Żabki 20/21

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI

2 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Tego dnia Żabki zapoznały się nieco bliżej z muzyką poprzez granie na różnorodnych instrumentach, wymienianie nazw instrumentów, poznanie wielu gatunków muzycznych, odgadywanie zagadek muzyczno-dźwiękowych czy improwizację taneczną do muzyki. Tego dnia dzieci mogły również zaprezentować talent grania na instrumentach oraz wcielania się w prawdziwych muzyków. Następnie dzieci tworzyły rysunek do muzyki.
W muzycznych nastrojach na koniec dzieci wykonały tematyczną pracę plastyczną.                                            

…………………………………………………………………………………………………..

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września grupa Żabki obchodziła jeden z ważniejszych dni w życiu każdego przedszkolaka- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia dzieci mogły zaprezentować talenty, jakie każdy przedszkolak posiada.  Przedszkolaki pokonywały tor przeszkód, w którym mogły wykazać się zręcznością, zwinnością oraz szybkością w wykonywaniu zadań sportowych. Następnie zaprezentowały swój talent taneczny w trakcie zabaw muzyczno-ruchowych. Nie mogło zabraknąć również pokazów talentów specjalnych, w których chętne dzieci prezentowały swoje niezwykłe umiejętności. Tego dnia zabawy i radości nie było końca. Na koniec dzieciom wręczone zostały medale oraz słodki upominek, który stał się zwieńczeniem tego jakże ważnego dla Żabek dnia.

……………………………………………………………………………………………………….

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym dniu chłopcy z grupy Żabki wykazywali się różnymi umiejętnościami, a dziewczynki zasiadły w jury. Wybieraliśmy Mistrza liczenia a także Mistrza piłki. Następnie chłopcy zaprezentowali się w konkurencjach takich jak: Mistrz celnego oka , Mistrz życzliwości a także wykazywali się znajomością marek samochodowych w konkurencji Mistrz kierownicy. Na koniec wykonali taniec według własnej choreografii. Wszyscy świetnie się bawili, po czym dziewczynki uhonorowały chłopców dyplomami, lizakami oraz małym upominkiem.

…………………………………………………………………………………………………..

POWITANIE JESIENI

23 września w grupie Żabki powitaliśmy Jesień. Dzień rozpoczął się od rozwiązywania zagadek związanych z porą roku, która właśnie nadeszła. Następnie dzieci rozpoznawały za pomocą dotyku jakie dary Pani Jesień schowała w swoim koszyku. Śpiewaliśmy jesienną piosenkę, w akompaniamencie której wykonywaliśmy jesienne czynności tj. grabienie liści czy przeskakiwanie przez kałuże. Dzieci przypomniały sobie jakie warunki pogodowe towarzyszą nam jesienią, później wykonały „Pogodowe ciasto”. Zajęcia zakończyliśmy odbijaniem kolorowych liści na jesiennym drzewie.