Żabki 20/21

BAJU BAJ Z RODZICEM

W czerwcu odbyły się ostatnie zajęcia z cyklu „Baju, Baj z Rodzicem”, tym razem bajkę naszym przedszkolakom czytała Pani Marta, mama Olusia z grupy „Sówki” i Antosia
z grupy „Żabki”. Dzieci poznały historię wyjątkowego słonia o imieniu Elmer, który wyróżniał się spośród innych słoni swoim wyglądem. Bajka przypomniała przedszkolakom jak ważna jest tolerancja oraz przyjaźń. Bardzo dziękujemy Pani Marcie.

……………………………………………………………………………………………………………….

DZIEŃ LICZBY 9

11 czerwca w oddziale przedszkolnym odbył się ostatni już dzień z cyklu „Dzień liczby”. Tego dnia dzieci wykonywały różnorodne ćwiczenia ruchowe związane z cyfrą 9, brały udział w zabawach, gdzie motywem przewodnim była cyfra 9. Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną „wspaniała 9”.

………………………………………………………………………………………………………………..

Dzień Dziecka

         Ten wyjątkowy dzień nasze przedszkolaki spędziły na boisku szkolnym, gdzie urządziliśmy sobie piknik. Dzieci zjadły śniadanie na świeżym powietrzu, następnie wykonały grupową prace plastyczną, która zawierała w sobie hasło tego dnia : „Wesoły dzień dziecka”. Kolejnym zadaniem były wyścigi rzędów w których dzieci wykazały się swoją sprawnością fizyczną. Na koniec na przedszkolaki czekała największa atrakcja tego dnia, odwiedziły nas alpaki. Te milutkie i spokojne zwierzątka dały się przytulać, głaskać i karmić, na długo zostaną w pamięci naszych milusińskich.

………………………………………………………………………………………………………………………..

URODZINKI

14 maja w naszym oddziale odbyły się ostatnie już w tym roku urodziny. Tego dnia swoje święto obchodzili : Ania, Nastka, Emilka, Antoś, Wiktor, Kacper oraz Bartek. Zabawa zaczęła się od wspólnego odśpiewania Sto lat, po czym dzieci przeszły do składnia solenizantom życzeń i wręczania drobnych upominków. Następnie przeszliśmy do zabaw ruchowych oraz tańców urodzinowych. Po zakończonych zabawach dzieci udały się na poczęstunek. Uwieńczeniem tego dnia było konfetti, które za każdym razem wywołuje mnóstwo radości na twarzach dzieci.

Naszym solenizantom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!

………………………………………………………………………………………

DZIEŃ ŻYWIOŁU – POWIETRZE

6 maja w oddziale przedszkolnym odbył się ostatni już dzień żywiołu, który dotyczył powietrza. Tego dnia dzieci dowiedziały się skąd bierze się powietrze, jakie niesie za sobą skutki oraz w jaki sposób należy o nie dbać. Dzieci wykonywały różne zabawy ruchowe związane z powietrzem. Wykonywały obliczenia matematyczne a także różne doświadczenia związane z powietrzem. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną „zdrowe powietrze”. W ciągu roku przedszkolnego dzieci zapoznały się z 4 żywiołami, dzięki temu będą mogły lepiej dbać o naszą planetę i o nasze wspólne dobro.

………………………………………………………………………………………….

Dzień Dziecka

         Ten wyjątkowy dzień nasze przedszkolaki spędziły na boisku szkolnym, gdzie urządziliśmy sobie piknik. Dzieci zjadły śniadanie na świeżym powietrzu, następnie wykonały grupową prace plastyczną, która zawierała w sobie hasło tego dnia : „Wesoły dzień dziecka”. Kolejnym zadaniem były wyścigi rzędów w których dzieci wykazały się swoją sprawnością fizyczną. Na koniec na przedszkolaki czekała największa atrakcja tego dnia, odwiedziły nas alpaki. Te milutkie i spokojne zwierzątka dały sie przytulać, głaskać i karmić, na długo zostaną w pamięci naszych milusińskich.

………………………………………………………………………………………………………….

Kocham Mamę! Kocham Tatę!

Bo są dla mnie całym światem

I kochają mnie nad życie

Powiem więcej, są w zachwycie

Że ja jestem ich kruszyną

Skarbem, szczęściem, odrobiną

I że jestem ich marzeniem

Oczkiem w głowie i spełnieniem

Dziś w dniu święta Mamo, Tato

Chcę Wam podziękować za to

Że tu, jestem, żyję stoję

I że mam Was obydwoje!

W maju nie mogło zabraknąć obchodów dnia mamy i taty. Nasze przedszkolaki przygotowały piękny występ dla swoich rodziców. Były tańce, piosenki i piękne wiersze.

………………………………………………………………………………………………………………

Baju, baj z rodzicem

            W maju bajkę naszym przedszkolakom przeczytała mama Julii z grupy „Żabki”. Była to bajka pt. „Żabcio podróżnik”. Dzieci poznały niesamowite przygody Żabcia, niesfornego, ale dobrotliwego mieszkańca Żabocina, który na własnej żabiej skórze przekonuje się, że czasami warto posłuchać rady kogoś starszego i mądrzejszego. Dziękujemy Pani Marysi za przeczytanie książki.

……………………………………………………………………………………………………………………

Dzień liczby 8

            W maju obchodziliśmy cykliczne święto, czyli dzień liczby w tym miesiącu to liczba 8. Dzieci tradycyjnie brały udział w licznych zabawach związanych z liczbą. Wykonywały ćwiczenia gimnastyczne oraz ćwiczyły umiejętności matematyczne. Na koniec wybraliśmy się na boisko szkolne gdzie dzieci kontynuowały zabawy z liczbą.

……………………………………………………………

DZIEŃ LICZBY 7

29 kwietnia obchodziliśmy kolejny już dzień liczby. Tym razem swoje urodziny miała liczba 7. Tego dnia dzieci wykonywały siódemkową gimnastykę. Następnie podzielone na siedmio osobowe grupy wykonywały zadania, które dotyczyły liczby 7. Następnie dzieci pokonywały siódemkowy tor przeszkód. Dzieci wykonywały również matematyczne obliczenia. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną „wspaniała siódemka”.

………………………………………………………………………………………………………………………..

URODZINKI

23 kwietnia obchodziliśmy kolejne już w tym roku przedszkolnym urodziny. Tym razem solenizantami byli Jan, Olaf oraz Oliwier. Na początek dzieci złożyły solenizantom życzenia następnie wręczyły drobne upominki. Po części oficjalnej przeszliśmy do urodzinowych gier i zabaw. Nie mogło zabraknąć gorących krzesełek oraz tańców
z balonami. Dzieci zatańczyły również dobrze znane im kaczuszki. Następnie solenizanci zamienili się w królów, którzy wywali gimnastyczne rozkazy swoim kolegom i koleżankom. Po zakończonych zabawach udaliśmy się na słodki poczęstunek. Nie mogło zabraknąć konfetti, na które dzieci nie mogły się doczekać.

Jasiu,Olaf oraz Oliwier życzymy wam jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

……………………………………………………………………………………………………………

DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Tego dnia dzieci przypomniały sobie zasady segregowania śmieci oraz recyklingu. Następnie wykonywały obliczenia matematyczne wykorzystując do tego zakrętki. Po zakończonych ćwiczeniach dzieci wysłuchały wiersza o Ziemi, po czym wykonały plakat, który zawierał zasady dbania o naszą Ziemię. Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną „ ukochana Ziemia”. Na koniec dzieci za aktywną zabawę i uczestnictwo w ćwiczeniach otrzymały pamiątkowe medale.

……………………………………………………………………………………………….

DZIEŃ LICZBY 6

12 marca obchodziliśmy w przedszkolu dzień liczby 6. Tego dnia dzieci wykonywały zadania w grupach 6 osobowych. Następnie samodzielnie pokonywały tor przeszkód, który związany był z motywem cyfry 6. Wykonywały obliczenia, klasyfikowały przedmioty. Po zakończonych zabawach dzieci wykonały pracę plastyczną „wesoła szósteczka”.

……………………………………………………………………………………………………………….

                                     KONKURS FOTOGRAFICZNY”WIELKANOCNY STÓŁ”

W kwietniu w naszych Oddziałach odbył się fotograficzny konkurs wielkanocny. Udział w konkursie polegał na wykonaniu zdjęcia stołu wielkanocnego. Głównym celem konkursu było propagowanie tradycji wielkanocnych z zachowaniem tradycyjnych potraw oraz symboli wielkanocnych. Po raz kolejny uczestnicy konkursu wykazali się dużym zaangażowaniem, pomysłowością oraz kreatywnością przy zachowaniu symboliki świątecznej oraz potraw świątecznych. Z pośród wszystkich uczestników wyłoniliśmy pierwsze, drugie i trzecie miejsca oraz wyróżnienia.

Grupa Żabki

  1. Lucjan Nycz
  2. Oliwier Handzlik
  3. Anna Jurowska

Grupa Sówki

  1.  Kacper Handzlik
  2. Oliwier Zaporowski i Borys Zaporowski
  3. Alan Kubiczek

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

………………………………………………………………………………………………………………………….

DRODZY RODZICE
Informujemy, że zgodnie z zapowiedzią Ministra Zdrowia, od 19 kwietnia zostaną otwarte żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. 

………………………………………………………………………………………………………………

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Serdeczne życzenia
Wesołego Alleluja
oraz dużo zdrowia
i pogody ducha.

Niech radość Wielkanocy

napełni Wasze serca nadzieją,

miłością i obfitością

wszelkiego dobra od ludzi.

DYREKTOR, NAUCZYCIELE ORAZ PRACOWNICY ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO W BUJAKOWIE

………………………………………………………………………………………………………………………

DRODZY RODZICE

W związku z zagrożeniem epidemicznym trzeciej fali COVID -19 w Polsce Rząd czasowo ograniczył funkcjonowanie systemu oświaty i zawiesił zajęcia dydaktyczno-wychowawczo – opiekuńcze oddziału przedszkolnego (od 27 marca do 9 kwietnia 2021 r. placówka będzie zamknięta). Będzie prowadzone nauczanie zdalne za pośrednictwem platformy przedszkolnej. Zachęcamy Państwa do korzystania
z propozycji zabaw i ćwiczeń, które są przez nas przygotowywane i zamieszczane na edu – przedszkole.

Dyrektor oraz nauczyciele Oddziału Przedszkolnego w Bujakowie

………………………………………………………………………………………………………………….

Powitanie wiosny

         W dniu 22 marca dzieci w naszym przedszkolu powitały wiosnę. Najpierw w sali Żabek powstał wiosenny kącik, wspólnie ozdobiliśmy gaik i sadziliśmy roślinki. Następnie dzieci wzięły udział w grach i zabawach związanych z porą roku która nadeszła. Nie mogło oczywiście zabraknąć Marzanny, którą w wiosennym pochodzie przeprowadziliśmy po okolicy przedszkola, a na koniec pożegnaliśmy ją i zostawiliśmy aby mogła odejść i zrobić miejsce Pani Wiośnie.

……………………………………………………………………………………………………………….

WIWAT DANCE

         Dziewczynki z grupy „Żabki” wzięły udział w wojewódzkim konkursie tanecznym „Wiwat dance”. Zaprezentowały się w układzie tanecznym pt. „Szalone żabki” do piosenki Crazy frog. Zabawy i radości podczas tańca nie było końca. Dziewczynki bardzo dobrze się zaprezentowały i otrzymały wyróżnienie w konkursie.

……………………………………………………………………………………………….

Baju Baj z rodzicem

            W marcu bajkę naszym przedszkolakom przeczytała Pani Agata, mama Oliwiera i Borysa z grupy Sówki. Przedstawiła historię „Brzydkiego kaczątka” . Dzieci jak zawsze słuchały bajki z wielką uwagą i ciekawością.

Pani Agacie bardzo dziękujemy 🙂

……………………………………………………………………………………………………….

Dzień Kobiet

Abyś była uśmiechnięta
w dniu tak ważnego święta.
Abyś mimo biegu lat,
zawsze kochała cały świat.
Abyś duchem młoda była
i z problemów nic sobie nie robiła.

            8 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień kobiet. Zabawy rozpoczęliśmy od przywitania się na różne sposoby, były uśmiechy, posyłanie całusów
i przybijanie piątki, później wszyscy wspólnie zatańczyliśmy. Aby wyróżnić w tym dniu dziewczynki, odbyły się dla nich zawody z różnymi konkurencjami wybieraliśmy m.in.: Mistrzynie liczenia, Miss najdłuższego kucyka, Mistrzynię równowagi. Na koniec dziewczynki wzięły udział w konkursie tańca, który oceniali chłopcy. Małe kobietki otrzymały upominki i kwiaty. Chłopakom, żeby nie było im smutno dziewczynki podarowały słodkości.

………………………………………………………………………………………………………………….

Żywioł: ZIEMIA

            W dniu 1 marca obchodziliśmy dzień żywiołu ziemia. Dzieci na początku poznały Ziemię jako planetę, jej budowę oraz wygląd. Następnie przyjrzeliśmy się ziemi jako gleba, tutaj dzieci oglądały różne rodzaje gleby, określały ich właściwości. Rozmawialiśmy również na temat skarbów ziemi. Na koniec przypomnieliśmy jak należy dbać o Ziemię. Przeprowadzone zostały również eksperymenty związane z ziemią tj.: „Wulkan”, „Gleba i jej rodzaje” oraz „Jak powstają góry lub trzęsienie ziemi”. Przedszkolaki otrzymały emblematy symbolizujące żywioł ziemia.

…………………………………………………………………………………………………………………………

BAJKOWANIE Z RODZICEM

26 lutego w naszym oddziale odbyło się kolejne „Bajkowanie z rodzicem”. Tym razem bajkę on-line przeczytała dzieciom mama Oliwki. Dzieci były zachwycone przygodami Martynki, która stała się bohaterką piątkowego opowiadania. Dzieci
z niecierpliwością czekają na koleje bajkowanie z rodzicem.

Mamie Oliwki, Pani Justynie jeszcze raz bardzo dziękujemy! Zapraszamy serdecznie na koleje bajkowanie.

……………………………………………………………………………………………………………………….

URODZINKI

19 lutego obchodziliśmy w naszej grupie kolejne już urodzinki. Tym razem solenizantami  byli Tomasz i Nataniel. Na początek złożyliśmy chłopakom życzenia, następnie wręczyliśmy drobne upominki i zaśpiewaliśmy głośne „Sto lat”. Po czym dzieci przeszły do urodzinowych zabawach ruchowo-tanecznych. Dzieci brały udział między innymi w zabawie pt”Gorące krzesełko”, taniec z balonami, zatańczyły także kaczuszki i macarenę. Po zakończonych zabawach i zadaniach dzieci udały się na słodki poczęstunek. Tego dnia nie zabrakło również foto-budki. Na koniec solenizanci rozdali dzieciom drobne upominki. Tego dnia zabawom i radości nie było końca.

Naszym lutowym solenizantom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!

………………………………………………………………………………………………………………

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

18 lutego obchodziliśmy w naszym oddziale przedszkolnym Światowy Dzień Kota. Tego dnia dzieciom przybliżone zostały ciekawostki z życia małych i dużych kotów, zarówno tych domowych jak i tych nieco dzikich. Żabki poznały różnorodne gatunki kotów oraz przyswoiły zasady opiekowania się domowymi kociakami. Po krótkiej teorii nadszedł czas na praktykę. Żabki układały puzzle, przeliczały kotki, układały matematyczne działania oraz dokonywały analizy i syntezy wyrazów, których motyw przewodni dotyczył kotów. Dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych, w których tak jak kotki pokazały swoją zwinność, szybkość i spryt. Po zakończonych zabawach dzieci wykonały pracę plastyczną – kotka z rolki. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomiki.

……………………………………………………………………………………………….

WALENTYNKI

12 lutego w naszym oddziale przedszkolnym obchodziliśmy „Walentynki”. Tego dnia żabki ubrane w kolorze czerwonym brały udział w zabawach i zajęciach, których tematyka dotyczyła święta zakochanych. Dzieci zapoznały się z tradycją obchodzenia święta Świętego Walentego. Na początek żabki wzięły udział w zabawach kołowych, ruchowych oraz tanecznych. Następnie dzieci przeliczały serduszka, segregowały serduszkowe babeczki, układały walentynkowe puzzle. Najważniejszą atrakcją tego dnia stała się czekoladowa fontanna. Żabki stworzyły dla swoich kolegów i koleżanek walentynki, które następnie sobie wręczyli. Tego dnia nie mogło również zabraknąć walentynkowej foto budki. Na koniec zabaw na dzieci czekało serduszkowe konfetti oraz drobny, słodki upominek. Tego dnia uśmiech i zadowolenie nie znikało z twarzy dzieci.

……………………………………………………………………………………….

TŁUSTY CZWARTEK

11 lutego w naszym oddziale obchodziliśmy Tłusty czwartek. Tego dnia dzieci zapoznały się z historią oraz tradycją obchodzenia tłustego czwartku. Żabki wysłuchały wierszyka pt. „Tłusty czwartek”, następnie opowiedziały z czym  kojarzy się ten dzień. Dzieci przeliczały, klasyfikowały oraz wykonywały ćwiczenia matematyczne, których tematyka związana była ze słodkościami, które spożywamy w tłusty czwartek. Następnie dzieci wyszukiwały w sali elementy w kolorze wylosowanego pączka. Po zakończonych zabawach żabki udały się na spożycie pysznego pączka. Następnie dzieci wykonały własnego pączka-oponkę. Na koniec zajęć dzieci otrzymały pączkowe medale.

…………………………………………………………………………………………..

Dzień bezpiecznego Internetu

            8 lutego obchodziliśmy Dzień bezpiecznego Internetu. Przedszkolaki poznały zasady zachowania się w Internecie. Obejrzeliśmy filmiki o bezpieczeństwie w sieci
z serii Sieciaki. Dzieci dyskutowały jakie są zalety i wady Internetu. Poznały historię Alicji w krainie Internetu. Grupa Żabki stworzyła plakat: „Zasady bezpieczeństwa w Internecie”. Na koniec dzieci wykonały laptopy z klocków.

……………………………………………………………………………………………………….

BAL KARNAWAŁOWY

29 stycznia miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie, bowiem tego dnia w grupie Żabek odbył się bal karnawałowy. Dzieci długo oczekiwały na ten dzień. W piątek sala wypełniła się różnymi postaciami z bajek, filmów czy baśni. Na początek zabawy dzieci przywitały się ze sobą tańcząc twista. Następnie przeszliśmy do kolejnych zabaw ruchowych, którym towarzyszyła głośna, skoczna muzyka. Tego dnia dzieci prezentowały swoje zdolności ruchowe przechodząc pod tyczkami czy tańcząc na gazetach do rock and roll’owych piosenek. Następnie dzieci oddawały swoje fanty
a także losowały śmieszne nakrycia głowy.  Dzieci brały również udział w zabawach tanecznych z balonami w roli głównej. Po zakończonych zabawach żabki udały się na słodki poczęstunek. Na koniec balu żabki przeszły po czerwonym dywanie, na którym odbyła się sesja fotograficzna. Tego dnia uśmiech i radość nie znikały z twarzy dzieci.

……………………………………………………………………………………………………………………

BAJU BAJ Z RODZICEM

28 stycznia w grupie Żabek odbyło się kolejne „baju baj z rodzicem”. Tym razem siostra jednego z przedszkolaków przeczytała dzieciom opowieść  pt” Miś w opałach”. Opowieść była bardzo pouczająca. Dzieci były zachwycone opowiadaniem. Przedszkolaki z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z cyklu „baju baj
z rodzicem”.

Dziękujemy jeszcze raz siostrze Oskarka z grupy „Sówki”.

………………………………………………………………………………………………………………………

CZERWONY KAPTUREK

22 stycznia żabki udały się do sali komputerowej na przedstawienie teatralne w formie on-line. Tym razem przedszkolaki obejrzały Czerwonego Kapturka. Przedstawienie było kolejnym pouczającym wydarzeniem, dzięki któremu dzieci dowiedziały się, że należy przestrzegać tego o co proszą rodzice oraz,że nie wolno rozmawiać z nieznajomymi. Przedszkolaki już nie mogą doczekać się kolejnego przedstawienia.

………………………………………………………………………………………………………………

URODZINKI

22 stycznia  w naszej grupie obchodziliśmy po raz kolejny urodziny. Tego dnia to właśnie Zuzia, Oliwka, Julia oraz Oliwier stali się solenizantami. Na początek zabawy odśpiewaliśmy głośne „Sto lat”, złożyliśmy życzenia po czym przeszliśmy do urodzinowych zabaw. Dzieci wzięły udział w zabawach krzesełkowych, zabawach
z balonami, żabki zatańczyły macarenę oraz kaczuszki. Po zakończonych zabawach dzieci udały się na pyszny poczęstunek. Radości i uśmiechu nie było końca.

Wszystkim styczniowym solenizantom życzymy jeszcze raz sto lat!

……………………………………………………………………………………………………………..

ZABAWY NA ŚNIEGU

Doczekaliśmy się długo oczekiwanego śniegu! Z tej okazji 15 stycznia żabki wybrały się na szkolne boisko, które tego dnia zamieniło się w śniegowe miejsce zimowych szaleństw. Dzieci mogły pobawić się na śniegu oraz zaczerpnąć świeżego powietrza
w trakcie zimowych zabaw. Nie zabrakło aniołków na śniegu, zjazdów z górki oraz dowolnych zabaw ze śnieżkami w roli głównej. Szaleństw i dobrej zabawy  nie było końca.

………………………………………………………………………………………………………………

Dzień babci i dziadka

Z okazji nadchodzących dni Babci i Dziadka w imieniu przedszkolaków oraz nauczycieli składamy Wam drogie Babcie i drodzy Dziadkowie najserdeczniejsze życzenia. Zdrowia, szczęścia, uśmiechu na twarzy oraz zadowolenia z wnuków.

Babciu, dziadku coś wam dam

Jedno serce tylko mam

A w tym sercu same róże

Żyjcie 100 lat a nawet dłużej!!

……………………………………………………………………………………………………….

PROJEKT EDUKACYJNY „Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT”

W pierwszym półroczu dzieci z Oddziałów Przedszkolnych brały udział w realizacji programu edukacyjnego pt. „Z ekologią za pan brat”. W ramach projektu dzieci nauczyły się wierszyka o ekologii, piosenki ekologicznej, zapoznały się z zasadami segregacji śmieci oraz z recyklingiem, zadbały o przyrodę zbierając śmieci wokół przedszkola, posadziły roślinkę, poznały przygody Fajniaków, obejrzały ekologiczną bajkę, wykonały plakat ekologiczny oraz wzięły udział w konkursie ekologicznym pt.”Ekoludek”. Nasze przedszkolaki przez wyżej wymienione czynności dzielenie poznawały środowisko ekologiczne oraz dobra z niego płynące. Od dziś dzieci wiedzą, że ekologia pełni w naszym życiu ważną rolę oraz mają świadomość tego, w jaki sposób należy dbać o środowisko oraz o naszą planetę, by Ziemia była dumna
i uśmiechnięta.

15 stycznia odbyła się ewaluacja projektu ekologicznego „Z ekologią za pan brat”. Tego dnia dzieci zaśpiewały piosenkę ekologiczną oraz powiedziały wierszyk związany z ekologią. W tym dniu dzieci biorące udział w konkursie „Ekoludek” otrzymały drobne upominki. Pomysłowość oraz oryginalność naszych przedszkolaków oraz ich rodziców i tym razem nas nie zawiodła. Rodzice wraz z dziećmi włożyli dużo pracy w wykonane „Ekoludki”.

 Dziękujemy za zaangażowanie. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

……………………………………………………………………………………………………………………………..

Dzień żywiołu „Woda”

14 stycznia grupa Żabek wzięła udział w kolejnym już dniu z cyklu „Dzień żywiołu”. Tym razem dzień ten należał do żywiołu, jakim jest woda. Tego dnia dzieci zapoznały się z korzyściami i zagrożeniami, jakie związane są z wodą. Żabki zaśpiewały piosenkę o wodzie następnie wzięły udział w zabawach ruchowych, w których wykazały się sprytem i zwinnością. Żabki zamieniły się również w Kropelkę Ksenię, która wydawała wodne rozkazy. Kolejny etap tego dnia związany był z doświadczeniami. Tym razem dzieci zaobserwowały między innymi „stany skupienia wody”, „co pływa a co tonie” oraz od czego jest to zależne, woda. „słona czy słodka”, co je różni. Żabki wykonały również własnoręcznie doświadczenie pt. „Jak  powstaje deszcz”. Na koniec zajęć przedszkolaki stworzyły własną Kropelkę Ksenię.

…………………………………………………………………………………………………………………….

DZIEŃ LICZBY

8 stycznia obchodziliśmy kolejny cykliczny dzień „Dzień liczby 4”.Tego dnia Żabki wzięły udział w zabawach ruchowych oraz gimnastycznych związanych z liczbą 4. Na początek dzieci wykonały czwórkową gimnastykę, po czym dzieci na podany znak łączyły się w 4. Następnie żabki wzięły udział w drużynowych konkurencjach, w których motywem przewodnim była liczba 4. Następnie dzieci pokonywały czwórkowy tor przeszkód.  Po zakończeniu zabaw dzieciom przeczytana została bajka „4 kotki”. Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną związaną z cyfrą 4.

……………………………………………………………………………………………………………….

WESOŁYCH ŚWIĄT

Z okazji nadchodzących

Świąt Bożego Narodzenia

chcemy, życzyć Państwu, aby wszystkie

chwile spędzone w rodzinnym gronie

były radosne i spokojne,

a każdy dzień Nowego Roku

był pełen szczęścia i nadziei.

Dyrektor z pracownikami Oddziału Przedszkolnego w Bujakowie

………………………………………………………………………………………………………………….

Wigilia

          W dniu 23 grudnia w grupie Żabki odbyła się uroczysta wigilijka. Dzieci czytały fragment biblii, odmówiły modlitwę a następnie usiadły do wspólnego posiłku, któremu towarzyszyły kolędy. Po wigilii przedszkolaki otrzymały upominki.

…………………………………………………………………………………………………………..

Zima

           22. grudnia w naszej grupie powitaliśmy zimę. Dzieci otrzymały list od Pani Zimy, która zaprosiła ich do swojego Zimowego Królestwa. Odwiedzaliśmy Mroźne Krainy,
w których czekały na dzieci różne zadania i zabawy. Dzieci wykonywały zimowe sporty, przypomniały sobie jaką garderobę należy nosić zimą a także czekała na nas „bitwa na śnieżki”. Na koniec przedszkolaki wykonały pracę plastyczną, za pomocą pasty do zębów i paluszków rysowały zimowy krajobraz.

………………………………………………………………………………………………………………………………

Prezent pod choinkę

W tym roku dzieci z grupy Żabek  z racji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia wzięły udział w akcji „Prezent pod choinkę”. Przedszkolaki wykonały bombki  bożonarodzeniowe, które następnie wręczyły osobiście  emerytowanym nauczycielom  ze Szkoły podstawowej w Bujakowie.

Wszystkim nauczycielom życzymy jeszcze raz zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia

………………………………………………………………………………………………….

Konkurs na Świąteczną Bombkę

         W grupie Żabki odbył się konkurs plastyczny na Świąteczną Bombkę. 22. grudnia zostały ogłoszone wyniki, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz prezenty.

………………………………………………………………………………………………….

Mikołajkowe zawody sportowe

18 grudnia grupa Żabek w ramach świątecznego tygodnia wybrała się na salę gimnastyczną na mikołajkowe zawody sportowe. Tego dnia żabki wykazały się sprytem i sportową zwinnością. Dzieci podzielone zostały na mikołajowe drużyny, w których każda miała okazję zmierzyć się w następujących konkurencjach : przechodzenie przez szarfę, przejście slalomem z między pachołkami z piłeczką i kijkiem, rzucanie woreczkami do celu, bieg. Po zakończeniu wszystkich konkurencji dziewczynki skakały na skakankach a chłopcy rozgrywali mecz piłkarski.

Nasze mikołajkowe Żabki spisały się znakomicie!

……………………………………………………………………………………………………….

Baju baj z rodzicem

15 grudnia w grupie Żabek odbyło się baju baj z rodzicem. Tym razem dzieciom bajkę  przeczytał tata Kacperka. Bajka pt. „Niezwykła gwiazdka” wprowadziła dzieci
w świąteczny klimat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z zaciekawieniem słuchały świątecznych przygód smerfów i już nie mogą doczekać się kolejnego bajkowania z rodzicami.

Dziękujemy serdecznie Kacperkowi oraz tacie Kacperka za poświęcony czas i przeczytanie dzieciom bajki.

…………………………………………………………………………………………………………….

Choinka piękna jak las…

            Początkiem grudnia, jeszcze przed przybyciem Mikołaja, grupa Żabki ozdobiła swoją sale w świąteczne dekoracje. Oczywiście najważniejsze było ubieranie choinki, któremu towarzyszył śpiew kolęd. W naszej sali pojawił się również kalendarz adwentowy i wiele innych świątecznych ozdób.

…………………………………………………………………………………………………….

Mikołajki            

W tym roku niestety Mikołaj nie mógł do nas przybyć osobiście ale 4. grudnia zostawił dla dzieci w przedszkolu prezenty a także list. Mikołaj przygotował dla dzieci kilka zadań i dopiero po ich wykonaniu, mogły One otrzymać prezenty. I tak, dla Mikołaja przedszkolaki: śpiewały piosenkę, tańczyły, opowiadały o swoich świętach, układały puzzle. Zadaniem było również narysować Mikołaja, wszystkie dzieci wykonały świetnie zadania i otrzymały upominki

………………………………………………………………………………………………………………………….

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”

Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami włączyli się do kolejnej świątecznej akcji. Tym razem była to zbiórka darów dla dzieci mieszkających w domach dziecka znajdujących się w Bielsku Białej. Nasi najmłodsi wraz oczywiście z rodzicami nie zawiedli i ofiarowali dla potrzebujących mnóstwo darów. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za zaangażowanie, to dzięki Waszym upominkom na twarzach dzieci pojawi się uśmiech i umili im okres świąteczny.

………………………………………………………………………………………………………………….

Andrzejki

            30. listopada świętowaliśmy Andrzejki. Tradycyjnie tego dnia towarzyszyły nam wróżby i przepowiednie. Dzieci wróżyły sobie m.in. jaki zawód będą wykonywać, co je czeka w przyszłości, a także sprawdzić jaki kwiat odpowiada ich charakterowi. Było dużo tańca i wspólnej zabawy a na koniec usiedliśmy do małego poczęstunku.

…………………………………………………………………………………………………………………………

URODZINKI

27 listopada obchodziliśmy w grupie Żabek kolejne urodziny. Tym razem do grona solenizantów dołączyli Lucjan, Iza oraz Kacper. Odśpiewaliśmy głośno Sto lat, złożyliśmy życzenia i wręczyliśmy upominki. Następnie przeszliśmy do urodzinowych zabaw, w których radości, zdrowej rywalizacji nie było końca. Żabki dzielnie brały udział w gorących krzesełkach, tańczyły z przeszkodami-balonami, tańczyły Makarenę. Po zakończeniu zabaw udaliśmy się na kosztowanie słodkości.

Iza, Kacper i Lucjan życzymy wam wszystkiego najlepszego!!

………………………………………………………………………………………………………………….

Dzień Pluszowego Misia

            W naszym przedszkolu 25. listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z grupy Żabki założyły misiowe opaski, przemieniając się w brązowe niedźwiadki. Poznaliśmy historię powstania pierwszego misia pluszowego oraz dowiedzieliśmy skąd wzięła się jego nazwa. Następnie bawiliśmy się w różne zabawy związane z misiami. Tańczyliśmy do Piosenki „Misio Krzysio”, dzieci układały historyjki obrazkowe a także puzzle. Przedszkolaki miały za zadanie nakarmić małego niedźwiadka miodkiem. Na koniec spotkania dzieci otrzymały medale i małe upominki
a wszystko zakończyliśmy wspólnym zdjęciem z Wielkim Misiem.

………………………………………………………………………………………………………………..

DZIEŃ LICZBY

20 listopada obchodziliśmy Dzień liczby. Tym razem zabawy i ćwiczenia związane były z liczbą 2. Na początek dzieci ułożyły puzzle w kształcie cyfry 2 następnie wzięły udział w dwójkowym torze przeszkód po czym przeszły do dwójkowej gimnastyki. Żabki szukały ukrytych 2 w sali, następnie wykonały dwójkową papugę oraz łabędzia
z wydzieranki.

………………………………………………………………………………………………………………..

PAKA DLA ZWIERZAKA

W naszym oddziale przedszkolnym była prowadzona świąteczna zbiórka karmy dla psów i kotów ze Schroniska „Reksio” w Bielsku Białej. Dzieci chętnie brały udział w akcji i przynosiły karmy. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy za udział w akcji
i przyłączenie się do pomocy dla podopiecznych schroniska!

…………………………………………………………………………………………………………………..

PREZENT POD CHOINKĘ

Nadchodzące ŚWIĘTA BOŻEGNO NARODZENIA jest to czas pełen radości i dobroci. W tym wyjątkowym okresie każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem i pomóc
w różnorodny sposób. Nasze przedszkolaki aktywnie wzięły udział w akcji „Prezent pod choinkę” i wykonały piękne kartki świąteczne oraz oryginalne bombki, które trafiły do emerytowanych pracowników naszej placówki. Mamy nadzieję, że dzieci swoim prezentem sprawią wiele radości wszystkim obdarowanym.

…………………………………………………………………………………………………………………

PODARUJ ŚWIĄTECZNĄ KARTKĘ

Dzieci  z naszego oddziału przedszkolnego wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Podaruj Świąteczną kartkę”. Wszystkie przedszkolaki aktywnie uczestniczyły
w przygotowaniu BOŻONARODZENIOWYCH kartek świątecznych, które zostaną przekazane mieszkańcom domów pomocy społecznej. Nasze przedszkolaki nie czekają na rozstrzygnięcie konkursu, ponieważ dla nich nagrodą jest fakt, że wspólnie podarowali odrobinę ciepła i świątecznej atmosfery osobom potrzebującym.

……………………………………………………………………………………………………………….

Dzień postaci z bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada, my również postanowiliśmy go świętować. Zajęcia rozpoczęliśmy od rozpoznawania piosenek z różnych bajek. Następnie dzieci układały puzzle
z bajkowymi postaciami i opowiadały o swoich ulubionych bajkach i bohaterach. Odgadywaliśmy z jakiej bajki pochodzą różne rekwizyty tj.: buty, koszyk, miotła, sieć, korona itp. Kolejnym zadaniem dla dzieci była zabawa w kalambury oczywiście hasłami do zagadek były bajkowe postaci. Następnie udaliśmy się na bajkowy bal, ale aby tam dotrzeć dzieci musiały pokonać tor przeszkód. Na koniec dzieci ozdabiały, kolorowały opaski w kształcie Kubusia Puchatka i Myszki Minnie.

…………………………………………………………………………………………………………..

URODZINKI

23 października obchodziliśmy pierwsze w tym roku przedszkolnym urodzinki. Dzieci długo oczekiwały tego wyjątkowego dnia a zwłaszcza nasi pierwsi solenizanci : Wiktoria, Zuzia, Miłosz, Piotr, Nikodem oraz Paweł.  Na początek koledzy i koleżanki wraz z paniami złożyły dzieciom życzenia po czym wręczone zostały drobne upominki. Zaczęliśmy świętowanie od Makareny, w roli prowadzącej instruktorki tańca świetnie sprawdziła się Wiktoria. Następnie solenizanci zamienili się w króla i królową, którzy wydawali sportowe rozkazy pozostałym kolegom. Nie zabrakło również tańca
z balonami oraz gorących krzesełek, które umożliwiły dzieciom zdrową i radosną rywalizację. Nadszedł czas na piniatę, z którą nasi solenizanci poradzili sobie w mig! Na koniec dzieci zasiadły do urodzinowego poczęstunku.

                Wiktoria, Zuzia, Miłosz, Piotr, Nikodem, Paweł jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

………………………………………………………………………………………………………………..

ŚWIATOWY DZIEŃ POCZTY

9 października obchodziliśmy Światowy Dzień Poczty.  Tego dnia dzieci zapoznały się bliżej z zawodem listonosza oraz z zasadami funkcjonowania poczty. Żabki poznały również drogę, jaką musi pokonać list lub paczka, która dociera do naszych domów. Tego dnia nie mogło zabraknąć zabaw tematycznych, w których dzieci między innymi: szukały odpowiedniego cienia, klasyfikowały odpowiednio znaczki oraz atrybuty listonosza, przeliczały elementy.  Dzieci poznały również etapy adresowania listu. Kolejnym zadaniem stało się stworzenie jesiennych pozdrowień dla rodziców, które to zostały następnie przekazane panu listonoszowi.

…………………………………………………………………………………………………………………….

Żywioł: OGIEŃ

       W tym roku przedszkolnym dzieci poznają wszystkie żywioły. Rozpoczęliśmy od żywiołu ognia. Dzieci odgadywały zagadkę związaną z ogniem, następnie słuchały wiersza. Rozmawialiśmy o przydatności ognia w naszym życiu, oraz o zagrożeniach jakie niesie. Przypomnieliśmy zasady postępowania z ogniem, a także wzywania pomocy w razie pożaru. Dzieci bawiły się w „Dwa ognie”, „Gaszenie płomyków” i „Ogień parzy”. Przeprowadziliśmy eksperymenty związane z ogniem: „Co nam daje ogień”, „Wspinająca się świeca” i „Ognioodporny balon”. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną za pomocą swoich paluszków malowały farbami płomienie.

……………………………………………………………………………………………………………………..

Dzień liczby

      Cyklicznie co dwa miesiące będziemy obchodzić dzień liczby, w październiku świętowaliśmy dzień liczby 1. Tego dnia dzieci przypomniały sobie jak wygląda liczba 1, układały puzzle, które tworzyły jedynkę. Bawiliśmy się w „ciepło-zimno” szukając ukrytych w sali jedynek., poszukiwaliśmy również przedmiotów występujących w pojedynkę. Następnie odbyły się „Zawody jedynek”. Na koniec dzieci tworzyły „Jedynaka-cudaka”.

………………………………………………………………………………………………………………………..

Pasowanie

      14. października w grupie Żabki odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Na ten dzień dzieci przygotowały piosenkę, taniec oraz wierszyki. Po części artystycznej odbyło się pasowanie Zuzi, wraz z wygłoszeniem przez Nią przedszkolnej przysięgi. Na koniec dziewczynka otrzymała upominki i oficjalnie zagościła w naszej przedszkolnej rodzince.

………………………………………………………………………………………………………..

DARY JESIENI

Dzieci z naszego oddziału przedszkolnego wzięły udział w plastyczno  – przestrzennym konkursie „DARY JESIENI” organizowanym przez Wójta Gminy Porąbka oraz Publiczne Przedszkole nr 1 i 2 w Czańcu. Przedszkolaki zaprezentowały wysoki poziom artystyczny swoich prac, dzięki którym rozwijały swoją wyobraźnię
i kształtowały wrażliwość estetyczną. Należy zwrócić uwagę również na bogactwo
i różnorodność kolorów w przyrodzie jesienią, co ma wydźwięk w poniższych dziełach. Dziękujemy rodzicom za aktywne, konstruktywne i innowacyjne spędzenie czasu
z dzieckiem.

…………………………………………………………………………………………………………..

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI

2 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Tego dnia Żabki zapoznały się nieco bliżej z muzyką poprzez granie na różnorodnych instrumentach, wymienianie nazw instrumentów, poznanie wielu gatunków muzycznych, odgadywanie zagadek muzyczno-dźwiękowych czy improwizację taneczną do muzyki. Tego dnia dzieci mogły również zaprezentować talent grania na instrumentach oraz wcielania się w prawdziwych muzyków. Następnie dzieci tworzyły rysunek do muzyki.
W muzycznych nastrojach na koniec dzieci wykonały tematyczną pracę plastyczną.                                            

…………………………………………………………………………………………………..

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września grupa Żabki obchodziła jeden z ważniejszych dni w życiu każdego przedszkolaka- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia dzieci mogły zaprezentować talenty, jakie każdy przedszkolak posiada.  Przedszkolaki pokonywały tor przeszkód, w którym mogły wykazać się zręcznością, zwinnością oraz szybkością w wykonywaniu zadań sportowych. Następnie zaprezentowały swój talent taneczny w trakcie zabaw muzyczno-ruchowych. Nie mogło zabraknąć również pokazów talentów specjalnych, w których chętne dzieci prezentowały swoje niezwykłe umiejętności. Tego dnia zabawy i radości nie było końca. Na koniec dzieciom wręczone zostały medale oraz słodki upominek, który stał się zwieńczeniem tego jakże ważnego dla Żabek dnia.

……………………………………………………………………………………………………….

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym dniu chłopcy z grupy Żabki wykazywali się różnymi umiejętnościami, a dziewczynki zasiadły w jury. Wybieraliśmy Mistrza liczenia a także Mistrza piłki. Następnie chłopcy zaprezentowali się w konkurencjach takich jak: Mistrz celnego oka , Mistrz życzliwości a także wykazywali się znajomością marek samochodowych w konkurencji Mistrz kierownicy. Na koniec wykonali taniec według własnej choreografii. Wszyscy świetnie się bawili, po czym dziewczynki uhonorowały chłopców dyplomami, lizakami oraz małym upominkiem.

…………………………………………………………………………………………………..

POWITANIE JESIENI

23 września w grupie Żabki powitaliśmy Jesień. Dzień rozpoczął się od rozwiązywania zagadek związanych z porą roku, która właśnie nadeszła. Następnie dzieci rozpoznawały za pomocą dotyku jakie dary Pani Jesień schowała w swoim koszyku. Śpiewaliśmy jesienną piosenkę, w akompaniamencie której wykonywaliśmy jesienne czynności tj. grabienie liści czy przeskakiwanie przez kałuże. Dzieci przypomniały sobie jakie warunki pogodowe towarzyszą nam jesienią, później wykonały „Pogodowe ciasto”. Zajęcia zakończyliśmy odbijaniem kolorowych liści na jesiennym drzewie.