LISTOPAD 2017

Magiczny Wieczór Andrzejkowy

        We wtorek  i środę uczniowie z klas IV A i IV B oraz V i VI mogli poznać odpowiedź na pytanie „co przyniesie przyszłość?”. Kilka wróżb łącznie z tą najpopularniejszą – laniem wosku, dostarczyły nam wiele zabawy i zapewniły dwa miłe wieczory w specjalnie przygotowanych klasach.

Teraz pozostaje czekać czy się spełnią ……

 

Opracowała: Magdalena Haluch

………………………………………………………………………………….

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

     Co roku Święto Pluszowego Misia obchodzone jest w szkołach i przedszkolach 25 listopada. W naszej szkole uczciliśmy misiaczki w przeddzień  tego święta.

( czytaj więcej + galeria )

……………………………………………………………………………………

UWAGA!!  UWAGA !!

KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI W  BIBLIOTECE !!!

                      Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kiermasz taniej książki w NASZEJ szkolnej bibliotece. W sprzedaży piękne egzemplarze ( twarde oprawy, barwne ilustracje, żywa kolorystyka ) w cenach korzystniejszych niż w księgarniach. Idealny prezent dla każdego.

Opracowała: Sylwia Makuch

……………………………………………………………………………………………………………

„GÓRA GROSZA”

Rozpoczynamy doroczną akcję „Góra Grosza”, której organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom, z siedzibą w Warszawie. To już po raz osiemnasty pomagamy potrzebującym dzieciom.

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Akcja przeprowadzona zostanie w klasach poprzez zbiórkę monet (od 1gr do 5zł) w terminie do 15.12.2017r. Po jej zakończeniu pieniądze zostaną przeliczone,   a najbardziej szczodre klasy otrzymają symboliczne dyplomy. Warto jednak pamiętać, że „Góra Grosza” to akcja charytatywna, a każda, nawet najdrobniejsza, moneta może pomóc dzieciom.

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”

Do współpracy zapraszają: Samorząd Szkolny z opiekunami

Opracowały: Anna Homa i Elżbieta Staszak

………………………………………………………………………………………

APEL 11  LISTOPADA

          W dniu 10 listopada na uroczystym apelu z okazji rocznicy Narodowego Święta Niepodległości spotkali się wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Krótki montaż muzyczno – słowny przygotowany został przez uczniów klasy II i III gimnazjum pod opieką nauczycieli: Sylwii Makuch i Katarzyny Bogunii oraz przy aktywnym udziale scholi prowadzonej przez Panią Agnieszkę Faber. Część artystyczną zakończyła przemowa Pana Krzysztofa Górowicza dotycząca wartości upamiętniania świąt narodowych  i Pani Dyrektor Jolanty Bieleckiej- Szlagór.

      Celem uroczystości było kształcenie szacunku dla historii minionych pokoleń, symboli narodowych, a także właściwego zachowania podczas uroczystości szkolnych.

Obowiązkiem rodziny i szkoły jest pielęgnowanie tradycji narodowych, co czynimy na co dzień i od święta.

Opracowały: Sylwia Makuch i Katarzyna Bogunia

…………………………………………………………………………………………

NAGRODY, NAGRODY !!!

            10.11.2017r. Pani Dyrektor i nauczyciele języka angielskiego rozdali nagrody laureatom konkursów językowych.

Pierwszy z nich został zorganizowany we wrześniu, z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole. Wyróżnione zostały osoby, które wykazały się obszerną wiedzą dotyczącą różnych języków świata. Najlepiej z testem poradzili sobie:

Filip Sternal

Eliza Urbańczyk

Maria Kalabińska

Julia Sasak

Adam Babiuch

Michał Nycz

Drugi konkurs łączył elementy plastyczne i językowe i polegał na wizualnym przedstawieniu wybranego słowa w języku angielskim. Uczniowie dostarczyli sporą ilość ciekawych prac w bardzo oryginalnym wykonaniu. Po długich debatach jury wyłoniło zwycięzców.

I miejsce: Julia Wandor, Justyna Bies i Bartłomiej Szemla

II miejsce: Justyna Bułka, Zuzanna Nycz, Jakub Paździorko

III miejsce: Nikola Murgas, Dawid Staruń

Wyróżnienie: Patryk Kierpiec, Kamila Modrzejewska, Magdalena Kowalska

Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy.

Opracowały: Anna Homa i Elżbieta Staszak

……………………………………………………………………………………….

„KARTKA DLA POLSKI”

     W ostatnich dniach nasza szkoła brała udział w projekcie eTwinning „Kartka dla Polski”. Pomysł sprawdził się w 100%. W ramach projektu uczniowie stworzyli indywidualne kartki, zrobili też wspólne klasowe kartki z życzeniami dla Ojczyzny. Zdjęcia wszystkich prac zostały umieszczone na internetowej stronie projektu oraz w internetowej galerii wydarzenia, a prace zdobią szkolne sale i korytarze. Patriotyzm królował przez ostanie dni w murach naszej szkoły.

 

Opracowały: Elżbieta Staszak i Anna Homa

………………………………………………………………………………………………..

ZNICZ PAMIĘCI

         W październiku Samorząd Szkolny przeprowadził akcję zbiórki zniczy wśród uczniów naszej szkoły. Młodzież i dzieci chętnie wzięli w niej udział  i udało nam się zgromadzić sporą ilość różnokolorowych świeczek i zniczy. Tuż przed Dniem Wszystkich Świętych, przedstawiciele Samorządu i uczniowie klasy VII, wraz z opiekunem, Elżbietą Staszak, wybrali się na cmentarz w Bujakowie, aby odwiedzić opuszczone i zaniedbane groby. Mamy nadzieję, że nasz skromny płomień będzie dowodem tego, że, w tak wyjątkowym dniu,  pamiętamy nie tylko o swoich bliskich ale również o tych, o których wszyscy może już zapomnieli…

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”

Ks. Jan Twardowski

Opracowały: Anna Homa i Elżbieta Staszak

………………………………………………………………………………………………………….

   UWAGA!!!       UWAGA!!!        UWAGA!!!

Umiesz śpiewać? A może tańczysz lub grasz na jakimś instrumencie? Albo wspaniale opowiadasz „kawały”? Ćwiczysz gimnastykę artystyczną lub uprawiasz inny sport? Interesujesz się charakteryzacją? Układasz kostkę Rubika? Pięknie malujesz? Fascynuje Cię sztuka origami? Jesteś początkującym iluzjonistą?

MASZ PASJĘ? ZAINTERESOWANIA? MASZ TALENT ?

Jeśli chociaż na jedno pytanie odpowiedziałeś TAK,

to jest to konkurs właśnie dla Ciebie!

Zapraszamy uczniów klas IV – VII SP i II – III PG do wzięcia  udziału w I edycji szkolnego konkursu  ,Mam Talent”, który odbędzie się 21 marca 2018 roku

Regulamin

Opracował: Krzysztof Górowicz