LUTY 2018

Gminne turnieje sportowe

       Drugie półrocze bieżącego roku szkolnego rozpoczęliśmy na sportowo. Najpierw nasza szkoła była gospodarzem Gminnego Turnieju w Mini Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców kl. IV-VI SP, następnie Gminnego Turnieju Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców gimnazjum + VII kl.SP. Zarówno młodsi jak i starsi zawodnicy i zawodniczki zajęli III miejsca.

     28.02.2018r.na hali sportowej w Czańcu rozegrany został Gminny Turniej Mini Piłki Ręcznej dziewcząt i chłopców kl.IV-VI SP, a dwa dni później Gminny Turniej Piłki Ręcznej grupy starszej. Podobnie jak w piłce siatkowej zajęliśmy III miejsca.

    GRATULACJE!!!

Opracowała: Anna Koczur

……………………………………………………………………………………………… 

Zimowa gra terenowa

        Uczniowie klas II i III gimnazjum 21 lutego mimo mrozu, dzielnie wykonywali zadania podczas gry terenowej. Trasa biegła przez las w Bujakowie. Po udanej zabawie wszyscy rozgrzali się przy ognisku i zjedli upieczone kiełbaski. „Pozytywnie zmęczeni” i w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły. Jeżeli dopisze śnieg powtórzymy to za rok.

GALERIA

Opracowała: Magdalena Haluch

………………………………………………………………………………………………

WYSTAWA FOTOGRAFICZNA I FILMY „AKTYWNIE Z PUPILEM”

       Zapraszamy miłośników zwierząt do wzięcia udziału w naszej wystawie fotograficznej i prezentacji krótkich filmów  „AKTYWNIE Z PUPILEM„.

         Uczniowie występują na zdjęciach lub w filmie razem ze swoim zwierzątkiem w ruchu  (może być więcej zwierząt….). Staramy się uchwycić to, co w fotografii, filmie najważniejsze – czyli emocje oraz aktywne spędzanie wolnego czasu.

       Akcja zakończy się WYSTAWĄ SZKOLNĄ i prezentacją filmów. Zdjęcia będzie można oglądać przez cały maj i czerwiec, dodatkowo razem z krótkimi filmami zaprezentowane zostaną na stronie internetowej szkoły.

Czas wykonania zdjęć i nagrania filmów:    od 1 marca do 30 kwietnia 2018 r.

Wymagania:

1) wysłanie zdjęcia na adres email: ewa.herma@wp.pl,

2) każde zdjęcie przesłane w formie elektronicznej należy dostarczyć również opiekunowi w formie wydruku kolorowego na kartce lub zdjęcia od fotografa – najmniejszy format fotografii to 10×15,

3) filmy powinny być krótkie (do 5 minut), nagrane na płycie DVD / CD.

Najlepsze zdjęcia i filmy zostaną wyróżnione.Oceny dokona szkolna Komisja.

JESZCZE RAZ ZAPRASZAMY!

ANIOŁY ZE SZKOŁY

wraz z opiekunem panią Ewą Hermą

……………………………………………………………………………………………….

KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

         W grudniu 2017r. grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w I etapie IX Konkursu Języka Angielskiego zorganizowanego przez nauczycieli języka angielskiego ZSO im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej. Uczniowie pisali test składający się z zagadnień gramatyczno-leksykalnych.

    Do II etapu awansowali Eliza Dorabiała i Filip Sternal w kategorii szkół podstawowych i Francesca Crumb z gimnazjum.

     12 lutego odbył się II etap, w którym uczniowie rozwiązywali test obejmujący część gramatyczno-leksykalną, wykonywali ćwiczenia z zakresu czytania i słuchania ze zrozumieniem, oraz musieli wykazać się znajomością podstawowych zagadnień obejmujących kulturę krajów anglojęzycznych. Część pytań dotyczyła Polonii Amerykańskiej, która jest jednym ze sponsorów nagród w konkursie.

    Trzymamy kciuki za powodzenie naszych uczniów i ich awans do finału konkursu.

Opracowała: Anna Homa

……………………………………………………………………………………….

   ZAKOŃCZENIE POCZTY WALENTYNKOWEJ

         14 lutego Samorząd Szkoły doręczył adresatom piękne kartki walentynkowe. Nasi uczniowie z radością czytali i przeglądali życzenia i wierszyki zamieszczone na pocztówkach. Zastanawiali się kto jest autorem tych anonimowych. Od połowy stycznia pocztę walentynkową prowadziły uczennice z klasy IIG. Dziewczyny przygotowały piękną skrzynkę na Walentynki i każdego dnia prowadziły sprzedaż kartek.

Wielkim finałem aukcji był poczęstunek przygotowany przez przedstawicielki Samorządu z klas II i IIIG, którym bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

Życzymy wszystkim miłości na każdy dzień roku i pamiętajcie…

„Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje.”

Antoine de Saint-Exupéry

Opracowały: Anna Homa i Elżbieta Staszak

………………………………………………………………………………………………….

   Aktywne ferie w szkole

        W drugim tygodniu ferii nie próżnowaliśmy. Chętni uczniowie brali udział w warsztatach ogólnorozwojowych prowadzonych w naszej szkole przez Fabrykę Kreatywności i Panią Archeolog.

        Zajęcia były zróżnicowane i realizowane w atrakcyjny  sposób – żaden uczestnik się nie nudził. Dzieciaki robiły pachnące mydełka, piękne świece, ale też świetnie sobie radziły na zajęciach z robotyki.

      Wrażenie robiły również pokazy chemiczno – fizyczne czyli show  zorganizowane przez pana Przemka z Fabryki Kreatywności. Oj, działo się, działo 🙂 Natomiast Pani Archeolog wprowadziła nas w tajniki sztuki naskalnej, ale też dzieci „pod jej okiem” ćwiczyły umiejętności kaligraficzne i gęsim piórem tworzyły piękne kartki walentynkowe przypieczętowane tradycyjną pieczątką z laku. Uczestnicy warsztatów próbowali również swoich sił, lepiąc z glinki  i wykazując przy tym dużą pomysłowość i oryginalność.

Oczywiście nie zabrakło też smacznych pączków w Tłusty Czwartek 🙂

GALERIA

Opracowały: Sylwia Makuch i Karolina Zoń

…………………………………………………………………………………………

LOGOTurniej szachowy

      Podczas tegorocznych ferii w dniu 3 lutego w naszej szkole odbył się turniej szachowy zorganizowany przez Klub Szachowy „Hetman”.

Nasi uczniowie podzieleni byli na dwie grupy młodsi juniorzy klasy II do V SP i starsi juniorzy klasy VI SP  do III gimnazjum.

Po wyczerpującej umysłowej walce uczestnicy zajęli następujące miejsca:

– grupa młodszych juniorów:

I miejsce – Bartłomiej Mleczko

II miejsce – Wojtek Olearczyk

III miejsce – Franciszek Haluch

– grupa starszych juniorów:

I miejsce – Mateusz Nowak

II miejsce – Filip Sternal i Mateusz Ogarek

III miejsce – Klaudia Szlagor i Piotrek Marek

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy postanowili zmierzyć się z kolegami ze szkoły i zaproszonymi gośćmi.

Klub szachowy Hetman spotyka się w świetlicy integracyjnej w Bujakowie co dwa tygodnie w piątki o godz. 18:00.

Opracowała: Magdalena Haluch

……………………………………………………………….

                                Nietypowe święto w bibliotece szkolnej

Dzień Popcornu w bibliotece okazał się dniem sukcesu czytelniczego 😉 Każdy sposób na propagowanie czytelnictwa wśród uczniów jest świetnym pomysłem, jeżeli tylko przynosi efekty. I tak było właśnie tego dnia. Uczniowie, wypożyczając książki, losowali również losy. Wygrać można było ponad 20 woreczków ze smacznym popcornem ( bohaterem dnia 😉 ), przybory szkolne, zakładki, koszulkę, kolczyki, wachlarz i inne drobne rzeczy przynoszące wiele radości. Wypożyczono ponad 60 książek i co nie jest zaskoczeniem, rozlosowano wszystkie losy.
Dziękujemy za udział w projekcie i za wspólną zabawę.

Opracowanie: Sylwia Makuch