POWRÓT DO SZKOŁY

Po dwumiesięcznym wypoczynku wszyscy uczniowie chętnie wrócili do szkoły.

        W poniedziałek 3 września o godz. 9. 00 w sali gimnastycznej zgromadzili się wszyscy uczniowie naszej szkoły, nauczyciele na czele z panią dyrektor i panią wicedyrektor, rodzice i przedszkolaki. Przybyli również zaproszeni goście pan wójt Gminy Porąbka Czesław Bułka, jego zastępca, pan Paweł Zemanek,   dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i  Przedszkoli pani Cecylia Koniorczyk, pani sołtys Bujakowa i proboszcz naszej parafii.

      Na początku młodzież przypomniała wszystkim pierwsze  dni z września 1939 r. Składając kwiaty symbolicznie oddaliśmy hołd tym, którzy wtedy polegli. Odśpiewaliśmy Hymn państwowy. Następnie uczniowie klasy II pożegnali wakacje śpiewając piosenkę „Lato,lato”, i przywitali  wesołymi wierszami nowy rok szkolny 2018/2019.

    Uczennice gimnazjum w sposób szczególny przywitały przedszkolaki i uczniów klasy  I, którzy rozpoczęli w tym dniu podróż po oceanie wiedzy i zdobywania świata.

Życzymy wszystkim owocnej pracy i samych sukcesów w nowym roku szkolnym.

 

opracowała: Renata Grubka