zastępca, pan Paweł Zemanek,   dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i  Przedszkoli pani Cecylia Koniorczyk, pani sołtys Bujakowa i proboszcz naszej parafii.

Czytaj więcej + galeria     

……………………………………………………………………….

PLAN LEKCJI NA ROK SZKOLNY 2018 / 2019

Klasa I

Klasa II

Klasa III

Klasa IV A

Klasa IVB

Klasa VA

Klasa V B

Klasa VI

Klasa VII

Klasa VIII

Klasa III  G